• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1451

Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPN

Wygrali turniej w Kaliszu i pojadą na Mistrzostwa Polski. Drugim sukcesem klubu Calcio Wągrowiec jest zielona gwiazdka PZPN.

Wczoraj w Kaliszu rozgrywany był finał turnieju na szczeblu województwa pn. "Piłkarska Kadra Czeka". Turniej wygrali piłkarze z Calcio Wągrowiec i to oni, wezmą udział w Mistrzostwach Polski, rywalizować będzie 16 zespołów, mistrzowie każdego województwa.

- Rozegraliśmy 4 spotkania, 3 wygraliśmy, 1 zremisowaliśmy. Strzeliliśmy 15 bramek, straciliśmy 1. Będziemy reprezentowali nasz powiat, miasto i województwo wielkopolskie na krajowych mistrzostwach Polski. Termin i miejsce finałów poznamy na dniach — poinformował trener Dawid Jasiński.

W turnieju rywalizowali chłopcy z roczników 2007/2008.

To nie koniec sukcesów "Calcio Wągrowiec". Wczoraj klub otrzymał "zieloną gwiazdkę" PZPN.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją komisji weryfikacyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej nasz klub otrzymał certyfikat szkolenia i przyznana została nam zielona gwiazdka — dodaje trener Dawid Jasiński.

Co to oznacza zielona gwiazdka PZPN?

Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej to znak, że dana szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych z perspektywy rodzica kryteriów. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy trenerów, spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa. Szkółka jest monitorowana przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Aktualnie w klubie trenuje 120 zawodników w 7 grup treningowych. Wśród trenujących są dzieci już od 4. roku życia.


 

