• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4948

Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciem

63,3% źle ocenia pracę i zarządzanie miastem przez burmistrza Jarosława Berendta. Tylko 28,2% uważa, że działania burmistrza Wągrowca są pozytywne.

Burmistrz Jarosław Berendt bez szans na reelekcję. Przez trzy lata, włodarz robił wszystko, aby mieszkańcy ocenili go negatywnie. W przeprowadzonej przez nas ankiecie zadaliśmy wam pytanie: "Jak oceniasz pracę burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta?"

Aby oddać głos, trzeba było się zalogować, co przełożyło się na bardzo wiarygodny wynik i ograniczyło do zera przypadkowe nabijanie głosów.

Wyniki są porażające. Tak niskiego poparcia nie miał żaden z poprzednich włodarzy.

Burmistrz zebrał aż 63,3% negatywnych głosów. 35,2% oceniło pracę burmistrza bardzo źle, a 28,1% źle. Pozytywnie burmistrza ocenia zaledwie 28,2%, z czego 18,8% bardzo dobrze, a 9,4% dobrze.

Wybory samorządowe już w przyszłym roku. Mało prawdopodobne wydaje się, aby burmistrz Jarosław Berendt zachował stanowisko, wszystko wskazuje na to, że w Wągrowcu dojdzie do zmiany włodarza.


 

 

