• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3477

27 Finał WOŚP już w niedzielę

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, czyli 13 stycznia.

Tego dnia na ulicach Wągrowca będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą rozdawać czerwone serduszka i zbierać pieniążki na leczenie małych dzieci. W imieniu wągrowieckiego sztabu WOŚP zapraszamy także od godz. 14:00 do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, w której będzie można obejrzeć różne występy artystyczne, wziąć udział w licytacjach i dobrze się bawić.

Zanim na scenie pojawią się pierwsi artyści, sprzed hali wystartuje wyjątkowy bieg – „Policz się z cukrzycą”

- Nasz bieg ma być wyjątkowy - nie liczą się w nim czasy, liczy się chęć pomagania i dobra zabawa! Stwórzmy razem kolorowy, biegnący korowód! Gorąco prosimy wszystkich uczestników o jak najbardziej wymyślne, kolorowe ubrania, przebrania, stroje – zachęcają organizatorzy.

Oprócz występów, w hali OSiR odbędzie się kiermasz oraz wiele ciekawych animacji i stanie kilka ciekawych kącików, które warto odwiedzić. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert zespołu „Przed wschodem słońca” oraz symboliczne „światełko do nieba” – nie będzie fajerwerków, ale będzie kolorowo.

Podobnie jak w poprzednich latach, w akcję finałową włączył się również Urząd Miejski w Wągrowcu. Na niedzielnych aukcjach będzie można wylicytować rower przekazany przez burmistrza Jarosław Berendta oraz specjalne pakiety startowe na Bieg Tropem Wilczym i Nocną Dwunastkę. Z ciekawszych przedmiotów do licytacji wspomnimy jeszcze o koszulce z autografem samego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, a także o wyjątkowych, ręcznie wykonanych figurach głównych bohaterach Gwiezdnych Wojen. 

Wylicytować będzie można m.in:

- koszulki z autografami znanych osób m.in. Kamila Stocha,
- wspólne gotowanie z półfinalistą VII edycji MasterChef Polska Mateuszem Krajenką,
- „Baba Na Budowie”, czyli voucher o wartości 1500 zł na projekt aranżacji wnętrza,
- rower, - specjalne pakiety biegowe,
- złote serduszka,
- piłkę Lecha Poznań,
- orkiestrowe gadżety np. koszulki, poduszki, zegar,
- ogromnego, pluszowego misia,
- liczne karnety i voucher do siłowni, fryzjera, kosmetyczki i do restauracji,
- reklamy w mediach,
- fotele lokalnych firm meblarsko-tapicerskich,
- kalendarze znanych wągrowieckich przedsiębiorstw,
- rękodzieło.

 


 

 

 

Komentarze   

Prezes PUPy
+5 #57 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęPrezes PUPy 2019-01-14 16:36
Adamowicz nie żyje Owsiak rezygnuje kierowania WOŚP. Janowy, jemu podobni oraz mocodawcy z Nowogrodzkiej mogą świętować. RIP Panie Adamowicz, oni nigdy z nami nie wygrają.
123
-9 #56 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielę123 2019-01-14 12:19
Oczywiście niech Pan Adamowicz zdrowieje Ale osobiście dla mnie ważniejszą osobą jest mój sąsiad który ciężko choruje niż ktoś obcy Także współczuje Adamowiczowi tak samo jak innym krórzy w podobnych okolicznościach zostali ofiarami i walczą o życie
Janowy
-11 #55 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-14 11:12
Krótko o wydarzeniu w Gdańsku:
"...Rzeczy należy nazywać po imieniu, zawsze po imieniu, obojętnie, czy jest to brzydkie, czy ładne imię. W Gdańsku w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej Fundacji WOŚP, podczas imprezy organizowanej przez lokalny sztab WOŚP, doszło do bandyckiego ataku na prezydenta Adamowicza. Zwykły kryminalista Stefan W., skazany za rozboje i napady na bank, wszedł na scenę z serduszkiem przyklejonym na kurtce i akredytacją dla dziennikarzy. Wszedł, ugodził Adamowicza nożem i dłuższą chwilę triumfował, na oczach bezradnej ochrony i nikt nie wie, gdzie w tym czasie przebywał „Pokojowy Patrol”.

Ten krótki i dramatyczny przebieg wydarzeń jest i długo jeszcze będzie komentowany na tysiące sposobów, a jeden ze „sposobów” za chwilę opiszę. Nie ulega natomiast żadnej kwestii i wątpliwości, że na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana. Jeśli gdzieś zdarzyło się tak, że pomimo tragedii ludzie w proteście postanowili dotrwać do końca, aby pokazać, że nie dadzą się zastraszyć, to nigdzie i nikt nie zrobił tego, co zrobił Owsiak i Fundacja WOŚP. Na scenie w Gdańsku polała się krew, a w studio w Warszawie radośnie podskakiwał „dyrygent” największej „charytatywnej orkiestry”. Opowiadał dowcipy, podawał numer konta, zapraszał na licytację, tańczył na scenie i…

W przerwie radosnej zabawy organizator zwołał konferencję, na której za tragedię obarczył Barbarę Pielę, autorkę satyrycznego filmiku o Owsiaku, Telewizję Polską i oczywiście wrogi obóz polityczny. Wszystkim dookoła Owsiak zarzucił sianie nienawiści, odwołał się do faszyzmu, nazizmu, antysemityzmu i… potem poszedł dalej tańczyć i zarabiać. Zrobił to człowiek z pięcioma wyrokami karnymi i cywilnymi za naruszanie dóbr osobistych, znieważanie, zniesławianie i używanie wulgaryzmów.

O nienawiści i „hejterach” mówi zawodowy, sądowo certyfikowany oszczerca, promujący hejterską stronę Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, absolutny ściek, który nie nadaje się do cytowania i czego zresztą na sali sądowej zabronił sędzia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo ogólnopolskiej zbiórki publicznej i imprezy lokalnej, która nawet nie miała zgłoszenia imprezy masowej, organizator Owsiak zrzuca na „mowę nienawiści” i ani słowa o karygodnym złamaniu zasad bezpieczeństwa przez sztab WOŚP Gdańsk.

Jak coś takiego nazwać po imieniu? Znam tylko dwa słowa, które się do tego nadają – „Jurek” Owsiak. Każdy inny organizator zostałby wyklęty za tak nieprawdopodobny cynizm i złamanie wszelkich norm moralnych, ale nie Jerzy Owsiak, bo on swoim ideologicznym szczuciem wychował sektę, którą zawsze spuszcza z łańcucha, gdy robi swoje biznesy.

Napisałbym, zatrzymajcie tego bezkarnego szaleńca i przejrzyjcie w końcu na oczy, zanim stanie się tragedia, ale tragedia już się stała, a ludzie nadal są ślepi i widzą tylko parawan z chorych i zbierających pieniądze dzieci. Tak działa sekta, potężna sekta i to niestety nie jest ostatnia tragedia, następne się czają, noże się ostrzą. Mógłbym wypełnić strony trylogii Sienkiewicza wpisami fanatyków sekty i guru Owsiaka, ale tego nawet ja nie byłbym w stanie przeczytać. Wklejam tylko próbkę, aby każdy, przynajmniej spróbował zrozumieć, że to nie jest normalna fundacja, że to nie jest normalny prezes fundacji. .."
Pod linkiem jeszcze komentarze ludzi pokroju Prezesa pupy czy Maniany. Jezyk miłości członów "patrol pokoju" w sytuacji gdy brakuje argumnetów. Przyjrzyjcie się im dokładnie - ci ludzi są gotowi działać jak Breivik tylko za to, ze się podważa świętość ich guru.
http://kontrowersje.net/pola_a_si_krew_orkiestra_gra_a_do_ko_ca_dyrygent_opowiada_dowcipy_a_sekta_ostrzy_no_e
Janowy
-8 #54 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-14 11:07
Cytuję Prezes PUPy:
Niestety stało się. Gdański Janowy pokazał na co go stać i jak kończy się hejtowanie. Dla normalnych ludzi to przykład, że nie wolno takich internetowych zwyrodnialców jak Janowy i jemu podobni ignorować. Trzeba tępić internetowych bandytów bo inaczej rozzuchwaleni zaczną zabijać w realnym życiu.

Przyjacielu mój - to wasz język świadczy o skali nienawiści do inncyh. To z waszzych szeregów pochodzi Cyba I ten POspolity bandyta. On kosciola nie widzial na oczy od chrzcin chyba. Poza tym, gdzie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo? Gdzzie sztab WOSP w Gdansku i ochrona? Za bezpieczenstwo tej imprezy odpowiada WOSP czy ...PIS?A tutaj Prezesie, o takich jak ty z manianą. Przeczytajcie i zastanowcie sie nad sobą:
http://kontrowersje.net/pola_a_si_krew_orkiestra_gra_a_do_ko_ca_dyrygent_opowiada_dowcipy_a_sekta_ostrzy_no_e
Prezes PUPy
+10 #53 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęPrezes PUPy 2019-01-14 10:04
Niestety stało się. Gdański Janowy pokazał na co go stać i jak kończy się hejtowanie. Dla normalnych ludzi to przykład, że nie wolno takich internetowych zwyrodnialców jak Janowy i jemu podobni ignorować. Trzeba tępić internetowych bandytów bo inaczej rozzuchwaleni zaczną zabijać w realnym życiu.
Janowy
-6 #52 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-14 07:49
Cytuję Maniana:
Janowy, jakieś słówko komentarza po ataku nożownika w Gdańsku? To przez takich kłamców i hejterów jak ty, ten kraj dziczeje. Nie martw się jednak fejkniusowa franco, karma wraca! Pewnie dość cię ma już rodzina, flaki na twój hejterski i niegramotny ryj skręca znajomym, a to dopiero początek, bo takich toksycznych sku*synów nikt normalny nie toleruje! Jak cię kiedyś trafi szlag, to pomyśl o tym dniu i całym hejcie, który wylałeś na uczciwych ludzi.

