• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2158

164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcu

Dzisiaj w Wągrowcu odbyło się kolejne szczepienie. Tym razem szczepiono w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu.

Szczepienie rozpoczęło się o godzinie 900 i miało trwać do 1200. Ilość osób, która chciała przyjąć szczepionkę, była jednak tak duża, że szczepienie zakończyło się dopiero o 1600.

Tylko dzisiaj w punkcie zlokalizowanym w Urzędzie Miejskim zaszczepiono 164 osoby, z czego 94 osoby przyjęły pierwszą dawkę.

W akcję szczepień włączyli się także strażacy z OSP Wągrowiec, którzy przypominali o dystansie i maseczkach. Strażacy dowieźli dzisiaj dwie starsze osoby do punktu szczepień w UM, które same nie mogły dotrzeć.

Ze względu na groźby pozbawienia życia, jakie w ostatnich dniach otrzymał burmistrz Wągrowca, przed urzędem stanął też radiowóz policyjny.


Komentarze   

Sigmar
0 #23 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuSigmar 2021-12-01 10:23
Czyli jak napisal imbecyl kolo, rzad ma wplyw na ilosc szczepien, wystarczy zaplacic a sami sie rzuca, skoro duza grupa wyborcow nie zna programow partii i glosuje na kogos kogo zna z tv albo bo daja kase, to roznie dobrze mozna zaplacic po 100 zl za szczepionke to w tydzien bedzie z 80 % populacji kraju zaszczepione. Jak powiedzial Mentzen pis to najgorsza partia od roku 89 i ma 100% racji.
Niko
0 #22 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuNiko 2021-11-30 09:51
Co za problem skoro pisowcy nie chcą się szczepić niech zaszczepi się reszta i tak będzie większy procent . Nie tylko politycy mają przekaz dnia ale też bezmózgi którzy powielają głupstwa . Zacznijcie sami myśleć . Jakoś w kolejce po 500 plus stoją wszyscy i wtedy taki Sigmar nie rozdziela kto na kogo głosuje . Cepie każdy głosuje jak chce i ma takie poglądy jakie mu pasują . Na koniec debilu jestem zaszczepiony i nie biore żadnych zasiłków a poltyke mam w d
kolo
0 #21 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcukolo 2021-11-30 09:30
Sigmar ty jesteś tak samo głupi jak Janowy . Czy to wina rzadu że jest w kraju tylu idiotów co niechcą się szczepić W pierwszej kolejności to wina ludzi którzy nie idą na szczepienie .Zapewne jakby debilom dali po 1000 zł to by przyszedł ten pazerny lud
Sigmar
+4 #20 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuSigmar 2021-11-30 07:52
Brawo rząd, taka liczba osób w szpitalach to wasza wina! Boicie się podjąć odważnych decyzji ze względu na to, że większość waszych wyborców boi się szczepić, brawo !!!
GOLEM
+1 #19 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuGOLEM 2021-11-30 05:30
olas - jakbym już gdzieś czytał te pseudo rewelacje, na temat tego, że moja żona pracuje niby w jakimś urzędzie. Niby w jakim to urzędzie pracuje? A może była jeszcze sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim, której Bąkiewicz zagłuszał wypowiedź?! Ty chyba jesteś bardziej upośledzony intelektualnie, niż PIS-Janowy. To że moja, żona bywa w jakiś tam urzędach, nie oznacza, że tam pracuje. Wynika to ze specyfiki jej pracy i musi często bywać w Urzędzie Skarbowym. Nie będę kolejny raz i kolejnemu głąbowi tego tłumaczył.
