• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2513

Nauczyciele szkół powiatowych bez nagród

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dyrektorzy i nauczyciele wielu szkół otrzymali nagrody, zabrakło jednak nagród dla pedagogów szkół powiatowych.

Nie milkną echa wczorajszego Dnia Edukacji Narodowej. Jak się okazuje, mimo pandemii, wielu samorządowców zdecydowało się na przyznanie corocznych nagród swoim pedagogom. Dużym zaskoczeniem był brak nagród dla nauczycieli w szkołach prowadzonych przez powiat wągrowiecki.

Jak się okazało brak nagród w szkołach prowadzonych przez powiat, spowodowany jest analizą sytuacji finansowej.

- Zarząd Powiatu na bieżąco analizuje sytuację finansową w swoich jednostkach oświatowych. W pierwszej kolejności zabezpieczone zostają wydatki obligatoryjne, w tym płace. Kwestia nagród dla nauczycieli nie jest sprawą zamkniętą. W ubiegłym roku nagrody wypłacone zostały w grudniu. Ostateczna decyzja zależeć będzie od pokrycia niezbędnych wydatków, koniecznych do poniesienia w tym roku w celu zabezpieczenia funkcjonowania oświaty — poinformowała Iza Marcinkowska, Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.


Komentarze   

Czytelnik
+2 #13 NagrodyCzytelnik 2021-10-16 22:56
Tak czytam ....i co widzę, żę nagrody były wypłacane w grudniu..ciekawe tylko komu...skoro to nagroda ...to przecież nie wstyd i wypadłoby o tym poinformować, chyba że ...., dostali tylko"Wybrańcy" cichutko i pod stołem...
Brawo
Stary
+4 #12 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródStary 2021-10-16 16:42
Tak czytam o watpliwych osiagnieciach uczniow na tej Kcynskiej za ktorymi i nauczyciele stoja to moze dobrze ze zmniejszyli nabory.Bo jaka wypuszczac mają na rynek pracy kadre techniczna bez papierów dokumentujacych wiedze to lepiej licealistow niech zacznie produkowac.Bezpieczniej i bez problemowo.Bezrobotnych i bioracych subwencje panstwo pis uwielbia.
Szkola gigantow 😅😅😅😅
wasyl
+3 #11 porażkawasyl 2021-10-16 15:41
Do # 9 MAsz racje nadzór Starosty to porażka on nadal mysli że to komuna i obiekty buduje się latami . Z takim rozumowaniem to ten człowiek musiał sobie poszukać jakąś posade bo z gospodarstwa też by nie wyżył a tu to nawet nie idzie z jego pieniędzy to ma to gdzieś , podfatnik zapłaci . Panie Starosto proszę przyjrzeć się lokalnym deweloperom jak się dziś buduje
PIS Janowy
+3 #10 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródPIS Janowy 2021-10-16 15:23
To co pisze Jas to 100% racji. Niestety - czytsa prawda - dzieciaki zostaly pozostawione same sobie i tylko wymagania i pretensje pozostaly ze strony nauczycieli ...
%%
+4 #9 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagród%% 2021-10-16 07:10
Tak jechalem obok szkoły na Kcynskiej i zpoza sterty piachu widze widlki dół .
Rok mija a sali gimnastycznej jak nie bylo tak nie ma.
Poprzednia choc przykryta brezentem słuzyla dzieciakom i doroslym przez lata .I gdzie jest przeniesiona ??!!Czy juz stoi na tylach ?!
O szpitalu w rozbudowie kilkuletniej pisac nie trzeba bo kazdy wie.Koszty,koszty coraz wieksze tych "idanych "inwesycji.A kazdy wie ze tylko bogatych stac na dlugie budowanie .A i jeszcze kamyk do nauczania na Kcynskiej.Informatycy konczacy szkole poprawkowe panstwowe egzaminy znowu uwalili.No gratulacje dla mentorów.Wypusciliscie w swiat uczniow bez tytułu zawodowego.Jedyna nadzieja iz zdolali matury zdac i isc dalej sie uczyc bo inaczej beda miec srednie wyksztalcenie tak jakby ogólniak konczyli.
Żenada .
Jaś
