• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3326

Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!

Wczoraj burmistrz pochwalił się nagrodą, którą odebrał w trakcie VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie. Jak się okazało, burmistrz nie otrzymał nagrody, nagrodę otrzymała Gmina Miejska Wągrowiec.

Na stronie miejskiej pojawiła się informacja: "Podczas obrad Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt odebrał nagrodę Lidera Rozwoju Regionalnego za działania na rzecz poprawy jakości życia w gminie."

Taka informacja może wprowadzać mieszkańców w błąd, sugerując, że to burmistrz Jarosław Berendt otrzymał nagrodę. W przekazie prasowym zabrakło jednego ważnego szczegółu - burmistrz odebrał nagrodę... "w imieniu Gminy Miejskiej Wągrowiec".

- Nagroda Lider Rozwoju Regionalnego została przyznana nie imiennie Panu Burmistrzowi, a dla Gminy Miejskiej Wągrowiec — poinformowała nas Dorota Solczak z Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.

Sprawdziliśmy też, kto przyznaje taką nagrodę i za co.

- Powyższe wyróżnienie to ogólnopolska nagroda gospodarcza, której laureatami zostają firmy i miasta działające dla dobra lokalnej społeczności – skutecznie pozyskujące fundusze unijne na inwestycje, realizujące je sprawnie i szybko, a przy tym niezapominające o wielu innych potrzebach mieszkańców. Tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego trafia do miejsc, gdzie widać pozytywne zmiany w otoczeniu dzięki realizacji wielu kluczowych projektów. Program prowadzi Polska Agencja Przedsiębiorczości wraz z redakcją „Biznes Plus” w Gazecie Wyborczej oraz "Forum Przedsiębiorczości" publikujące w Magazynie Forbes. Na podstawie informacji zebranych przez redakcje, Rada Kongresowa, w której skład wchodzą m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, czy wieloletni rektor Politechniki Poznańskiej Tomasz Łodygowski, podejmowała decyzję o przyznaniu nagród gospodarczych — tłumaczy Dorota Solczak.


Zobacz też: Berendt Liderem Rozwoju Regionalnego


 

Komentarze   

bauman
-5 #11 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!bauman 2021-10-14 10:24
Panie redaktorze...żenada...już nie ma do czego się przyczepić i zrobić aferki. Mieszkańcy mają w nosie wzajemne nagradzanie się płatnymi nagrodami i dyplomikami. Mieszkańców interesuje dlaczego ulice są takie brudne, dlaczego nie ma pomysłu na zieleń miejską, dlaczego ościenne gminy kulturalnie nas przeganiają, a w Wągrowcu nie ma na co pójść, dlaczego w kinie fotele są tak obsyfiałe i brudne, a dźwięk gorszy niż w kinie domowym, dlaczego wstyd zaprowadzić gości nad nasze rzeki, czym zajmuje się zastępca burmistrza, czym zajmuje się rzecznik, jakie plany na 2022 ma nowe kierownictwo MDK, ile będzie trzeba i dlaczego dosypywać kasy do basenu...no tematów jest i to realnych znacznie więcej niż interpretacja zdania napisanego na stronie urzędu miasta "kto jest liderem". Więcej wysiłku, pracowitości i konstruktywnej krytyki, a nie gównoburzy życzę poczynaniom redaktora z korzyścią dla mieszkańców, a nie kilku aktualnie polubionych "opozycjonistów"
Robal
+5 #10 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!Robal 2021-10-14 09:22
WRC nie jest portalem informacyjnym.?
Jest brukowcem załatwiającym interesy ?
Robol
-13 #9 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!Robol 2021-10-14 08:38
ale juz pierdoly piszecie ... porażka na maxa
Do PIS Janowy
+4 #8 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!Do PIS Janowy 2021-10-14 08:01
To chwalisz burmistrza, czy też nie? Jesteś tym "właściwym" :lol:, czy podróbą?
Miro
+11 #7 NagrodaMiro 2021-10-13 20:37
Nagroda Nobla w postaci bobla :D
kuba f
0 #6 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!kuba f 2021-10-13 20:21
,,burmistrz nie otrzymał nagrody" jest tu napisane w tym tekście . Jak nie otrzymał - jak ją trzyma w ręce - na tym zdjęciu . No chyba ze to ne jego ręce.
czytelniczka
+15 #5 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!czytelniczka 2021-10-13 14:47
To jak to jest - Burmistrz nie jest liderem, czy Berendt nie jest liderem? Czy może to te same osoby? Bo już sama nie wiem.
kasia kasia
+7 #4 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!kasia kasia 2021-10-13 13:21
No tak. Jak liderem - to nie burmistrz, ale gmina, a jak światła nie świecą czy rura jest azbestowa - to już nie gmina - to burmistrz. Taka logika. I jak tu się żyć. :):);).
LoL
+13 #3 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!LoL 2021-10-13 11:03
PiS-Janowy ty w Kobylcu wystartuj na radnego. Człowieku pojęcia nie masz o niczym, pisze bzdury i obrażasz ludzi.
PiS Janowy
-21 #2 RE: Burmistrz nie jest liderem! Liderem jest Gmina!PiS Janowy 2021-10-13 10:39
Brawo Panie Burmistrzu, BRAWO. Ależ zzieleniała wągrowiecka hołota gdy POkazał Pan, że chcieć to móc i liczą się z Panem oraz szanują w kraju i za granicą Pański dorobek. Jestem dumny z Pańskich dokonań i wiem, że większość Wągrowczan jest za Panem. Zawsze wiedziałem, że jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.
Doris
+22 #1 Liderem jest gminaDoris 2021-10-13 10:02
Jakim liderem gmina w gminie się nic nie dzieje jeden syf.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.