Co do tego kto mordował Polaków w czasie II Wojny Światowej, to raz jeszcze napiszę, że byli to naziści należący do układu państw osi oraz sowieci tworzący blok komunistyczny. Układ państw osi tworzyły Niemcy-Japonia-Włochy. Do tego układu w latach 1940-1941 przystąpiły Hiszpania, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Jugosławia i Niepodległe Państwo Chorwackie. Po zakończeniu II Wojny Światowej, Polacy byli mordowani przez sowietów i ich polskich współpracowników, którzy doprowadzili do utworzenia PRL. To Sowieci przy udziale Polaków, którym udało się wtłoczyć ideologię komunistyczną, byli oprawcami swoich rodaków. W czasie II Wojny Światowej, było też wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistowskim okupantem, wydając Żydów, tylko po to, aby zemścić się na nich, bo mieli od pokoleń, do głów wtłoczony antysemityzm. Ci Żydzi, byli Polakami, bo przed wojną na terenach Polski od setek lat oni zamieszkiwali. To zbyt trudny temat, dla imbecyla, któremu dziadek lub pradziadek opowiadał wybiórczą historię Polski i zapewne zaszczepił w głowie antysemityzm.
Wbij sobie do tego pustego łba, że Polak, to nie tylko katolik, ale również prawosławny, tatar, luteranin, żyd, muzułmanin. W Polsce jest bardzo wiele wyznań religijnych, a tylko głąby o skrajnie radykalnych i narodowościowych poglądach, są przekonani, że Polak, to tylko katolik. Skoro taki jest twój obraz Polaka, to idź na plebanię i daj się wydymać najbliższemu proboszczowi, albo wikaremu. A może poślij tam swoje dzieci, aby zboczeńcy w czarnych kieckach dymały twoje dzieci lub dzieci twoich najbliższych.
Wiem głąbie kto w czasie mordował Polaków, ale jednocześnie nie tylko Polaków. Poczytaj troszkę głąbie i dowiedz się z tej historii, jakiej populacji i narodowości zginęło najwięcej w czasie II Wojna Światowa. Wbij sobie do tej swojej pustej pały, że II Wojna Światowa nie rozgrywała się tylko na terenie Polski. Jesteś tylko historycznym ignorantem, który będzie się starał wymazać z tych strasznych czasów, aby wybielić historię kolaborantów i morderców Polaków, działających po II Wojnie Światowej, a których tacy jak ty nazywacie Żołnierzami Wyklętymi. Byli w tym ruchu prawdziwi patrioci, ale nie można wymazać z tej historii faktu, że byli tam zbrodniarze Polaków jak Łupaszka, Bury, Ogień i tym podobni zwyrodnialcy mordowali kobiety i dzieci Polaków. No tak, my biedni Polacy, jesteśmy tylko ofiarami. Tak jesteśmy ofiarami ale ofiarami losu, bo przez takich głąbów i ignorantów historycznych, którzy, chcą za wszelką cenę pokazać Polaków jako naród, który tylko ucierpiał i nie pamiętają, złych postaw innych Polaków w tych trudnych czasach, tylko zakłamują historię. Dumny i pewny swego postępowania naród, nie ma problemu do tego, aby zmierzyć się z własną historią, również tą złą. Dumny i pewny siebie naród, nie będzie starał się kłamać wobec faktów historycznych i starał się te kłamstwa wybielić. Tylko słabi ludzie i słaby naród kłamię, a pewny siebie i dumny kraj potrafi zmierzyć się z własną historią i z własnymi słabościami.
Olas, jesteś głąbem i historycznym ignorantem. Niemcy przyjęli za swoją winę, bo to w ich kraju powstała ideologia nazistowska. Hitler był Austriakiem. W języku niemieckim porozumiewają się takie kraje jak Niemcy, Austria, 1/3 Szwajcarii, Luksemburg, Lichtenstein. Kiedy Niemiec zada tobie pytanie, czy jako Polacy nie mordowaliście swojego narodu? Co mu odpowiesz?. Nie to byli Niemcy bo mówili po Niemiecku. No to mogli być Austriacy, Szwajcarzy, Luksemburczycy lub mieszkańcy Lichtensteinu. Oni mają świadomość, tego jak daleko sięgają ich wpływy. My jako Polacy nie mamy tej świadomości i postępowania naszych rodaków, zwanych kolaborantami?! Taki chcesz być patriotycznie czysty?! Tak chcesz okłamywać siebie i swoje dzieci, sprzedając im te swoje historyczne kłamstwa. Francuzi do dziś usprawiedliwiają ten swój rząd VICHY, który kolaborował z nazistami, a chcą tą swoją kolaborację za wszelką cenę wymazać z historii. Le Penn, jest tego dobitnym przykładem. Morderstwa i współudziału w tej kolaboracji (morderstwie i ludobójstwie), nie da się w żaden sposób usprawiedliwić.