+3 #8 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródJaś 2021-10-16 06:48
No i nie ma co sie dziwic ze wyniki maturalne tak kiepskie.Uczniowie pozostawieni zostali samym sobie z nauka .Nauczyciele nie mieli czasu by odpowiednio ich przygoyowac bo z bieda program bierzacy zrealixowali.
I jak to niektorzy podsumowali uczen dorodly sam musi sie przygotowac.To pytam po co oni w tych szkolach .siedza.Skonczylo im sie eldorado z korepetycjam.Dzieciaki uczyly sie by mature zdac z materialow na yutubie bo jakos ten oplacany przez panstwo nie tlumaczyl tematu .Tylko zadanie takie i takie zrobic.Nagrody to sie naleza dzieciakom tym co owe egzaminy pozdawaly bo wylacznie to ich zasluga nie nauczycieli.
To jest chore
+2 #7 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródTo jest chore 2021-10-15 20:24
Nauczyciele powiatowi,a więc ci ze szkół średnich,niech sprawdzą wyniki maturalne uczniów za rok 2021 w Wielkopolsce.Zebyście nie tracili czasu-bo jesteście zapracowani,wiec wam napiszę.Nie było gorszego powiatu w Wielkopolsce.Więc nagrody niby za co?Trochę samokrytyki.Brawo starosta.
internautaa
+5 #6 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródinternautaa 2021-10-15 19:55
Wróćmy do podziału administracyjnego na gminy i województwa. Powiaty i 90% instytucji ze słowem "powiatowy" w nazwie należy zlikwidować. Od razu znajdą się miliony które można przeznaczyć na oświatę, drogi, służbę zdrowia czy kulturę. Po co komu w XXI wieku powiatowe urzędy pracy? Jest internet, pracy się szuka przez znajomych albo ogłoszenia w prasie. Po co komu powiatowe zespoły orzekania o niepełnosprawności skoro od tych rzeczy jest już ZUS? Po co komu powiatowe biblioteki - przecież są już gminne i miejskie. I tak można wyliczać kolejne instytucje nie wiadomo po co dublujące zakres pracy już istniejących. Niech mi ktoś wyjaśni, PO CO JEST TYLE powiatowych instytucji, bo nie rozumiem.
nau
+2 #5 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródnau 2021-10-15 17:42
Wynagrodzenie nauczyciele dostają, pracują tak jak pracują sami wiemy jak, a czy robią coś dodatkowo, żeby zasłużyć na nagrody, może na 11 listopada razem z Urzędnikami dostaną bo oni się napracowali w domu przez rok. Dlaczego w tym biednym kraju dalej istnieje taki twór jak Starostwo Powiatowe.
Ksia
+6 #4 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródKsia 2021-10-15 15:11
W I LO na Klasztornej też bez nagród, nawet nie było akademii z okazji DEN i chociaż symbolicznej kawy z ciastkiem od Dyrekcji. Porażka.
luki
+13 #3 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródluki 2021-10-15 14:53
Do # 1 rozbudowa szpitala to studnia bez dna . Kilkuletnie spóżnienie generuje kolejne koszty , ale widać że Staroście to psasuje to nie z jego kieszeni - podatnik zapłaci za brak nadzoru i nieudolności dyrektora.
wyborca
+8 #2 wniosek ???!!!wyborca 2021-10-15 13:43
Słabe usprawiedliwienie. Proponuję zrobić wgląd w efektywność zarządzania, celowość wydatków, zarządzanie kadrą oraz poziom sprawowanego nadzoru pedagogicznego. Zszokowana jestem konkretem wpisu dokonanego przez autora Przypominacz pod wcześniejszym artykułem dotyczącym przyznanych nagród w Wągrowcu. Nasuwa się tylko jeden wniosek dotyczący problemu.
Powiatowy janowy
+6 #1 RE: Nauczyciele szkół powiatowych bez nagródPowiatowy janowy 2021-10-15 10:32
Cóż zrobić, skąd te pieniążki brać, każdy daj daj daj, a szpital 🏥 tam są potrzebne pieniążki a nie na belfrów.
A w ogóle na co ten powiat potrzebny. 🤔🤔🤔

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.