I jeszcze jedno słówko - to była impreza masowa - co tam robiła ochrona? Czy to nie jest w gesti organizatorów tej zacnej hucpy? A co powiesz na temat młodych ludzi którzy zginęli podczas Woodstoku Jurkowego? Czy tez pewnie nie słyszałeś o tym?
Janowy
-10 #51 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-14 07:45
Cytuję Maniana:
Janowy, jakieś słówko komentarza po ataku nożownika w Gdańsku? To przez takich kłamców i hejterów jak ty, ten kraj dziczeje. Nie martw się jednak fejkniusowa franco, karma wraca! Pewnie dość cię ma już rodzina, flaki na twój hejterski i niegramotny ryj skręca znajomym, a to dopiero początek, bo takich toksycznych sku*synów nikt normalny nie toleruje! Jak cię kiedyś trafi szlag, to pomyśl o tym dniu i całym hejcie, który wylałeś na uczciwych ludzi.

Wrog SKOK-ów i absolutny fan lewackiej PO (w areszcie POparcie 99% dla tej formacji), skazany przez sądy POwskie, byl pod opieką psychologów i psychiatrów w więzieniu, totalny wrog Ziobry, który mu teraz tak docisnie, ze gosc zobaczy wolność jak swinia niebo. Ale nie przejmuj się - niejaki Cyba tez byl z PO i zabił posła PIS a innego zranił cięzko. Wfekt pracy ojca Adama i brata Lisa przynosi efekty caly czas. Ty tez jestes tego dowodem.
Janowy
-5 #50 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-14 07:35
Cytuję ryba:
Janowy na orkiestre daje ale ostatnio byłem zdziwiony że Owsiak dopiero teraz kupił ni przekazał karetke pogotowia Nie pamietam gdzie to było To dziwne że tak długo trzymał pieniądze na koncie chyba że faktycznie odsetki z tych milionów idą na jego konto ?

Od zawsze tak robił. Wszystko, cały proceder opisane dawno z dokumentami i szczegółami. Tylko, ze tam sa dokumenty do ktorych trzeba usiaść, pomysleć nad nimi, nad datami sumami, przelewami (najwazniejsze nie ujawnione przez Owsika do dziś). A tego fani Owsika wychowani tylko na fejsie nie potrafią - wystarczy im jednostronicowa laurka kolorowa z napisem rozliczenie WOSP. I takim nie przetlumaczysz nigdy
antymilicja
-10 #49 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęantymilicja 2019-01-13 22:37
Cytuję Maniana:
Nie martw się jednak fejkniusowa franco, karma wraca! Pewnie dość cię ma już rodzina, flaki na twój hejterski i niegramotny ryj skręca znajomym, a to dopiero początek, bo takich toksycznych sku*synów nikt normalny nie toleruje! Jak cię kiedyś trafi szlag, to pomyśl o tym dniu i całym hejcie, który wylałeś na uczciwych ludzi.

Cóż za piękny pokaz kultury. Zupełnie jak cytaty Twojego guru:
„pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „śmierdzisz komorą Auschwitz”
k8e3f
-5 #48 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęk8e3f 2019-01-13 22:25
Teraz lemingi zgłupieli bo gostek siedział za napady na banki i SKOKI a posadziło go PO I co teraz na kogo jedziemy ?
6n5
-6 #47 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielę6n5 2019-01-13 22:17
Niewiemy może gościu siedział w kiciu niesłusznie skazany jak Komenda który przegarował 21 lat za niewiności Tylko czemu zabrał się za Adamowicza który nawet w pierwszej turze ostatnich wyborów nie był kandydatem PO
Onyx
+8 #46 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęOnyx 2019-01-13 22:07
Cytuję 6n5:
AAdamowicz chcia ściągnąć arabów a tu mu ziomek zrobił to co emigranci na zachodzie Oby wyzdrowiał i zapewne zmieni zdanie

Ty idioto.
6n5
-6 #45 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielę6n5 2019-01-13 22:01
AAdamowicz chcia ściągnąć arabów a tu mu ziomek zrobił to co emigranci na zachodzie Oby wyzdrowiał i zapewne zmieni zdanie
Maniana
+9 #44 Niech żyje WOŚP! Stop hejterom!Maniana 2019-01-13 21:46
Janowy, jakieś słówko komentarza po ataku nożownika w Gdańsku? To przez takich kłamców i hejterów jak ty, ten kraj dziczeje. Nie martw się jednak fejkniusowa franco, karma wraca! Pewnie dość cię ma już rodzina, flaki na twój hejterski i niegramotny ryj skręca znajomym, a to dopiero początek, bo takich toksycznych sku*synów nikt normalny nie toleruje! Jak cię kiedyś trafi szlag, to pomyśl o tym dniu i całym hejcie, który wylałeś na uczciwych ludzi.
ryba
-11 #43 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęryba 2019-01-13 20:47
Janowy na orkiestre daje ale ostatnio byłem zdziwiony że Owsiak dopiero teraz kupił ni przekazał karetke pogotowia Nie pamietam gdzie to było To dziwne że tak długo trzymał pieniądze na koncie chyba że faktycznie odsetki z tych milionów idą na jego konto ?
Janowy
-8 #42 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-13 19:46
Cytuję jaja:
Cytuję dom:
Cytuję REALISTA:
WOŚP WSAPRŁ PATRYKA NIE BO ZA DUŻO BY STRACILI ,OWSIAK TYLKO DBA O SIEBIE A SZARACZKI KTÓRZY ZBIERAJĄ DLA NIEGO MA GŁEBOKO GRZEŚ


Właśnie, ciekawe czy jeśli przeciętnego człowieka, który dal duża kwotę na WOSP i niestety znalazłby się w sytuacji w której konieczne było by skorzystanie z niego, ominąłby kosmiczne kolejki na leczenie gdyby uzasadnil to wplaceniem dużej kasy na dany sprzęt? NIGDY W ŻYCIU, W TYM BIZNESIE OBOWIĄZUJA INNE ZASADY. Finansujcie premie dla pracowników NFZ i naszego kochanego rządu

Prawda.Ciemnogrodem łatwo manipulować. Ciekawe kto z tej dziury dostanie się na leczenie najnowszym sprzętem i przez najlepszych lekarzy. Co najwyżej wyladuje w podrzednym powiatowym szpitaliku albo wywiozą go do gniezna lub piły. Ot cala ta orkiestra. Nie dla takich najlepsze leczenie.

Dokładnie. Ludzie nie rozumieją, ze Owsika robi te całe show tylko dla siebie i swej rodziny. To jest jego sposób na zycie i naprawdę niewiele to daje oprócz problemu dla powiatów, miast które muszą na tą hucpę wyłozyc kasę. Juz dawno podliczono, ze koszty przedsięwzięcia sa wyższe niż efekty finalne zbiórki! Tutaj trzeba przede wszystkim lekarzy w takiej ilosci aby sie pojawiła konkurencja pomiedzy nimi, pielęgniarek a co sie za tym wiąże - kasy państwa i nie dopuszczenie do jej defraudacji (co jest wciąz nagminne). Za tym sie kryje podwyzka składki , niestety, dla ludzi bo z próznego to tylko Owsiak naleje, ponoc ... Tylko wytłumacz ludziom, ze to dla ich zdrowia ... Sam sprzęt Owsiakowy gówno da!! Jestem przekonany, ze jesli taki szpital w Wagrowcu miałby tyle personelu ile potrzeba, a problem byłby tylko w sprzecie (który ten personel potrafiłby obsłuzyć - warunke konieczny) to sami mieszkańcy bez problemu by sie na to złozyli i kupili te maszyny! Osobiście wpłaciłbym na rachunek który by mówil - zakup na to i to (konkretnie), nawet gdy tutaj nie mieszkam. A nie - ktos zbiera, mieli kasę, kupuje sprzet przez dwa lata - chore i śmierdzące na odległość.
jaja
-11 #41 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęjaja 2019-01-13 19:28
Cytuję dom:
Cytuję REALISTA:
WOŚP WSAPRŁ PATRYKA NIE BO ZA DUŻO BY STRACILI ,OWSIAK TYLKO DBA O SIEBIE A SZARACZKI KTÓRZY ZBIERAJĄ DLA NIEGO MA GŁEBOKO GRZEŚ


Właśnie, ciekawe czy jeśli przeciętnego człowieka, który dal duża kwotę na WOSP i niestety znalazłby się w sytuacji w której konieczne było by skorzystanie z niego, ominąłby kosmiczne kolejki na leczenie gdyby uzasadnil to wplaceniem dużej kasy na dany sprzęt? NIGDY W ŻYCIU, W TYM BIZNESIE OBOWIĄZUJA INNE ZASADY. Finansujcie premie dla pracowników NFZ i naszego kochanego rządu

Prawda.Ciemnogrodem łatwo manipulować. Ciekawe kto z tej dziury dostanie się na leczenie najnowszym sprzętem i przez najlepszych lekarzy. Co najwyżej wyladuje w podrzednym powiatowym szpitaliku albo wywiozą go do gniezna lub piły. Ot cala ta orkiestra. Nie dla takich najlepsze leczenie.
Janowy
-12 #40 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-13 19:27
Cytuję wyborczyk:
Nie polemizujcie z tym pisowskim ścierwem. Ignorujcie go.
Jest takie powiedzenie "NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z IDIOTĄ, BO NAJPIERW SPROWADZI CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU, A PÓŹNIEJ POKONA DOŚWIADCZENIEM".
Niech wyp.....la do Rydzyka.

