• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 9167

Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądze

Rada Miejska w Wągrowcu jedną decyzją straciła część środków zabezpieczonych na działalność. Środki zostały zabrane bez wiedzy przewodniczącego rady i samych radnych.

W uchwale budżetowej na rok 2021 radni zabezpieczyli na działalność Rady Miejskiej w Wągrowcu kwotę 350 tys. Pieniądze te przeznaczone są na roczne funkcjonowanie Rady m.in. diety za udział w posiedzeniach, delegacje, a także szkolenia radnych, zakup tonerów do kserokopiarek i drukarek, opłata za sesje zdalne, zakup pucharów, dyplomów, wiązanek i kwiatów. Pieniądze te przeznaczane są też na organizację np. uroczystych sesji, opłacane są też usługi telekomunikacyjne.

Uchwała budżetowa została przyjęta 15 grudnia 2020 roku. Po zaledwie 35 dniach funkcjonowania budżetu Kierownik Wydział Organizacyjnego Honorata Bukowska dokonała analizy, a 4 lutego br. burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt wydał Zarządzenie Nr 21/2021, w którym zabrał Radzie Miejskiej w Wągrowcu kwotę 75 000,00 zł.

Co ciekawe środki te trafiły do Działu 750 Rozdział 75023 Urzędu Gminy tj. na wynagrodzenia osobowe pracowników oraz zakup usług pozostałych.

W trakcie posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 19 kwietnia br. pytanie o zabrane środki zadał Jakub Zadroga, Przewodniczący Rady Miejskiej, pytanie skierował bezpośrednio do obecnej na posiedzeniu Honoraty Bukowskiej.

- Jakiej analizy dokonała pani kierownik w zakresie planu wydatków dotyczących Rady Miejskiej, że po zaledwie 35 dniach realizacji budżetu kwota została umniejszona o 75 tys., skąd akurat kwota 75 000,00 zł, a nie wyższa, bądź niższa. Jednocześnie w mojej ocenie w ramach dobrej współpracy, o zmianach dotyczących rozdziału Rady Miejskiej powinni zostać poinformowani radni, natomiast o tej zmianie nikt mnie nie informował, ani nie uzasadnił tego — pytał Jakub Zadroga, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Kierowniczka Honorata Bukowska poinformowała Przewodniczącego, że udzieli pisemnej odpowiedzi.

Wczoraj skontaktowaliśmy się z Jakubem Zadrogą, aby poznać odpowiedź pani kierownik. Niestety jak się okazało, przez blisko trzy miesiące przewodniczący nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Czy tak powinno wyglądać zarządzenie publicznymi środkami? Gdzie podziały się pieniądze, na co zostały wydane, co było powodem umniejszenia środków na funkcjonowanie Rady Miejskiej?

Te i wiele innych pytań nadal pozostają bez odpowiedzi.


 

