• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2262

Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniami

Ogromne zainteresowanie szczepieniami. Wczorajsze szczepienia w Bistrostacji zakończono dopiero o 2130.

Wczoraj odbyła się kolejna akcja szczepień w Bistrostacji w Wągrowcu. Zainteresowanie było ogromne. Początkowo szczepienia zaplanowano w godzinach 1500 - 1900, jednak zainteresowanie było tak duże, że akcja szczepień zakończyła się o 2130.

Warto oddać, że przez cały czas szczepiły dwa zespoły, a kwalifikację prowadzili lekarze. Łącznie zaszczepiono 188 osób, w tym aż 50 dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Najbliższe szczepienia odbędą się już w poniedziałek 17 stycznia na terenie szpitala. Jednak tam organizacyjnie wygląda to bardzo słabo.

Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektora ZOZ szczepienia potrwają zaledwie... godzinę od 900 do 1000. W tym czasie szczepić będzie tylko jeden zespół.

- Obserwujemy zainteresowanie szczepieniami wśród osób już zaszczepionych — które zgłaszają się na III dawkę, więc ta jedna wyznaczona godzina będzie zapewne wystarczającym czasem dla zaszczepienia wszystkich chętnych, ponieważ w ostatnim czasie frekwencja pacjentów niestety nie jest wysoka — poinformował nas Przemysław Bury, dyrektor szpitala.

Szczepienia w Bistrostacji zaprzeczają tezie dyrektora.

Wczorajsza akcja pokazała, że przez blisko 7 godzin dwa zespoły wszczepienne miały "pełne ręce roboty". W poprzednim tygodniu w przychodni na Bobrownickiej zabrakło szczepionek, a to pokazuje, że dyrektor szpitala Przemysław Bury nie ma pojęcia o realnej sytuacji i potrzebach mieszkańców.

Chętnych jest tak dużo, że w punktach tworzą się olbrzymie kolejki, spora grupa mieszkańców zmuszona jest szczepić się w innych miejscowościach. Tylko 5 stycznia, w trakcie poprzedniej akcji szczepień w Bisrostacji, zaszczepionych zostało 190 osób. Trudno więc zgodzić się z tezą dyrektora, że frekwencja nie jest wysoka.

Wielu mieszkańców dziwi fakt, że szpital powiatowy w Wągrowcu nie prowadzi regularnej akcji szczepień, które z pewnością przełożyłyby się na wyższą wyszczepialność w naszym powiecie wśród dorosłych i dzieci.

Z poniedziałkowego szczepienia w szpitalu będą mogły skorzystać tylko osoby dorosłe, bo w zespole kwalifikującym nie będzie lekarza, a to warunek, aby szczepić dzieci od 5 roku życia.


 

Komentarze   

dyzma
+4 #17 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamidyzma 2022-01-17 11:47
Proszę sobie obejrzeć w sieci "Wojna światów - Następne stulecie" - 1981 r. z Romanem Wilhelmi w roli głównej, Zdumiewające podobieństwo do obecnej sytuacji.
PIS Janowy
0 #16 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiPIS Janowy 2022-01-16 23:17
12.01.22 - Nie żyje asp. szt. Waldemar Zwierzyński. O nagłej śmierci 43-letniego dzielnicowego Komisariatu Policji w Janikowie poinformowała na swojej stronie Policja Kujawsko-Pomorska.
Byly trzy porcje eliksiru zycia wziete ...
I tyle ...
Timon
-4 #15 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiTimon 2022-01-16 20:52
Kowidioci stoją w kolejce :D

Kiedy się obudzicie będzie już za późno :o

Zapamiętamy i rozliczymy każdego naganiacza baranów do cyrku 8)