Schetyna na lini? Czy Niesilwoski? Bo ten sam jezyk widzę ...A moze sama Dorotka Stalinska przyleciała z sabatu i siadła za klawiaturą bay nawrzeszczeć w sieci? Poza tym nie słyszałem, zeby Rydzyk z zebranej kasy rodzine utrzymywał, apartamanety kupował, córki na studai do USA wysyłał, itd. itd .. Tutaj jest subtelna róznica.
Janowy
-9 #39 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-13 19:22
Cytuję Maniana:
Janowy, ty chyba wstydu nie masz... Ktoś, kto jak ty nie potrafi sklecić trzech poprawnych zdań po polsku, wypomina komuś edukację? Cytuję: "WOSP musial dzilac, maniana, bo ekipa SLD/ PO/ PSL byla glownie zajeta robiniem lodow na zluzbie zdrowia". Co to "zluzba", "robinie","dzilanie"? Janowy, czy ty k*wa skończyłeś w ogóle podstawówkę? A słyszałaś o znakach diaktrycznych w polskim? ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż? Jesteś taki leniwy, czy swój tchórzliwy hejt nawalasz z zza granicy i za cholerę nie wiesz, jak ustawić polską klawiaturę? Gdybyś za młodu zamiast do zakrystii chodził na lekcje polskiego, może byś tyle nie bełkotał. Trzeba było łykać wiedzę, a nie cudze płyny ustrojowe! :lol:

Synek zmanianony, argumenty sie wyczerpały? Szok i niedowierzanie gdy sie dostało w pysk czystymi faktami? Nie wiemy co odpowiedziec i dopieprzamy się do literowek? Synek - ja zrobilem maturę gdy w czasach gdy za dwa błędy ortograficzne dostwało sie kopa z sali, lektur do przeczytania było kilka w czasie semestru (całych - nie fragmentów), a pochodne czy całki nie byly w rozszerzeniu ale standardowo w programie. Poza tym, nie mam czasu na jakieś bawienie się w korekcje literówek w stosunku do ciebie. Nie wart jestes tego po prostu... A teraz wpieprzaj pod kosciół pozebrac, zwolenniku cwaniaka owsika, moze sie na jakąs wieczorna msze jeszcze załapiesz swoja nienawiść do ksiedza napełnisz.
wyborczyk
+8 #38 szmatawyborczyk 2019-01-13 17:10
Nie polemizujcie z tym pisowskim ścierwem. Ignorujcie go.
Jest takie powiedzenie "NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z IDIOTĄ, BO NAJPIERW SPROWADZI CIĘ DO SWOJEGO POZIOMU, A PÓŹNIEJ POKONA DOŚWIADCZENIEM".
Niech wyp.....la do Rydzyka.
Maniana
+9 #37 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęManiana 2019-01-13 15:58
Janowy, ty chyba wstydu nie masz... Ktoś, kto jak ty nie potrafi sklecić trzech poprawnych zdań po polsku, wypomina komuś edukację? Cytuję: "WOSP musial dzilac, maniana, bo ekipa SLD/ PO/ PSL byla glownie zajeta robiniem lodow na zluzbie zdrowia". Co to "zluzba", "robinie","dzilanie"? Janowy, czy ty k*wa skończyłeś w ogóle podstawówkę? A słyszałaś o znakach diaktrycznych w polskim? ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż? Jesteś taki leniwy, czy swój tchórzliwy hejt nawalasz z zza granicy i za cholerę nie wiesz, jak ustawić polską klawiaturę? Gdybyś za młodu zamiast do zakrystii chodził na lekcje polskiego, może byś tyle nie bełkotał. Trzeba było łykać wiedzę, a nie cudze płyny ustrojowe! :lol:
Janowy
-9 #36 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-13 15:11
Cytuję Prezes PUPy:
Cytuję Karo:
Odpowiedz na te wszystkie komentarze pełnie jadu jest następująca: nie chcesz, nie dawaj pieniędzy. To nie jest obowiązek. Ale po co obrażać kogoś kto wspiera tą organizacje? Robi komuś krzywdę? Raczej nie! Co roku się nad tym zastanawiam.

Tutaj niestety wchodzi polityka dlatego taka zapalczywość. Taki Janowy na ten przykład jaki by nie był temat zionie jadem na PO, Tuska, Schetynę, Thun, Owsiaka. Widać, że ma płacone za propagandę rządową, a do tego nie ogląda nic oprócz TVP. Z takim się nie dyskutuje tylko daje się minus, a jak obraża personalnie pozywa się do sądu, ta gnida nie jest anonimowa.

Tutaj znów gnida, PISdus itd. U Jurasa POlityki nie ma. No nie! A gdzie tam! Tutaj dla ciebie specjalnie z blogu Matki Kurki, który zdjął gacie z Owsika w końcu:"...Jestem pełen wrogości i niechęci wobec Owsiaka, ponieważ on jest zaprzeczeniem mnie. Niczego w życiu nie osiągnął, ale wszystko zostało mu dane. Szkołę skończył dzięki żonie i pani od matematyki, która przyjęła łapówkę za napisanie matury połowicznemu analfabecie. Na Akademię Sztuk Pięknych startował cztery razy i wyleciał na bruk po pierwszych pytaniach. Próbował szczęścia jako witrażysta, ale się okazało, że matura za łapówkę i cztery zawalone egzaminy na studia, to nie przypadek.

Pierwszy publiczny występ załatwił Owsiakowi Wojciech Waglewski. Pierwszą firmę założył Owsiakowi Walter Chełstowski. Pierwszą udaną zbiórkę publiczną, po dwóch absolutnych porażkach w Jarocinie i klubie „Stodoła”, zorganizowali Owsiakowi peerelowscy spece: Nina Terentiew i Maciej Domański. Fundację WOŚP założył Owsiakowi Walter Chełstowski, kontakty ze szpitalami załatwił Bohdan Maruszewski. Kasę Owsiakowi od zawsze zbierają dzieci i organizacje pozarządowe: hufce, domy kultury, inne fundacje. Koszty ponoszą samorządy, budżet centralny. Oprawę medialną robią celebryci, gwiazdki i gwiazdeczki, sponsoring banki i firmy pokrewne. Prawdziwą i gigantyczną kasę zorganizował Owsiakowi Jacek Stachera, partner życiowy Aleksandry Owsiak, który z „Mrówki całej” rozmnożył stado słoni. Co zatem w tym wszystkim robi sam Owsiak?

Gada jak Bolek w podstawówce: „przyszłem”, „włanczam”, „koszulkiem”. Pacykuje sraczkowate grafiki, wyśmiane przez komisję egzaminacyjną ASP. Wysypuje pieniądze z puszek dzieci, wkłada na konto i trzyma przez dwa lata, żeby mu urosły odsetki na marzenia – „Polski Łudstok”. Przy tej indolencji pojawia się prymitywna manipulacja, parawan z chorych i zmarzniętych dzieci, podgrzewanie atmosfery grozy, że wszyscy bez Owsiaka poumieramy, czyli solidne fiksum dyrdum. I taki frustrat, taki nieuk, takie beztalencie, robi za wychowawcę dzieci i młodzieży. Czuję głęboką niechęć wobec tego kogoś/czegoś, czyli zgodnie ze słownikiem PWN czuję nienawiść. A najgorsze jest to, że Owsiak to 100 razy większy ode mnie megaloman i buc, a ja nie lubię przegrywać w żadnej dyscyplinie, dlatego nienawidzę Owsiaka za wszystko...."
A teraz dalej - szczekać, szczekać ...
Janowy
-13 #35 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-13 15:04
Cytuję Maniana:
Właśnie dzięki takim tanim hejterom jak Janowy, niepotrafiącym sklecić trzech logicznych zdań, piszących tylko kłamstwa, Owsiak zbiera co roku coraz więcej. Tak wielkiej akcji dobroczynnej zazdroszczą nam w Holandi, Niemczech czy UK, gdzie też próbowali, ale zabrakło właśnie kogoś, kto by to pociągnął. Boję się, tylko, że jeszcze parę lat rządów dojnej zmiany i ePiSkopatu i szpitalom zostanie tylko WOŚP!

WOSP musial dzilac, maniana, bo ekipa SLD/ PO/ PSL byla glownie zajeta robiniem lodow na zluzbie zdrowia (pamietasz "bidulke sawicką" moze, uniewinniona przez sedziego tuleję bo ja policjant zle chwycił, czy twoja pamiec tak daleko nie siega?). Rzad pis postanowił, że do 2025 roku nakłady na służbę zdrowia mają wzrosnąć do 6 procent PKB. Proces zaczal sie od 2018 roku (od poziomu 4,6 %). Nie wspominajac juz o podwyzkach dla lekarzy. Wiec owsik moze sie juz zwijac - potrzebny nie jest - potrzebni sa lekarze i pielęgniarki. A moze owsik zrzuci idotyczne czerwone gacie, ubierze kitel pielegniarza i wezmie się za uczciwą robote z 2,5 tys? Udowodni, ze takie ma serce dobre ...Od razu zaczne go chwalić .
Janowy
-10 #34 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-13 14:43
Cytuję Maniana:
Właśnie dzięki takim tanim hejterom jak Janowy, niepotrafiącym sklecić trzech logicznych zdań, piszących tylko kłamstwa, Owsiak zbiera co roku coraz więcej. Tak wielkiej akcji dobroczynnej zazdroszczą nam w Holandi, Niemczech czy UK, gdzie też próbowali, ale zabrakło właśnie kogoś, kto by to pociągnął. Boję się, tylko, że jeszcze parę lat rządów dojnej zmiany i ePiSkopatu i szpitalom zostanie tylko WOŚP!

