• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 801

Rusza XIX Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa

Startuje XIX Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa. Konkurs potrwa do czerwca 2022.

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu i Starostwo Powiatowe zapraszają do udziału w XIX Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa, który trwa od października 2021 roku do czerwca 2022 roku i skierowany jest do: zakładów pracy, służb mundurowych, placówek oświatowych i stowarzyszeń na terenie Powiatu Wągrowieckiego.

Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża, podczas których najbardziej zaangażowane instytucje zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Wszyscy uczestnicy konkursu mają zapewnione bezpłatne badanie lekarskie, oznaczenie grupy krwi, usprawiedliwienie za dwa dni oddania krwi, produkty regenerujące i wzmacniające organizm, legitymacje honorowego dawcy krwi. Obowiązkiem uczestników konkursu jest każdorazowo poinformowanie personelu medycznego w punkcie krwiodawstwa, z której instytucji jest dany dawca.

Przedstawiciele PCK w Wągrowcu chętnie przeprowadzą bezpłatne pogadanki wraz z prezentacją na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, zgłoszenia pod numerami 📱 667 059 964 lub ☎️ 67 26 81 555.

Punkt Krwiodawstwa mieści się na terenie szpitala w Wągrowcu przy ul. Kościuszki 74, czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja odbywa się internetowa na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, od 18 – 65 roku życia, wadze powyżej 50 kg, musi posiadać dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów (5 – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł Zasłużony Honorowy Dawca Krwi nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, jak np.: bezpłatnych przejazdów komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina w MDK, bezpłatne wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej „Nielby”, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz ulga przy zakupie leków według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu (szpiku). Zasłużeni Dawcy Przeszczepu (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.


