• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 744

Dwa słówka na temat zdrówka

Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie rozstrzygnięto powiatowy konkurs recytatorski „Dwa słówka na temat zdrówka”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą dotyczącą zdrowia i czystości, wykrywanie i stymulowanie aktywności dzieci uzdolnionych oraz wzmacnianie umiejętności autoprezentacji i świadomości własnych kompetencji. Na konkurs wpłynęło wiele wspaniałych prezentacji młodych recytatorów. Podczas oceny brano pod uwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.

Komisja konkursowa w składzie: Monika Stachowiak, Ewa Mężydło, Kinga Modzelewska — Łasut przyznała następujące nagrody:

KATEGORIA - KLASA I

I - MARIA KUŚ, SP Wapno;
II - JULIA PIEC, ZSP Łekno;
III - ADAM KONOPIŃSKI, SP Morakowo.

KATEGORIA - KLASA II

I - ADRIAN WIŚNIEWSKI, SP 3Wągrowiec;
II - JAŚMINA SIKORSKA, SP Wapno;
III - MARTA PAWŁOWSKA, SP Morakowo.

KATEGORIA - KLASA III

I - JULIA PĘDZIŃSKA, SP Niemczyn;
II - NATASZA PISAREK, SP Wapno;
III - ADAM MĄDRY, SP Morakowo.

 

 