To znow ja, "hejter" PISowaty, PIS dzielec itd - wiesz maniana, dlaczego takiego fowna jak WOSP nie ma ani w Niemczech, Hiszpani, Holandi i Dani? Kazal ci napisac owsik, ze tam takich ludzi jak on nie ma, co to "pociagną" coś tam? He, he, he, he ... jacy wy jestescie naiwni, dzieci tuska i owsika. Otóz, moj drogi siewco miłości i tolerancji wszelkiej, owsik za niejasności w sprawie rozliczen, czy też nie wykonywanie wyroków sądów wylądowałby w najlepszym razie na bruku (na którym zdechł by, bo ten niedo[wpis niecenzuralny] maturzysta nic nie potrafi). Te państwa po prostu nie pozwalaja na robienie "geszeftóe" na filantropi jak to zrobił cwaniaczek owsik pod płaszykiem wladz postkomunistycznych. Tak cięzko ci sie z tym pogodzić i rozsiewasz takie idiotyczne wymówki?
I jeszcze jedno - owsik przez 26 lat zebral 0,95 mld zł z czego nalezną częśc przykleił do swojej rodziny. Budżet NFZ tylko w tym roku to około 85 mld. A teraz uwazaj - gdyby wszystkim pracujacym Polakom podniesiono skladke na NFZ o 1 zł miesiecznie to rocznie do budzetu NFZ weszłoby około 200 mln zł - czyli o wiele wiecej niz przy tej calej pompie, kosztach gmin, powiatów wyciaga owsik. To co - moze wspaniały rzad PIS powinien odsunąć pajaca od robienia cyrku i po prostu podnieść o 12 zł rocznie składki zdrowotne. Byłoby to o wiele efektywniejsze niz jego wyglupy, bez marzniecia dzieci na zimnie przed kosciołami ...
JOtrzezwiony
-15 #33 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJOtrzezwiony 2019-01-13 14:24
Cytuję ryba:
Takie coś nigdyby się nie kalkulowało jakby Owsiak miał płacić wszystkie koszty tj tvn- owi wynajem sal, zbierającym itd Tak wszyscy działają za free jedyne koszty to utrzymanie Jurka i jego świty

Uwazaj, bo ci zraz tutaj Manina czy Prezez Pupy "owioną" tchnieniem miłościOwsikowej. Jak smiesz ?! Przeciez tego nie ma w Holandii, Niemczech, Dani i Hiszpani i taki manniana sie zastanawia dlaczego tam tego nie ma, he, he, he ...
ryba
-7 #32 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęryba 2019-01-13 13:12
Takie coś nigdyby się nie kalkulowało jakby Owsiak miał płacić wszystkie koszty tj tvn- owi wynajem sal, zbierającym itd Tak wszyscy działają za free jedyne koszty to utrzymanie Jurka i jego świty
Maniana
+14 #31 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęManiana 2019-01-13 12:13
Właśnie dzięki takim tanim hejterom jak Janowy, niepotrafiącym sklecić trzech logicznych zdań, piszących tylko kłamstwa, Owsiak zbiera co roku coraz więcej. Tak wielkiej akcji dobroczynnej zazdroszczą nam w Holandi, Niemczech czy UK, gdzie też próbowali, ale zabrakło właśnie kogoś, kto by to pociągnął. Boję się, tylko, że jeszcze parę lat rządów dojnej zmiany i ePiSkopatu i szpitalom zostanie tylko WOŚP!
Prezes PUPy
+20 #30 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęPrezes PUPy 2019-01-13 09:58
Cytuję Karo:
Odpowiedz na te wszystkie komentarze pełnie jadu jest następująca: nie chcesz, nie dawaj pieniędzy. To nie jest obowiązek. Ale po co obrażać kogoś kto wspiera tą organizacje? Robi komuś krzywdę? Raczej nie! Co roku się nad tym zastanawiam.

Tutaj niestety wchodzi polityka dlatego taka zapalczywość. Taki Janowy na ten przykład jaki by nie był temat zionie jadem na PO, Tuska, Schetynę, Thun, Owsiaka. Widać, że ma płacone za propagandę rządową, a do tego nie ogląda nic oprócz TVP. Z takim się nie dyskutuje tylko daje się minus, a jak obraża personalnie pozywa się do sądu, ta gnida nie jest anonimowa.
Karo
+18 #29 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęKaro 2019-01-13 09:30
Odpowiedz na te wszystkie komentarze pełnie jadu jest następująca: nie chcesz, nie dawaj pieniędzy. To nie jest obowiązek. Ale po co obrażać kogoś kto wspiera tą organizacje? Robi komuś krzywdę? Raczej nie! Co roku się nad tym zastanawiam.
vxv28
-9 #28 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęvxv28 2019-01-13 02:31
henryk a kto powiedział, że wcześniej sobie nie zrobił przed wyjazdem a potem wrzucą je na portalu wraz z jakimś pochwalnym peanem na jego cześć (zresztą kolejnym już).
henryk
-9 #27 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęhenryk 2019-01-12 23:35
Burmistrz za granico z urzędnikami, to se nie zrobi zdjęcia jak wrzuca 100 zł do puszki (chociaż niektórzy złośliwi mówią, że tylko trzyma do zdjęcia...jak z tymi datkami na hospicjum)
JOtrzezwiony
-15 #26 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJOtrzezwiony 2019-01-12 22:33
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Maniana - przeciez ty człowieku nie masz zielonego pojecia czym sie Caritas zajmuje! Skad ty, wielbicielu Jurasa Wilekiego te bzdury wyczytałeś? Strzykawka z caritas w szpitalu - wy wszyscy od owsika miłoscnego tacy jesteście kumaci? Strzykawek ze znakiem Caritas w szpitalu nie ma bo Caritas prowadzi całe szpitale i domy dla matek, zniedołężaniałych, bezdomnych ! I ci "zatrudnieni", inteligeńcie to zatrudnieni lekarze , pielęgniarki za psie grosze w tych ośrodkach. Całe lata, dzien po dniu w ciszy i bez rozgłosu. Nie było Jurasa i WOSP byl Caritas i WOCP, nie bedzie Jurasa i WOSP a Caritas i WOCP bedzie dalej. Żal mi cie cżłowieku - gdy widzę, jak owsik młodych ludzi na podobnych sobie niedouczonych buców wychował, to mi po prostu zal was. Zyj sobie w swoim przekonaniu, ze ledwo co maturzysta owsik uratowal swoim supe sprzetem ludzi. Pajacyku - nie sprzet leczy a ludzie, lekarze a tego owsik nie zapewnia.

No to teraz mnie rozbawiłeś Janowy! Wymień mi chociaż jeden szpital utrzymywany przez Caritas! Czy wy z PiSu macie mózgi, czy tylko zwoje nerwowe? Słyszałem, że zdolność do konfabulacji może być efektem traumy z dzieciństwa. Przyznaj – często cię ksiądz zapraszał do zakrystii? Takie bajki słyszałeś w trakcie, czy po wszystkim, żeby mniej szczypało?

Caritas prowadzi szpitale, poradnie, hospicja - w Polsce i na swiecie, ilość ludzi którym on pomógł w porównaniu do "osiagnięć" owsika jest jak Mount Everest do kupki szczurzej - doczytaj synku z fobią pedofilską, oj doczytaj, zanim tutaj błysniesz jak Szczerba o dzikach... Ja nie będę ci tutaj prostował tego gówna które ci towarzysz lis pod czachą zrobił. Daremny trud, jak widzę. A teraz napisz jaki to szpital utrzymuje "szołmen" owsik - jakies hospicjum, jakimis niedołężnymi sie opiekuje cały rok? Z tego co wiem nic z tego - szolmen Owsik robi raz do roku pompę wspomagany całą tą machiną medialna POwsko- lewicową, kupuje jakies najdroższe maszyny i inne gówna, gdy juz odpowiednia kwota z odsetek sie zbierze i z wielkim wrzaskiem, w swietle fleszy TVN-u "podarowuje to (łaskawca) szpitalom. Tyle dobrego robi, przy okazji przytulając sobie kasiutkę. Ten facet zrobił sobie z charytatywnosci spoósb na zycie! Nie widzisz tego? A moze ci wytlumaczyc co to jest charytatywność? Widzisz synek - gdy Bill Gates wyjmuje ze swojego portfela 20 mln dolarów i kładzie na ladzie szpitala w Afryce to jest to charytatywnośc. Gdy Juras czerownoportki wyciaga z puchy kase na utrzymanie swej rodzinki, a do tego poucza innych, to juz nie jest charytatywność. Zgadza się? Nie wiem czy zauwazyłeś, ale 100 razy więcej wysiłku wkłada prosta zakonnica kóra opiekuje sie zniedołęzniałymi starszymi ludzmi przez okragły rok, niż pajac owsik wyjący na antenie radia czy latajacy F16. Absolutny szacunek dla tej zakonnicy, pełna pogarda dla pajacowania cwaniaka. To chyba o tym mamy dyskutowac a nie o Caritasie? Bo artykul własnie o pompie owsika jest...?

