• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2509

I Piknik z historią w Wągrowcu

Po raz pierwszy mieszkańcy naszego miasta byli uczestnikami imprezy „Piknik z historią” z dziejów naszego miasta, który odbył się w niedzielne popołudnie na terenie Parku 600-lecia.

Sielankowa atmosfera pikniku była idealna do obejrzenia wystawy na temat historii naszego miasta wraz z historycznymi zdjęciami. Starsze osoby z łezką w oku oglądały powojenne kultowe samochody osobowe. Odbyły się też pokazy wytwarzania kawy zbożowej i napary ziołowe. Dużym zainteresowanie cieszyły się stoiska gastronomiczne z tradycyjnym jadłem oraz obóz średniowiecznych wojów i żołnierzy wojsk wielkopolskich. Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele atrakcji m.in. historyczne gry planszowe, konkursy plastyczne na temat dziejów Wągrowca oraz konkurs strzelecki o Puchar Burmistrz Miasta Wągrowca. Największym zainteresowaniem publiczności cieszyły się pokazy walk średniowiecznych wojów z udziałem publiczności.

Piknik z historią został zorganizowany przez młodych pasjonatów zajmujących się historią naszego regionu z grupy „Zapomniana Historia”.

Adam Sandurski / Portal WRC

Komentarze   

0 #8 RE: I Piknik z historią w Wągrowcuasd 2017-08-23 11:59
Cytuję podatnik:
Od imprez historycznych zawsze w tym miescie byl kacerek na Opackiej naprzeciw muzeum. Od kiedy muzeum zmienilo swoja lokalizacje na plac 600 lecia? Po co zmieniac miejsce, ktore zawsze kojarzylo sie z festynami cysterskimi? Czy naprawde trzeba robic imprezy w srodku blokowiska, skoro od imprez masowych jest amfiteatr, osir i pusty betonowy rynek?

Przecież na kacerku nie było imprezy od dobrych 15 lat, bo jest zwyczajnie zalany :v
Cytować
-4 #7 RE: I Piknik z historią w WągrowcuPanda 2017-08-09 10:17
Cytuję podatnik:
Od imprez historycznych zawsze w tym miescie byl kacerek na Opackiej naprzeciw muzeum. Od kiedy muzeum zmienilo swoja lokalizacje na plac 600 lecia? Po co zmieniac miejsce, ktore zawsze kojarzylo sie z festynami cysterskimi? Czy naprawde trzeba robic imprezy w srodku blokowiska, skoro od imprez masowych jest amfiteatr, osir i pusty betonowy rynek?


To nie do końca muzeum robiło ten piknik a poza tym miasto wydało zgodę więc to chyba nie jest zle że w jedną jedyną niedzielę coś tam się działo, przynajmniej nie był to jakis głośny festiwal ;)
Cytować
+4 #6 RE: I Piknik z historią w Wągrowcuwybiorca 2017-08-08 18:59
Cytuję evdb:
Poszwa brawo przyszło więcej ludzi jak było w Margoninie

Przyszli zobaczyć jak Poszwa walczy z wojami o utrzymanie na stołku. Niestety nie miał szans i poległ. To scenariusz na przyszłe wybory :-)
Cytować
+2 #5 RE: I Piknik z historią w Wągrowcuevdb 2017-08-08 18:33
Poszwa brawo przyszło więcej ludzi jak było w Margoninie
Cytować
-3 #4 RE: I Piknik z historią w WągrowcuNina 2017-08-08 17:13
- Podatnik- Pan ma rację tam jest też dużo miejsca i blisko muzeum. Uważam,że bardzo dobrze,że się w Wągrowcu ruszyło z tymi imprezami,bo takie duże miasto+powiat potrzebuje różnego rodzaju imprez.Brawo!!!
Cytować
+5 #3 RE: I Piknik z historią w Wągrowcufilip 2017-08-08 13:46
Poprzednik ma rację. Nikt nie neguje imprez, chodzi o to, że one odbywają się notorycznie w miejscu, które ma służyć wypoczynkowi a nie organizacji imprez masowych! Miasto ma infrastrukturę a z niej nie korzysta. A park jak sama nazwa wskazuje to teren zielony, a nie plac pod stragany i imprezy masowe.
Cytować
+14 #2 RE: I Piknik z historią w WągrowcuGosc 2017-08-07 20:55
Wiesz co wyprowadz ty się na bezludną wyspę tam ci nic nie będzie przeszkadzać bo nie dość że organizują imprezy to jeszcze w dupie mało albo źle
Cytować
-14 #1 RE: I Piknik z historią w Wągrowcupodatnik 2017-08-07 20:34
Od imprez historycznych zawsze w tym miescie byl kacerek na Opackiej naprzeciw muzeum. Od kiedy muzeum zmienilo swoja lokalizacje na plac 600 lecia? Po co zmieniac miejsce, ktore zawsze kojarzylo sie z festynami cysterskimi? Czy naprawde trzeba robic imprezy w srodku blokowiska, skoro od imprez masowych jest amfiteatr, osir i pusty betonowy rynek?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