Komentarze   

Ety
0 #24 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNEty 2022-05-23 08:59
Gratulacje!
Rogoszport
+1 #23 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNRogoszport 2022-05-18 23:49
#22
Calcjo to nie klub, a i wychodzi że i nawet nie LZS więc co dalej hahaha, tak to jest jak się nie weryfikuje informacji hehe.
klub
0 #22 gwiazdkaklub 2022-05-18 09:58
Inne kluby z powiatu też otrzymały zielona gwiazdkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zielony
-6 #21 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNZielony 2022-05-17 23:01
A najlepsze jest to że gadają, że podobno dzwoni ktoś tu i tam i dupe zawraca żeby minusy jak nie pasuje wstawiać, hahaha to durnota.
Zielony
+1 #20 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNZielony 2022-05-17 22:58
Zielony na świeczniku bo jak ostatnio widzimy przydupas mediów przeciwnych władzy miasta i powiatu, za promocje zaraz znów będzie biegał że to czy tamto inni dostaja6a mu się przecież należy, dureń.,tacy będą promowani za wszelką cenę. A zielona płaczka to idealny materiał na powiatowego ciula. LZS się kłania i pozdrawia.
Bosskk
+4 #19 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNBosskk 2022-05-17 21:29
Do #7 jak Mikołajczak jest z Wrc yo Ty z MOZAMBIKU chyba że mówisz o tym co pracuje w Polinovej
don juan
+7 #18 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNdon juan 2022-05-17 17:43
do Janusze internetu - czyli jedna wielka ściema z tym ze calcio wygrało jakiś turniej.
Janusze internetu
-8 #17 Melerki itpJanusze internetu 2022-05-17 17:10
To nawet smieszne jest. Aleee Was to gryzie. Wszem i wobec drodzy Państwo. Calcio nie pojechało na turniej jak klub czyli Calcio Wągrowiec. Pojechali tam jako reprezentacja Wagrowca, samo zgłoszenie odbywa się przez Prezesa LZS danego Ośrodka i to oni wystawiają zespół. Oni są uprawnieni do tego typu występów. Na zdjęciu jak i sam opis moze nie powinien dotyczyć ze wygrało Calcio tylko nasz Wągrowiec a to że dzieci 12 gra w Calcio a 2 w Wełnie to tylko świadczy że są najlepsi i udowodnili to wygrywając cały turniej.
członek LZS
+6 #16 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNczłonek LZS 2022-05-17 16:39
z tego co mi wiadomo ( a jestem członkiem lzs) to regulamin mówi jasno
§ W rozgrywkach między wojewódzkich lub centralnych turnieju Województwo Wielkopolskie będzie miała prawo reprezentować najlepsza drużyna zrzeszona w LZS.
Czyli Calcio widocznie jest członkiem LZS. A jeżeli nie, to....ciekawa sprawa
Robert67
-1 #15 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNRobert67 2022-05-17 16:29
Kiedyś pamiętam ten turniej wygrał zespół Nielby, parę lat temu. Cała procedura wygląda tak że Prezes LZS przy współpracy z animatorami typują zespół który jedzie na rozgrywki. Organizatorem jest tego LZS czy tam tam powiat, a na szczebel krajowy to już województwo Wielkopolskie. O ile się nie mylę wszystko jest to też sponsorowane , uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów,. Dane powiaty dostają za udział też jakieś punkty które przenoszą się na koniec roku na finanse. Kiedyś była walka miast a teraz są takie właśnie rywalizację przez różne dyscypliny, chodzi by aktywizować społeczeństwo.
LZS
+7 #14 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNLZS 2022-05-17 16:24
ciekawe czy to cale Calcio jest zrzeszone w LZS, bo jak nie - to moze być grubo. DLaczego szkółki piłkarskie startują w takich turniejach??? Móglby to pan redaktor sprawdzić?
Do mieszkaniec
+2 #13 Do mieszkaniecDo mieszkaniec 2022-05-17 15:45
Do mieszkaniec.
W roczniku 2009 miał wystartowac zespol Nielby Wagrowiec ale... jak to powiedział Pan Andrzej czyli cały koordynator tego projektu.. wycofali się bo trener powiedzial że nie dostanie wolnego w pracy. W tej sytuacji Wągrowiec nie wystartowal w tym roczniku. Nasz Powiat reprezentowany był przez jeden zespół w roczniku 2007.
Mieszkaniec Wrc
+5 #12 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNMieszkaniec Wrc 2022-05-17 15:28
A może tak jeszcze info, że w rozgrywkach Piłkarska Kadra Czeka w ogóle nie było żadnych eliminacji powiatowych, tylko od razu odbyły się finały wojewódzkie w Kaliszu. I do tych finałów Calcio wystawiło dwie drużyny. Jedną rocznik 2007 i młodsi oraz drugą rocznik 2009 i młodsi. Bo jakoś w artykule nigdzie nie ma informacji o tym drugim zespole. Z pewnością gdyby też wygrali, to by była. I tak się jeszcze zastanawiam, czy Calcio Wągrowiec jest zrzeszone w LZSie?
kibic kibic
+4 #11 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNkibic kibic 2022-05-17 14:42
szkoda ze portal zauwazyl tylko ,,zieloną gwiazdkę" dla ostatnio najbardziej lansowanej szkółki w okolicach. Zielone Gwiazdki dostały tez m.in. Unia Wapno, Sokół Damasławek i tak bardzo negowana ostatnio Nielba Wągrowiec. Ale po co o tym pisac, lepiej wieszac psy na Nielbie.