Janowy, miałaś odpowiedzieć na jedno proste pytanie, podać jeden przykład i nie dałaś rady ty kacza PiSdo! Zamiast tego sprzedajesz jakiś macierewiczowski bełkot! Normalnie czuję satysfakcję mając rację, ale z tobą jest inaczej. Zupełnie, jakbym zabrał trzylatkowi lizaka, albo wygrał w szachy z osobą niepełnosprawną umysłowo. Jesteś zupełnie niezdolna do obrony swoich kłamst i hejtu. Prawda jest taka, że WOŚP wydaje 100% zebranych pieniędzy, a katolicki Caritas w porywach kilkanaście procent! Jesteś nędzną, małą i kłamliwą PiSdeczką, wymagającą natychmiastowej pomocy specjalisty od chronicznego łgania. Podaj jakiś numer konta, wpłacę kilka złotych na Twoją terapię :lol:

Ja juz wiecej nie muszę pisac. Dokładnie odwzorowujesz klasycznego funkcjonariusza Owsikowego. Brak argumento wpogrywasz chamstwem i typowym dla Owsika, zachowanie zulowskim. Dla czytających tą wymiane zdan proponuje spojrzec w pod podany link - krótko, rzeczowo z faktami o Owsiku:
https://www.youtube.com/watch?v=AIPQgL-5Kyk&t=9s
JOtrzezwiony
-12 #25 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJOtrzezwiony 2019-01-12 22:27
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów...

Janowy chciał trochę pohejtować na WOŚP i podlał to wszystko sporą dawką fakenewsów. Pewnie się biedaczyna nawdychał mgły smoleńskiej... Najbardziej rozbawiła mnie informacja, że Caritas zatrudnia 14 pracowników. Ten pisowski Januszek nie pisze, że filie Caritasu są w każdym zakątku Polski. Łącznie to 39 Caritas diecezjalnych z centralami w stolicach diecezji plus Caritas archidiecezji przemysko-warszawskiej i Caritas diecezji wrocławsko-gdańskiej obrządku grekokatolickiego, Caritas Ordynariatu Polowego, Caritas Zakonu Bonifratrów. Tam to kto niby pracuje? Dobre skrzaty? :DŁącznie zatrudnienie Caritas w całym kraju to kilka tysięcy stanowisk. I tu przechodzimy do meritum, bo nie ważne ile ktoś ZBIERA, ale ile PRZEKAZUJE potrzebującym. A Caritasy potrafią przejadać 85 proc. swojego budżetu na koszty działalności, czyli… pensje, premie, nagrody i inne numery, jakie znamy z dojnej zmiany. Nie wiem, skąd ten pisi pomiot wziął dane o 550 mln rozdanych pieniędzy, bo jako żywo, w szpitalach trudno znaleźć choćby strzykawkę kupioną przez Caritas, a biedni Caritas to znają głównie z telewizji. Jak już jest jakaś akcja, to pachnie wałkiem na kilometr, jak chociażby w Caritasie diecezji Płockiej gdzie zaradni księża zwędzili 25 baniek z PFRONu. A może Janowy ma na myśli aferę z warszawskiego Caritasu, gdzie katabasy fałszowały wpłaty na bezdomnych? To również zdaje się tam wicedyrektor kupiła od kierowanej przez siebie organizacji nieruchomość za… 10 tys. zł! No ale na pewno im wszystkim TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻAŁY! A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że chociaż jedna z tych afer mam miejsce w WOŚP! Przecież księżą i smoleńscy hejterzy by Owsiaka zjadły! Jak tak nienawidzisz Owsiaka, to walnij sobie dziarę na czole „nie leczcie mnie sprzętem z WOŚPu” i nie wciskaj ludziom kitu.

Wszystkie przekręty w ramach Caritasu (nawet te 10 tys) zostały wyjasnione a winni pokarani. A teraz pokaz mi gdzie są brakujace miliony ze zbiórek dla Owsiaka. Sam nie jest w stanie ich rozliczyc a faktur z przyplywami pienieznymi pomiedzy firmami rodzinnymi nie chce pokazac sądowi od lat, pomimo nakazu tego sądu! To smierdzi na odległość i opisane jest przez Matke Kurkę co do szczegółu! Może to wyjasnisz zamiast tutaj po Lisie powtarzac?
Janowy
-16 #24 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-12 22:22
Cytuję Aras:
Blisko dwadzieścia lat temu ja też byłem wolontariuszem WOŚP, a niedawno moja córka leżała w szpitalu ze sprzętem od orkiestry. Lekraz mówił, że zanim WOŚP ich doposażył, to używali sprzętu z lat 80-tych! Będę trzymał kciuki za jutrzejszą zbiórkę i te wszystkie dzieciaki, które na deszczu i mrozie znów będą zbierały dla chorych! Jesteście wspaniali!

A jakies inne bajeczki znasz? Bo ta tal lipna, ze od razu wskazuje na funckjonariusza owsikowego ...
dom
-12 #23 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielędom 2019-01-12 15:09
Cytuję REALISTA:
WOŚP WSAPRŁ PATRYKA NIE BO ZA DUŻO BY STRACILI ,OWSIAK TYLKO DBA O SIEBIE A SZARACZKI KTÓRZY ZBIERAJĄ DLA NIEGO MA GŁEBOKO GRZEŚ


Właśnie, ciekawe czy jeśli przeciętnego człowieka, który dal duża kwotę na WOSP i niestety znalazłby się w sytuacji w której konieczne było by skorzystanie z niego, ominąłby kosmiczne kolejki na leczenie gdyby uzasadnil to wplaceniem dużej kasy na dany sprzęt? NIGDY W ŻYCIU, W TYM BIZNESIE OBOWIĄZUJA INNE ZASADY. Finansujcie premie dla pracowników NFZ i naszego kochanego rządu
REALISTA
-7 #22 REALISTAREALISTA 2019-01-12 15:01
WOŚP WSAPRŁ PATRYKA NIE BO ZA DUŻO BY STRACILI ,OWSIAK TYLKO DBA O SIEBIE A SZARACZKI KTÓRZY ZBIERAJĄ DLA NIEGO MA GŁEBOKO GRZEŚ
ghc
+2 #21 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęghc 2019-01-12 14:41
Cytuję Aras:
Blisko dwadzieścia lat temu ja też byłem wolontariuszem WOŚP, a niedawno moja córka leżała w szpitalu ze sprzętem od orkiestry. Lekraz mówił, że zanim WOŚP ich doposażył, to używali sprzętu z lat 80-tych! Będę trzymał kciuki za jutrzejszą zbiórkę i te wszystkie dzieciaki, które na deszczu i mrozie znów będą zbierały dla chorych! Jesteście wspaniali!

I w ten oto sposób przyzwyczailiście rzad polski do tego, ze ktoś inny zakupi to, co kupić powinien rząd. Maja przynajmniej więcej kasy do rozdziału na siebie. I tym oto sposobem przyczyniacie się do bogacenia ministrów, posłów itp. Gdyby nie było sprzętu to niestety wymogi unijne wymuszaja na dyr szpitali zakup i sa na to środki unijne podobnie jak na drogi, place zabaw. A tak sprzęt orkiestrowy jest, a co tam ze kupiony za kasę podatnikow, ważne, ze można udowodnić unii ze jest, a kaske rozdzielić. Państwo jest zobowiazane do zakupu sprzętu i pieniądze sa na to.
REALISTA
-4 #20 REALISTAREALISTA 2019-01-12 13:39
FINANSUJĄC WOSP WSPÓFINANSUJESZ FESTIWAL ROZPUSTY
Aras
+23 #19 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęAras 2019-01-12 12:20
Blisko dwadzieścia lat temu ja też byłem wolontariuszem WOŚP, a niedawno moja córka leżała w szpitalu ze sprzętem od orkiestry. Lekraz mówił, że zanim WOŚP ich doposażył, to używali sprzętu z lat 80-tych! Będę trzymał kciuki za jutrzejszą zbiórkę i te wszystkie dzieciaki, które na deszczu i mrozie znów będą zbierały dla chorych! Jesteście wspaniali!
henryk
-8 #18 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęhenryk 2019-01-12 03:39
Drogi portaliku, czy bedzie zdjecie burmistrza berendta z wosp jak wrzuca pieniadze do puszki? Koniecznie ze zblizeniem, że ma w rece 100 zl, tak jak na charytatywnym meczu. Koniecznie chcemy zobaczyc jak nowy burmistrz trzyma przy puszcze wośp 100 zł, bo czy faktycznie wrzuci to nie wiadomo.....
Maniana
+19 #17 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęManiana 2019-01-12 00:21
Cytuję Janowy:
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Maniana - przeciez ty człowieku nie masz zielonego pojecia czym sie Caritas zajmuje! Skad ty, wielbicielu Jurasa Wilekiego te bzdury wyczytałeś? Strzykawka z caritas w szpitalu - wy wszyscy od owsika miłoscnego tacy jesteście kumaci? Strzykawek ze znakiem Caritas w szpitalu nie ma bo Caritas prowadzi całe szpitale i domy dla matek, zniedołężaniałych, bezdomnych ! I ci "zatrudnieni", inteligeńcie to zatrudnieni lekarze , pielęgniarki za psie grosze w tych ośrodkach. Całe lata, dzien po dniu w ciszy i bez rozgłosu. Nie było Jurasa i WOSP byl Caritas i WOCP, nie bedzie Jurasa i WOSP a Caritas i WOCP bedzie dalej. Żal mi cie cżłowieku - gdy widzę, jak owsik młodych ludzi na podobnych sobie niedouczonych buców wychował, to mi po prostu zal was. Zyj sobie w swoim przekonaniu, ze ledwo co maturzysta owsik uratowal swoim supe sprzetem ludzi. Pajacyku - nie sprzet leczy a ludzie, lekarze a tego owsik nie zapewnia.

No to teraz mnie rozbawiłeś Janowy! Wymień mi chociaż jeden szpital utrzymywany przez Caritas! Czy wy z PiSu macie mózgi, czy tylko zwoje nerwowe? Słyszałem, że zdolność do konfabulacji może być efektem traumy z dzieciństwa. Przyznaj – często cię ksiądz zapraszał do zakrystii? Takie bajki słyszałeś w trakcie, czy po wszystkim, żeby mniej szczypało?

