• KW
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 198161

Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w GRYLEWIE rządzi się dziwnymi prawami, a to za sprawą obecnego Proboszcza ks. Michał JÓŹWIAK. Parafianie dają księdzu proboszczowi ciche przyzwolenie na jego niemoralne działanie..

Jak Proboszcz Parafii może tak sprawować posługę??? Widać może.. Ks. Michał JÓŹWIAK jest człowiekiem bardzo obliczonym, można wręcz powiedzieć, że materialistą. Wszystkie działania księdza Proboszcza sprowadzają się do pieniędzy i wysokich sum jakich żąda za posługę np.: za ślub, pogrzeb..

Kim jest ks. Michał JÓŻWIAK???

Zwykłym księdzem, który zarządza Parafia w Grylewie, kiedyś służył na Białorusi i może tam doznał spaczenia materialnego, każdy doskonale wie jak tam jest, jeżeli nie z doznań osobistych to przynajmniej z opowieści lub telewizji – korupcja na każdym kroku, mafie itp.

Proboszcz jest dla ludzi, a nie ludzie dla Proboszcza. Czas z tym skończyć !!!
Nie może być tak, że wokół ludzi bogatych Proboszcz biega, a biedni kompletnie się nie liczą. Myślę, że sposób sprawowania urzędu przez Proboszcza jest wysoce naganny !!!

Czekam na Wasze komentarze w tej sprawie. Mieszkaniec Grylewa.


 

Komentarze   

Ranus lekarz
0 #509 SzpitalRanus lekarz 2022-10-20 00:27
Ranusa audi :lol:
Anty
-7 #508 Rachunek sumieniaAnty 2022-09-15 22:41
Tomaszku pozdrowienia z Inowrocławia często bywasz wiec opowiedz na mszy dlaczego i do kogo jakieś stare sprawy pewnie😂 Autorytet od 7 boleści
pederasta
+9 #507 4pederasta 2022-05-23 20:10
:lol:brak słów,przed chwilą na polsacie powiedzieli we ach że sąd uniewinnił księdza pedofila ,bo się sprawa przedawniła lewico wróć i rządź ,zrób porządek,
muslin
+42 #506 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..muslin 2022-04-29 17:47
a moze jakies dary dla ukrainy ,by ksiezulo dobrodziej wyslal czy tylko modly?
PIS-JANOWY
+58 #505 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..PIS-JANOWY 2022-03-20 19:31
ta wojna w Ukrainie to istny raj do pedofili
...
-170 #504 Cenzura... 2021-12-25 17:14
Czyli zarabiamy na sensacji, wulgaryzmach, negatywnych komentarzach I kciukach w dół, ewentualnie kasujemy komentarze, które nam (portalowi) nie podobają się, bo na tym polega wolność w sieci. WRC - wykasować rację cudze
wega
-193 #503 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..wega 2021-12-21 22:55
Trzeba też uważać na takie osoby jak Marek Lisiński któremu po ltach przypomniało się że go ksiadz molestował a to okazało się kłamstwem Ciekawe ilu takich niby gnebioinych przez kler jest . Nie mówie że pedofilia w kosciele i nie tylko nie istnieje i nie istnia ła
mahmed
+205 #502 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..mahmed 2021-12-21 21:37
uwaga na pedofili w sukienkach nawet biskupi ich przenosza na inne parafie zeby sie nie wydalo.papiez franciszek tak wlasnie mowi o polskim klerze.
Łukasz
-219 #501 NarodzenieŁukasz 2021-12-20 23:26
 W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta1, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. 2 Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz2. 3 Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. 4 Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, 5 żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. 6 Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. 7 Porodziła swego pierworodnego3 Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

Pasterze u żłóbka


8 W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. 9 Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. 10 Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: 11 dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. 12 A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». 13 I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami:
14 «Chwała Bogu na wysokościach,
a na ziemi pokój
ludziom Jego upodobania»4.
15 Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». 16 Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. 17 Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. 18 A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. 19 Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. 20 A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.
Coś
-229 #500 takiegoCoś 2021-12-20 22:55
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

pada śnieg
I upadają dobre obyczaje
ks. Tomasz
-211 #499 Modlitwaks. Tomasz 2021-12-20 15:33
Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku: mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Czynnym lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca kilku przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień - w miarę jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