Komentarze   

Ojciec PIS Janowy
+7 #37 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemOjciec PIS Janowy 2022-05-20 07:30
Przepraszam za syna ale jest trochę chory..w sumie dobrze,że nie szczeka 😅a może lepiej by było gdyby szczekał zamiast wypisywać bzdury😅
Polityk
+7 #36 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemPolityk 2022-05-18 08:16
Ja piszę o innej sprawie. Poszwa zawiadomił prokuraturę w sprawie informacji o szkole, bo Portal WRC napisał, że są drzwi otwarte.
Mało wiesz, trudno z tobą dyskutować, bo nie wiem czy mogę wszystko pisać, to była sprawa karna.
Cześć, tu Sławomir
-2 #35 Do PolitykaCześć, tu Sławomir 2022-05-18 02:55
O ile pamiętam, to chodziło o promowanie przez radnego obraźliwych i wulgarnych komentarzy pod adresem burmistrza Poszwy, za które ich autor odpowiedział prawnie i które musiał odszczekać, co zresztą uczynił z podkulonym ogonem. Każdy ma prawo do obrony swojego imienia w dopuszczalny sposób i nie ma to nic wspólnego z atakowaniem mediów, które w wągrowieckich warunkach głównie jątrzą i podbijają sztucznie swą klikalność (tak jak w przypadku tego pseudosondażu). Do TVN24, a nawet TVP daleko im o całe lata świetlne, nie ma czego porównywać - takie analogie są po prostu śmieszne.
Polityk
+3 #34 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemPolityk 2022-05-17 12:02
Pozwy sądowe i doniesienia do prokuratury na media, to było życie Poszwy. Radny Andrzej Reis kiedyś o tym mówił na sesji, ale co ty możesz wiedzieć, skoro nie masz pojęcia, jak to wszystko wygląda i nie śledzisz polityki pisząc takie bzdury.
Cześć, tu Sławomir
-5 #33 Jeszcze słówko na tematCześć, tu Sławomir 2022-05-17 11:55
Nie przypominam sobie, aby K. Poszwa walczył z mediami: to raczej media walczyły z nim, zwłaszcza portalik, który podbijał bębenek oraz pokazywał Kubusiów i Piotrusiów wraz z ich ówczesnym wybrańcem jako zbawienie dla miasta. Wielu dało się uwieść, teraz mają wątpliwości. Ciekaw jestem, kogo teraz namści ów młodzieżowy duet, a kogo wskaże i będzie promował Pan [wpis niecenzuralny]. Cokolwiek sądzą politycy czy aktualni/byli urzędnicy (siłą rzeczy obracający się w swoich bańkach towarzyskich i służbowych), to jednak zadecydują wyborcy.
Polityk
+14 #32 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemPolityk 2022-05-17 10:17
Wyborca rozum możesz swój mieć, ale krytykując media strzelasz sobie sam w kolano. Poszwa przegrał, bo walczył z mediami, wtedy dogadał się Portal, Głos i Tygodnik. Media wyciągają brudy, a te informacje rzutują na wynik wyborczy. Tak jest wszędzie, dlatego PiS dąży do zawłaszczenia mediów, a nie ich lekceważenia (akcja z TVN24). Żeby odnosić sukcesy w polityce musisz mieć media po swojej stronie, wie o tym każdy, kto siedzi w tym bagnie.
Portal nie będzie krytykował Berendta, bo oni znakomicie grają, wy myślicie, że jest wojna, a oni spotykają się na kawkach. Ot cała prawda i kształtowanie rzeczywistości takiej, jak im pasuje.
W całym kraju wyborcy to tylko maszynki do głosowania, a głosują tak jak ukształtuje się ich opinię w TVP, TVN.
wyborca
+3 #31 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemwyborca 2022-05-17 09:47
Do komentarza nr 28 - wydaje mi się, że każdy kto bedzie promowany na tym portalu jako potencjalny przyszły burmistrz, strzeli sobie sam w kolano, bo mieszkańcy - wyborcy - doskanole już wiedzą jak ten mechanizm tutaj działa i mają swój rozum.
mieszkaniec osady
+6 #30 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemmieszkaniec osady 2022-05-17 09:33
jak tak obserwuje w internecie to co sie dzieje na obradach rady miasta, to odnosze wrazenie że to radni miejscy są hamulcami rozwoju tego miasta a nie burmistrz, bo kieruje nimi tylko promocja własnej osoby ( ktorą próbują osiągnąć przez ciągłłą krytykę burmistrza i jego działań). Szkoda ze ten portal nie rozlicza radnych z ich bezmyślnych głosowań. Mysle ze problem tkwi w niekompetencji radnych a nie w burmistrzu i jego pracownikach w urzedzie.
Była urzędniczka
+6 #29 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemByła urzędniczka 2022-05-17 08:38
Otwieraj popcorn, przegrana będzie dla Was jak zimny prysznic (zakładam, że jesteś z otoczenia obecnego burmistrza, bo nikt inny takich bzdur nie napisze).
Pracowałam w Urzędzie i wiem co tam się wyprawia, głosy mieszkańców potwierdzają niestety brak poparcia, wasza bańka pryśnie, wtedy wróci normalność.
Cześć, tu Sławomir
