• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1502

Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa

17 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa.

Miniony rok dla wielu był dość specyficzny ze względu na panującą pandemię, co odczuło w swojej działalności również Stowarzyszenie, które musiało w pewnych okresach zmniejszyć swoją szeroką aktywność.

- Z hospicjum stacjonarnego w minionym roku skorzystało 126 osób, a z hospicjum domowego aż 597 podopiecznych z terenu kilku powiatów. Wydano bezpłatnie 7318 posiłków dla potrzebujących w jadłodajni, 32 osoby znalazły schronienie w noclegowni, a także pozyskano sprzęt medyczny, programy komputerowe, wyposażenie do recepcji, ogrodu i zakrystii oraz dokonano naprawy, remonty i przeglądy – poinformował ks. prałat Andrzej Rygielski, prezes stowarzyszenia.

Odbyto też kilka zebrań Zarządu oraz kilkanaście spotkań w celu rozwiązania spraw bieżących.

Ksiądz prałat Andrzej Rygielski poinformował, że działalność wągrowieckiego hospicjum dostrzegł papież Franciszek, który ofiarował wszystkim pracownikom poświęcone różance w Wigilie Bożego Narodzenia. Takim wyróżnieniem został objętych tylko sześćdziesiąt hospicjów na całym świecie. Także znaczącym docenieniem było przysłanie zaproszenia dla przedstawiciela hospicjum na międzynarodową konferencję do Pekinu.

Sprawozdanie finansowe z przychodów i rozchodów złożyła główna księgowa Alina Dotka, po której w swoim wystąpieniu January Bątkiewicz – przewodniczący Komisji Rewizyjnej dokonał podsumowania działalności Zarządu za miniony rok. Decyzją wszystkich zebranych Zarząd otrzymał absolutorium za owocną działalność w 2020 roku.

Za tak szeroką działalność na rzecz drugiego człowieka słowa podziękowania wyraził starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, dzięki któremu hospicjum wzbogaciło się o kardiomonitor z wyposażeniem.

O mniejszych możliwościach pozyskiwaniu przychodów w najbliższym okresie przez stowarzyszenie z troską informował Przemysław Majchrzak, Wójt Gminy Wągrowiec, który z pozytywnym skutkiem włączył się w akcję pozyskiwania dodatkowych środków również z innych gmin. Za co podziękował wójtowi Stanisław Owsiany, sekretarz stowarzyszenia.

Były burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński zaproponował, aby bardziej zapoznawać przedstawicieli władz samorządowych i innych instytucji z cennymi celami i działalnością stowarzyszenia.

Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa, które działa od ponad dwudziestu lat, prowadzi szeroką działalność statutową: jadłodajnię, noclegownię i hospicjum stacjonarne i wyjazdowe. Realizuje opiekę hospicyjną, pomoc bezdomnym i niezaradnym życiowo, pomoc rodzinie chorego, wolontariat, wypoczynek dla ubogich, szkolenia personelu medycznego, koncerty, aukcje oraz współpracuje z instytucjami i urzędami na terenie kraju.

Tekst, zdjęcia: Jan Maćkowiak


Komentarze   

PIS-Janowy
-19 #11 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda MusolffaPIS-Janowy 2021-06-20 15:33
Olas - kola popychal lamperta i wyl pod falag z czerwoan blyskawica o aborcje na kazdym rogu dla kazdego. A teraz o szczepionke dla kazdego w kazdym miejscu ... Dazy do "jeuropejskiej nowoczesnosci i swiatlosci"
olas
-10 #10 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffaolas 2021-06-20 12:28
kola no dawaj i napisz co zrobiłeśdobrego dla innych nie licz tego że4 postawiłeś kumplow2i piwo na kaca .
Dziękuję
-13 #9 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda MusolffaDziękuję 2021-06-20 00:00
Ci ludzie, to już ostatnia elita w tym mieście Ludzie, którzy mieli na sercu dobro nie tylko własne, ale wszystkich jego mieszkańców, zarówno biednych jak i bogatych, zdrowych i chorych, wykształconych i nie wykształconych, dorosłych i dzieci, starszych i młodszych. Dzięki nim człowiek czuł, że mieszka w bezpiecznym mieście. Czystym, zadbanym, kulturalnym mieście a nie na wsi. Czego teraz w ogóle nie można odczuć. Z rozrzewnieniem wracam do tamtych czasów, kiedy człowiek człowiekowi był człowiekiem.
Pyra
-16 #8 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda MusolffaPyra 2021-06-19 18:54
Rada,radą ale jak Rgielskiego zabraknie to ludzie interesu przejma te szlachetne inicjatywy i juz tak sielsko nie bedzie.
Teraz ksiadz za tzw twarz trzyma wszystko i jego slowo jest ostateczne.
Zdrowia zyczę.
nik
-15 #7 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffanik 2021-06-19 14:34
kola; Rozumiem ,że czerwoni , czy jacyś różnobarwni chcą eutanazji . Większośc ludzi jednak chce ratować swoich bliskich i ulżyć w chorobie .
kola
+5 #6 wynocha z kleremkola 2021-06-19 14:07
Powiedzialem -wynocha z klerem - raz na zawsze !
PIK
-16 #5 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda MusolffaPIK 2021-06-19 11:23
Do 4 # masz dowody czy powielasz plotki ?. Bo ja slyszałem że Twoja mama stoi przy drodze na Swiecko
pisior
+5 #4 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffapisior 2021-06-19 00:23
tak tak ukłony szczególnie za to jak jechał w nocy z ksieżulkiem do szpitala w Chodzieży ,aby mu korek z dupy wyciągali ppo pedalskich zabawach.jak nagle ta sprawa ucichła ,jak kamfora
Człowiek
+2 #3 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda MusolffaCzłowiek 2021-06-18 23:45
Ukłony dla księdza Rygielskiego i wszystkich działaczy Stowarzyszenia. Dzięki Wam wiele osób mogło godnie i bez bólu spędzić ostatnie dni życia, wielu miało i ma ciepłą strawę i dach nad głową... Jest jeszcze człowieczeństwo w niektórych ludziach, oby jak najdłużej.
olas
-14 #2 RE: Zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffaolas 2021-06-18 22:57
Teraz niech się pochwalą ci co plują na kościół co oni zrobili w podobnym zakresie dla obcych itd.
kola
+13 #1 wynocha z kleremkola 2021-06-18 20:57
wynocha z klerem !

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.