Komentarze   

%%
0 #10 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa%% 2021-10-16 07:15
Juz te tłumy widze jak ktew oddaja.
Autobusy bez tego heroicznego czynu sa bezplatne
Niestety ale coraz wiecej jest chorych wsrod nas którzy wyeliminowani zostaja na dzien dobry z mozliwosci oddania krwi chocby nie wiem jak chcieli to zrobic.
Niestety 😢.
cxz
+2 #9 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs Krwiodawstwacxz 2021-10-15 21:17
Janowy gdzie odpowiedz na kolejne pytania - niewygodne ?
RENIA
+2 #8 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs KrwiodawstwaRENIA 2021-10-15 19:27
Do#6.PIS Janowy jest naczelnym ekspertem kraju w każdej dziedzinie życia codziennego i gospodarczego.Jest wybitnym ekspertem medycyny molekularnej, ortopedii,i etcetera. Uczelnie widział z okna samochodu w czasie przejazdu przez Poznań.Ciekawe czy w swojej medycynie naturalnej ma przepis i stosuje koci pazur
PIS Janowy
-3 #7 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs KrwiodawstwaPIS Janowy 2021-10-15 19:10
CXZ- z tego co pamietam to ty sie mnie o to pytales juz kilka razy? A co cie teo, wypryszczu na dupie Nitarsa obchodzi, co? trzeba bylo sie uczyc to mialbys czas z pracy pisac. A tak nawet nie wiesz baranie, ze sa zawody ze caly dzien siedzisz i czekasz az cos wysiadzie albo spedzasz 30 godzin naprawiajac cos ... No ale skad tepy fan komorkwoskiego, zasidzialy w tym pcimiu ma o tym wiedziec?
Odnioslbys sie moze do mojego wczesniejszego komentarza, potweirdzil, ze ostatecznei oszolom juz rok temu mial racje co do "pandemi" ale nie, dalej pajace wala w plot , w minusiki sie bawia i zadaj pytanie o numer paszportu.
cxz
+1 #6 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs Krwiodawstwacxz 2021-10-15 17:58
Janowy skąd bierzesz czas na siedzenie przed kompem i nonstop pisanie komentarzy po drugie wytłumacz co osoba mieszkająca w Poznaniu po polibudzie robi na portalu miasta w którym nigdy nie mieszkał ? Czy na portalu np . Białogardu też piszesz ?
PIS Janowy
-3 #5 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs KrwiodawstwaPIS Janowy 2021-10-15 14:35
Ale ja o tym wiem. Juz od marca tamtego roku zaczlaem klnac Morawieckiego a to co zaczal odwalac na tle tej "pandemi" dla ubogich na umysle. A Niedzielskiego z jego rada kitlarzy to nie na szubienice ale na kolo tortur za to co robia, sk...ny, jedne.
Ale pociesze ci - widzac to co mowi i robi ta cala oPOzycja (wylaczajac Konfederacje - oni zawsze w miare trzezwo na ziemi stoja) to ciesze sie, ze jednk ten PIS rzadzi. Gdyby rzadzil jakis budka czy inny klon jahiry to ja juz bym siedzial w obozie dla niewyszczepionych z numerem wytatuowanym na czole - tak jak to sie dzieje w najbardziej lewackich krajach.
Tylko PO
+3 #4 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs KrwiodawstwaTylko PO 2021-10-15 13:01
Janowy ale to Twój PiS utworzył ten szpital tymczasowy, i to PiS zagwarantował lekarzom takie zarobki, cel był taki, aby zostawili etaty w szpitalach powiatowych i przeszli do tymczasowych. Normalnie nikt by nie zmienił roboty, dlatego medyków skuszono dużymi pieniędzmi.
Cała filozofia. Ty pewnie myślisz, że szpital tymczasowy utworzył najlepszy prezydent w Polsce Rafał Trzaskowski. Niestety pocisnąłeś partii rządzącej a nie Rafałowi.
PIS Janowy
-5 #3 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs KrwiodawstwaPIS Janowy 2021-10-15 12:50
Olo - nie wypociny ale garsc faktow. Czystych faktow! Ty tez z dodatkow covidowych chate kupiles?
olo
+2 #2 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs Krwiodawstwaolo 2021-10-14 22:46
sfrustrowany janowy ma nieciekawe życie skoro cały dzień siedzi przy klawiaturze i udaje mądrego Janowy w zyciu codziennym czujesz się nie doceniany i stąd te Twoje wypociny
PIS Janowy
-2 #1 RE: Rusza XIX Powiatowy Konkurs KrwiodawstwaPIS Janowy 2021-10-14 22:34
Oczywiscie, tutaj niewyszczepieni mile widziani bo krew wyszczepow to na polke lepiej postwic i wrogom podwac. Licho wie co tam w niej jest. A tutaj co nieco o dodatkach covidowych dla kitlarzy. Wiecie, ze w warszafce obsranej utworzono szpital tymczasowy dla ststytow covidowych (no spodku narodowym). Wiecie, ze on stal praktycznie caly czas pusty? Ale lekarze tam byli, w hotelach mieszkali i szukali pacjentow, Wiecie ze nalezaly sie im dodatki covidowe - 100% pensji ? I teraz sie okazuje, ze biednym lekarzom, ktorzy w strachu przed covidkiem o smiertelnosci 0,2 % ii absolutnie niegroznym dla osob przed 30 pozamykli sie na 4 spusty, nie wyplacono dodtakow. Jest tego ponoc tylko ..uwaga, uwaga! ... 69 mln zlotych!!
No i czy jest cos lepszego dla kitlarzy (bo lekarzami takich nazywac nie wolno - lekarzem to jest doktor Bodnar ktory nie zamknal sie przed wirusikiem i wyleczyl blisko 3500 ludzi chorychna covid) niz taka pandemia? Niech zyje wiecznie a jesli ktos chce to zmienic to zaraz stsrajki kitlarzy ktorym po pandemi zachcialo sie "europejskich pensji" ...
Pamietajcie o tym! Swirowirusik odslonilw calosci moralnosci kolejnej "elitarnej grupy" w Polsce

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.