Caritas prowadzi szpitale, poradnie, hospicja - w Polsce i na swiecie, ilość ludzi którym on pomógł w porównaniu do "osiagnięć" owsika jest jak Mount Everest do kupki szczurzej - doczytaj synku z fobią pedofilską, oj doczytaj, zanim tutaj błysniesz jak Szczerba o dzikach... Ja nie będę ci tutaj prostował tego gówna które ci towarzysz lis pod czachą zrobił. Daremny trud, jak widzę. A teraz napisz jaki to szpital utrzymuje "szołmen" owsik - jakies hospicjum, jakimis niedołężnymi sie opiekuje cały rok? Z tego co wiem nic z tego - szolmen Owsik robi raz do roku pompę wspomagany całą tą machiną medialna POwsko- lewicową, kupuje jakies najdroższe maszyny i inne gówna, gdy juz odpowiednia kwota z odsetek sie zbierze i z wielkim wrzaskiem, w swietle fleszy TVN-u "podarowuje to (łaskawca) szpitalom. Tyle dobrego robi, przy okazji przytulając sobie kasiutkę. Ten facet zrobił sobie z charytatywnosci spoósb na zycie! Nie widzisz tego? A moze ci wytlumaczyc co to jest charytatywność? Widzisz synek - gdy Bill Gates wyjmuje ze swojego portfela 20 mln dolarów i kładzie na ladzie szpitala w Afryce to jest to charytatywnośc. Gdy Juras czerownoportki wyciaga z puchy kase na utrzymanie swej rodzinki, a do tego poucza innych, to juz nie jest charytatywność. Zgadza się? Nie wiem czy zauwazyłeś, ale 100 razy więcej wysiłku wkłada prosta zakonnica kóra opiekuje sie zniedołęzniałymi starszymi ludzmi przez okragły rok, niż pajac owsik wyjący na antenie radia czy latajacy F16. Absolutny szacunek dla tej zakonnicy, pełna pogarda dla pajacowania cwaniaka. To chyba o tym mamy dyskutowac a nie o Caritasie? Bo artykul własnie o pompie owsika jest...?

Janowy, miałaś odpowiedzieć na jedno proste pytanie, podać jeden przykład i nie dałaś rady ty kacza PiSdo! Zamiast tego sprzedajesz jakiś macierewiczowski bełkot! Normalnie czuję satysfakcję mając rację, ale z tobą jest inaczej. Zupełnie, jakbym zabrał trzylatkowi lizaka, albo wygrał w szachy z osobą niepełnosprawną umysłowo. Jesteś zupełnie niezdolna do obrony swoich kłamst i hejtu. Prawda jest taka, że WOŚP wydaje 100% zebranych pieniędzy, a katolicki Caritas w porywach kilkanaście procent! Jesteś nędzną, małą i kłamliwą PiSdeczką, wymagającą natychmiastowej pomocy specjalisty od chronicznego łgania. Podaj jakiś numer konta, wpłacę kilka złotych na Twoją terapię :lol:
Janowy
-16 #16 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-11 23:17
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Maniana - przeciez ty człowieku nie masz zielonego pojecia czym sie Caritas zajmuje! Skad ty, wielbicielu Jurasa Wilekiego te bzdury wyczytałeś? Strzykawka z caritas w szpitalu - wy wszyscy od owsika miłoscnego tacy jesteście kumaci? Strzykawek ze znakiem Caritas w szpitalu nie ma bo Caritas prowadzi całe szpitale i domy dla matek, zniedołężaniałych, bezdomnych ! I ci "zatrudnieni", inteligeńcie to zatrudnieni lekarze , pielęgniarki za psie grosze w tych ośrodkach. Całe lata, dzien po dniu w ciszy i bez rozgłosu. Nie było Jurasa i WOSP byl Caritas i WOCP, nie bedzie Jurasa i WOSP a Caritas i WOCP bedzie dalej. Żal mi cie cżłowieku - gdy widzę, jak owsik młodych ludzi na podobnych sobie niedouczonych buców wychował, to mi po prostu zal was. Zyj sobie w swoim przekonaniu, ze ledwo co maturzysta owsik uratowal swoim supe sprzetem ludzi. Pajacyku - nie sprzet leczy a ludzie, lekarze a tego owsik nie zapewnia.

No to teraz mnie rozbawiłeś Janowy! Wymień mi chociaż jeden szpital utrzymywany przez Caritas! Czy wy z PiSu macie mózgi, czy tylko zwoje nerwowe? Słyszałem, że zdolność do konfabulacji może być efektem traumy z dzieciństwa. Przyznaj – często cię ksiądz zapraszał do zakrystii? Takie bajki słyszałeś w trakcie, czy po wszystkim, żeby mniej szczypało?

Caritas prowadzi szpitale, poradnie, hospicja - w Polsce i na swiecie, ilość ludzi którym on pomógł w porównaniu do "osiagnięć" owsika jest jak Mount Everest do kupki szczurzej - doczytaj synku z fobią pedofilską, oj doczytaj, zanim tutaj błysniesz jak Szczerba o dzikach... Ja nie będę ci tutaj prostował tego gówna które ci towarzysz lis pod czachą zrobił. Daremny trud, jak widzę. A teraz napisz jaki to szpital utrzymuje "szołmen" owsik - jakies hospicjum, jakimis niedołężnymi sie opiekuje cały rok? Z tego co wiem nic z tego - szolmen Owsik robi raz do roku pompę wspomagany całą tą machiną medialna POwsko- lewicową, kupuje jakies najdroższe maszyny i inne gówna, gdy juz odpowiednia kwota z odsetek sie zbierze i z wielkim wrzaskiem, w swietle fleszy TVN-u "podarowuje to (łaskawca) szpitalom. Tyle dobrego robi, przy okazji przytulając sobie kasiutkę. Ten facet zrobił sobie z charytatywnosci spoósb na zycie! Nie widzisz tego? A moze ci wytlumaczyc co to jest charytatywność? Widzisz synek - gdy Bill Gates wyjmuje ze swojego portfela 20 mln dolarów i kładzie na ladzie szpitala w Afryce to jest to charytatywnośc. Gdy Juras czerownoportki wyciaga z puchy kase na utrzymanie swej rodzinki, a do tego poucza innych, to juz nie jest charytatywność. Zgadza się? Nie wiem czy zauwazyłeś, ale 100 razy więcej wysiłku wkłada prosta zakonnica kóra opiekuje sie zniedołęzniałymi starszymi ludzmi przez okragły rok, niż pajac owsik wyjący na antenie radia czy latajacy F16. Absolutny szacunek dla tej zakonnicy, pełna pogarda dla pajacowania cwaniaka. To chyba o tym mamy dyskutowac a nie o Caritasie? Bo artykul własnie o pompie owsika jest...?
bea_
-16 #15 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielębea_ 2019-01-11 22:37
Cytuję Janowy:
Cytuję JP II:
Cytuję Uwaga na marginesie:
"Tego dnia na ulicach Wągrowca będzie można spotkać wolontariuszy." Nie tylko, nie tylko. Przede wszystkim spotkać ich można pod kościołami (chociaż Owsiak nie wierzy - ot. paradoks).

Zgadza się, podobno hieny z CARITASu też będą zbierać pieniądze na polecenie ePISkopatu w tym samym dniu. Wymyślili sobie pedofile, że podepną się pod akcję WOŚP i w ten sposób nachapią się więcej niż zwykle.

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów. O WOCP-ie jest jednak niezwykle cicho gdyż księża i świeccy, działający już od 41 lat, nie dbają o rozgłos.
Historia Caritasu sięga do XIX wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze parafialne i lokalne organizacje dobroczynne. W 1929 roku powołano Instytut Caritas, którego zadaniem było koordynację rozproszonych związków diecezjalnych. Czas wojny i okresy PRL-u były dla Caritasu silnym ciosem. Po 1989 roku Caritas zaczął się odradzać, a w 1990 roku, jak przypomina tygodnik, powołano do życia Caritas Polska, który jako instytucja dobroczynna działa przy Episkopacie Polski.
Skala i zakres działalności Caritasu są imponujące: począwszy od zakupów sprzętu i codziennej pomocy, a skończywszy na pomocy instytucjonalnej. Ta ostatnia obejmuje ponad 9 tys. placówek w całym kraju.
Główne obszary zainteresowań to dziecko, młodzież, rodzina, osoby niepełnosprawne, chore i w podeszłym wieku, a także ludzie żyjący w skrajnym ubóstwie. Caritas Polska angażuje się także we wsparcie dla zagranicy.
Warto zauważyć także, że WOCP od wielu lat zajmuje się problemami seniorów, które w tym roku po raz pierwszy stały się tematem finału WOŚP. W 2011 Caritas rozpoczął swoją ogólnopolską akcję "Ile kosztuje życie". Za pieniądze z tzw. 1 proc. postanowił wspierać obłożnie chorych starszych ludzi.
2010 rok WOŚP zakończył przychodem w wysokości 58,29 mln zł. W tym samym czasie Caritas Polska, bez wliczania wartości darów rzeczowych, pozyskała 238,1 mln - wylicza autor tekstu w "Uważam Rze" Mariusz Gierej. Gdyby w tę kwotę wliczyć dary materialne, to wartość przychodów Caritas Polska wyniosłaby nawet 500 milionów. Czyli mniej więcej tyle, ile WOŚP w ciągu 20 lat istnienia.
W Caritas Polska pracuje na etatach 14 osób, a na koszty obsługi administracyjnej wydaje się 2,7 mln złotych. To oznacza, że koszty administracyjne wynoszą zaledwie ułamek procenta pozyskiwanych funduszy. Polski spór o to, czy wspierać WOŚP, Caritas czy inne instytucje dobroczynne, sprowadza się do emocji. Jedynie twarde dane liczbowe dają nam właściwy obraz i proporcje. Tak czy inaczej dobroczynność organizacji (WOSP)jest i tak drobną częścią budżetu NFZ, który w 2010 r. wynosił 54 mld złotych..."
Douczyłeś się, wielbicielu zula Jurasa?


