• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5306

Dawid Ogrodnik w Wągrowcu

W niedzielę 3 listopada 2013 roku o godzinie 18:00 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu miało miejsce spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem - jednym z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia w Polsce.

Młody aktor popularność zdobył dzięki roli Rahima w filmie "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida, a swój aktorski kunszt potwierdził rolą Mateusza w filmie "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy i rolą Lisa w filmie "Ida" Pawła Pawlikowskiego.

Po znakomitych rolach w kilku polskich teatrach i występach w serialach telewizyjnych Dawida trafił na duży ekran dzięki roli Sebastiana "Rahima" Salberta w filmie pt. "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida. Za tę kreację - wespół z Tomaszem Schuchardtem - otrzymał nagrodę na festiwalu w Gdyni za najlepszą rolę drugoplanową. Wówczas też zaczęto o nim mówić jako o wschodzącej gwieździe polskiego kina. Był to początek błyskawicznej kariery Wągrowczanina.

Kolejną rolą Dawida była postać chorego na czterokończynowe porażenie mózgowe Mateusza Rosińskiego w filmie Macieja Pieprzycy pt. "Chce się żyć". Po sukcesie filmu opartego na prawdziwych wydarzeniach na festiwalu w Montrealu, gdzie obraz zdobył nagrodę publiczności, nagrodę jury i nagrodę dla najlepszego filmu, światowe media porównywały Dawida do takich gigantów kina, jak Daniel Day-Lewis, który wcielił się w rolę niepełnosprawnego Christyego Browna w filmie "Moja lewa stopa" Jima Sheridana, czy Dustin Hoffman, który zagrał autystycznego Raymonda Babbitta w filmie "Rain Man" Barryego Levinsona.

Kolejną rolą Dawida była fikcyjna postać saksofonisty Lisa, który wraz z zespołem gra na imieninach miasta Szydłowa w najnowszym filmie Pawła Pawlikowskiego pt. "Ida". Na 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film zdobył najwięcej nagród. Na tym samym festiwalu nagroda publiczności powędrowała do "Chce się żyć" Pieprzycy. Dawid po raz kolejny podkreślił swoje miejsce w polskim kinie.

W czasie niedzielnego spotkania, które prowadził Daniel Hilbrecht z wągrowieckiego Kina MDK, Dawid opowiadał o przygotowaniach do swoich ról, o współpracy z reżyserami - Maciejem Pieprzycą i Pawłem Pawlikowskim, o pracy z doświadczonymi aktorami - Arkadiuszem Jakubikiem, Agatą Kuleszą, Anną Nehrebecką i Dorotą Kolak - oraz o pracy z aktorami debiutującymi - Kamilem Tkaczem i Agatą Trzebuchowską, jak również o swoich planach na bliższą i dalszą przyszłość. Zebraną w Galerii publiczność, wśród której znaleźli się między innymi członkowie rodziny Dawida, jego znajomi z lat szkolnych oraz nauczyciele ze szkoły podstawowej i Państwowej Szkoły Muzycznej, Dawid zaprosił też na premierę swojego najnowszego filmu, który zapowiadany jest na marzec 2014 roku, a w którym Wągrowczanin pojawi się u boku Andrzeja Chyry.

Po rozmowie padło kilka pytań ze strony publiczności, a następnie Dawid rozdał sporo autografów na swoich zdjęciach, gazetach z wywiadami, książkach "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy oraz plakatach filmowych. Współorganizatorami przedsięwzięcia była Księgarnia Muszyńscy, która zapewniła stoisko z książkami "Chce się żyć", oraz Cafe & Snack Bar Before & After, który poczęstował uczestników spotkania filiżanką kawy.

tekst: Daniel Hilbrecht, zdjęcia: Miłosz Drążkiewicz

 

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.