-1 #28 Bujda na resorachCześć, tu Sławomir 2022-05-17 08:22
"Burmistrz bez szans na reelekcję" - ciekawe na jakiej podstawie PortalW(r)C to obwieszcza? Bo takie jest chciejstwo jego właściciela, któremu wydaje się, że pociąga za wszystkie sznurki? Bo jakiś lipny sondaż, dostępny jedynie dla posiadaczy kont pocztowych gmail, to niby pokazuje? A ja naiwny sądziłem, że to jednak ludzie decydują. A kto w zamian? - stawiam pytanie. Zaraz dowiemy się, kogo pan [wpis niecenzuralny] będzie promował w tym sezonie. Już smażę popcorn!
Stachu
-3 #27 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemStachu 2022-05-16 23:27
Z pustego i Salomon nie naleje… pisiory wykończą samorządy, kto będzie podległy dostanie kasę z centrali i będzie rządził w miastach i miasteczkach, bede promować swoich i gnębić niepokornych….. Burmistrz ma wizje, widać, ze mu się chce… Wagrowiec się zmienia i to widać ale wszystko uzależnione jest od kasy.
Valdi
#26 Suprer człowiekValdi 2022-05-16 22:23
Wizjoner i dobry człowiek :)
Bhutgc
-10 #25 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemBhutgc 2022-05-16 21:52
Portal nie jest wiarygodny. Taki tytuł ma tylko nabić frekwencje na portalu. Burmistrz ma poparcie wielu mieszkańców.
Robol
-3 #24 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemRobol 2022-05-16 16:02
śmieszność tego typu sondaży jest wprost proporcjonalna do śmieszności tego portalu a odwrotnie proporcjonalna do wyciągniętych z niego wniosków.
emerytka krysia
-2 #23 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciememerytka krysia 2022-05-16 12:38
Czyli kampania wyborcza na portalu wrc się rozpoczęła standardowo. Najpierw ,,hejt" na obecnego burmistrza ( z dnia na dzień bedzie go coraz wiecej) , za chwile zacznie się ,,lans" nowego kandydata. Ciekawego kto teraz bedzie faworytem na tym portalu. Za chwile się dowiemy. Śmiesznie to wszystko wygląda.
MISZA
+7 #22 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemMISZA 2022-05-16 12:06
Jeśli dobrze pamietam ten portal hejtował Pana Poszwę pod koniec kadencji maksymalnie, promując jednocześnie Pana Berendta. Sytuacja zatoczyła koło... teraz Pan Jarek jest bee... pytanie kogo PortalWRC w przyszłorocznych wyborach będzie "promował i polecał" społeczeństwu. A teraz tak serio... jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. Każda osoba z tu hejtujących ma prawo startować. Zobaczymy co WY zrobicie przez okres swojej kadencji?! xD Niestety ostatnie lata nie należą do najłatwiejszych a prawdziwe tąpnięcie jeszcze przed nami. Więc nawet zmiana na stanowisku BURMISTRZA nie wiele tu zmieni. Pozostaje tylko trzymać kciuki ZA WSZYSTKICH aby gorzej nie było. Można lubić lub nie lubić Pana Jarka, ale nie wierze, że chce źle dla tego miasta... czasy są jakie są.
Obserwator65
+12 #21 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemObserwator65 2022-05-16 08:25
Mieszkańcy mają dość, jeżeli ktoś słyszy głos mieszkańców, to wie jak jest. Obecny burmistrz nie jest wstanie wygrać, nie trzeba robić sondaży, wystarczy pogadać z ludźmi. Zatrudnianie koleżanek, teraz już nawet kuzynek, zwalnianie kompetentnych, lekceważenie przedsiębiorców, to ogólny efekt.
Teraz żeby ratować twarz zarządzenie o maksymalnych wynagrodzeniach dla kierowników 11 tys. Ciekawe z czego miasto to sfinansuje, jak już brakuje 200 tys. na spłatę zaciągniętych kredytów. Berendt łatwo wydaje publiczną kasę, bardzo łatwo.
O kancelarii z Poznania nie wspomnę, zamiast zatrudnić sekretarza, to płaci się wysokie kwoty prawnikom, którzy przygotowują wszystkie dokumenty, bo pracownicy niekompetentni. Dramat.
Już nawet panie Bukowską mówi o nieprawidłowościach w urzędzie, ostatnia komisja była hitem!
Kaśka
#20 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemKaśka 2022-05-16 07:39
A co tam u "dziadziusia" w Skokach- proszę tylko aby nie przemawiał. Nadchodzi czas Rafała. To dobrze, czas na zmiany , każda będzie lepsza.
Rafał rozpoczynaj ba "dziadziuś" już ryje.
Dj
+3 #19 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemDj 2022-05-15 16:32
Burmistrz poprosiłby sąsiadów to wynik byłby inny. Jeden kandydat na wójta tak robił😀. A na serio . Jakie znaczenie ma taki niereprezentatywny sondaż?
Glosy
#18 GlosyGlosy 2022-05-15 13:24
A ile oddano głosów ?
Klara
+22 #17 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemKlara 2022-05-15 09:19
