• dalke_nekrolog
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 122613

Wapno - niepotrzebna śmierć

Dnia 20 kwietnia 2010 około godz. 13:40 w miejscowości Wapno na ul. Kościuszki na prostym odcinku drogi samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył w słup telekomunikacyjny łamiąc go u podstawy.

Samochód rozbił również dwa metalowe ogrodzenia. W wypadku poniósł śmierć pasażer 18-letni Hubert R. mieszkaniec Damasławka, a dwaj 19-letni chłopcy przebywają aktualnie w szpitalu pod opieką lekarską. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dojścia do poszkodowanego i ewakuowaniu go na zewnątrz pojazdu, udzieleniu pomocy przed-medycznej oraz udzielaniu pomocy w przygotowaniu poszkodowanych do transportu. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej.

źródło: KP PSP Wągrowiec
W wypadku poniósł śmierć 18-letni Hubert R. mieszkaniec Damasławka.

Komentarze   

zygus
+1 #39 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćzygus 2012-09-26 02:54
znowu fantazja
ee
-1 #38 eeee 2011-12-03 11:26
Ten co siada za kierownica jest odpowiedzialny z jaka predkosia jedzie i co robi czy to male auto czy durze kazdy jest odpowiedzialny czlowiek zginol to straszne i byl mlody nastepna smierc niepotrzebna w krotkim czasie dlaczego tak sie dzieje .Kto ma prawicho to nie sztuka i autem jedzie tez ale trzeba naprawde uwarzac na drogach gdzie kolwiek sie jest zginal mlody czlowiek juz zycia nie zwruci sie mu bedziemy pamietac jego pozostanie w naszych sercach .Kondolencje .
adam332
-1 #37 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćadam332 2011-03-04 22:44
Oni moga mowic o wielkim szczesciu...
teskniaca
+1 #36 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćteskniaca 2011-03-04 20:55
nigdy o Tobie nie zapomnę!
Zawsze w moim sercu
smutna
-1 #35 fdfsmutna 2010-11-13 23:32
Cytuję nie wazne wazne zec zawsze z n:
wszystcy jestescie chorzy ja z nim jestem i bede zwsze a wy laski spadajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a TY jesteś mądra dziewczyno ?
Ty znim jestes ciekawe na jak dlugo hahahahaha
nie wazne wazne zec zawsze z n
-5 #34 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćnie wazne wazne zec zawsze z n 2010-10-16 16:45
wszystcy jestescie chorzy ja z nim jestem i bede zwsze a wy laski spadajcie!!!!!! !!!!!!!!!!!!
olka
0 #33 olka 2010-10-01 21:54
Chciałam dodać ,że bardzo współczuję wszystkim rodzinom tych chłopców i samym chłopcom ...nie mysleli ..zrobili ..pojechali ..i stało się..są młodzi i życie ciężko już ich doswiadczyło ..żal w istocie żal..szkoda ,że jeden z Was nie przeżył..a i Wam nie jest na pewno teraz łatwo.Nie zamordowaliscie ,to się rozumie,ale nie może być tak na polskich drogach ..myslcie chłopcy i słuchajcie rad osób którym na Was zależy..przysto pujcie z tą prędkosciąą...p rzecież całe życie przed Wami ..po co spieszyć się po smierć..uważajc ie kierowcy na życie własne i innych..mamy tylko jedno życie i jedną smierć..niestet y ,tylko jedno-Współczuc ia! :cry:
olka
-3 #32 szczęscie w nieszczęsciu.olka 2010-10-01 19:47
Ale o ile można nazwać ..to szczęsciem nie zginęli wszyscy i może ta druga szansaszansa życia" dana kierowcy pozwoli mu zastanowić się się nad sobą samym i odpowiedzialnos cią za własną osobą i chwała Bogu ,że jego matka nie płacze teraz nad grobem własnego dziecka.Szkoda tylko ,że wczesniejsze przestrogi na nic się zdały ..dzisiaj nie było by tego tematu ..a ofiara dalej przechodziła by koło Was po prostu by żyła..nie życzę źle nikomu ,ale chłopcy i wszyscy kierowcy ..nie zabijacie własną nieodpowiedzialnos cią innych ...niech będzie to przestrogą dla innych,którym wydaje się ,że jego to nie dotyczy,że zdarza się to innym,ale nie mnie -pamiętajcie umiera się raz i żyje się raz ..oby jak najdłużej.
olka
-1 #31 ile jeszcze ofiar?olka 2010-10-01 19:07
Każdy kierowca łamiący przepisy drogowe ..poruszający się pojazdem brawurowo.. zdaje sobie z całą pewnoscią doskonale sprawę,że kiedys może dojsć do dramatu .a jeżeli wydaje mu się ,że ludzie są niesmiertelni ..to musi być kompletnym kretynem..sorry za słowo ,ale takie słowo to żadna obraza ..ilu jeszcze ludzi ..dzieci poginie? Ile dramatów przez takich kierowcy doswiadczą zupełnie niewinne rodziny ,przyjaciele?A ilu pozostanie kalekami przez takich ludzi..każdemu kierowcy może i owszem zdarzyć się wypadek ,ale brawura jest niewybaczalna i powinna być surowo karana ..niestety za późno i w tym i wielu innych przypadkach na skruchę ,ale sumienie powinno się uruchomić to najwyższy wyrok ..nigdzie się przed nim nie da ukryć..sumienie wszędzie dopadnie ,ale gdyby anulować paragrafy i artykuły ..to co by się działo ..wszyscy mieliby za nic życie innej osoby ...za przewinienie winna być kara .Współczucia dla rodzin ofiar !!! [*]
erferg
-3 #30 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćerferg 2010-08-24 19:24
na szczescie polski k.k. penalizuje takze nieumyslne spowodowanie smierci.
Kiedyś Jego
-3 #29 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćKiedyś Jego 2010-05-17 22:40
Tak się akurat składa, że Oni nie byli przyjaciółmi. Chodzili tylko do jednej klasy. Tyle razy mówiłam Szymonowi, żeby nie jeździł tak szybko, ale On nie słuchał. W ten dzień, gdy odjeżdżali od nas powtarzałam mu to samo, ale i tym razem nie posłuchał. Więzienie?! Jest dla pedofilii i ludzi, którzy zabijają ze świadomością.. Tylko Bóg może nas sądzic, nie ludzie. Żadna kara nie jest dla niego dobra. A ja przeżywałam to razem z Nim. Nigdy nie bedziecie wiedziec jak to jest! Kazdy zasługuje na drugą szansę.
Guest
-1 #28 Guest 2010-05-06 16:17
jacy wy jesteście beznadziejni, co do tego ze zawsze tak jeździł i cwaniakował to nie miał ku temu wielu sposobności, prawo jazdy odbierał dopiero w styczniu .....nawet paragrafy przytaczają !!!
najwyższa kara i na co mu to zginoł człowiek, kolejnego chcecie zmarnować....po takim wydarzeniu już nic mu nie pomoze, czy bedzie " chodził bezkarnie", czy pójdzie do więzienia i dostanie "maksymalny wyrok", to nie powinno sie zdarzyć, miejmy wszyscy nauczkę.