Modlitwa umieszczona na grobie św. Tomasza w Tuluzie
Kayabaja
-182 #498 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Kayabaja 2021-09-01 18:43
Dajcie już naszemu księdzu spokój ! Bo to jest chore co wy piszecie ! Ks.. Tomasz to dobry ksiad wręcz zajefajny! A wasze oczernianie go i osób trzecich tego nie zmieni !!! My go szanujemy i szanować będziemy a k to ma problem to niech napisze do przyjaciółki ona wam odpisze...!!!!! Żegnam!!! Księdzu Tomaszu My jesteśmy z księdzem!!
Tomasz M.
-192 #497 ksiądzTomasz M. 2021-09-01 00:02
Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy dali upust swoim emocjom w komentarzach do historii, która ciągnie się już 12 lat. Ponieważ portal WRC nie reaguje na rzeczy, które są sprzeczne z regulaminem czuję się w obowiązku, by najpierw podziękować za wszystkie pozytywne komentarze- słowo ma moc, może zmotywować do działania, większego wysiłku itd. Pragnę teź zwrócić uwagę, czy może raczej prosić komentujących o chociaż chwilę pomyślenia jakie konsekwencje mogą się wiązać z komentarzami, które publikujemy (sami zachowując anonimowość). Czy jesteśmy pewni, że nasze racje, wyobrażenia i osądy to prawda obiektywna? Chcemy uchodzić za ludzi mądrych, tolerancyjnych, wierzących, których ludzie podziwiają i nie mają nic do zarzucenia, a sami... różnie bywa. Zwracam się do katolików - jeśli brat zgrzeszy, idź i w cztery oczy upomnij... Może warto powrócić do biblijnego sposobu załatwiania rzeczy trudnych? Pisząc negatywne, nawet szkalujące komentarze nie wywołamy dobra. Do niewiedzących, które może przypadkiem znalazły się w kościele i uśmiech odebrały jako przesadne spoufalenie- proszę o wybaczenie. Talka moja reakcja na osoby, którym bardziej zależy na zaangażowaniu w liturgię i którym Serdecznie dziękuję za podjęcie ryzyka przeczytania bolesnego komentarza. Wszystkiego dobrego wszystkim. Niech Was Bóg błogosławi.
Alina
+215 #496 Grylewo początek sodomyAlina 2021-08-31 20:50
Najlepsza jest ta Teresa co czyta w kościele ubiera się w krótkie sukienki co za wstyd chyba leci na ksiedza
Xxl
-238 #495 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Xxl 2021-08-30 11:14
A wy to wierzycie w Boga czy w księdza? Bo z waszych prymitywnych wypowiedzi wynika, że jak ksiądz jest miły, to Bóg istnieje, jeśli nie uśmiecha się i nie wpuszcza plebsu na plebanię, to nie wierzycie w Boga. Co za zaściankowe myślenie, ja cię kręcę !!! W XXl wieku! I te wpisy upokarzające, szykanujace, złośliwe , wstrętne. Tak to jest typowe dla wiejskich katolików. Wstyd!!!! O tym jakim jesteś katolikiem nie świadczy to, ile razy widzieli cię w kościele, ile kasy dałeś na tace, tylko jakim jesteś człowiekiem dla wszystkich wokół i znajomych i nie znajomych. Wszędzie, w pracy, w polu, w domu, w sklepie, na ulicy, w samochodzie, nawet w barze i w polu. Nie wciskaj innym na chama swoich przyzwyczajeń, bo każdy ma własne, musisz podporzadkowac się wszystkim. Więc jeśli jesteś w sklepie załóż maskę, by chronić innych i siebie. Jeśli tego nie robisz już masz grzech, wiesz?
Piter
+224 #494 Śmiech na, saliPiter 2021-08-30 09:36
Ta P. Kierzek niedługo księdzu wejdzie na.... Widać jak leci na niego a on na nią... Byłem z żoną i sam to widziałem.. Śmiech na sali
January
+227 #493 Historia Grylewa !.January 2021-03-15 19:20
Kościół jedyną rozrywką małej wioski emerytów i słabo wyedukowanych .
Eliza
-187 #492 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Eliza 2020-04-16 23:43
Kochani, Byłam u Was w kościele ,widzę że macie duszpasterza,nie urzędnika kościelnego,szanujcie go,wspierajcie i módlcie się za niego,aby został s wami jak najdłużej.
Ala
-253 #491 Sodoma w GrylewieAla 2020-01-09 15:37
Ty nowaczesna wizjera Ty normalna jesteś może czas do Paszkowiaka się wybrać wybierz koło ratunkowe psychiatra psychiatra psychiatra masz zle info jesteś jak żmija
parafianin
-123 #490 grylewoparafianin 2019-09-29 11:10
ico bardzo dobrze ze jest kato fajny sympatyczny uczciwy ksiadz warto dac
Nowoczesna wizjerka
+223 #489 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Nowoczesna wizjerka 2019-09-27 14:11
Co tam w Grylewie słychac podobno nr konta parafi juz funkcjonuje. Kasa, kasa
Ja123
-130 #488 Do Anna33Ja123 2019-08-20 20:48
Masz jakieś niespełnione fantazje? Choć w kraju to nielegalne, to myślę że jak staniesz przy drodze ktoś się zainteresuje.
Z drugiej strony twoi komentarz brzmi jakbyś była małolatą, która chciała czymś zabłysnąć ale jej nie wyszło..
O co wam chodzi?
Poprzednik - ZLE - bo: wiecznie pieniądze, wiecznie źle, wiecznie niedobrze, dzieci boją się pójść do kościoła, wszyscy uciekają byle jak najdalej
Aktualny - ZLE - bo: potrafi rozmawiać z dziećmi i z młodzieżą, świetnie prowadzi kazania, dzięki Niemu parafia "odżyła", w kościele w końcu są ludzie, bo powie "szczęść Boże", bo się uśmiechnie...