Historia, to trudny temat. Trzeba przeżyć ten okres, aby go dalej oceniać. Ja go nie przeżyłem i nie staram się w całości oceniać. Nie wyciągaj moich zdań, wyrwanych z kontekstu i nie oceniaj ich. Oceń historię Polski, po czynach nas Polaków, ale nie przez próbę wybielania naszej historii. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem, ale wstydzę się za tych słabych patriotów, którzy nie potrafią powiedzieć "Tak zamordowaliśmy Żydów, ale wy jako Niemcy i Rosjanie wymordowaliście nas Polaków i to w znacznej wielkości." Podaj przykłady na te teorie, bo zostaniesz wyśmiany i niezrozumiany. Ja jako mieszkaniec Europy, wolę być zrozumiany, a nie odebrany jak jakaś osoba upośledzona intelektualnie, która nie rozumie historii, a jedynie wiedzę czerpie od prostaków o poglądach radykalnych i populistycznych.
Olas, jako głąb sprzedający populistyczne i propagandowe hasła rodem z TVPiS i TVP INFO, to proponuję przekazać pozdrowienia dla twojego mentora, czyli PIS-Janowy. Dołączyłeś włąsnie do jego grona. Jak widać, takich imbecyli jak PIS-Janowy zaczynają wysiewać. Chyba zaczynają propagandową walkę, przed 0wcześniejszymi wyborami, które chcieli by ogłosić. Nie mają żadnego programu, poza jakąś tam walką z kolejnymi wrogami, jak opozycjia, migranci, a może za chwilę okazać się Rosja. Mówią o zagrożeniu Rosji i ostatniej sraczce Morawieckiego zwanej ofensywą dyplomatyczną. Rosja obecnie zagraża Ukrainie i może spróbować uderzyć w Polskę. Stąd to rozwolnienie (sraczka) dyplomatyczna Morawieckiego. Kiedy uderzy Rosja na Polskę, będą drzeć mordy, gdzie jest UE i NATO. Te głąby dla utrzymania władzy, będą starać się pieprzyć farmazony. Jakich sojuszników poza Węgrami ma Polska obecnie??? Słuceni z UE, USA, Izraelem, Niemcami, Francją, komu możemy zaufać i kto nam pomoże w przypadku zagrożenia??????????????!!!!!!!!!!!!!
Gdzie jest Kaczor, jako wicepremier ds. bezpieczeństwa?????????!!!!!!!!!!!!!!
PIS Janowy
-1 #18 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuPIS Janowy 2021-11-30 01:08
Nik - alez pozwolmy sie im szczepic! Do woli! Oddam swoje wszystkie szpryce. NIE PRZESZKADZAC!
A dzis, 29 listopada, zmarl nagle sportowiec, siatkarz. 23 lata. Podwojnie szprycniety. Nikt nie zna przyczyny smierci naglej ... Ale to norma powoli ...
olas
-1 #17 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcuolas 2021-11-29 20:43
Golema żona pracuje w UM przez to taki komentarz . Golem czy już doczytałeś kto zabijał Polaków i nie tylko w czasie 2 wojny , kto gnębił i mordował ludzi w obozach itd . Chłopie kto cię uczył histori ? Na koniec nie pisz nigdy jakie masz wykształcenie jak ty nie znasz podstaw histori .
afbg
-1 #16 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcuafbg 2021-11-29 20:38
nik - w Warszawie jest 200 tys studentów z całego kraju do tego polacy którzy tam pracują i cudzoziemcy itd Także bałwanie tam na co dzień jest drugie tyle osób co mieszka na stałe Co ci będe pisał jak ty najdalej byłeś w Rogożnie i to z mamusią po buty na komunie
Krystyna
-3 #15 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuKrystyna 2021-11-29 19:14
DO GOLEMA!!!
Zaszczepiłam się NIE dla poklasku ale dla bezpieczeństwa moich bliskich, osób z którymi pracuję i siebie samej! I to było moja trzecia dawka szczepionki i wiem że można szczepienia zorganizować sprawnie! Nie tak jak to wyglądało w sobotę w Wągrowcu. Poprzednio byłam na Targach w Poznaniu (całość z 15 minutowym odczekaniem po szczepieniu wszystko trwało 20 minut) kto był tam i teraz w WRC to ma porównanie. I nie wymagam żadnych luksusów, ale właśnie z powodu że te szczepienia odbywają się w listopadzie należało zorganizować je w innym miejscu, gdzie czekający mogli by czekać w przyzwoitych warunkach. Można by powiedzieć: dobrze że w sobotę była taka pogoda a nie taka jak w niedzielę i poniedziałek... Wśród szczepiących się byli też seniorzy nie tylko młodzi pracujący "za granicą". Tak dla informacji podatki płacę w Wągrowcu!