Nawet rada medyczna rezygnacją nie ucieknie :-)
Mika
-7 #14 TAKNIWIELE.plMika 2022-01-16 08:58
Poczytajcie sobie o NOPach, żebyście nie było zdziwieni, jak wasze zdrowie zacznie podupadać. Można poczytać świadectwa innych, a także dodać własne przykłady, jeśli ktoś ma / miał w swoim otoczeniu. Jak ktoś chce ryzykować to niech się szczepi, ale zatory, udary, drgawki, zmęczenie, senność i słynne zapalenie mięśnia sercowego, wznowienie nowotworów lub nagle ich pojawienie się to już spora liczba przypadków po szczepieniu na Covida. W oficjalnych statystykach tego nie, bo lekarze nie chcą przyjmować / zgłaszać NOPów. TAKNIEWIELE.PL
Rafał _
-9 #13 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiRafał _ 2022-01-16 08:53
Do #6 - Czytelnik, to, że należy wypełnić kwestionariusz wie każdy, nawet na tym portalu i innych stronach jest możliwość pobrania gotowego druku i wypełnienia go w domu, nie musisz tego robić przy lekarzu, czy w kolejce.
Twoje argumenty są z dupy.
PIS Janowy
-14 #12 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiPIS Janowy 2022-01-15 23:37
tutaj znow przyklad jak wychodowano stado baranow typu Renia, Do PIS Janowy czy inne takie scierwa covidowe:"...Wiodący duński dziennik „Ekstra Bladet” przeprosił swoich czytelników za publikowanie rządowych informacji bez sprawdzania ich zgodności z faktami.
Duński rząd zawyżał liczbę hospitalizacji z powodu covida, a dziennikarze nie sprawdzali komunikatów prasowych rządu i ministerstwa zdrowia przed ich opublikowaniem. „Ekstra Bladet” nie jest jednak pierwszą publikacją mainstreamową, która przeprosiła swoich czytelników – wcześniej uczyło to czasopismo „Bild” w Niemczech.
„Ekstra Bladet”, stwierdza: „Przez prawie dwa lata byliśmy zahipnotyzowani codziennymi doniesieniami władz o zarażeniu covidem… Pochopnie donosiliśmy o hospitalizacjach i zgonach związanych z covidem bez sprawdzania tych informacji. Informowaliśmy na podstawie tego, co powiedzieli nam eksperci, politycy i władze… Ciągły stres psychiczny odcisnął swoje piętno na nas wszystkich. Dlatego my – prasa – musimy również dokonać bilansu naszych własnych wysiłków. Zawiedliśmy cię. Nie byliśmy wystarczająco czujni, gdy władze poinformowały nas, że ludzie są w szpitalu »z covidem«, a nie »z powodu covida«. Ponieważ to robi różnicę. Dużą różnicę. Oficjalne liczby przyjęć do szpitala covidem okazały się o 27% wyższe niż rzeczywista liczba osób hospitalizowanych z powodu covida. Teraz to wiemy. Oczywiście, przede wszystkim obowiązkiem władz jest dostarczanie opinii publicznej prawidłowych, dokładnych i uczciwych informacji”.

„[Właściwe] liczby dotyczące liczby chorych i umierających z powodu covida powinny zostać opublikowane dawno temu, z oczywistych powodów. Ogólnie rzecz biorąc, komunikaty władz i polityków kierowane do opinii publicznej podczas tego historycznego kryzysu pozostawiają wiele do życzenia. Kłamali. Inny przykład: szczepionki wielokrotnie były określane jako nasza »superbroń«. A nasze szpitale nazywano »superszpitalami«. „Jednak te superszpitale są najwyraźniej pod maksymalną presją, mimo że prawie cała populacja jest uzbrojona w superbroń. Nawet dzieci są szczepione na dużą skalę, co nie ma miejsca w sąsiednich krajach. Innymi słowy, jest tu coś, co nie zasługuje na miano »super«. Ale sposób, w jaki ci u władzy komunikują się ze społeczeństwem, z pewnością nie zasługuje na miano »super«. Wręcz przeciwnie” – napisał dziennikarz Brian Weichardt...."
PIS Janowy
-9 #11 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiPIS Janowy 2022-01-15 20:59
Zobaczcie sobie barany covidowe jak was wisielec z banda kitlarzy zarabiajcych miliony rocznie laduja w ch..a, straszac jak dzieci:"...Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 15 stycznia dotyczącym sytuacji epidemiologicznej wykazało w powiecie kłodzkim 43 zgony związane z covidem. Lokalny portal postanowił to sprawdzić i odkrył, że na covid w powiecie zmarła tylko JEDNA osoba.
Powiat kłodzki na Dolnym Śląsku. W ostatnim raporcie Ministerstwa Zdrowia podano, że w związku z covidem zmarły tu 43 osoby.

