• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5849

Sezon wędkarski rozpoczęty

Chociaż oficjalne rozpoczęcie sezonu wędkarskiego 2011r w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego nr 120 w Skokach zainaugurowano w niedzielę 10 kwietnia br. „Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi” na jeziorze w Antoniewie, reprezentacja Koła już w dniu 2 kwietnia wzięła udział w zawodach organizowanych przez Zarząd Okręgu Poznańskiego.

Zawody z udziałem reprezentacji 10 kół pod hasłem „Witaj Wiosno 2011” odbyły się na jez. Deszczownia w Iwnie.

Skockie Koło reprezentowali: Romuald Dudek, Jacek Dudek, Roman Tadeusz i Marian Konrad, którzy łowiąc łącznie 92 kg ryb – przy 570 kg ogółem złowionych przez wszystkich uczestników zawodów – zostali bohaterami dnia, zdobywcą I miejsca oraz pamiątkowego dyplomu i pucharu ufundowanego przez Prezesa Zarządu Okręgu Poznańskiego PZW. Puchar ten zasilił zbiory trofeów w skockim Klubie Wędkarza.

10 kwietnia br. nastąpiło oficjalne rozpoczęcie sezonu w skockim Kole PZW. W dniu tym, już od godz. 8-mej na jeziorze w Antoniewie w szranki stanęło piętnastu wędkarzy oraz jeden junior. Zawody trwały do godz. 12, a po ich zakończeniu i pracach komisji sędziowskiej okazało się co następuje:

Najlepszym wędkarzem dnia, a tym samym zwycięzcą zawodów łowiąc 1,92kg ryb został Andrzej Szymkowiak, II miejsce z ilością 1,66 kg ryb zajął debiutujący w zawodach nowy członek Koła Jacek Chmielewski, a III miejsce z 1,14 kg Marek Kubicki. Kolejne dwa miejsca zajęli Zbigniew Pietrzak – 0,96 kg i Szymon Kaczmarek – 0,92 kg.

Zdobywcy III pierwszych miejsc obdarowani zostali talonami na zakup sprzętu wędkarskiego, o wartości 100 zł – za zajęcie I miejsca, 75 zł – II miejsce i 50 zł – III miejsce. talonem o wartości 50 zł obdarowano też startującego w zawodach juniora Adriana Dudka.

Z uwagi na wysoki stan wód i niedostępność do stanowisk połowowych zawody odbywały się nie tak jak planowano nad jez. Rościńskim lecz w Antoniewie i to też w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi przyczyniło się do tego, że 10 spośród ich uczestników nie mogło pochwalić się żadną złowioną rybą.

Do kalendarza stałych działań skockiego Koła weszło już wiosenne sprzątanie nadbrzeża i przybrzeżnych wód jez. Rościńskiego. Tegoroczne sprzątanie odbędzie się 30 kwietnia br.

Najbliższe imprezy wędkarskie organizowane przez skockie Koło PZW odbędą się:
- 8 maja na jez. Rościńskim – Zawody Spławikowe o Tytuł Mistrza Koła;
- 15 maja na jez. Rościńskim – Zawody Spławikowe Rejonu VI PZW;
- 28 maja na „Łowisku u Leszka” przy ul. Granicznej w Skokach – Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka.


Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.