I jeszcze jedno, gdyby te szczepienia odbywały się w roku wyborczym to wszyscy kandydaci na radnych i burmistrza pstrykali by fotki z chcącymi się zaszczepić, a jak już zostało wybrani to wszystkich mają w poważaniu...
Zaszczepiony
+2 #14 Do #10Zaszczepiony 2021-11-29 18:52
Oj biedactwa nieszczepione, jakie wrażliwe na słowa krytyki. Co trzeba mieć w głowie, żeby nie szczepić się, łazić bez masek, imprezować, powtarzać brednie antycovid i antyszczepionkowe kiedy wokół umierają tysiące ludzi!!!!!! Czego ty się teraz spodziewasz, ukłonów???? Oj biedni z małym rozumkiem przedszkolaka. To przez was 4 fala! I powinniście ponieść za to odpowiedzialność prawną.
nik
+1 #13 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcunik 2021-11-29 18:48
afbg ; Taaaa..k słoiki zakażone z podkarpacia pojechały do Warszawy zrobić statystyki .Widać nasłuchałeś się tv . Włącz ( jak potrafisz ) myślenie
afbg
-1 #12 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcuafbg 2021-11-29 18:09
nik - idioto czy Warszawa jest zamknięta dla ludzi tam nie mieszkajacych . Wiadomo rzeczą jest to ilue tam jest słoików którzy jeżdżą tam i z powrotem itd Zacznij samodzielnie myslec pusty dzbanie
nik
+4 #11 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcunik 2021-11-29 16:29
Warszawa najwięcej zaszczepionych i na czele zakażeń cov . Podkarpacie najmniej zaszczepionych i najmniej zakażeń . Statystycznie 60 zakażeń na 100 tyś tj .( dla nie znających matematyki , bo obecnie od przedszkola mówią o "wychowaniu seksualnym ")0,06 % czyli 99,94 % osób jest zdrowych ( nie mają cov ) . Wnioski odnośnie restrykcji nasuwają się same ale tak wykształcone społeczeństwo nie myśli samodzielnie tylko słucha usłużnych mediów
PWR
-1 #10 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuPWR 2021-11-29 16:26
Bezmiar agresji i hejtu w stronę niezaszczepionych.
Zygaa
+4 #9 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuZygaa 2021-11-29 07:16
Roszczeniowa Krystyna poszła się za darmo zaszczepic do urzędu, żeby móc wyjechać na zmywak i tam nie robić testów za swoją kasę i jeszcze żądała wielkich profitów . No to,to tylko elektorat może być tak mądry.
crystal
-6 #8 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcucrystal 2021-11-28 15:14
Moi drodzy. Miałem okazję obejrzeć pewien filmik gdzie w roli głównej występował pewien pan aspirujący do miana elity, która uzurpuje sobie prawo do mówienia innym co mają robić i jak się zachowywać. Patrząc na ten filmik, wzięło mnie na wymioty i po prostu zrobiło mi się słabo. Jednym słowem obrzydliwość! Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że min. portal WRC rozpisywał się na temat pewnego księdza który trafił na pogotowie z pewnego powodu. Chyba każdy z nas pamięta te artykuły. Dziki wrzask rozlegał się niemal w całym kraju. Jednak odnośnie tego księdza nikt nie nagrał tak podłego filmiku, wszystko opierało się na domniemaniach i na mętnych wypowiedziach świadków. Tutaj w tym przypadku mamy do czynienia z bezpośrednim dowodem wizualno - dźwiękowym i co? Nic! Cisza jak makiem zasiał, a o ile mi wiadomo jest to osoba nagrodzona przez miasto i chyba szef pewnych decyzyjnych osób w naszym mieście. Podwójne standardy? Moralność Kalego? Co tu się wyczynia?
Timon
-10 #7 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuTimon 2021-11-28 13:02
Czy PortalWRC schodzi na poziom Okna na Wąg...???
Dużo informacji o srowidzie i nekrologi. ;-)