Komentarze   

Pis-Janowy
-3 #19 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPis-Janowy 2021-04-16 15:00
Renia - ty nawet nie wiesz, ze tam nie przyjmuja? Nie wiesz - przyznaj sie tylko powtarza idiotyczne teksty jak Jurasie co to bez niego sluzba zdrowia lezy? Ja slyszalem od czlowieka ktory tam byl kilka dni temu - nie przyjmuja bo nie ma co robic.
To co - jednak szczepisz corke? Ile ma lat - 15? Szczepisz niesprawdzonym gownem dziecko ktore jest w 100% odporne ne debilowirusa bo jakis , ku..a, ekspert za garsc srebrnikow napisal cos o skutkach po swirowirusowych? Ktorych nikt na oczy nie widzial ...? Takiej skrajnej tepoty to rzadko udaje mi sie spotykac.
RENIA
+1 #18 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaRENIA 2021-04-16 10:50
PIS Janowy, może jako naczelny Znachor kraju wypowiesz się na temat PIMS u dzieci które przeszły covid ?.
RENIA
+2 #17 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaRENIA 2021-04-16 10:29
PIS Janowy, proponuje wejść na teren tegoż szpitala w Wągrowcu ale tylko jako wolontariusz, obowiązkow bez środków ochrony przeciw covidowi. Jak się sprawdzisz jako wolontariusz to może zalapiesz się na jak to nazywasz chorych na wirusa "statyste" Tylko zabierz ze sobą panią od piosenki To nie ja byłam Ewa.
beti
+2 #16 RE: Dwa słówka na temat zdrówkabeti 2021-04-16 10:20
Janowy to taki typ że za 50 zł to mozesz mu w twarz napluć i poprosi o jeszcze.
Zxcvgfdsa
+1 #15 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaZxcvgfdsa 2021-04-16 06:28
Janowy po drodze pozbawili cię praw rodzicielskich na kilkoro dzieci, a potem trochę się opamiętała i sprawiłeś sobie kolejne. I tak przez całe swoje życie zerujesz na podatnikach. Teraz cię bierze, bo podatnicy stracili pracę i twój byt zagrożony.
Pis-Janowy
-4 #14 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPis-Janowy 2021-04-16 04:16
Edmund faja - slyszalem, ze polozniczy w szpitalu wagrowieckim zamieniono w debilowirusowy. 70 lozek ponoc. Moze wiesz ile zajetych, ile trupow na korytarzu lezy, ile respiratorow "ratuje zycie"? Bo cos mi sie obilo, ze na sile statystow sie tam szuka do zapelnien lozek ...
edmund faja
+4 #13 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaedmund faja 2021-04-15 16:41
Janowy przed 500 + był stałym klientem mopsu i stąd ten obibok miał kase .
Pis-Janowy
-3 #12 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPis-Janowy 2021-04-15 16:24
Igor - zapewniam cie, ze sa prace, kiedy wszystko hula i masz mnostwo czasu, chociaz sa momenty, ze trzeba i z dwa dni posleczec i szukac problemu ...
Dobrze platne prace - nie bylo 500 plus i wychowalem kilka dzieci bez tego jakims cudem.
Pis-Janowy
-2 #11 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPis-Janowy 2021-04-15 14:26
Golem - przyglupie jeden - w Szwecji maski nie sa wymagane do dzis, pajacu, nikt nie zakuwa ludzi za brak maski na swiezym powietrzu, szkoly podstawowe i przedszkola NIGDY nie byly zamkniete a srednie zamknieto tylko na okres grudnia w wyniku dzialania lewackiego lobby kitlarzy. Teraz sa znow otwarte bo Szwedzi zaraz sie skapneli, ze wiecej szkody z pozostawanie dzieci w domach. I pomimo to, ze dzieci chdoza do szkoly Polaks przebila juz dawno liczbe zgonow spowodowanych niby pandemia. Ty Ty spierdolino wagrowiecka nigdy nie bedziesz laczyl faktow - zajmii sie dalej wyszukiwaniem zlecen na pampersy w Hiszpani, zbawco Polski zachodniej ...