Nie ważne kto przyjdzie wam wiecznie będzie źle, wiecznie będziecie się doszukiwać drobnych potknięć i nieustannie pojawiać się będą plotki i niedomówienia. Założę się, że osoby piszące te "negatywne" komentarze nawet do kościoła nie chodzą.
Ogarnijcie się.
Wierny
-179 #487 Parafia GrylewoWierny 2019-08-20 20:22
Do anna33.Lecz się na nogi bo na głowe już za późno!!!Ludzie o co wam chodzi?Co chcecie osiągnąć pisząc takie bzdurne komentarze?!
anna33
+202 #486 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..anna33 2019-08-20 12:56
poszła bym jako gosposia do nieggo! Mógłby robić ze mną co chce...
Estera
-219 #485 Grylewo początek sodomyEstera 2019-08-11 22:27
Ludzią to się nie dogodzi i wy nazywacie się katolikami serio grzesznicy tylko jadem plujecie.Ks Tomasz jest super tak jak byli ks Kozlarek i ks Kołacki .
Tornado
-215 #484 Grylewo początek sodomyTornado 2019-08-11 20:51
Teraz az chce się chodzić do koscioła ks.Tomasz bardzo miły sympatyczny człowiek w koncu plebania otwarta dla wszystkich a Ty człowieku o pseudo gość wez się jebnij w łep nie podoba Ci się zmien parafie jednego głupka mniej .Mamy w koncu nowego ksiedza jeszcze tylko czas na nastepnego diabła p.A.G
Monia
-200 #483 MyniaMonia 2019-07-29 17:35
Nie można uwierzyć że takie głupoty piszecie na Ks Tomka kto go nie zna osobiście niech się lepiej nie wypowiada bo grzeszy!! Najlepiej pod anonimowością bo myślą że nie domyślimy się kto za tym stoji. A jeśli chodzi o gosposie to najlepszym przykładem jest parafia w Kołodziejewie😊.
Wierny
-195 #482 Parafia GrylewoWierny 2019-07-28 21:15
Serce się raduje,wreszcie wraca normalność.Kościół zaczyna zapełniać się parafianinami których nie było kilka lat w naszym kościele.Po kilku mszach z nowym ks. Tomaszem wracają piękne wspomnienia z czasów gdy proboszczem był Śp.W.Koźlarek.Oby tak dalej!!!
Mario
-191 #481 NajlepszyMario 2019-07-23 10:09
Ludzie ks.tomasz to najlepszy ksiadz jakiedy kiedy kolwiek poznalem. Jest mily,sympatyczny i wiecznie usmiechniety pomoze w problemach jak tylko umie.ten ksiadz to dla was blogoslawienstwo boze badzcie dla niego dobrzy a nie bedziecie zalowac
ola
-191 #480 xxxxxxxola 2019-07-23 08:52
zajmijcie ludzie sie soba
gość
+194 #479 linki poproszegość 2019-07-17 18:43
jeżeli ma ktoś informacje z innych parafii o ks Tomaszu to proszę podać linki do stron, niech wszyscy wiedzą z kim mamy do czynienia. Drugiego "Kleru" nie chcemy.
Z parafii
-152 #478 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Z parafii 2019-07-14 15:20
A co kogo gosposia obchodzi?
Może jest samowystarczalny?
Z resztą tak bardzo cię to interesuje to się sam zgłoś i problem będzie z głowy.
Gabisia
+162 #477 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Gabisia 2019-07-14 11:17
A kto ma być gosposia ?
ola
-170 #476 yyyyyyyola 2019-07-14 08:50
zajmujcie sie swoimi sprawami jest poprostu ok wkoncu normalny ksiadz ktory wychodzi do ludzi zyczymy duzo lask bozych ksiedzu
Fe
-233 #475 MartaFe 2019-07-13 11:28
Monia - bardzo miły i uczynny dla ludzi będzie, piękne kazania będą, ale krew mnie zalewa jak mówi się o nim wspaniały. Życzę księdzu realizacji swoich kazań w swoim życiu. I udanych wakacji ...
