• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2258

Na Mickiewicza w Wągrowcu pękła rura, całe osiedle bez wody

Na Mickiewicza doszło do awarii. Przy jednym z bloków pękła rura, pracownicy MPWiK zamknęli dopływ wody i... odjechali.

Woda podmyła płyty na drodze wewnętrznej, które się zapadły. Miejsce zostało ogrodzone i zabezpieczone. Kierowcy proszeni są o omijanie tego miejsca, bo mogą wpaść autem w dziurę.

Woda została zamknięta na całym osiedlu przy Mickiewicza. Awaria będzie usuwana dopiero jutro.

 

Komentarze   

Sorry
+3 #4 Do M.janowegoSorry 2022-05-11 07:36
Ja i wiele znanych mi osób chce,by było tak jak w Szanghaju.
PIS Janowy
-12 #3 RE: Na Mickiewicza w Wągrowcu pękła rura, całe osiedle bez wodyPIS Janowy 2022-05-11 01:28
Dyzma - nic. Uswiadamiam debili covidowych, pokazuje do czego sie swoim kretynizmem przyczynili. Ponad 500 MLD w pizdu!!! I jeszcze 12 MLD dla pfizera!!! Dodatki 15 tys zlotych za 30 minut przebywania z podejrzanym o noszenie cpovidka!!! I wszystlko OK!! BEEEEEEE!! BEEEEE!! ALE CZEMU INFLACJA JEST ?! BEEEE! Dlaczego tak drogo!! ? BEEEEEE!!! Gdy jeszcze bylo wieceij takich baranow to mielibysmy tuytaj drugi Sznghaju a te pajace scigaliby niewyszczepionych po ulicach.
dyzma
+12 #2 RE: Na Mickiewicza w Wągrowcu pękła rura, całe osiedle bez wodydyzma 2022-05-10 13:16
I co z tym zrobisz?
PIS Janowy
-17 #1 RE: Na Mickiewicza w Wągrowcu pękła rura, całe osiedle bez wodyPIS Janowy 2022-05-09 15:15
Czesc bafrany covidowe klasy Sigmar i DO PIS Gajowy!!! BEEEE!! BEEEEEEE!! BEEEEEEEEEE!!
Wam sie tutaj artykuly o peknietej rure pod twarze z maskami podstawia a tymczasem Polska ma 25 mln szpryc na covidka i koljen 79 mln szpryc do zakupienia. Dzis srednio w poLsce na covidka szczepi sie okolo 180 osob (takie renie nadinteligentne). To ma Polakow kosztowac kolejne 10 MLD zlotych ... Darliscie mordy na 70 mln Suskiego na wybory a gdy widzicie 10 mld na szpryce do zaplacenia to reakcji cero, co? BRANY!! BEEEE! BEEEEEEEEEEEEEEE!!!

A tymczasem NUK sprawdzil prace 3 szpitali w okresie w zachodniopomorskim :"...Najwyższa Izba Kontroli pod przewodnictwem Mariana Banasia prześwietliła dodatki covidowe wypłacane w czterech placówkach medycznych w województwie zachodniopomorskim. Okazuje się, że rekordzista zarobił 15 tys. zł za 30 minut pracy.
NIK kontrolą objęła trzy szpitale z woj. zachodniopomorskiego oraz tamtejszy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wyniki – które są co najmniej zastanawiające – przedstawiono w trakcie posiedzenia „Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19”....."....W warunkach umowy uprawniających do otrzymania dodatków covidowych – co za przypadek! – pomylono zapisy „i” oraz „lub”. To sprawiło m.in., że dodatki covidowe były wypłacane wielokrotnie jednej osobie w jednym miesiącu z tytułu wykonywania pracy w różnych placówkach medycznych. Przekraczały też dopuszczalny urzędowo limit 15 tys. zł.

Kontrolą objęto dwa ostatnie miesiące 2020 roku i dwa pierwsze miesiące 2021 roku. Pięćdziesięciu i więcej osobom (w zależności od miesiąca) dodatki covidowe przyznano dwukrotnie za dany miesiąc, a pojedynczym osobom nawet trzykrotnie....
Inspektorki podkreśliły, że „na podstawie zasad przekazywania środków finansowych określonych w załączniku polecenia MZ oraz we wzorach opracowanych przez centralę NFZ oddział wojewódzki NFZ nie był uprawniony do weryfikacji osób zgłoszonych do otrzymania dodatku, a także do weryfikacji wysokości przyznanych dodatków. Była to kompetencja kierownika podmiotu leczniczego”.
Zasady sformułowane przez ministra zdrowia umożliwiały kierownikom podmiotów wielokrotne składanie korekt dokumentów rozliczeniowych, przez co – w tym okresie, w którym kontrolowaliśmy – nawet 8 miesięcy po upływie okresu rozliczeniowego takie były składane – dodały.

Dodatki covidowe. Trzy placówki medyczne
Tyle jeśli chodzi o placówkę NFZ. Ciekawe są również wnioski płynące z kontroli trzech pozostałych podmiotów leczniczych.

Okazało się, że jeden ze kontrolowanych szpitali otrzymał na dodatki dodatki 71 mln zł, choć zapewniał od 63 do 88 łóżek covidowych. Inny – zapewniający 78 do 127 łóżek covidowych – otrzymał 7 mln zł.
Skąd taka różnica? Ano stąd, że szpital, który otrzymał 71 mln zł covidowych dodatków, „wykazał liczbę personelu na jedno łóżko covidowe w przedziale od 21 do 31 osób”.
Lekarzom wypłacano dodatki covidowe nawet za 30 minut pracy z panem covidem w skali miesiąca. NIK znalazła 18 takich przypadków. Dokładniej rzecz biorąc, 18 osobom za 30 minut pracy w miesiącu wypłacono w sumie 140 tys. zł dodatków covidowych. Rekordzista zgarnął 15 tys. zł za pół godziny pracy przy covidzie.
Wskazano też, że lekarze w większości otrzymywali maksymalne kwoty przewidziane w ramach dodatków covidowych. W przypadku pielęgniarek i pielęgniarzy maksymalne dodatki były sporadyczne...."

I co barany covidowe? Wszystko OK? Gyd oszolom do PIS Janowy wrzeszczal, ze system jest tak parologiczny, ze bedzie na sile podtrzymywany do dojenia prtzez szmaciarzy w kitlach to miusowaliscie mnie i wyzywaliscie od najgorszych - TERAZ SIE DZIWICIE ZE DROZYZNA I INFLACJA? A to tylko kilka szpitali ... Teraz to mozecie soebie BBEEEEEEEEEBEBEBE!! BEEEE ! BEEEE !! Szprizen, masken - bo tak ekranik powiedzial i "eksperci", beeeeee!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.