• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1932

W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkę

We wrześniu na kradzieży w markecie zatrzymano 9-letnią dziewczynkę. Kradną też nastolatki.

We wrześniu policjanci przeprowadzali czynności w sprawie kradzieży sklepowej. Ustalono, że złodziejem okazała się 9-letnia dziewczynka, która w jednym z wągrowieckich marketów kradła zabawki – latające spinnery. Kradzież została ujawniona przez ochronę sklepu, a zarejestrowana na przemysłowym monitoringu.

- Okazało się, że dziewczynka dwukrotnie – dzień po dniu – pojawiła się w markecie, gdzie po rozpakowaniu zabawki schowała ją w ubraniu. W ten sposób zginęły 4 zabawki. Czynności zostały wyjaśnione z udziałem mamy dziecka (która została zobligowana do pokrycia kosztów) i policjantów, a dokumentacja z czynności przesłana do Sądu Rodzinnego w Wągrowcu — poinformował . sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Podobne sytuacja miały miejsce w październiku.

- Na nagraniu dostarczonym przez właściciela jednego ze sklepów spożywczych w centrum Wągrowca widać jak trzy nastolatki sięgały po różne produkty spożywcze — słodycze, chipsy, jedna z nich zdecydowała się na kradzież — tłumaczy oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Policjanci ustalili tożsamość nastolatek, były one w wieku 14-15 lat. O sprawie powiadomieni zostali rodzice, a materiały z postępowania trafiły do Sądu Rodzinnego.

Wczoraj około godziny 20:00 dwie nastolatki zostały ujęte na kradzieży przez pracownika sklepu. Na miejsce wezwano policję.

- Policjanci odebrali zgłoszenie od pracowników jednego z wągrowieckich marketów o ujęciu na kradzieży dwóch nastolatek – 15 i 16 lat. Ujawniony skradziony towar osiągał wartość 82 zł, były to artykuły spożywcze i przemysłowe — wyjaśnia . asp. Dominik Zieliński.

Towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki, nieletnie przekazano prawnym opiekunom i skierowano sprawę do Sądu Rodzinnego.


Komentarze   

pisior
+5 #12 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkępisior 2021-12-03 22:54
A to 500+ juz nie wystarcza?
Nie
+5 #11 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęNie 2021-12-03 20:23
To te 500+ na co jest przeznaczane w tych rodzinach skoro swoje potrzeby dzieci same w sklepach kradnąc uzupełniaja!!
Dlatego nie kasa do reki rodzica a bony towarowe .
Sigmar
+4 #10 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęSigmar 2021-12-03 12:43
A skąd dzieci takie zachowania wynoszą? Z domu. Zero zakazów byle tylko dziecko dało mi spokój, mały dzieciak płacze, daj mu telefon to się uspokoi, później wyszukują na youtubie co jest modne i to naśladują, a co jest modne? fame mma, dramy, chlanie, dymy itp.
Gros
+10 #9 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęGros 2021-12-03 09:29
Chodzą dzierciory samopas po nocach, szwendają się po sklepach w markowych lumpach, z najnowszymi smartfonami, a kradną cukierki i batoniki. Bo matka I łojciec zamiast 500 na dzieciaka, to kupują lumpy i sprzęty, a żarcie śmieciowe. Albo dają 5zl i każą kupić dmuchaną bułkę z biedry, czipsy i energetyk. Dzieciaki przeklinają, krzyczą do siebie nie potrafią mówić normalnym głosem. Na zwrócona im uwagę reagują agresją, wyzwiskami. Ludzie jakich bandytów wychowuje się?
antykonfident
-5 #8 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęantykonfident 2021-12-02 18:25
Dokładnie - w wgr policja to jakies nieporozumienie. A teraz do pijaczka sędziego z SR w Wągrowcu co pijany jeździł i dalej nic mu nie zrobili - niedługo bekniesz pajacu - i to tylko dzięki twoim kolesiom z SR...po fakcie dowiesz sie kto Ci to zrobil...chyba ze utemperujesz zapedy kolesi to moze szanse dostaniesz....nara
jurek
-3 #7 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęjurek 2021-12-02 15:07
Policja niech lepiej zajmie się przestępcami w swoich szeregach którzy wykorzystują swoje stanowiska do prywatnych spraw . .
vcxz
+16 #6 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęvcxz 2021-12-02 15:05
Przecież jesteśmy w imie prawa okradani non stop , spójrzcie na ostatnie 40 % podwyżki dla wójtów, burmistrzów, starostów. Kto za to zapłaci - oczywiście podatnicy .To dopiero jest złodziejstwo i naplucie społeczeństwu w twarz .
Dar-ek
+6 #5 kompromitacjaDar-ek 2021-12-02 14:59
To niestety po części wina samej Policji, która wmawia dzieciom i młodzieży, ze są chronieni prawem i nikt im nic nie może zrobić. Sądzicie Państwo, że przyłapanie dziecka 9 letniego to sukces ?, to po prostu żenada a kierowanie sprawy do Sądu to dopiero skandal. Czy Policja weźmie się za nastolatków ? zapewne nie, bo się im to nie opłaca. Ukarać pracującą osobę za cokolwiek to bardzo chętnie. Smutne to po prostu, że takim osobą uchodzi to na sucho, za za wszelkie braki odpowiada personel sklepu. Niech Policja uświadamia , ze małoletnim wbrew pozorom nie wolno wszystkiego.
kolo
-24 #4 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkękolo 2021-12-02 13:20
Staszek widziałeś że Kaczyński brał koperte ,zgłoś to jak najszybciej do prokuratury ? Staszek ty widziałeś jak Kaczynski brał koperte a ja widziałem jak Twoja matka robi lody za kase .
Babbs
-11 #3 HshhsBabbs 2021-12-02 12:47
Kiedyś to człowiek wszedł do sklepu i wyszedł z pełnymi rękawami a teraz wszędzie te pieprzone kamery
Staszek
+19 #2 RE: W marketach kradną coraz młodsi, we wrześniu zatrzymano 9-latkęStaszek 2021-12-02 12:37
Ot, dobra zmiana! Młodzież ma oczy i widzi co robią PiSowskie "kryształy", młodzież musi się jednak nauczyć, że jak kraść to duże sumy jak Sasin, Ziobro, Szumowski..... Nie opłaca się iść siedzieć za cukierka. Nawet taki Kaczyński przyjął kopertę z "marnymi" 50 tysiącami cebulionów i narobił sobie problemów, a dla niego te 5 dych to jak w kij pierdnął, bo on do polityki nie szedł dla pieniędzy.
Ona
+11 #1 RE: Coraz młodsi kradną w marketach, we wrześniu zatrzymano 9-latkęOna 2021-12-02 12:15
To jest bezstresowe wychowywanie dzieci.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.