Wiemy że więcej wejść czy odświeżeń strony to więcej pieniędzy z reklam,
lecz straszenie ludzi kolejnymi wariantami typu

delta
brytyjski
południowa-afrykański
indyjski
a teraz omikron ;-)

tylko doprowadza ludzi do stresu,
a stres ma wpływ na naszą odporność,
człowiek w stresie jest bardziej narażony na infekcje,
już nie wspominając o problemach zdrowotnych które stres wywołuje.

Pamiętacie wszyscy jak straszono nas różnymi wariantami?
:D
Pamiętacie jak nam wciskano co jest w Indiach?
:D
Włączcie myślenie.
;-)
Stres zabija powoli.
;-)
RENIA
+18 #6 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuRENIA 2021-11-28 12:35
Gdzie zniknął PIS Janowy? Żadnego komentarza na temat akcji szczepień?. Czy dostał polecenie wyjazdu sprawdzenia czy zeczywisce migranci odlatują z Mińska.
GOLEM
+15 #5 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuGOLEM 2021-11-28 05:21
Krystyna, a czy ty poszłaś się zaszczepić dla poklasku i spotkania się z włodarzami miasta oraz radnymi, czy dla odpowiedzialności wobec innych?! Idź się zaszczep do jakiegoś innego ogólnodostępnego punktu szczepień i tam się domagaj kawy i herbaty. Może podadzą tobie jeszcze ciasteczko od Zborowskiego (miejscowy cukiernik). Szczepisz się w miesiącu listopadzie, a nie w miesiącu lipcu. Zapewne, gdybyś się szczepiła w lipcu, to dopominałabyś się, aby zainstalować klimatyzację i podawać zimne napoje.
Nie miałaś na tyle odwagi w sobie, aby zadzwonić do swoich dzieci i bliskich, aby przywieźli Tobie ciepłą herbatę lub kawę, podczas kiedy stałaś w zimnie czekająć na szczepienie w "Szczpionkobisie"?! Wolałaś się domagać ciepłej herbaty, ze środków na które płacą wszyscy miejscowi podatnicy, czyli ci którzy pracują w Wągrowcu i obrębie miasta Wągrowca. Po co się wysilić, lepiej się tylko domagać i wymagać.
Czemu jeszcze podatnicy Polscy mają sprostać, i za co jeszcze mają zapłacić?! Pytam idiotów, którzy się nie szczepią?! W czym jesteście lepsi, sprzedając swoje chore teorie antyszczepionkowe. Dlaczedgo wyemilowano ospę, dżumę, polio i inne choroby, które trawiły wcześniej świat i europę. Idioci będą wierzyć w negowanie szczepień. Mądry będą wierzyć w rozwój naukii i tego co niesie rozwój tej nauki.
Co gorsza, ci namawiający do nie szczepienia się, sami się szczepią, a następnie namawiają do nie szczepienia się Polskie społeczństwo. Wystarczy posłuchać KONFEDERACJI. Może by tak Korwin-MIkke, Braun, lub Bosak zadeklarowali publicznie, że się nie zaszczepili i nie będą się szczepić!!!! Czekam na deklaracje członków Konfederacji (a nie tylko posłów) i niech na swoich przykładach udowodnią, że to co wypisują to jest prawda. Konkretnych przykładów oczekujemy, a nie propagandowego przekazu!!!!
