• Wyświetlono: 3395

Nielba pokazała lwi pazur

Bardzo dobra obrona wsparta świetną postawą obydwu bramkarzy oraz walka o każdą piłkę to główne powody zwycięstwa, jakie w sobotnim meczu ekstraklasy odnieśli szczypiorniści „Nielby” Wągrowiec nad drużyną Chrobrego Głogów 29:23 (15:12).

O sukces nie było początkowo łatwo – w pierwszej połowie przez blisko 20 minut na parkiecie wągrowieckiego OSiR-u toczyła się wyrównana walka, w której przewaga bramkowa należała głogowskiego rywala „Nielby”. Zacięta walka w obronie i kilka udanych akcji sprawiły jednak, że na przerwę nielbiści wyrobili sobie 3-bramkową przewagę. W drugiej połowie nasi szczypiorniści konsekwentnie powiększali swoją przewagę, a gdy rywal zanadto się zbliżył (21:18) nielbiści rzucili się do ponownego budowania bezpiecznej przewagi.
Efekt? – przekonujące zwycięstwo i feta w hali na cześć naszej drużyny. Jak najbardziej zasłużona! Nielba awansowała na 6. miejsce w tabeli ekstraklasy, a za kilka dni zmierzy się wyjazdowym spotkaniu z dziewiątą aktualnie w tabeli drużyną MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

źródło: UM Wągrowiec