• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 411

Radni zdecydują o przebudowie Antoniewskiej w Skokach

Ważna informacja dla mieszkańców Skoków. Jeszcze w tym roku może ruszyć rozbudowa ulicy Antoniewskiej, potrzebna jest zgoda radnych.

Powiat Wągrowiecki otrzymał informację od Wojewody Wielkopolskiego o możliwości uzyskania dofinansowania na zadanie pn.: "Rozbudowa ulicy Antoniewskiej w Skokach (droga powiatowa 1656P) na odcinku od ulicy Rakojedzkiej do mostu na rzece Mała Wełna". Warunkiem otrzymania wsparcia jest rozpoczęcie rozbudowy jeszcze w tym roku.
 
Powiat o środki z Funduszu Dróg Samorządowych ubiegał się już kilkakrotnie. Okazuje się, że w wyniku oszczędności w funduszu, zadanie dotyczące ulicy Antoniewskiej zostało przeniesione z listy zadań rezerwowych do tych do realizacji.
 
Całkowita kwota zadania wynosi 8,1 mln zł. Dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wynosić ma 4,4 mln zł. Pozostała kwota wynosząca blisko 3,7 mln będzie musiała pochodzić ze środków własnych.
 
14 października br. z inicjatywy starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca odbyło się spotkanie z burmistrzem Skoków Tadeuszem Kłosem. Starosta zaproponował solidarny udział w sfinansowaniu wkładu własnego, tj. po 1,8 mln zł.
 
Burmistrz podkreślił, że znaczna część przebudowy ulicy Antoniewskiej obejmuje kanalizację deszczową, stanowiącą zadanie własne gminy. Już na etapie dokumentacji uzgodniono, że zostanie ona tak zaprojektowana, by odbierała wody opadowe z ulic gminnych łączących się z drogą powiatową. W ten sposób zadanie gminy zostanie zrealizowane przy dużym udziale środków zewnętrznych.
 
Propozycja ta została przedstawiona członkom Komisji Bezpieczeństwa  i Komunikacji Rady Powiatu Wągrowieckiego, burmistrz Kłos będzie omawiał to z radnymi gminnymi w najbliższym czasie.
 
Zgoda radnych na takie rozwiązanie pozwoli na ogłoszenie przetargu już na początku listopada br.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.