igor
+5 #10 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaigor 2021-04-15 10:27
Golem to że polska firma ma media to żle , lepiej jak mają niemcy ? Tak skomlicie jakbyście niewierzyli ze kiedyś opozycja dojdzie do władzy . Przypomnij sobie kto rządził w mediach przed 2015 r . Troche popracowałeś dla niemców i już byś Nasz kraj sprzedał . Masz zadatek na volksdeutche
igor
+1 #9 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaigor 2021-04-15 10:21
Niech tylko Janowemu pis zabierze 500 plus to zaraz zmieni poglądy , bo ten człowiek tylko z tego żyje . Nikt pracujący niema zbyt dużo czasu aby wiecznie wszystko komentować przez cały dzień
GOLEM
+6 #8 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaGOLEM 2021-04-15 01:35
PIS-Janowy, wypisujesz tutaj cały czas swoje brednie o Szwecji, a zapominasz co się stało w Szwecji jesienią, kiedy to nie zamknięto granic, ale bezwzględnie zakazano przyjazdu do Szwecji z Wielkiej Brytanii, Norwegii i Dani. Poza tym ograniczono spotkania do 8-iu osób, a szkoły oprócz najmłodszych uczniów przeszły na nauczanie zdalne.
Jak zawsze PIS-Janowy, jest zapóźniony w swoich informacjach. Nie przekazali mu tego w TVPiS, TVP INFO, mediach braci Karnowskich oraz w najnowszej prasie i witrynach przejętych bezprawnie przez Obajtka na użytek propagandy PiSdzielców.
PIS-Janowy, przestań błaznować i udawać, że nagle nie jesteś wyznawcą PiSdzielców. No chyba, że teraz stałeś się wyznawcą przygłupa zwanego Zerem (Ziobro). Dla takiego ZERA jak ty, to Ziobro (zwany ZEREM) może być idolem.
Jak trzeba osiągną niziny w swoich poglądach, to tylko PIS-Janowy. Brawo ty!
PIS-Janowy
-3 #7 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPIS-Janowy 2021-04-12 21:56
Na szczescie peka srajdemia w USA. Info ktorego na TV i innych POrtalach nie znajdziesz:"...Sytuacja w USA zaczyna się coraz bardziej różnić od tej w Europie. W sumie w 9 stanach maski nigdy nie były obowiązkowe. Nie są już wymagane w 22 stanach. I oczywiście żadnych więcej Lockdownów i innych drakońskich środków ograniczających wolność i swobody obywatelskie.
Rozwój procesu infekcji jest taki sam w stanach gdzie noszenie maski jest obowiązkowe, jak w stanach gdzie noszenie maski nie jest obowiązkowe. Bezrobocie i szkody gospodarcze są znacznie niższe w stanach gdzie nie nosi się maski.
Jak widać na mapie, prym wiodą w szczególności republikańscy gubernatorzy.
Sytuacja w USA upodabnia się więc coraz bardziej do Szwecji. W Szwecji sklepy, restauracje i szkoły były otwarte przez cały dzień. Krąży tam także # B117 i inne mutacje. Mimo to nie ma gwałtownego wzrostu zachorowań.
Nawiasem mówiąc, najniższe obciążenie łóżek szpitalnych ITS na mieszkańca w Europie ma Szwecja, najwyższe w Niemczech, tuż za nią uplasowała się Austria. Zupełnie niezrozumiałe, że oddziały intensywnej terapii są pełne w Niemczech i Austrii, ale nie w Szwecji.