Arka
+2 #10 EhArka 2022-05-17 14:28
Mistrzowie z każdego wojewodztwa to to już nie są Mistrzostwa Polski ? Jesli kazde wojewodztwo ma swojego reprezentanta to sa to krajowe mistrzostwa polski jesli dobrze na logike oczywiscie mysle. Ludzie zajmujcie się swoimi sprawami. Jestem neutralny, nich sobie gra calcio, nielba , reiss itp. Dzieci się bawią , ruszają biegają i za to będę bil im zawsze brawo. Brawa dla takich organizacji, sport to zdrowie, zwalczają patologię spoleczne, nie siedzą przy komputerach. Aa tu widzę, że kogoś boli, że ktoś wygrał, że to nie liga mistrzów tylko turniej wojewódzki, że to nie reprezentacja Polski tylko reprezentacja czegoś innego. Naprawdę to takie ważne? Za moich czasów były boiska betonowe i było pełno ludzi, dzisiaj więcej jest przed komputerem. Wspieracie dzieci niezależnie co robią, nie krytykujcie organizacji bo jak ich nie będzie wtedy będzie problem. Gratuluję dzieciom trenerom za.ten sukces i życzę im powodzenia w dalszych rozgrywkach.
.
Mieszkaniec Wrc
+4 #9 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNMieszkaniec Wrc 2022-05-17 14:25
Nie no to już jest jakaś żenada, żeby jedna z prywatnych szkółek piłkarskich była aż tak lansowana w lokalnych mediach, a o innych szkółkach ani widu ani słychu. A o najbardziej zasłużonym w historii miasta klubie, to tylko negatywnie potrafią pisać, szukając taniej sensacji inspirowanej przez konkurencję. A klub i tak na przekór tym nielicznym zawistnikom rozwija się z roku na rok. I przydałoby się, żeby autor artykułu był chociaż trochę bardziej obiektywny, a przede wszystkim rzetelny i sprawdzał otrzymywane informacje, zanim puści je dalej publicznie. Bo akurat Calcio awansowało nie do finału Mistrzostw Polski tylko do krajowego finału rozgrywek Ludowych Klubów Sportowych. A jak już piszecie o Zielonych Gwiazdkach, to w naszym powiecie taką certyfikację od PZPN otrzymały również Nielba Wągrowiec, Sokół Damasławek oraz Unia Wapno !!!
Ale o tym przecież nie warto już pisać. Totalna manipulacja. Porażka.
skoczek
-4 #8 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNskoczek 2022-05-17 13:59
w sumie Mistrzostwa Polski a Finał Centralny rozgrywek LZS to dla portalu chyba żadna róznica. Chłopcy wywaliczyli awans do finału centralnego rozgrywek LZS a nie do Mistrzostw Polski i występowali jako Wągrowiec - a nie jako Kalcio i byli nie tylko z Kalcio ale np. tez np. z Wełny Skoki ( szkoda ze trener o tym nic nie widział). Oczywiscie gratulacje dla chłopaków, ale po co taka ściema. ,,Piłkarska kadra czeka" to zawody organizowane przez LZS.
Jan766
+18 #7 BrawoJan766 2022-05-17 13:23
Wagrowiec ma wielu wybitnych zawodników, a jednym z nich jest Tomek Mikołajczak. Wszystko przed Wami sportowcy.
griezz
+18 #6 brawogriezz 2022-05-17 13:17
Gratulacje młodzieży!
Kon Rafal
+11 #5 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNKon Rafal 2022-05-17 13:12
W wagrowcu jest jest wiele szkółek klubów i brakuje współpracy między nimi, ale trudno się dziwić jak jedni taktują miasto jak swój ogródek, próbują wszystko i wszystkim utrudniać,a w rywalizacji dzisiaj wypadają najgorzej. Miasto niestety faworyzuje jednych a dyskryminuje drugich i trzecich. Tak nie powinno być.
Piguła
-11 #4 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNPiguła 2022-05-17 13:05
#3 i tu masz rację wiadoma osoba ze wszystkimi prezesami klubów w okolicy ma na pieńku, gdzie się nie pokaże i nie przyjedzie zawsze dym płacz i żądania. A to wszystko później odbija się na młodzieży.
Noga
-9 #3 RE: Najlepsi w województwie, teraz z zieloną gwiazdką PZPNNoga 2022-05-17 13:02
Ale szkółka nigdy nie będzie klubem, będzie tylko szkółką. A jak właściciele szkółki nie współpracują z klubami to dupa zbita oprócz zarobionej kasy od rodziców. Szkoda tych biednych dzieci (Lewandowskich) takie kity im żenić, przykre.
do Pawel kibic
+19 #2 do pawel Kibicdo Pawel kibic 2022-05-17 12:50
Pawel nie siej zamętu i przestan byc typowym anonimowym Januszem internetu. Nic nie jest zablokowane to po pierwsze, nawet padly gratulacje dla trenera ktory notabene ich prowadzi. Sklad jest tez wypisany: 12 zawodnikow Calcio, 2 Welny Skoki . Grali jako reprezentacja naszego Miasta powiatu - trener tez z Calcio.

Ciesz sie ze dzieci graja, wylacz internet, usmiechnij sie i zyj swoim zyciem.
Paweł kibic
-14 #1 KibicPaweł kibic 2022-05-17 12:18
Napewno tylko zawodnicy Calcio??? Dlaczego [wpis niecenzuralny] calcio zablokował komentarz który wstawił trener wełny skoki??? Cytuje trenera wełny "gratulacje dla zawodników Wełny Skoki" " szkoda tylko że o tym nic nie wiedziałem"

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.