Komentarze   

Poszkodowany
+8 #65 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzePoszkodowany 2022-07-30 12:22
Juz nigdy wiecej Nadburmistgrzowa z tym swoim schrekiem nie skrzywdzi nikokgo. Robią co chcą.Teraz przychodzi już czas na nich. Czy mąz nie widzi tej przygody?
Brader
+38 #64 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeBrader 2022-06-25 20:48
Kiedy wobec Pani Bukowskiej, burmistrz wyciągnie konsekwencje służbowe za dyscypline pracy, niegospodarnosc czy nieracjonalonosc? Rozumiem Panstwa przyjazn i nierozwerwalny zwiazek ale prosze myśleć Panie Berendtgłowa a nie inna częscią ciała
Rozsądny
+47 #63 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeRozsądny 2022-06-21 20:02
Ta Pani musi nauczyc się nie tylko kultury osobistej ale również kodeksu pracy, znajomości prawa a przede wszystkim etyki i morali
do roksa, ciekawy,ci
-8 #62 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzedo roksa, ciekawy,ci 2022-06-20 22:23
zadroga,palczynska już nawet nie musicie się podpisywać z nazwiska bo wiadomo, że to wy piszecie hejty na poziomie dna na ta pania. Przerażające jest to,ze tacy ludzie zasiadają w Radzie Miejskiej.
Ciekawy
+30 #61 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeCiekawy 2022-06-20 18:34
Pani Bukowska nie miała odwagi pojawic się na Komsji i wypusciła schreka aby świecił głupizną.
Ciekawski
+21 #60 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeCiekawski 2022-06-18 20:46
Pewnie Łysy dogadał się z Portalem za kasę, bo jeżeli znikają komentarze dotyczace dyscypliny pracy Bukowskiej i jej związku z schrekiem to wszystko jasne
kotekko
+15 #59 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzekotekko 2022-06-04 19:02
to powinno tak byc skoro B nie ma sprawozdania to i pieniedzy za wynagrodzenie nie powinna dostawac .
Tomasz n
-40 #58 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeTomasz n 2021-07-19 15:48
Zwykły człowiek to Tobie w dopiero źle to Wyjazd mi tu jest dobrze od 50 lat I tu zostaje Jak Ci kakao swędzi to na zachód droga wolna i nie wracaj cioto
PIS-Janowy
-46 #57 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzePIS-Janowy 2021-07-19 14:57
Zwykly czlowiek - ty musisz naprdwe wyjechac do takiej Holandi czy Francji zeby ci sie oczy zaropiale junia jeuropejska otworzyly ... Mowi ci jako czlowiek ktory spedzil tam kilka lat. Wracalem z przyjemnoscia do Polski widzac te degrengolade jaka ograna zachod obecnie. Dzis wlasnie Wegry czy ta wysmiewana Bialorus powoli staja sie ostoja normalnosci ... po twoich belkotach przepisancyh z TV widac, zes za glupi abyto zrozumiec ... "Wspanialy zachod" - ja pierdole - nie achlysnij sie czasami ta "wspanialoscia"
zwykły człowiek
-8 #56 też mi smutnozwykły człowiek 2021-07-19 12:58
do 60 . Może Ty pofatygujesz się na Węgry Orbana, Białoruś Łukaszenki, Rosję Putina lub wstąpić do parti LePain,lub innej faszystowskiej partii na zachodzie. ?!
zwykły człowiek
-1 #55 cały czas smutnozwykły człowiek 2021-07-19 12:49
Proponuję Tobie Węgry Orbana, Białoruś ,a w najlepszym przypadku Rosję Putina
Tomasz n
-42 #54 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeTomasz n 2021-07-19 11:28
Do # 59 nikt Ciebie w Polsce nie trzymie wypierdalaj do Niemiec lub gdzie chcesz
zwykły człowiek
+34 #53 smutno mi....zwykły człowiek 2021-07-19 09:44
Jest mi wstyd! Wstyd za kraj afer, chaosu i lejącego się z ust rządzących kłamstwa. Wstyd za państwo klerykalne, homofobiczne, kołtuńskie i zacofane cywilizacyjnie. Wstyd za partię(sektę?,mafię?), która zniszczyła wizerunek Polski i przyprawiła nam gębę tępego wieśniaka wiecznie się awanturującego. Wstyd za rodaków, którzy za parę socjalnych datków sprzedali swój rozum,wolność i przyzwoitość. Smutny kraj pozbawiony powagi, szacunku i znaczenia .
madzia
0 #52 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzemadzia 2021-07-19 09:19
Hałas bo nie dość,że w portfelu dziura to w gaciach wydmuszki i dlugo długo nic🤣
alan