REALISTA
-153 #474 REALISTAREALISTA 2019-07-12 12:48
KOŚCIÓL TWORZĄ LUDZIE A NIE KSIĘŻA ,LUDZIE DO KOŚCIOŁA IDĄ DO PANA BOGA A NIE DO KSIĘDZA ,WYBIERASZ ZŁO LUB DOBRO TRZECIEJ OPCJI MIE MA
Ktosiek
+227 #473 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Ktosiek 2019-07-12 11:24
Padłam ze śmiechu 😅
Fo
+137 #472 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Fo 2019-07-12 09:28
Chyba nie trudno się domyśleć.
Ktosiek
-162 #471 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Ktosiek 2019-07-11 21:50
A w jakim sensie?
Głos
+174 #470 SprawdzcieGłos 2019-07-11 18:15
Zapytajcie o księdza Tomasza w innych parafiach. A kto będzie gosposią?
ola
-149 #469 wkoncu dostalismy supre ksiedzaola 2019-07-07 21:38
bedziemy sie modlic za nowego ksiedza aby zjednoczyl parafian aby bylo jak kiedys ksiadz michal wszystko popsul
Parafianka
-151 #468 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Parafianka 2019-07-07 13:57
Parafia ma szansę się odnowić 😊
Janowy
+141 #467 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Janowy 2019-07-07 13:08
jest tylu pedalow ze kosciol mnie juz nie ujrzy
Grażynka
-153 #466 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Grażynka 2019-07-07 12:54
Taka msza i taki ksiądz to czysta przyjemność ...człowiek wyszedł z kościoła z uśmiechem i poczuciem ,że niedziela będzie naprawdę mila....da się? Da się !!!!
Parafianin
-150 #465 Nowy ksiadzParafianin 2019-07-07 12:43
Mam nadzieję że ten ksiądz zostanie naszym proboszczem a nie tylko administratorem.Pierwszy raz widziałem w kościele żeby na mszy świętej ludzie klaskali księdzu.Wreszcie będzie normalnie :-)Oby tak dalej.
Parafianka
-156 #464 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..Parafianka 2019-07-07 09:39
Takiego księdza i taka mszę to ja rozumiem!
Bardzo, ale to bardzo pozytywne zaskoczenie!
K1983
+156 #463 RE: Grylewo początek Sodomy - historia zatacza koło..K1983 2019-07-02 22:14
Czas pokaże. Zobaczymy jak długo będzie pełen kościół.
Monia
-170 #462 MyniaMonia 2019-07-02 21:21
Teraz Grylewo będzie miało wspaniałego Ks Tomasza Mateckiego. Życzymy Wam jak i Ks Tomaszowi jak najlepszych relacji bo wiemy, że jest to człowiek godny zaufania.
Grylewo
-195 #461 EwkaGrylewo 2019-06-30 20:55
Cytuję Grylewo:
Cytuję Paulina:
Cytuję Król Gołota:
Jutro ostatnia msza w kościele Grylewie i odbędzie się bez wpierdolu bo każdy za plecami co ja nie potrafię jaki jestem mocny a co do czego sam zrobiłem co trzebaFajnie kogoś oczernić jesteś taki cwany i odważny to czemu kryjesz się pod takim głòpim psełdonimem Kròl Gołota przyznaj się kim naprawdę jesteś a nie tylko oczerniaż a sam się chowasz
Grylewo
-92 #460 EwkaGrylewo 2019-06-30 20:53
Cytuję Paulina:
Cytuję Król Gołota:
Jutro ostatnia msza w kościele Grylewie i odbędzie się bez wpierdolu bo każdy za plecami co ja nie potrafię jaki jestem mocny a co do czego sam zrobiłem co trzebaFajnie kogoś oczernić jesteś taki cwany i odważny to czemu kryjesz się pod takim głòpim psełdonimem Kròl Gołota przyznaj się kim naprawdę jesteś a nie tylko oczerniaż a sam się chowasz

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.