Zakaz paszportów szczepień
Ruch przeciwko paszportów szczepień coraz bardziej rozprzestrzenia się w USA. Początkowo gubernatorzy Florydy i Południowej Dakoty wprowadzali zakazy na podstawie zarządzeń wykonawczych (Executive Order), teraz coraz więcej stanów postępuje zgodnie z nimi, częściowo w drodze rozporządzeń, ale rośnie również liczba zakazów prawnych. Obecnie istnieje 12 stanów, w tym dwa demokratycznie rządzone Kansas, które również nie jest zobowiązane do noszenia maski, oraz Minnesota.
Gubernator Florydy DeSantis zakazał paszporty szczepień na mocy zarządzenia Executive Order..."
A w UE pasporty musza byc! I cymbaly moraweickei i niedzielskei przyklaskuja temu pomyslowi. Kto im tak do glow nasral? Ci eksperci siedzacy przy nich ? Lobby medyczne jakies sparszywiale?
PIS-Janowy
-4 #6 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPIS-Janowy 2021-04-12 21:45
Golem - wiem, ze tylko pierwsze zdanie przeczytales. Wiem dokladnie ze wiecej nie jestes w stanie zrozumiec , wylizaczu lempart i fanie 10 letnich transcostam dzieci. Ja licze , ze moze dwie osoby przeczytaja i zaczna myslec. To juz wystarczy. A teraz opinia goscia od Pfitzera, ktory nie zaszepill sie i nie zaszczepil swoja barbelucha :"
Były vice prezes Pfizera. "Zdaję sobie sprawę ze zbrodni przeciwko ludzkości"
To co przeczytałem w Bibule napawa mnie niesłychanym bólem oraz smutkiem, czasem i wściekłością, jak również zrozumieniem, że przecież jeśli ziarno ma wydać plon musi ono wpierw obumrzeć.
"Grupa lekarzy skupionych w niezależnej organizacji AFLDS, przeprowadziła rozmowę z byłym wiceprezesem i dyrektorem naukowym firmy Pfizer, dr. Mike Yeadon, na temat jego poglądów o “szczepionce przeciwko COVID-19”, jak również o innych kwestiach: opinii o lekach (hydroksychlorochinie i iwermektynie) czy działaniu organów regulacyjnych.
Organizacja AFLDS (America’s Frontline Doctors) powstała jako naukowo-medyczny ośrodek sprzeciwiający się oficjalnie promowanej narracji “pandemii koronawirusa”. Założona została przez Simone Gold, MD, JD, FABEM, lekarkę oraz prawnika, która na samym początku tzw. pandemii aktywnie uczestniczyła w obywatelskich inicjatywach, m.in. w maju 2020 r. napisała list otwarty do prezydenta Donalda Trumpa, podpisany przez ponad 600 lekarzy, wzywający do zaprzestania lockdownu. Organizowała sympozja naukowe, produkuje filmy uświadamiające o bezskuteczności noszenia maseczek czy zagrożeniach stosowania preparatów zwanych szczepionkami przeciwko Covid-19. Wielu z lekarzy współpracujących z AFLDS straciło pracę, a niektórzy z obawy przed restrykcjami udzielają się anonimowo.
W wywiadzie dr Yeadon powiedział m.in.:
„Doskonale zdaję sobie sprawę ze zbrodni przeciwko ludzkości popełnianych globalnie na dużej części światowej populacji. Bardzo obawiam się [o swój los], ale nie powstrzymuje mnie to od wypowiedzi eksperckich dawanych grupom zdolnych prawników, takich jak Rocco Galati w Kanadzie czy Reiner Fuellmich w Niemczech.
Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że stoimy w obliczu zła (nigdy w ciągu swojej 40-letniej naukowej kariery nie wyraziłem się tak dobitnie) i niebezpiecznych produktów.
W Wielkiej Brytanii widać to zupełnie wyraźnie, że władze obierają kurs, który doprowadzi do podania „szczepionek” jak największej liczbie ludności. To szaleństwo, ponieważ nawet jeśli te preparaty byłyby skuteczne, ochrona byłaby potrzebna tylko tym, którzy mają szczególnie podwyższone ryzyko śmierci z powodu wirusa. Być może w tej grupie ludzi o podwyższonym ryzyku argument [o szczepieniu] mógłby być zasadny, ale na pewno istnieje ryzyko, które nazwałbym “mechanistycznym”, czyli wbudowanym w sposób działania tych preparatów.
Ale wszyscy inni ludzie, ci o dobrym zdrowiu i ci poniżej 60 roku życia, a może nieco starsi, ci ludzie nie umierają z powodu tego wirusa. Podawanie tej wielkiej grupie coś tak nowatorskiego jest w pełni nieetyczne i potencjalnie może prowadzić do niechcianych efektów po kilku miesiącach.
Nigdy w historii nie byłoby mądre robić to – podawać takie „szczepionki” jak największej liczbie ludności – a [niestety] to jest ich intencją. Ponieważ wiem to z całą pewnością, a wiem również, że decydenci też to wiedzą, musimy zatem zapytać: jaki jest ich motyw?