-12 #51 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzealan 2021-07-18 22:52
Ciekawe kto pokryje koszty tego referendum????niskodupny sprzeda swój luksusowy woz🤣i z kieszeni wyłoży.. poza tym wszystkim aby uchwała o nieudzieleniu absolutorium nie została odrzucona przez organ nadzorczy musi mieć solidne uzasadnienie. To,że Burmistrz jest llysy nie wystarczy...więc kocha nie dzieł skóry na niedźwiedziu i zacznij czytać ustawy zanim się wypowiesz😁
Jarek Wągrowiec zbaw
-26 #50 Kubusie przestańcie spamowaćJarek Wągrowiec zbaw 2021-07-18 22:01
Kubusie nie nakręcajcie się tak na forum, bo wam kredki z tornistra wypadną :lol:Jak nie dacie burmistrzowi absolutorium to nic wielkiego się nie stanie. Nawet jak doprowadzicie do referendum w sprawie odwołania burmistrza, to nie zbierzecie tyle ludzi, aby to referendum było wiążące. Przestańcie się spinać, bo jesteście żałośni. Przegraliście i zabierzcie się za robotę, aby mieć jakiekolwiek doświadczenie w UCZCIWEJ pracy!
kacha
-1 #49 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzekacha 2021-07-18 17:22
Zostało im kilka dni rządzenia. Od czwartku już będa mogli to robić oficjalnie na zielonej łączce.
Asia28
-37 #48 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeAsia28 2021-07-18 12:15
Autostopowiczka wstyd takie kłamstwa pisać, wstyd żeby ludzie w jednym malym zapizdzialym mieście taka nienawiścią i zazdrością przepełnieni byli. Ja nie wierze ze jeden to rozpętał a reszta żadnych sensacji czyta i głupoty pisze. To sie w głowie nie mieści, ale Bezradność tak boli!!!
heniu
-11 #47 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeheniu 2021-07-18 06:09
Przyjdzie Polus to w końcu ktoś zrobił porzadek
niku
0 #46 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeniku 2021-07-17 11:39
A to,że radni zabierają swoje żonki na obiadki służbowe wiecie?
GOLEM
+22 #45 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeGOLEM 2021-07-17 00:11
PIS-Janowy, nie podszywaj się pod prawdziwego PIS-Janowego. Takie brednie może wypisywać jakiś dzieciak, zupełnie nie zorientowany w problemach miasta i gminy oraz Polski. Dupkom drwiącym sobie z obecnej sytuacji w Polsce, należy podziękować. Tacy klakierzy pokroju PIS-Janowego, to sprzedawczyki nas i Polski. Za marny grosz, który chwilowo podniósł ich standard życia, sprzedadzą każdego z nas i nasz kraj. Banda sprzedawczyków, wybrała bandę złodzieji. Co gorsza uczestniczą w tym policjanci, strażacy inne służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. W Wągrowcu są też takie osoby w służbach mundurowych, które dla marnych srebrników będą gotowe się sprzedać. Przykre, że to rzutuje na pracę tych uczciwych i mających kręgosłup moralny pracowników służb mundurowych.
Dziś można dowiedzieć się, że raporty o stanie bezpieczeństwa Polek i Polaków, opłacany z pienieniędzy podatników, od czasu przejęcia władzy przez PiSdzielców został utajniony. Policja zleca sobie badanie opinii Polaków na ich temat z naszych podatków i to z podatków tych Polaków, a od 2015 roku utajniają te badania!!! Z naszych podatków są utrzymywani, z naszych podatków robią sobie badania, a jednocześnie nie chcą opublikować wyników tych badań. Czyżby dlatego, że za czasów państwa PiS, tak nisko upadła wiarygodność do policji i służb mundurowych?! Zapracowali sobie, bezmyślnie wykonując rozkazy!!!
Sąsiad
+26 #44 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeSąsiad 2021-07-16 22:45
Do X - janowy ma swój biznes na którym pasożytuje to rodzina zastępcza, nabrał dzieciaków i udaje teraz opiekuńczego ojczyma z piaskiem w torbie
X
+20 #43 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeX 2021-07-16 22:28
PIS JANOWY.Jak założysz własny biznes, może jakaś cysternę do transportu napojów z lepszych gatunków owoców to chętnie bym się podłączył bo strasznie mnie suszy.
Kumpel z jumy
+31 #42 Piekutowski nie zrezygnujeKumpel z jumy 2021-07-16 20:49
Piekutowskiemu PIS nie pozwoli zrezygnować, bo jego miejsce zająłby Rychu Polus :lol:A mieć takiego radnego miejskiego to klęska wizerunkowa Nowego Ładu :lol:
Lusi
-4 #41 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeLusi 2021-07-16 19:12
Pań Piekutowski jeszcze jest radnym bo jakąś cisza nastała Chyba czeka na polecenia pisowskiego generała , mam nadzieję że po wyborach zerwie im te naciągane awanse PORAŻKA
podatnik.
+54 #40 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzepodatnik. 2021-07-16 13:52
Ja bym jeszcze ograniczył liczbę radnych o połowę. I zakazał na głosowaniach wstrzymywania się od głosów - albo jest się za albo przeciw.
Kaja
+24 #39 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeKaja 2021-07-16 12:05
Emerytka Krysia - Przewodniczący Rady dostaje ryczaltowo 1848 zł, jego zastępcy -a jest ich chyba trzech- 1342 zł Również w miesiącach w których nie ma ani sesji ani komisji. Pozostali radni około 1000 zł miesięcznie. Zależy ile jest sesji i komisji. Tak to wyglada, jeżeli chodzi o finanse rady miasta.
emerytka krysia
+31 #38 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeemerytka krysia 2021-07-16 11:23
Dobrze ze napisaliście ile radni nas kosztują pieniędzy, bo zawsze myślałam że robią to społecznie. A tu tyle trzeba wydawać na ich utrzymanie. Jestem bardzo negatywnie zaskoczona.
Tyl
+14 #37 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeTyl 2021-07-16 11:10
Może coś o Tłustych Kotach czyli nepotyzmie w UM6
Gigus
+23 #36 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeGigus 2021-07-16 10:23
Wreszcie porządki...radni w chacie siedzą zwłaszcza on-line i jeszcze kasy chcą....szkolenia, drukarki ? Co za bzdura...
Cooper
+56 #35 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeCooper 2021-07-15 22:18
Matematyk, zaraz się okaże oni tzn radni musza dopłacać do tego ze są radnymi.takie poświęcenie dla miasta.
Matematyk
+41 #34 IleMatematyk 2021-07-15 20:50
A zorientowany to rozumiem jeden z tych darmozjadow ??? Jak się tak martwią o budżet miasta to coś od siebie ?
PIS-Janowy
-1 #33 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzePIS-Janowy 2021-07-15 20:29
Cringe - wielkie inewstycje - ogrodek eco i park nad rzeka z lampami i lawkami w terenie zalewowym za 6,2 mln ... To sa ,ku..a, inwestycje dla takich przyglupow jak ty. Inwestycja to jest droga, siec swiatlowodowa, kolej dzialajaca, fabryka, zakald pracy, wlasna firma wywozaca smieci ... Ale skad wy o tym macie wiedziec ?
Zorientowany
-39 #32 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeZorientowany 2021-07-15 20:26
Matematyk, jeszcze odejmij koszty stałe: net, tablety,m opłata za transmisje, tusze do drukarek, papier, kwiaty i wiązanki na pogrzeby i pomniki, wtedy zostanie ci niewiele.
Matematyk
+46 #31 Ile😱😱😱Matematyk 2021-07-15 20:14
Czyli używając prostej matematyki :
(350000:12):21=1388
Na jednego radnego miasto traci z publicznych pieniędzy miesięcznie prawie 1400zl .
Niezła pensyjka za nic nie robienie !!!
ciekawski
-23 #30 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeciekawski 2021-07-15 18:34
Tzn co z nim teraz jest nie tak?
koles
+32 #29 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzekoles 2021-07-15 18:02
Słoneczko to fajny gość. Tylko ta Pani poprzewracała mu w głowie
cringe
-40 #28 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzecringe 2021-07-15 17:55
A co takiego berendt stracił? Nadchidzi czas wielkich inwestycji jakich nigdy nie było i tego nikt mu nie zabierze nawet takie ścierwo jak śmieszny portalik
Alan
-40 #27 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeAlan 2021-07-15 17:45
Jajeczek jestes chory psychicznie, jak mi Ciebie Żal nic w życiu nie masz i i tylko pisanie hejtow w ciemnym pokoju tobie zostało bo nic innego nie mozesz cwelu wągrowiecki🤣🤣🤣może w mopsie ci pomoga🤣🤣🤣
Dociekliwy
0 #26 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeDociekliwy 2021-07-15 17:37
Czy to.prawda że do domu kultury ma wrócić gość który był związany z aferą paselowa w budżecie obywatelskim sprawie ponoć ukręcono łeb slyszalem od osoby której dane użyto to chyba kpina
