• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1896

Dzieci zbudowały budki lęgowe dla ptaków

Dzieci zbudowały 8 budek lęgowych dla ptaków. Budki zawisną na drzewach przy promenadzie wokół Jeziora Durowskiego.

Radni RM w Wągrowcu Włodzimierz Naumczyk i Robert Kotecki zorganizowali warsztaty dla dzieci. W trakcie spotkania dzieci budowały domki lęgowe dla ptaków.

- Zanim rozpoczęły się prace nad budową, konserwacją i dekoracją budek lęgowych dzieci wysłuchały pogadanki naszego osiedlowego mistrza ptasiego – Ardiusza Kiszki, który słowem i obrazem opowiedział, po co buduje się budki lęgowe i jakie ptaki z nich korzystają — poinformował radny Robert Kotecki.

Po informacjach teoretycznych nadszedł czas na praktykę. W ruch poszły młotki, gwoździe, wkręty i wkrętarki oraz drewno. W godzinę dzieci zbudowały 8 budek lęgowych. Modele budek i instrukcje budowy dostarczył Ryszard Dereżyński.

- Było dużo radości, zabawy i autentycznego zaangażowania dzieci w przygotowanie konstrukcji dla ptaków. Szczególne brawa dla dziewczynek, które operowały młotkami tak sprawnie, jakby warsztaty stolarskie były ich codziennością — dodaje radny Włodzimierz Naumczyk.

Budki zostały pomalowane i sygnowane przez dzieci inicjałami, znakiem dłoni, lub jakimś innym wymyślnym kleksem.

Wszystkie zbudowane budki lęgowe już jutro trafią do Urzędu Miejskiego w Wągrowcu do Wydziału Architektury i Ekologii z prośbą o profesjonalne zamontowanie ich na drzewach przy promenadzie wokół Jeziora Durowskiego.

Jak zapowiadają organizatorzy to nie ostatnie takie spotkanie. Na kolejnych warsztatach dzieci zbudują budki dla jeżyków. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie.

Komentarze   

Olala
+7 #3 SuperOlala 2019-12-01 23:20
Od dawna się zastanawiałam obserwując tych radnych skąd oni się wzięli!!
Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Tak naprawdę tylko ich widać w naszym mieście ze coś robią, starają się wychodzą do mieszkańców chcą z nimi rozmawiać słuchać ich.
To bardzo miłe czegoś takiego dawno nie było oni wprowadzają nowe standardy co im świetnie wychodzi przynajmniej takie jest moje zdanie a mam wrażenie że nie tylko moje bo dość głośno o tych dwóch planach jest w naszym mieście.
Brawo Panowie!!! To co robicie do społeczności jest naprawdę zadziwiające i oby wam tego zapału nie zabrakło bo u wielu radnych tej kadencji to wygląda marnie a nawet bym napisała tragicznie ...
Marych
0 #2 RE: Dzieci zbudowały budki lęgowe dla ptakówMarych 2019-12-01 21:20
Pamiętajmy o dokarmianiu ptaków, oraz ostrzeganie ludzi którzy notorycznie spuszczaja psy luzem w parku oraz nad jeziorem
Ggggg
+1 #1 BrawoGgggg 2019-12-01 14:01
Gratulacje dla dzieci za pracę. Myślę, że jakby osoby odpowiedzialne za drogi miejskie mieli tyle zapału do dążenia do określonego celu to by już wszystkie drogi były i ludzie w błocie nie chodzili do własnych mieszkań.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.