i módlmy się żeby nas to nie spotkało !! wyroki Boskie są nieubłagane !
DNA!
+5 #27 DNA! 2010-04-29 22:19
Raczej Ty się zastanów !! On ma zapewnionego psychologa poradzi sobie z tym szybciej niż myślisz .Jako kierowca powinien brać odpowiedzialnoś ć za każdego pasażera i brać każdą opcję ,która może spowodować wypadek przy takiej prędkości zastanawia się nad wystrzałem opony , wtargnięcie osób(chociażby małych dzieci) trzecich na jezdnie .Nie bez powodu jest tam ograniczenie , więc to jest tylko i wyłącznie Jego wina ( nie chciał tego zrobić fakt) ale był świadomy szybkiej jazdy (brawury) i nie był pod żadną presją a najbardziej poszkodowany to jest Ś.P.HUBERT ,którego już nie ma niewinnie zginął .Na dodatek przez głupotę i to że poczuwa się winien to wcale mu nie współczuje... !! Cały czas cwaniakował ,popisywał się i próbował zaimponować ,nigdy nie jeździł ostrożnie !!! a gdy doszło do tragedii dało mu teraz czas na refleksje !!!Nie jestem sądem ostatecznym nie mnie oceniać ale On cały czas będzie pamietac i czy ktos ucichnie czy nie sam musi sobie rade dac!!
*
-2 #26 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć* 2010-04-29 13:28
:cry:.........
;
-5 #25 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć; 2010-04-29 13:24
a po drugie to żadna Aniucha nie pisze!
;
-5 #24 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć; 2010-04-29 13:22
a może tak piszesz , bo chcesz żeby sobie coś zrobił? SZYMON nie wytrzymię tego jeśli tak dalej będziecie pisać dajcie spokój !!! On wie co zrobił i żałuje tego , ale to był wypadek!!!! On tego nie chciał!! ZROZUMCIE TO!!!
;
-1 #23 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć; 2010-04-29 13:13
:cry::cry::cry::cry:
;
-4 #22 ; 2010-04-29 13:07
:cry:tak dobrze go znasz ,że wiesz ,że nie byli przyjaciółmi???
może jeszcze jesteś jego przyjacielem? , ze wiesz ,że on nie ma wyrzutów sumienia ...? może Ty kiedyś też zabiłeś człowieka , i nie miałeś wyrzutów sumienia , że tak sądzisz...nie przyrównuj wszystkich do siebie!!! nie znasz go to go nie oceniaj!!!
...
+1 #21 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć... 2010-04-28 23:51
Oni nie byli przyjaciółmi ! , a wyrzuty sumienia ma że zabił człowieka a raczej wstydzi się swojego czynu i najbardziej udaje pokrzywdzonego! !! Będzie dobrze TY dziewczyno chyba nie wiesz o czym piszesz nigdy nie będzie dobrze -nie oszukujmy się!!! współczucia tylko dla Rodziny Ofiary! a On się niech męczy z własną głupotą , ma nauczkę i niech to będzie przestrogą dla wszystkich którzy próbują zaimponować !!! Bo życie jest kruche i ma się tylko jedno ! i Aniucha skończ GO bronić !!!!!!!
;smutna: DAJCIE JUŻ SPOKÓJ..
0 #20 ;smutna: DAJCIE JUŻ SPOKÓJ.. 2010-04-28 15:49
Szymon trzymaj się...:sad: :cry::cry::cry::cry:

^^^^^

:cry::cry::cry:...
bedzie dobrze.. :cry:...
;smutna: DAJCIE JUŻ SPOKÓJ..
+1 #19 ;smutna: DAJCIE JUŻ SPOKÓJ.. 2010-04-28 15:47
Dajcie już spokój... !!! cały czas ciągniecie ten temat.. Znałam Szymona i wiem , ze napewno on tego nie chcial!!:sad: gdyby mógł cofnąć czas napewno by to zrobił (...) ;(
nie planował tego wypadku !!!
on juz i tak ponosi kare..[ zawsze bedzie mial ten wypadek przed oczami] ..!!
[stracił przyjaciela] ... dla niego tez nie jest to łatwe... :cry::cry:

^^^^^^

ma go na sumieniu;(.. do końca zycia bedzie żył z tą świadomością , że zabił człowieka...;(
ON NIE CHCIAŁ TEGO...;(:sad:: sad:
NIKT TEGO NIE PLANOWAŁ!!!:sad:
stanie przed sądem i odpowie za to wszystko,,, ale prosze was nie ciągnijcie już tego dalej...:sad::sad::sad:

Hubert[*] na zawsze pozostaniesz w naszych sercach;(
Ona....
+19 #18 DAJCIE SPOKÓJ !!Ona.... 2010-04-27 17:36
Drążycie ciągle ten temat dla mnie i większości jest on skończony już w dniu pogrzebu ...Krytykujecie i wyznaczacie kare sami a nie byliście i nie jesteście na Ich miejscu. Zachowujecie się tak jakbyście byli Sądem najwyższym !! Patrzcie na siebie !! Z czyjegoś nieszczęścia łatwo zrobić TEMAT TABU ,który będzie się ciągnął przez XXX czasu! Już przestańcie Rodzina,Przyjac iele są w bólu i cierpieniu po stracie Ważnej OSOBY!! a winny będzie winnym i tak zostanie ale to nie czas. miejsce i to nie Wy powinniście oceniać co dalej! Przeżyj to sam a zrozumiesz o czym pisze!!! Na forum każdy mądry a anonimowo jeszcze bardziej ... Nikt czasu nie cofnie ,nikt też tego nie planował .A że tak być wcale nie musiało to każdy wie ! ALE ZAMILCZ!!! pozostał tylko ból i cierpienie..... :cry:
;Smutna
0 #17 ;Smutna 2010-04-26 23:55
No jeden Normalny!!! :-)
Masz Racje!!! "Mur"