Alan
-38 #25 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeAlan 2021-07-15 16:43
Kinia,oldboy,Karola...podpjsz się z imienia i nazwiska a nie ukrywasz się,pod kilkoma nikami🤣🤣🤣tchorzem byłeś i śmieciem umrzesz😁
PIS-Janowy
-48 #24 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzePIS-Janowy 2021-07-15 16:05
Urzedas - a napisz tylko, ze nie jest mozliwe pozwalnianie z 1/3 tych pan i panow? Naprawde tak sadzisz?
kinia
+11 #23 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzekinia 2021-07-15 15:09
menel(ka) zamiast siedzieć na portalu i wypisywać korzystaj z urlopu :lol:
PIS-Janowy
-15 #22 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzePIS-Janowy 2021-07-15 14:57
Najciekwaszy jest tutaj post mieszczucha (#19). Nawet nie mialem pojeica, ze tyle moga wynosic koszty utrzymania urzedu tego 25 tysiecznego pcimia!! To sie w glowie nie miesci!! A najciekwszy jest rok 2020 - kiedy to w wyniku swirusodemi urzedasy w raz z lekarzami pozamyklai sie w biurach i domach (praca zdlana). I jeszcze im za to pensje wzrosly, ha, ha, ha!!! No to mozna zrozumiec latwo dlatego tak mocno pieszcza te epidemie dla przyglupich .... Kpina z ludzi!! W bualy dzien!! Te dane powinny wisiec nad wejsciem do urzedu miasta u urzednicy powinni calwoac w rece petentow za ta kase - a tutaj dalej jak za glebokiej komuny - urzednik to PAN!
menel
-39 #21 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzemenel 2021-07-15 14:17
Kowalczewski komu Ty chcesz zrobić krzywdę?🤣🤣🤣myślisz,obok prawdziwego dziennikarza nawet w życiu nie stales🤣🤣🤣
urzedas
+43 #20 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeurzedas 2021-07-15 13:50
Mieszczuch - To znaczy, ze jak przyjdzie nowy burmistrz to obniży urzędnikom wynagrodzenia i będą zarabiali na poziomie roku 2016? Czy może zwolni połowe urzedu?
Mieszczuch
-14 #19 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeMieszczuch 2021-07-15 12:21
Może portal opiszę jak wzrosły koszty funkcjonowania Urzędu miasta. Ile kasy idzie na wynagrodzenia urzędników. Ja tylko przytoczę, że w 2016 roku było to mniej niż 3 miliony na wynagrodzenia, a łącznie koszty gunckjinienaia zamykaly się w 4,7 miliona, natomiast w 2020 roku koszty wynagrodzenie to 3,7 miliona na wynagrodzenia i ponad 5,8 miliona. MILON ZŁOTYCH WIĘCEJ KOSZTUJE URZĄD ZA BURMISTRZA BERENDTA NIŻ WCZEŚNIEJ. Urzędnicy dostają ponad 700 tysięcy więcej na wynagrodzenia niż wcześniej. SKANDAL!!!
Urzędnik
+7 #18 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeUrzędnik 2021-07-15 12:05
Koszty funkcjonowania RM zdecydowanie zostały obniżone w porównaniu z latami wcześniejszymi.
W 2015 roku koszt był 284 205,08zl
W 2017 roku koszt był 297 509,89zl
W 2019 roku koszt był 249 716,44zl
W 2020 roku koszt był 242 716,67zl
Jak widać od czas jak Pan Zadroga zarządza radą miejska to spadły koszty o około 50 tysięcy w skali roku. Trzeba wspomnieć, że teraz są prowadzone tranmisje na żywo, publikacja nagrań na stornie, sesje i komsije były w trybie on-line więc koszty z tym związane były także wyższe, a mimo tego są zdecydowana obniżka kosztów mimo wzrostu wielu cen. Dla mnie skandalem jest, że kasę zabrali na wynagrodzenia do Urzędu Miasta, a mogła ona pójść na inwestycje. Niech się ta pani kierownik tłumaczy, wyjaśnia, ale dla mnie to oburzające. Jedni oszczędzają obizaja koszty, a inni biorą i biorą...
Mieszczuch
+54 #17 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeMieszczuch 2021-07-15 11:41
To ja się nie dziwie ze potem brakuje np. na sport i na inne rzeczy skoro rada ma dla siebie 350.000 zł.
holahola
+41 #16 RE: Honorata Bukowska analizuje, burmistrz wykonuje. Rada Miejska straciła pieniądzeholahola 2021-07-15 11:37
zszoookowana - tyle właśnie ta gwiazda bukowska zaplanowała w grudniu co jest napisane w artykule. Jak widać chyba coś nie ogarneła skoro 35 dni pozniej już dokonywała zmian zeby byla kasa na urzedasow

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.