no wszystko pieknie ale czy to wosp czy caritas czy inni nikt nie oracuje za darmo ... nahpierw pensej , utrzymanie stowarzyszenia a dopiero reszta na jakies cele
Maniana
+22 #14 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęManiana 2019-01-11 22:28
Cytuję Janowy:

Maniana - przeciez ty człowieku nie masz zielonego pojecia czym sie Caritas zajmuje! Skad ty, wielbicielu Jurasa Wilekiego te bzdury wyczytałeś? Strzykawka z caritas w szpitalu - wy wszyscy od owsika miłoscnego tacy jesteście kumaci? Strzykawek ze znakiem Caritas w szpitalu nie ma bo Caritas prowadzi całe szpitale i domy dla matek, zniedołężaniałych, bezdomnych ! I ci "zatrudnieni", inteligeńcie to zatrudnieni lekarze , pielęgniarki za psie grosze w tych ośrodkach. Całe lata, dzien po dniu w ciszy i bez rozgłosu. Nie było Jurasa i WOSP byl Caritas i WOCP, nie bedzie Jurasa i WOSP a Caritas i WOCP bedzie dalej. Żal mi cie cżłowieku - gdy widzę, jak owsik młodych ludzi na podobnych sobie niedouczonych buców wychował, to mi po prostu zal was. Zyj sobie w swoim przekonaniu, ze ledwo co maturzysta owsik uratowal swoim supe sprzetem ludzi. Pajacyku - nie sprzet leczy a ludzie, lekarze a tego owsik nie zapewnia.

No to teraz mnie rozbawiłeś Janowy! Wymień mi chociaż jeden szpital utrzymywany przez Caritas! Czy wy z PiSu macie mózgi, czy tylko zwoje nerwowe? Słyszałem, że zdolność do konfabulacji może być efektem traumy z dzieciństwa. Przyznaj – często cię ksiądz zapraszał do zakrystii? Takie bajki słyszałeś w trakcie, czy po wszystkim, żeby mniej szczypało?
Hate haters
+16 #13 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęHate haters 2019-01-11 22:02
Cytuję Prezes PUPy:
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów...

Janowy chciał trochę pohejtować na WOŚP i podlał to wszystko sporą dawką fakenewsów. Pewnie się biedaczyna nawdychał mgły smoleńskiej... Najbardziej rozbawiła mnie informacja, że Caritas zatrudnia 14 pracowników. Ten pisowski Januszek nie pisze, że filie Caritasu są w każdym zakątku Polski. Łącznie to 39 Caritas diecezjalnych z centralami w stolicach diecezji plus Caritas archidiecezji przemysko-warszawskiej i Caritas diecezji wrocławsko-gdańskiej obrządku grekokatolickiego, Caritas Ordynariatu Polowego, Caritas Zakonu Bonifratrów. Tam to kto niby pracuje? Dobre skrzaty? :DŁącznie zatrudnienie Caritas w całym kraju to kilka tysięcy stanowisk. I tu przechodzimy do meritum, bo nie ważne ile ktoś ZBIERA, ale ile PRZEKAZUJE potrzebującym. A Caritasy potrafią przejadać 85 proc. swojego budżetu na koszty działalności, czyli… pensje, premie, nagrody i inne numery, jakie znamy z dojnej zmiany. Nie wiem, skąd ten pisi pomiot wziął dane o 550 mln rozdanych pieniędzy, bo jako żywo, w szpitalach trudno znaleźć choćby strzykawkę kupioną przez Caritas, a biedni Caritas to znają głównie z telewizji. Jak już jest jakaś akcja, to pachnie wałkiem na kilometr, jak chociażby w Caritasie diecezji Płockiej gdzie zaradni księża zwędzili 25 baniek z PFRONu. A może Janowy ma na myśli aferę z warszawskiego Caritasu, gdzie katabasy fałszowały wpłaty na bezdomnych? To również zdaje się tam wicedyrektor kupiła od kierowanej przez siebie organizacji nieruchomość za… 10 tys. zł! No ale na pewno im wszystkim TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻAŁY! A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że chociaż jedna z tych afer mam miejsce w WOŚP! Przecież księżą i smoleńscy hejterzy by Owsiaka zjadły! Jak tak nienawidzisz Owsiaka, to walnij sobie dziarę na czole „nie leczcie mnie sprzętem z WOŚPu” i nie wciskaj ludziom kitu.

Brawo! Trafiłeś w punkt hejtera Janowego. Ja to już nawet nie czytam jego bełkotu, ciągle Tusk, Schetyna, Thun ..... Kołtun Janowy nie zauważył, że od 3 lat rządzi dojna i wali go w kakaowe oko, a ten kretyn się cieszy. Myślę, że na takich upośledzonych hejterków trzeba będzie przeznaczyć co najmniej jedną zbiórkę WOŚP w przyszłości.

Popieram, jak widzę jakiś wpis tego gościa to od razu wiem, że będzie opluwał porządnych ludzi dlatego śmieć Janowy ma ode mnie minus na dzień dobry. Z resztą wiecie ludzie, że gówna się nie tyka.
Janowy
-23 #12 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-11 21:42
Cytuję gutek:
... "i zbierać pieniążki na leczenie małych dzieci. "
No :) Pieniążki do puszczeczek :) Qrwa !!! Ludzie. Nie możecie pisać normalnie ?
Pieniądze !!! Bo pieniążki to są malutki i gówno po nich. Kasę trza zebrać. Forsę !. Pieniądze i pieniądzory a nie jakieś Yebane PIENIĄŻKI :)

Bo to ma brzmiec z "miłością". Rozumiesz? Wzniosłe hasełka, górnolotne słowa za którymi kryje sie nienawisc do wszystkich którzy sie nie udzielą. Ma byc tak juras to samo dobro, swietość, miód z nieba - nawet jesli ma wyroki sądu nie wykonane (bo to pewnie PIS-owskie sądy są), ze nakurwuje na kogoś (ale on z miłościa wszakze to robi) i ze od 27 lat przygarnia co roku kilka banieczek z WOSP na godne zycie swe i rodziny najbliższej. To taka Polska "charytatywność: jest. Niespotykana nigdzie indziej na swiecie, chyab, ze w krajach Afryki czy Rosji moze jeszcze ...
Janowy
-22 #11 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-11 21:38
Cytuję Prezes PUPy:
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów...

Janowy chciał trochę pohejtować na WOŚP i podlał to wszystko sporą dawką fakenewsów. Pewnie się biedaczyna nawdychał mgły smoleńskiej... Najbardziej rozbawiła mnie informacja, że Caritas zatrudnia 14 pracowników. Ten pisowski Januszek nie pisze, że filie Caritasu są w każdym zakątku Polski. Łącznie to 39 Caritas diecezjalnych z centralami w stolicach diecezji plus Caritas archidiecezji przemysko-warszawskiej i Caritas diecezji wrocławsko-gdańskiej obrządku grekokatolickiego, Caritas Ordynariatu Polowego, Caritas Zakonu Bonifratrów. Tam to kto niby pracuje? Dobre skrzaty? :DŁącznie zatrudnienie Caritas w całym kraju to kilka tysięcy stanowisk. I tu przechodzimy do meritum, bo nie ważne ile ktoś ZBIERA, ale ile PRZEKAZUJE potrzebującym. A Caritasy potrafią przejadać 85 proc. swojego budżetu na koszty działalności, czyli… pensje, premie, nagrody i inne numery, jakie znamy z dojnej zmiany. Nie wiem, skąd ten pisi pomiot wziął dane o 550 mln rozdanych pieniędzy, bo jako żywo, w szpitalach trudno znaleźć choćby strzykawkę kupioną przez Caritas, a biedni Caritas to znają głównie z telewizji. Jak już jest jakaś akcja, to pachnie wałkiem na kilometr, jak chociażby w Caritasie diecezji Płockiej gdzie zaradni księża zwędzili 25 baniek z PFRONu. A może Janowy ma na myśli aferę z warszawskiego Caritasu, gdzie katabasy fałszowały wpłaty na bezdomnych? To również zdaje się tam wicedyrektor kupiła od kierowanej przez siebie organizacji nieruchomość za… 10 tys. zł! No ale na pewno im wszystkim TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻAŁY! A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że chociaż jedna z tych afer mam miejsce w WOŚP! Przecież księżą i smoleńscy hejterzy by Owsiaka zjadły! Jak tak nienawidzisz Owsiaka, to walnij sobie dziarę na czole „nie leczcie mnie sprzętem z WOŚPu” i nie wciskaj ludziom kitu.

Brawo! Trafiłeś w punkt hejtera Janowego. Ja to już nawet nie czytam jego bełkotu, ciągle Tusk, Schetyna, Thun ..... Kołtun Janowy nie zauważył, że od 3 lat rządzi dojna i wali go w kakaowe oko, a ten kretyn się cieszy. Myślę, że na takich upośledzonych hejterków trzeba będzie przeznaczyć co najmniej jedną zbiórkę WOŚP w przyszłości.