Maurycy
+16 #4 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuMaurycy 2021-11-27 23:09
Antyszczepionkowcy mają bardzo niskie wykształcenie, to udowodnione. PiS Boi się ich, bo to niestety ich elektorat, dlatego mamy co mamy.
Szczepienia powinny być obowiązkowe, nie można podważać nauki, medycyny. PiS Janowy to debil, całe szczęście, że część osób ma inne zdanie. Chemia też zabija, to gorsze niż szczepionka, jednak kiedy masz diagnozę RAK, to szukasz każdej możliwej opcji, każdej możliwości, aby przeżyć i godzisz się na terapię, którą zabija komórki.
Nie życzę antyszczepionkowcom choroby, ale na litość boską, skoro szczepionki są be, to nie biegajcie później za lekarzami i nie zajmujcie miejsc w szpitalach, bo są inne choroby niż COVID-19, to można załatwić szczepionką.
Noonooo
+5 #3 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuNoonooo 2021-11-27 22:21
Krystynaaa zero empatii, ale pojechałaś. A gdzie ci czekający mieli empatię, kiedy umierały tysiące osób? Dlaczego się nie zaszczepili wcześniej , tylko czekali aż zaszczepią się inni chcąc na nich żerować, bo przecież młodzi i dzieci przechodzą to lekko i covid ich nie rusza. Teraz strach zajrzał im w oczy, bo niej radnego kumpla już niema, a po drugie większość to byli mężczyźni, którzy zrobili to, bo za granicą bez szczepień nikt nie dopuśćci ich do pracy, a szczepienie i testy mają być płatne. Tylko dlatego to zrobili, nie z empatii do innych na którą powoływały się nasze władze. Zrobili to, bo stracili by kaskę i robotę za granicą, tamtych trzymających ich krótko za pysk słuchają potulnie jak baranki, a w PL udają gieroi. No ale dzięki temu mamy mniej roznosicieli .
bea_
+14 #2 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w Wągrowcubea_ 2021-11-27 20:14
a na Bobrownickiej szczepią codziennie od rana i bez kolejki
Krystyna
-4 #1 RE: 164 osoby zaszczepione dzisiaj w WągrowcuKrystyna 2021-11-27 19:37
Niestety to nie jest zasługą organizatorów dzisiejszej akcji lecz determinacji osób chcących się zaszczepić. Zero empatii w stosunku do czekających na zimnie przez ponad 2 godziny na swoją kolej... Ciepły kubek herbaty czekający otrzymali z łaski na uciechę po wielu, wielu apelach... Nic dodać, nic ująć. Nikt z włodarzy ani radnych nie raczyli się pofatygować i sprawdzić jak działa akcja szczepień. Ale chwalić się ile to osób się zaszczepiło i wypinać pierś do gratulacji to są chętni...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.