Jakkolwiek tego nie wiem, to mam mocne odpowiedzi teoretyczne, z których tylko jedna odnosi się do pieniędzy, lecz ten motyw nie działa, ponieważ ten sam zysk można byłoby uzyskać podwajając koszt jednostkowy i podając preparat połowie ludności. Dylemat pieniędzy byłby rozwiązany. Zatem mamy do czynienia z czymś innym...."
Czy trzeba byc naukowcem aby ten brak ogiki zauwazyc? Jakie rwani elancuchow, jakie lockdowny - po co?
Golem
+2 #5 sprzedawczykGolem 2021-04-12 21:18
janowy te twoje kwiatki to mają podobne przełożenie jak arab nasrał na twarz polskiej modelce w Dubaju to ona mówiła że to jest ok bo miała za to zapłacone może twojemu doktorowi też zapłacili za to co napisał . Tego nie wie nikt . Wystarczy że pis podniesie tobie 500 plus razy dwa i już zaczniesz chwalić ten rzad . Janowy szczerze to tylko przeczytałem pierwsze zdanie tego co nasrałeś .
PIS-Janowy
-6 #4 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPIS-Janowy 2021-04-12 21:16
Olas = tp teraz ten zacier robia w rabczynie czy w Janowcu bedzietno cioto ktora nie bierze 500 plus. na 22 mld na dieci narzekasz, inteligencie wagrowiecki z dupy lempart a nie widzisz 350 mld (na razie) wywalonych w powietrze na walke ze swirowirusem ze smiertelnoscia 0.3 % (podkreslam jeszcze raz - smiertelnosc liczona z chorobami wspolistniejacymi!! Czysty swirowirus zabil od poczatku srajdemi nieco pnad 5000 Polakow!).
PIS-Janowy
-5 #3 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPIS-Janowy 2021-04-12 21:10
A teraz kwiatek z USA. To nie jest jakas teoria spiskowa tylko analiza przez doktora Geerta Vanden Bosscheeksperta, wirusologa, oparat na danych z ostatnich 4-5 miesiecy:"...W dalszej części listu dr Bosschak twierdzi, że interwencja ludzka, która od początku zakłóciła naturalny przebieg pandemii, może mieć i ma bardzo poważne konsekwencje.
„Zebraliśmy dane, patrząc na śmiertelność w okresie szczepień, które trwają 5 tygodni. Analizując te dane, dochodzimy do zaskakujących liczb, które wskazują na znaczną śmiertelność szczepionki“.
„Deklarujemy, że szczepienia spowodowały więcej zgonów niż koronawirus w tym samym okresie“.
Wśród zaszczepionych osób w wieku powyżej 65 lat 0,2% zaszczepionych zmarło w ciągu 3 tygodni między dawkami, czyli około 200 na 100 000 zaszczepionych.
Ten przerażający obraz dotyczy również osób poniżej 65. roku życia, wśród których w ciągu 5 tygodni pełnego procesu szczepień zmarło 0,05%, czyli 50 na 100 000 osób. Należy to porównać do 0,19 na 100 000, którzy umierają z powodu COVID-19 i nie są szczepieni w tej grupie wiekowej.
W rezultacie śmiertelność w tej grupie wiekowej wzrosła 260 razy podczas tego 5-tygodniowego okresu szczepienia, w porównaniu do dotychczasowej śmiertelności z powodu COVID-19.
Prostym sposobem na uzyskanie tych danych są miesięczne wskaźniki zgonów z powodu COVID-19 od początku pandemii do połowy grudnia: 3014 zgonów lub 3014, czyli 334,9 zgonów miesięcznie.
Liczba zgonów od połowy grudnia, czyli od kampanii szczepień, wynosi 2337 na dwa miesiące, czyli 3,5 razy więcej.
„Dochodzimy do wniosku, że szczepionki firmy Pfizer dla osób starszych zabiły w ciągu 5-tygodniowego okresu szczepień około 40 razy więcej ludzi niż sama choroba i około 260 razy więcej osób niż sama choroba wśród najmłodszych”.
Te szacunkowe liczby zgonów spowodowanych szczepieniami są prawdopodobnie znacznie niższe niż rzeczywiste liczby, ponieważ reprezentują one tylko zgony zdefiniowane jako zgony COVID-19 w tym krótkim okresie i nie obejmują udarów i problemów sercowych (i innych).
„Mamy nadzieję, że te szczepienia nie obejmą osób w wieku poniżej 13 lat, ponieważ mają one zwiększony wskaźnik niepożądanych reakcji na szczepionki, w tym zgonów, jak pokazują wieloletnie dane z raportów VAERS w Stanach Zjednoczonych” – dodaje dr Bosschak...."
Tego z TV sie nie dowiecie a warto posluchac. Ten lekarz opisuje szczegolowo co sie dzieje gdy szczepi sie masowow przeciw tak ywym wirusem jak koronowirusy. Sam jest zwolennikiem szczepionek ale twierdzi, ze to co sie teraz wyczynia doprowadzi do dramatu ...
A co Renia na te bredzenia "ignoranta" ktory poswiecil czas aby zebrac dane i je przeanalizowac?
olas
+3 #2 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaolas 2021-04-12 21:06
Najlepiej brać 500 plus a póżniej pluć na podatników panie janowy z janowca , wielbicielu zacieru .
PIS-Janowy
-5 #1 RE: Dwa słówka na temat zdrówkaPIS-Janowy 2021-04-12 20:57
Dwa slowka na temat zdrowka cymbala Niedzielskiego i jego rzeszy "ekspertof":
1. Zamknac sie, nie wychodzic domu a jesli wychodzic na swieze powietrze to z maska.
2. Ograniczyc poruszanie sie i kontakty z ludzmi do minimum i to najlepeij na rok czasu.
3. Nie chodzic do kosciola. Jedyne miejsca gdzie mozna chodzic to Biedronki i markety.
4. Nie chodzic do lasu. Swirowirus cycha za kazdym drzewem!
5. Nie podawac czegos co bylo juz stosowane 40 lat temu bo "jest nieznana" moze pomoc (anatamadyna). Bron Boze jesc czosnek, cebule czy kapuste kiszona. Ewentualnie witaminki w pastylkach sa dopuszczalne.
6. Brac szczepionki!! Ile sie da , komu sie da, jak ktos nie chce to wymusic (niedlugo policja bedzie wymuszac). Ozdrowiencom, chorym ciezko, staruszkom, dzieciom, facetom w pelni sil, mnaluchom! Kazdemu!
A teraz

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.