Dla mieszkańców powiatu, którzy śledzą statystyki, to był szok, bo do tej pory zgony związane z chorobą wywoływaną przez koronawirusa mieśiły się w przedziale od 0 do 4-5.
„Zweryfikowaliśmy te dane w powiatowym centrum zarządzania kryzysowego, które codziennie zbiera raporty o sytuacji epidemiologicznej z trzech szpitali w powiecie kłodzkim. Okazuje się, że ostatniej doby w szpitalach w powiecie z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a nie 43” – czytamy na stronie.
Nie wiadomo skąd się wzięła liczba 43, ani czy wcześniej w rządowych statystykach nie zdarzyły się podobne „pomyłki”, które po prostu były przeoczane.
Portal zapowiedział, że po weekendzie spróbuje dociec, skąd błąd w oficjalnych statystykach. - pisze 24klodzko.pl..."
rada mordercow przy wisielcu wczoraj spierdolila czujac juz sznur na szyi - trzymajmy tylko kciuki, ze panstwo Polsakie nie pozowli im zwiac za granice i pociagnie na drzewa za robienie z was przyglupow przez dwa lata ....
PIS Janowy
-13 #10 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiPIS Janowy 2022-01-15 20:32
100 bezmyslnych debili rodzicow zaprowadzilo swoje dzieci na szprycowanie niesprawdzonym preparatem genetycznym. Na chorobe ktora w 100 % jest niegrozna dla dzieci w tym wieku, na ktora w czasie calej " pandemi" umarlo DWOJE dzieci w wieku od 1 do 17 lat. Jedno z noich mialo 100 kg wagi zywej. Stan spierdolenia umyslowego w Wagrowcu jest nie do opisania. Ale ch..j im w dupe - ich dzieci ich problem - oby tylko te szmaciarze nie zmuszali do tego innych rodzicow!!
Smerfetka
+25 #9 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiSmerfetka 2022-01-15 16:39
Bury to jakaś porażka. Zarządzanie przez starostę na poziomie dna. To jest wyjątkowo dziadoska nie/lecznica
Smerf
-10 #8 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiSmerf 2022-01-15 14:06
188osob x 65pln za podanie preparatu = 12220 dla osoby podającej szczepionkę.
Nie liczę ile już przyjął $$ lekarz kierujący na szczepienie.
Malwinka
+4 #7 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiMalwinka 2022-01-15 12:15
Właśnie dlatego, aby uniknąć takich sytuacji i kumulowania osób, powinni szczepić w szpitalu, ale dyrektor nie myśli, dlatego za chwilę zwiększy liczbę łóżek dla covidowców.
czytelnik
+2 #6 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiczytelnik 2022-01-15 11:32
Pierwszą i drugą dawkę szczepionki przyjąłem w szpitalu i muszę przyznać uczciwie, że nie było takiego bałaganu i zamieszania jak w piątek w Bistrostacji. Tam szczepienie przebiegało sprawnie, a tutaj pani, która miała pomagać wypełniać kwestionariusze skupiła się wyłącznie na tym, by "wkręcić" syna w kolejkę. Dlatego tak długo trwało szczepienie, ponieważ wchodziły osoby, które nie zostały przez nią poinformowane o konieczności wcześniejszego wypełnienia kwestionariusza i wypełniały go dopiero przy lekarzu.
szczepienia
+10 #5 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiszczepienia 2022-01-15 11:22
Nie trzeba by było stać cztery godziny w kolejce, gdyby nie samowolka i prywata pani, której zadaniem było czuwać nad sprawnym przebiegiem szczepień, a wprowadziła tylko dodatkowe zamieszanie
Marcinek
+1 #4 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiMarcinek 2022-01-15 10:56
Czytelnik, tak czy inaczej kolejek nie ma, a Ty piszesz o 4 godzinach czekania, brawo panie dyrektorze ZOZ.
czytelnik
+20 #3 samowolkaczytelnik 2022-01-15 10:28
Szczepienia w Bistrostacji wcale nie przebiegały w piątek sprawnie, a to za sprawą pani, która prawdopodobnie była tam oddelegowana z ramienia Urzędu Miasta. Zadaniem takiej osoby jest pomoc w wypełnianiu kwestionariuszy, a owa pani zadecydowała nagle, że teraz będą szczepione wyłącznie dzieci. Trwało to dopóki nie został zaszczepiony syn owej pani, bo po nim jakby przestała dostrzegać, że w kolejce stoją jeszcze inne dzieci. Dopuszczając się prywaty wprowadziła tylko chaos i zamieszanie, doprowadzając do tego, że osoby starsze i schorowane czekały w kolejce około czterech godzin.
dyzma
-9 #2 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamidyzma 2022-01-15 10:23
Szczep się, szczep się, szczep się ! Ciekawe czy "zespoły wszczepienne" zajmą się noworodkami, to by w przyszłości rozwiązało nieco problem kolejek do punktów. podoba mi się ta idea.
Teresa W.
+23 #1 RE: Nadal ogromne zainteresowanie szczepieniamiTeresa W. 2022-01-15 10:12
Jaki dyrektor, taki szpital. A może Panie dyrektorze warto zastanowić się nad czymś innym - dlaczego ludzie nie chcą korzystać z waszych usług, bo wszędzie kolejki tylko nie u was. Dziwne.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.