Mam pytanie- czy zniknęła już ta łódź na przyczepie stojąca na wąziutkiej ulicy Średniej ? Nie dość, ze pół jezdni zajmowała to jeszcze umieszczona na wysokości kilku metrów. Ktoś zgubił ją, czy jaja sobie zrobił, czy to któregoś z mieszkańców domów naprzeciwko? Normalnie szok! Ludziom to się naprawdę coś poprzestawiało.
Bara
+18 #16 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemBara 2022-05-15 09:10
To prawda poniżej. Faktycznie człowiek teraz zupełnie stracił poczucie bezpieczeństwa i spokoju wewnętrznego. Nigdy nie wiesz kiedy i gdzie zorganizują ci jakąś głośną rozróbę, żeby bawiła się garstka nastolatków, a ty cierp. Nawet własnego tv nie możesz oglądać i słuchać, bo te ciągłe bandyckie ryki wszystko zagłuszą. No ale żeby teraz wszystko kręciło się wokół tych z buzującymi hormonami, to lekka przesada. Jakiś psycholog, psychiatra potrzebny który pokaże jak żyć w zgodzie ze sobą i z innymi, a nie ulega nie fanaberiom. Pomyślał ktoś na jakich dorosłych oni wyrosną? Potem tacy będą rządzić, współczucie. Strach się bać. Chaos jeszcze większy!
Wstyd mi za to co ws
+29 #15 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemWstyd mi za to co ws 2022-05-15 08:55
Temu miastu przez najbliższe 10 lat już nic nie pomoże. Wszystko co stanowiło o tym, ze było tu jednak odczuć atmosferę średniego, a przede wszystkim bezpiecznego miasta runęło z chwilą odejścia jedynego wieloletniego burmistrza z klasą czyli z wszystkim tym, co powinno charakteryzować człowieka na takim stanowisku, łącznie z zapleczem osób pracujących w instytucji państwowej oraz radnymi . Niestety chłopcy i dziewczynki tuż po wieczorowych, prywatnych szkółkach szkółkach mają inne priorytety niż troska o jakość i przede wszystkim kulturę i bezpieczeństwo miasta. Jeszcze w ich głowach drzemią zapewne niespełnione marzenia z dzieciństwa, poczucie bycia gorszym, itp. wiec teraz skupieni są bardziej na sobie i udowadnianiu innym swojej rzekomej wielkości. To prawda, ze Burmistrzem miasta musi być człowiek mieszkający w danym mieście, człowiek, który zna mentalność i potrzeby wszystkich mieszkańców, a nie tylko potrzeby dzieci i młodzieży. Dla tych potrzeby są jasne i znane wszystkim dorosłym i niekoniecznie akceptowalne przez starszą część społeczności czyli rozrywka, luz, lekkie życie, brak kontroli, zakazów, wciskanie wszędzie gdzie się da przybytków dla rozrywki tworzących chaos w mieście, jedno wielkie centrum zabawy i rozrywki, jeden głośny olbrzymi plac zabaw, łącznie z ulicami, po których człowiek już nie może bezpiecznie spokojnie pójść na zwykłe codzienne zakupy, pospacerować ulica, bo za chwilę może zostać kontuzjowany przez szaleńców na ciężkich rowerach miejskich. Przejście przez jezdnię to prawdziwa przeprawa, po pierwsze nikt z rowerzystów nie przestrzega tego, ze nie przejeżdża się przez wszystkie przejścia dla pieszych, po drugie głównie młodzi kierowcy tuż po podstawówce z totalnym brakiem wyobraźni mają gdzieś przepisy drogowe, są panami szosy. umiejętności kręcenia kółkiem i posiadanie auta za kasę tatusia to nie wszystko i ktoś powinien tym mlodym uświadomić, ze poruszając się autem po drogach najważniejsze jest życie ludzkie!!! Niestety w mieście, gdzie trudno o stały patrol na drogach, gdzie nie ma straży miejskiej, gdzie kumpel, kumpela i kumpel kumpla z gimnazjum i 2000 znajomych na Facebook u ma pilnować porządku wśród kumpli nigdy nie będzie ani dobrze, ani bezpiecznie.
Wrrrrr
+3 #14 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemWrrrrr 2022-05-15 07:08
Ale jak ponownie wystawia berenta porsxhaka smyka i innych takich to nie będzie na kogo głosować !!!
Zgrywus
-12 #13 63%Zgrywus 2022-05-15 01:55
"...źle ocenia pracę i zarządzanie miastem przez Burmistrza Jarosława Berendta" Hmm :-*jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy po przeczytaniu powyższej, niepokojącej i przygnębiającej treści, to Zenek Martyniuk i jego - "...jak do tego doszło nie wiem..." 8)Więc co drodzy Państwo, czy zatem już dziś można Panu JZ (młody, zdolny, wykształcony z charyzmą do działania ;-)a takich przecież wszyscy się domagamy) gratulować wyboru na nowego Burmistrza? Ciekaw jestem Waszych opinii. A tymczasem zdrowia wszystkim życzę i pozdrawiam serdecznie.
Wojtek
+18 #12 rozterkaWojtek 2022-05-14 21:43
JAREK zawiodłeś,dlaczego.Miało być lepiej.
Iga
+31 #11 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemIga 2022-05-14 19:48
Już nie mogę się doczekać jak obydwoje popłyną w siną dal a wraz z nimi reszta ich znajomych na miejskich etatach