Ale mocne. Brr!! Hejter, hejter - bez sprzetu z serduszkiem zdechnie. He, he, he - kolejny cinki na umysle. W "kakowe oko" to was od 27 lat wali niejaki Jurek Owsik, niedojeb intelektualny i ikona PRL-u, urzadzona na WOSP jak paczek w masle. Dobra zmiana dziala znakomicie - kwik owsika niesie sie po jamajkę, lewactwo i takie jak wy robią z siebie POsmiewsiko codziennie. Ostatnio walcza o konstytucje dzików, ha, ha, ha ... A wyniki gospodarcze, panie szanowny sa NAJLEPSZE OD 30 lat - (pomimo 22 mld dla dzieci Polskich - przy tym to owsik jest zerem, gównem, pyłkiem) zauwazył to pan? Pomimo zapewnien waszych "guru" typu wlasnie owsikowy burak, petru czy balcerowicz, ze wszystko runie.
W sumie jesli PIS robi was w kakowe oko (bo na to z waszych jekow wynika) to mysle, ze to bardzo dobrze. Znakomicie.
Janowy
-19 #10 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęJanowy 2019-01-11 21:25
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów...

Janowy chciał trochę pohejtować na WOŚP i podlał to wszystko sporą dawką fakenewsów. Pewnie się biedaczyna nawdychał mgły smoleńskiej... Najbardziej rozbawiła mnie informacja, że Caritas zatrudnia 14 pracowników. Ten pisowski Januszek nie pisze, że filie Caritasu są w każdym zakątku Polski. Łącznie to 39 Caritas diecezjalnych z centralami w stolicach diecezji plus Caritas archidiecezji przemysko-warszawskiej i Caritas diecezji wrocławsko-gdańskiej obrządku grekokatolickiego, Caritas Ordynariatu Polowego, Caritas Zakonu Bonifratrów. Tam to kto niby pracuje? Dobre skrzaty? :DŁącznie zatrudnienie Caritas w całym kraju to kilka tysięcy stanowisk. I tu przechodzimy do meritum, bo nie ważne ile ktoś ZBIERA, ale ile PRZEKAZUJE potrzebującym. A Caritasy potrafią przejadać 85 proc. swojego budżetu na koszty działalności, czyli… pensje, premie, nagrody i inne numery, jakie znamy z dojnej zmiany. Nie wiem, skąd ten pisi pomiot wziął dane o 550 mln rozdanych pieniędzy, bo jako żywo, w szpitalach trudno znaleźć choćby strzykawkę kupioną przez Caritas, a biedni Caritas to znają głównie z telewizji. Jak już jest jakaś akcja, to pachnie wałkiem na kilometr, jak chociażby w Caritasie diecezji Płockiej gdzie zaradni księża zwędzili 25 baniek z PFRONu. A może Janowy ma na myśli aferę z warszawskiego Caritasu, gdzie katabasy fałszowały wpłaty na bezdomnych? To również zdaje się tam wicedyrektor kupiła od kierowanej przez siebie organizacji nieruchomość za… 10 tys. zł! No ale na pewno im wszystkim TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻAŁY! A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że chociaż jedna z tych afer mam miejsce w WOŚP! Przecież księżą i smoleńscy hejterzy by Owsiaka zjadły! Jak tak nienawidzisz Owsiaka, to walnij sobie dziarę na czole „nie leczcie mnie sprzętem z WOŚPu” i nie wciskaj ludziom kitu.

Maniana - przeciez ty człowieku nie masz zielonego pojecia czym sie Caritas zajmuje! Skad ty, wielbicielu Jurasa Wilekiego te bzdury wyczytałeś? Strzykawka z caritas w szpitalu - wy wszyscy od owsika miłoscnego tacy jesteście kumaci? Strzykawek ze znakiem Caritas w szpitalu nie ma bo Caritas prowadzi całe szpitale i domy dla matek, zniedołężaniałych, bezdomnych ! I ci "zatrudnieni", inteligeńcie to zatrudnieni lekarze , pielęgniarki za psie grosze w tych ośrodkach. Całe lata, dzien po dniu w ciszy i bez rozgłosu. Nie było Jurasa i WOSP byl Caritas i WOCP, nie bedzie Jurasa i WOSP a Caritas i WOCP bedzie dalej. Żal mi cie cżłowieku - gdy widzę, jak owsik młodych ludzi na podobnych sobie niedouczonych buców wychował, to mi po prostu zal was. Zyj sobie w swoim przekonaniu, ze ledwo co maturzysta owsik uratowal swoim supe sprzetem ludzi. Pajacyku - nie sprzet leczy a ludzie, lekarze a tego owsik nie zapewnia.
Prezes PUPy
+17 #9 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęPrezes PUPy 2019-01-11 21:05
Cytuję Maniana:
Cytuję Janowy:

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów...

Janowy chciał trochę pohejtować na WOŚP i podlał to wszystko sporą dawką fakenewsów. Pewnie się biedaczyna nawdychał mgły smoleńskiej... Najbardziej rozbawiła mnie informacja, że Caritas zatrudnia 14 pracowników. Ten pisowski Januszek nie pisze, że filie Caritasu są w każdym zakątku Polski. Łącznie to 39 Caritas diecezjalnych z centralami w stolicach diecezji plus Caritas archidiecezji przemysko-warszawskiej i Caritas diecezji wrocławsko-gdańskiej obrządku grekokatolickiego, Caritas Ordynariatu Polowego, Caritas Zakonu Bonifratrów. Tam to kto niby pracuje? Dobre skrzaty? :DŁącznie zatrudnienie Caritas w całym kraju to kilka tysięcy stanowisk. I tu przechodzimy do meritum, bo nie ważne ile ktoś ZBIERA, ale ile PRZEKAZUJE potrzebującym. A Caritasy potrafią przejadać 85 proc. swojego budżetu na koszty działalności, czyli… pensje, premie, nagrody i inne numery, jakie znamy z dojnej zmiany. Nie wiem, skąd ten pisi pomiot wziął dane o 550 mln rozdanych pieniędzy, bo jako żywo, w szpitalach trudno znaleźć choćby strzykawkę kupioną przez Caritas, a biedni Caritas to znają głównie z telewizji. Jak już jest jakaś akcja, to pachnie wałkiem na kilometr, jak chociażby w Caritasie diecezji Płockiej gdzie zaradni księża zwędzili 25 baniek z PFRONu. A może Janowy ma na myśli aferę z warszawskiego Caritasu, gdzie katabasy fałszowały wpłaty na bezdomnych? To również zdaje się tam wicedyrektor kupiła od kierowanej przez siebie organizacji nieruchomość za… 10 tys. zł! No ale na pewno im wszystkim TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻAŁY! A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że chociaż jedna z tych afer mam miejsce w WOŚP! Przecież księżą i smoleńscy hejterzy by Owsiaka zjadły! Jak tak nienawidzisz Owsiaka, to walnij sobie dziarę na czole „nie leczcie mnie sprzętem z WOŚPu” i nie wciskaj ludziom kitu.

Brawo! Trafiłeś w punkt hejtera Janowego. Ja to już nawet nie czytam jego bełkotu, ciągle Tusk, Schetyna, Thun ..... Kołtun Janowy nie zauważył, że od 3 lat rządzi dojna i wali go w kakaowe oko, a ten kretyn się cieszy. Myślę, że na takich upośledzonych hejterków trzeba będzie przeznaczyć co najmniej jedną zbiórkę WOŚP w przyszłości.
Maniana
+27 #8 RE: 27 Finał WOŚP już w niedzielęManiana 2019-01-11 19:54
Cytuję Janowy:

Błysnąłes koleś, typową "owsikową" miłością. Dla twoje informacji bo bzdur napisałeś jak typowy lewak z Wągrowca:"...W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
W rekordowym dla Wielkiej Orkiestry Codziennej Pomocy roku 2010 udało się rozdać aż 550 milionów...

Janowy chciał trochę pohejtować na WOŚP i podlał to wszystko sporą dawką fakenewsów. Pewnie się biedaczyna nawdychał mgły smoleńskiej... Najbardziej rozbawiła mnie informacja, że Caritas zatrudnia 14 pracowników. Ten pisowski Januszek nie pisze, że filie Caritasu są w każdym zakątku Polski. Łącznie to 39 Caritas diecezjalnych z centralami w stolicach diecezji plus Caritas archidiecezji przemysko-warszawskiej i Caritas diecezji wrocławsko-gdańskiej obrządku grekokatolickiego, Caritas Ordynariatu Polowego, Caritas Zakonu Bonifratrów. Tam to kto niby pracuje? Dobre skrzaty? :DŁącznie zatrudnienie Caritas w całym kraju to kilka tysięcy stanowisk. I tu przechodzimy do meritum, bo nie ważne ile ktoś ZBIERA, ale ile PRZEKAZUJE potrzebującym. A Caritasy potrafią przejadać 85 proc. swojego budżetu na koszty działalności, czyli… pensje, premie, nagrody i inne numery, jakie znamy z dojnej zmiany. Nie wiem, skąd ten pisi pomiot wziął dane o 550 mln rozdanych pieniędzy, bo jako żywo, w szpitalach trudno znaleźć choćby strzykawkę kupioną przez Caritas, a biedni Caritas to znają głównie z telewizji. Jak już jest jakaś akcja, to pachnie wałkiem na kilometr, jak chociażby w Caritasie diecezji Płockiej gdzie zaradni księża zwędzili 25 baniek z PFRONu. A może Janowy ma na myśli aferę z warszawskiego Caritasu, gdzie katabasy fałszowały wpłaty na bezdomnych? To również zdaje się tam wicedyrektor kupiła od kierowanej przez siebie organizacji nieruchomość za… 10 tys. zł! No ale na pewno im wszystkim TE PIENIĄDZE SIĘ NALEŻAŁY! A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że chociaż jedna z tych afer mam miejsce w WOŚP! Przecież księżą i smoleńscy hejterzy by Owsiaka zjadły! Jak tak nienawidzisz Owsiaka, to walnij sobie dziarę na czole „nie leczcie mnie sprzętem z WOŚPu” i nie wciskaj ludziom kitu.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.