• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 977

EkoSłupek mierzy jakość powietrza w Wągrowcu

W pobliżu budynku Urzędu Miejskiego w Wągrowcu stanął dzisiaj EkoSłupek AirSensor.

EkoSłupek mierzy jakość powietrza i sygnalizuje jego stan, przybierając barwę od zielonej do ciemnobordowej zgodnie z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

- Urządzenie sygnalizuje zmianę parametrów powietrza co 10 minut. W tym czasie mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM 0. Dzięki temu EkoSłupek pełni nie tylko funkcję informacyjną, ostrzegając kolorem światła przed szkodliwymi dla zdrowia zanieczyszczeniami na terenach otwartych, ale też zwiększa świadomość społeczną na temat jakości powietrza – mówi jego producent Marcin Grzanka.

Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez urządzenie można odczytywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej EkoSłupek. Aplikację tę można pobrać na przykład poprzez kod QR, który jest umieszczony na słupku.

Warto przypomnieć, że EkoSłupek AirSensor to kolejne urządzenie w Wągrowcu, które dostarcza nam informacje na temat jakości powietrza. Od czerwca br. mieszkańcy miasta mogą na bieżąco śledzić wskazania 12 innych czujników zamontowanych w wybranych lokalizacjach na terenie Wągrowca. Wyniki ich wskazań również są podawane w czasie rzeczywistym. Aby je odczytać wystarczy wejść na stronę internetową Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu lub www.naszepowietrze.pl . Odczyty te są również dostępne w aplikacji mobilnej EkoSłupek.

Wyniki wskazań jakości powietrza można także odczytywać za pomocą aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Każdy sensor podaje takie parametry, jak: stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM10, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne i temperaturę. Więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie internetowej www.syngeos.pl.

Czujniki zostały zainstalowane przez producenta – firmę Syngeos - w 12 punktach miasta, tj. przy ul. Berdychowskiej 12A, Taszarowo 9, Dębińskiej 28, Dworcowej 2, Krótkiej 4C, Letniej 1, Reja 81, Mikołajczyka 29, Rynek 12, Rzecznej 2, Świętego Wojciecha 20 i przy Rondzie Chodzieskim.


Komentarze   

kolo
+5 #7 RE: EkoSłupek mierzy jakość powietrza w Wągrowcukolo 2021-12-04 17:28
Za 30 tyś na te wszystkie mierniki , trzeba było kupić kilka tysięcy drzewek i posadzić a tak wyrzucone pieniadze w błoto .
pisior
-1 #6 RE: EkoSłupek mierzy jakość powietrza w Wągrowcupisior 2021-12-03 22:56
Gdzieby nie był to i tk wszyscy niezadowoleni. Co za narod
Nie
-1 #5 RE: EkoSłupek mierzy jakość powietrza w WągrowcuNie 2021-12-03 20:19
Słupek postawiony nieopodal ruchliwej ulicy no czapki z głów za pomysł.W kibelkach urzedu ten gadzet i za kase z poborow urzednikow trzeba bylo to coś zainstalowac.
Wycinacie drzewa na potege a potem silicie sie na chinskie gadzety .
Od tego powietrze nie zmieni sie .
Ręce opadaja.
Marek z ..
+7 #4 I po co to?Marek z .. 2021-12-03 10:04
Po jakie licho kolejne urządzenie do mierzenia jakości powietrza? Czy powietrze od tylu urządzeń w Wągrowcu stało się zdrowsze? Który urzędas znowu na to pozwolił? Lepiej te pieniądze wydać kupując każdemu wiatraczek zasilany energią odnawialną!Mądry zrozumie o co mi chodzi! Zatrudnić kogoś kto by zlikwidował największe kopciuchy w mieście!
dociekliwy
+5 #3 RE: EkoSłupek mierzy jakość powietrza w Wągrowcudociekliwy 2021-12-03 08:24
A kto płaci za zasilanie prądem tegoż urządzenia?
zcx
+11 #2 RE: EkoSłupek mierzy jakość powietrza w Wągrowcuzcx 2021-12-02 13:15
Za chwile zamkną nam gaz albo bedzie tak drogi ze wrócimy do wegla i takie słupki nikt nie bedzie patrzył jak w domu zimno . Zmarnowane pieniadze na te słupki .
eryk
+8 #1 RE: EkoSłupek mierzy jakość powietrza w Wągrowcueryk 2021-12-02 13:13
Ekosłupek tyle pomaga w jakości powietrza jak moje codzienne patrzenie na moje saldo w banku - wciaż na debecie .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.