Open Bankier
+23 #10 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemOpen Bankier 2022-05-14 18:07
W gminie wiejskiej też trzeba pogonić melomana Majchrzaka, on z PSL a ci dla wsi nie wiele robią...
Czas na nowe twarze i zapał młodych, a nie siedzenie na stołkach do emerytury za nic nierobienie!
Flexi
+23 #9 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemFlexi 2022-05-14 17:56
Rozpierdolił kulturę w mieście w mieście w niecały rok, poza tym nie zrobił nic aby miasto piękniało. Kiedy decyzja w sprawie wyboru dyrektora? Rewitalizacją plaży? Kiedy? Może za następnego burmistrza. Marudziliscie na Poszwę ale o ceny pobił wszystkich nic nie robieniem.
kotjjk
+21 #8 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemkotjjk 2022-05-14 17:02
Może po prostu mieszkancom juz bkiem wychodzi jego rzadzenie i to ciągle faworyzowanie pani B i jej wszechobecnośc gdzie tylko możliwe to jest.Oby przy kolejnych wyborach ten Pan wrócił skad przyszedł a niezastapiona kobieta przy jego boku w urzedzie musiała szukac pracy gdzie indziej.
Pani Magister
-6 #7 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemPani Magister 2022-05-14 16:47
Ludzie, co wy robicie?!!!
Tak wspaniałego włodarza jak nasz Pan Burmistrz, Wągrowiec nie miał nigdy wcześniej.
To dzięki Panu Burmistrzowi nasze miasto ma tak cudowną infrastrukturę, liczne ścieżki rowerowe, wspaniały rynek z jedyną i niepowtarzalną ławką honorowych dawców krwi!!!Do tego darmowe autobusy.
Nasze miasto dostało liczne dofinansowania z Unii Europejskiej dzięki ciężkiej pracy Pana Berendta.
Nasz Pan Burmistrz, poświęca się miastu bez reszty,często kosztem własnego szczęścia, pobierając przy tym bardzo niskie wynagrodzenie.
Taki już jest.Ze świeczką takiego szukać.
Nie wspominając o licznych akcjach charytatywnych, których jest autorem.
Z całą pewnością zasługuje na drugą a nawet i trzecią kadencję.
Tylko PiS!!!
Wioo
-7 #6 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemWioo 2022-05-14 15:22
Olo #2# i psa łańcuchowego też.
Wyborca
-36 #5 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemWyborca 2022-05-14 15:20
Na moje na dzień dzisiejszy Berendt ma wygraną w kieszeni bez dwóch zdań. Ankieta Lipna ilu głosowało 30~40 i to jeszcze nie wiadomo czy to mieszkańcy czy podstawione trole przez niektórych radnych.
Berendt wygra a to tylko dlatego że opozycję cały czas go gnoji za większości jego prywatne wojaże, niestety dla opozycji po mimo głosów sprzeciwu i blokowaniu inwestycji i dofinansowań dla Wągrowca Berendt jednak robi to do czego go wybrali. I tego nie można powiedzieć że nic się nie dzieje a do końca kadencji jeszcze prawie półtora roku. A opozycja dla miasta co robi żeby żyło nam się lepiej, nic nie robią blokują wszystko co się da, a oprócz tego żadnego planu na przyszłość łącznie z kandydatami. Miesiąc przed zaczną latać i namawiać do starowania w wyborach później mamy takie zjawiska towarzyskie jak większość radnych baaaa bez radnych.
Więc takie ankiety i ataki z prywatnych pobudek to lipna droga i umocnienie obecnego burmistrza na kandydata na kolejną kadencję.
Opozycja już od ponad roku podsumowywuje kadencje burmistrz i go chcą rozliczać a jeszcze grubo ponad rok ma na pracę na rzecz miasta i mieszkańców. Kończąc Berendt to nie moja bajka głosu mojego nie dostał, ale patrząc na to jak zachowują się i pracują ci na których głosowałem to duże prawdopodobieństwo że będzie miał mój głos, zobaczymy został ponad rok a takich jak ja jest więcej.
Opozycja do roboty pokażcie że zależy wam ba Wągrowcu a nie tylko przed wyborami.
Statystyk
-18 #4 gośćStatystyk 2022-05-14 14:58
Redaktor "zapomniał" tylko dopisać, ile osób głosowało w tej ankiecie, bo jak np. setka na dwadzieścia tys. mieszkańców, to ankieta bardzo mało wiarygodna i jej wyniki wówczas już nie tak "porażające".
PIS Janowy
-31 #3 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemPIS Janowy 2022-05-14 13:54
Ja i moi koledzy z grupy "KASTA" oraz mocodawcy z Rosji popieramy Berendta bo to nasz człowiek, w przyszłej kadencji wstąpi do naszego umiłowanego PIS
Olo
+32 #2 WójtOlo 2022-05-14 12:00
Wójta też trzeba wymienić i to szybko
Jego rządy to porażka
LoL
+29 #1 RE: Burmistrz Jarosław Berendt z bardzo nikim poparciemLoL 2022-05-14 11:43
więcej głupich kobitek niech dopuszcza do rządzenia, to za chwile będzie miał 90% negatywnych

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.