^^^^

Mądrze Powiedziałeś.. ;-)
mur
+8 #16 mur 2010-04-26 19:51
Wszyscy jesteście beznadziejni... Kara i tak go nie ominie, także dajcie sobie spokój. Ciekawe, czy też bylibyście tacy mądrzy gdybyście musieli podać swoje nazwiska. Myślę, że dwa razy byście się zastanowili. A po drugie ciekawe, że kiedyś (jakieś dwa lata temu) też się wydarzył podobny wypadek i nie było żadnego złego na jego temat komentarza. Ciekawe dlaczego? Może kolega? I co teraz sobie jeździ bezkarnie i co? Nie szukacie sprawiedliwości ??? Jesteście zwykłymi hienami. Mam nadzieje, że dacie już spokój z tymi pustymi komentarzami. Stanie on przed sądem, ale dajcie już spokój.
Leonidas
-5 #15 Leonidas 2010-04-25 21:09
Głupie gadanie "gdyby wiedział" a co nie widział znaku? znał drogę dobrze, to nie było w Katowicach, tylko na jego terenie jadąc taką prędkością zawsze należy liczyć się z pęknięciem opony, poślizgiem lub inną sytuacją jaka może nas spotkać na drodze w różnych porach roku.
Typowy młodzieńczy szpan !!! zaszpanował ale nie wiem komu?
Dla mnie to jest MORDERCA zabił człowieka !!! Do więzienia z nim, bo za chwile zabije następną osobę. Paragrafy mówią swoje, mam nadzieję, że dostanie maksymalny wyrok. To nie był wypadek to była głupota !!!
SPRAWIEDLIWY
-8 #14 SPRAWIEDLIWY 2010-04-25 20:46
Smutna ty juz go tak nie broń,bo to on i tak jest całym sprawcą i żadnego sądu na tą sytuacje SĄD to powinnien być od razu na 10 lat,a nie kur....zabije człowieka i ma sobie na wolności chodzić,teraz to on sam powinnien założyć sobie stryczek...CZŁO WIEK BEZ MUZGU I TYLE!!!!!!!!!!! !!!!!
;
-6 #13 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć; 2010-04-25 16:42
Popieram ''smutna''
Ma racje ! w 1oo%
''Gdyby wiedział!''
A gdyby to był ktos z was ?!
Prawda Szymon popełnił Błąd z prędkością prawda ale nie zrobił tego celowo!


kondelencje dla rodziny Huberta?[*]
Ktoś
+1 #12 Wszystko w temacieKtoś 2010-04-25 04:28
§ 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. „Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
§ 3. „Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
ziko
-4 #11 ziko 2010-04-25 01:08
Popieram SPRAWCA PRZED OBLICZE SĄDU, sam nowy napisał, że go zna przyznał: "wiem jak on poruszał sie samochodem" skoro tak mówi znajomy, to zachowanie takie za kierownica musiało być nagminne, to świadczy o głupocie, dzieci rozbijają się samochodami a gdzie rodzice?
matka
+7 #10 RE: Wapno - niepotrzebna śmierćmatka 2010-04-25 00:40
JEST TO WIELKA TRAGEDIA DWÓCH RODZIN!!!!! KIEROWCA MA BARDZO CIĘZKI OKRES W ZYCIU .POPEŁNIŁ BŁAD ALE TERAZ POTRZEBUJE POMOCY ABY KARE PONIEŚĆ I DALEJ ŻYĆ Z TYM CIĘŻAREM W SERCU. POTRZEBA LAT.....
; Smutna
-5 #9 RE: Wapno - niepotrzebna śmierć; Smutna 2010-04-24 23:23
Tak łatwo wam mówic...
A wy jeździcie tak przepisowo??? :-?
Jestem Ciekawa!!! Nie porównujcie Szymona do Mordercy!!!!!
Kurde On nie zrobił Tego Celowo To był Wypadek!!!!
A to że pójdzie do wiezienia coś zmieni??? Życia tO nie wróci;[[[
Tak macie racje jechał nie przepisowo... Ok no nie zaprzeczam.... Ale.....
Co teraz ma iść Waszym zdaniem do więzienia na ileś tam lat... Tak i co dalej??? Co zmieni to coś???
Popełnił błąd...;[
Dajmy Szymonowi Szanse!!!
Ciekawi mie czy gdy by to Z waszej Rodziny [ odpukać]
Jakaś osoba Była By w takiej Sytuacji Też byście byli zdania "Do więzienia z Nim!!!"
Zastanówcie się nad Tym co mówicie!!!
Ten wypadek nie był Celowy Nie chciał odebrać Hubertowi ŻYCIA;[[[[
!!!! Gdy by wiedział jak skonczy się ta Szybka jazda na pewno Zdjoł NogE z gazu!!!!

