• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 955

61. Edycja Najstarszego w Polsce Konkursu Sztuki Ludowej

Podsumowanie najstarszego w Polsce konkursu sztuki ludowej odbyło się 20 maja 2023 r. w Szubińskim Domu Kultury.

Tradycyjne Pałuckie święto, obchodzone w Szubinie od 61 lat, zgromadziło w tym roku 82 twórców, którzy zgłosili aż 311 prac. Przygotowane dzieła to efekt niezwykłego zaangażowania i umiejętności, które przekraczają granice zwykłego rzemiosła.

Ceremonia rozpoczęła się od występu dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Chabry” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce pod opieką Aleksandry Minda. W dalszej części uroczystości publiczność miała okazję podziwiać występ Dziecięcego Zespołu „Pałuczaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie pod kierunkiem Zbigniewa Sabacińskiego i Katarzyny Kobus.

Komisja konkursowa, po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, wręczyła nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach.

Dziedzina zdobnictwo

I nagroda: Jadwiga Bołka, Małgorzata Bołka, Wiesława Palczewska, Małgorzata Kapczyńska, Maria Tomczak
II nagroda: Agata Maludzińska, Rozalia Krzemkowska, Julia Kubiak, Katarzyna Pietroń-Gbór
III nagroda: Jagoda Koguciuk, Paweł Pietroń, Krystyna Kwiatkowska, Marlena Bałka, Maria Kwiatkowska

Wyróżnienia: Ewa Jaszak, Elżbieta Piechowiak, Urszula Szpechcińska

Dziedzina haft

I Nagroda: Krystyna Ługiewicz, Małgorzata Bołka, Iwona Nowak, Maria Tomczak
II Nagroda: Irena Nogalska, Halina Kaszewska
III Nagroda: Maria Gruchała, Krystyna Bylicka, Wanda Szewczyk, Elżbieta Brzezińska, Violetta Łochowicz

Dziedzina rzeźba

Nagroda specjalna rodziny Szkulmowskich – Piotr Woliński

I Nagroda: Ariel Czechowski
II Nagroda: Piotr Marciniuk
III Nagroda: Marek Szpechciński, Dorota Wilczyńska-Sztyma

Wyróżnienia: Agata Zielińska, Krzysztof Jabłoński

Dziedzina rzeźba – zabawki

Wyróżnienie: Mirosław Nowak

Dziedzina zdobnictwo dzieci i młodzieży

Nagrody: Jakub Palczewski, Iga Palczewska, Natalia Krzemkowska, Sandra Kapczyńska, Martyna Kwaśniewska, Szymon Kwaśniewski, Idalia Lipińska, Marika Pawłowska, Alicja Bauza, Natalia Siekiera, Marcelina Balcerek, Julia Molota, Jagoda Bogusz, Szymon Smoter

Wyróżnienia: Anastazja Kwiatkowska, Antonina Piekarska, Anna Ollesz, Gabriela Trzebiatowska, Zuzanna Łuczak, Michalina Adamczyk, Hanna Brzyska, Patrycja Staniszewska-Surma, Zuzanna Gatka, Zuzanna Czubala, Eliza Szymańska, Zofia Lewandowska, Aleksandra Wawrzyńska, Paulina Malinowska

Dziedzina rzeźba dzieci i młodzieży

Nagrody: Przemysław Czopek, Maja Jędryczka, Kacper Zakrzewski, Olga Bagrowska.

Komisja postanowiła nagrodzić mistrzów – instruktorów przygotowujących kontynuatorów sztuki ludowej: Krystynę Ługiewicz, Piotra Wolińskiego i Małgorzatę Bołka.

Na zakończenie warto przypomnieć, że wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można będzie podziwiać do piątku, 26 maja 2023, na pokonkursowej wystawie, która jest otwarta dla publiczności. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do bliższego zapoznania się z bogactwem i różnorodnością sztuki ludowej naszego regionu.

Organizatorem konkursu jest nieprzerwanie Szubiński Dom Kultury, wspierany przez licznych sponsorów i współorganizatorów.


 

 

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.