Nie zapominajmy że To tez Był jego Przyjacielem!!! !
Siwy
-2 #8 Siwy 2010-04-24 22:16
Smutna nie zgodzę się z Tobą, kierowca za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym powinien odpowiedzieć za ten czy przed Sądem. Twoje tłumaczenie jest bardzo płytkie cyt: "musi żyć z ta świadomością!!! "
Rozumując Twoim tokiem morderca też powinien zostać na wolności, bo ma świadomość, [z którą musi żyć] że zabił.
Uważam, że kierowca poniesie karę a wszystko w rękach Policji i Sądu.
Popieram nowego, bagatelizowanie takich wybryków może doprowadzić do bezkarności wśród innych kierowców
nowy
+3 #7 :|nowy 2010-04-24 21:45
też znam ich wszystkich - bardzo dobrze znam i napewno nigdy nie postawił bym sie na jego miejscu bo trzeba by było mieć pusto w głowie jak on... wiem jak on poruszał sie samochodem i taka prędkość w tym miejscu (od paru juz lat jest tam 40) to kogo mamy obwiniać? siebie? policje? czy mieszkańców? zginął Hubert... za jakiś czas może zginąć ktoś inny... nie można na to pozwalać i być obojętnym !


Hubert zawsze będziesz z nami... [*]
; Smutna
-4 #6 ; Smutna 2010-04-24 20:35
:sad:Sąd Chory jesteś Dla niego Jest Kara to że kumpel nie zyje !!!! :sigh:musi żyć z ta świadomoscią!!!
Fakt może i jechał nie przepisowo...;/
Ale to nie znaczy że teraz Wszyscy mamy Go obwiniać!!!
Postawcie się tez na jego miejscu i pomyślcie Co on czuje;[[[

^^^^^^^^

Głebokie wyrazy współczucia dla rodziny;[[[[[
sPOczywaj w pokoju HuBerT;[[
[*]
Siwy
-4 #5 Kierowca przed SądSiwy 2010-04-23 19:13
brawura i głupota inaczej nie można tego nazwać, kierowca powinien stanąć przed sądem za zabójstwo pasażera !!!
Kondolencje dla rodziny śp. Huberta [*]
Angass
+1 #4 Angass 2010-04-23 18:53
moze ktoś nie wie ale tam pracowala kobieta (moja Mama) jesli ktos byl we wapnie to wie ze dopuszczalna predkosc na calej dlugosci 40km/h moze oprocz tych smutnych slow troche myslenia!!!
Guest
+2 #3 Zawsze z Tobą...Guest 2010-04-23 18:34
Znałam Huberta i dwóch innych bardzo dobrze :sad:Strasznie mi przykro że tak się stało. :sad::cry:współczucia dla rodziny. Dzisiaj był pogrzeb
Guest
-2 #2 ;(Guest 2010-04-23 18:31
To po co tak szybko jechał. Znałam ich wszystkich trzech i ci? Juz jednego nie ma :sad:życie jest krótkie :cry:
Guest
+2 #1 Guest 2010-04-22 00:14
[*]

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.