• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1934

Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarni

Zapraszamy mieszkańców powiatu wągrowieckiego na Debatę Społeczną w sprawie planowanej budowy SPALARNI w miejscowości Nowe.

Debata odbędzie się 23 czerwca (środa) o godzinie 18:00 w Hotelu Pietrak w Wągrowcu przy ul. Kościuszki. W trakcie spotkania głos zabiorą zaproszeni goście. Odbędzie się też debata społeczna, w której każdy z Was będzie mógł zadać pytanie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak poinformowali nas organizatorzy, na spotkanie zaproszeni zostali także włodarze: miasta, gminy i powiatu oraz radni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie.


Komentarze   

erwin
+2 #33 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarnierwin 2021-06-24 13:54
Pani prawnik poziom żenujący .
Mieszkaniec bar
+2 #32 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniMieszkaniec bar 2021-06-24 13:25
Żeby zacząć dyskusje i żeby wójt i przewodniczący nie płakali na lewo i prawo, to powinni odpowiedzieć na pytania mieszkańców niestety nie przyszli i co teraz trzeba ich chwalić, takich co uciekają przed odpowiedziami to jest tylko jedno określenie.... Co wyjaśnili przedstawili i komu chyba sobie na wzajem.
Było pytanie : kto i kiedy i dlaczego wydał zgodę kilka lat temu na spalarnie.
Skąd się wzięła kiedy powstała owa firma z jakiego powodu w nazwie ma Wągrowiec, skąd taka owa firma dowiedziała się o działce w tak małej wiosce w Wielkopolsce że może wybudować potężna jedną z największych spalarni w Polsce. Kto i co im obiecał że takiego od tak wybudują
Dlaczego nie poinformowano mieszkańców w debacie i zebraniach o pomyśle powstania spalarni, gmina twierdzi że wszystko było w gablotach, ale to nie nekrolog tylko poważna inwestycja, poza tym jak okres przed wyborami to we dwoje jak ze sraczkom po nocach chodzili po domach zbierając podpisy zebrania do nocy i zamiast zebrań sprawozdawczych to robili kampanie przedwyborczą i to pasowało i był czas.
Na taką instalacje powinny dostać wszyscy sąsiedzi gminy :Wągrowiec, Gołańcz, Skoki, Rogoźno, Miescisko wraz z mieszkańcami. A tu co burmistrz dostaje kilkanaście pism gdzie nic nie ma o spalarni, starosta dowiaduje się kilkanaście dni temu z lokalnych mediów, a przedstawicielka gminy odsyła mieszkańców do edukacji.
Jak się sprawa ma do już istniejącej spalarni w Poznaniu przecież ta w Nowym to by była konkurencją w zasięgu 59 kilometrów
A wystarczyło zajrzeć do KRS co to za firma i by się dowiedzieli że zajmują się importem odpadów niebezpiecznych.
Na tą chwilę wystarczyło by zmienić plan zagospodarowania terenu i po kłopocie.
Dwa lata sprawdzanie pisanie wywodów kto za to płaci z kogo kieszeni opłacane te wszystkie pisma ekspertyzy itp.
Nie powiem oczywiście gmina robi wszystko w świetle prawa i zachowaniem wszelkich administracyjnych procedur, ale to wszystko to w minimalnym procencie, niewystarczającym aby dyskutować na temat takiej inwestycji w takiej skali.
Wczoraj przedstawiciel gminy ewidentnie nie miał pojęcia o temacie spalarni, nie wiedziała kto i kiedy zadecydował o spalarni, a na koniec co ciekawe i zauważyłem z wypowiedzi pani przedstawiciela gminy jasno wynikło że wójt nawet nic nie wie i nie ma pojęcia o spalarni, co dopiero rada gminy.
Ja jeszcze się pytam gdzie wczoraj byli radni gminy sołtysi, bo najważniejszych już wiemy nie było, jak teraz można się domyśleć siedzieli i siedzą przed ekranami. Ale to nie nasza wina trzeba był przyjść i odważnie stanąć przed tematem mieszkańcami i swoimi wyborcami. gmina nie powinna mieć teraz pretensji do władz miasta, powiatu i mieszkańców.
Henry
-1 #31 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniHenry 2021-06-24 10:28
do Ernesta - MIESZKAŃCY.
Czytelnik
+1 #30 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniCzytelnik 2021-06-24 08:20
Do Jan K - prześledz szczegółowo postępowania toczące się w gminie - zakończone i obecne, od razu będziesz widzieć w których był za a w których na nie. I odnieść się do obecnie toczącego postępowania w sprawie spalarni.
Jan k
-7 #29 DebataJan k 2021-06-24 01:47
Do #27 podaj jeden przykład że wojt kiedy kolwiek opowiedział się za budowa spalarni i nie znajdziesz to że uczciwie prowadzi postępowanie i nie wypowiada się to to jest dowod lepiej człowieku zamilcz i się nie ośmieszaj
Ernest
+1 #28 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniErnest 2021-06-23 23:57
Kto był organizatorem debaty?
Czetlnik
+3 #27 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniCzetlnik 2021-06-23 23:44
Ciekawe dlaczego wójt nie przybyl,bał się otwarcie przyznać że i tak wyda pozytywną opinię? Może ma w tym interes? Mniejsze przedsięwzięcia z góry przekreśla a taką zatruwającą spalarnie popiera??? Ciekawe.... Nic bez powodu... Teraz jego wyborcy macie dowód na to jak bardzo pomyliloscie się w wyborach! NIE dla wójta. Ten człowiek już dawno powinien opuścić swoje stanowisko.
Mieszkaniec gminy h
-4 #26 DebataMieszkaniec gminy h 2021-06-23 23:40
I było tak jak przewidywałem hejt i agresja ile by nie wyjaśniać to i tak nic nie daje bo oni wiedzą swoje już przed spotkaniem trzeb było obrazić wszystkich wojta przewodniczacego radę żadne wyjaśnienia debata ja wiem swoje i już to nic że mówią prawdę to się nie liczy jest okazja to trzeba im dołożyć że to nie moralne i nie etycznie nie szkodzi liczy się polityka
uihy
+4 #25 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniuihy 2021-06-23 22:39
To jednak Berent miał jaja i przybył do Pietraka jak chodziło o spalarnie w mieście a wasz Przemuś gdzie był z tesciem ?
Obserwatorka
+8 #24 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniObserwatorka 2021-06-23 22:26
Tego można było się spodziewać. Nie pojawiły się osoby które nie zabierają głosu w trakcie sesji to i tutaj nie miałaby nic do powiedzenia. Zero własnego zdania. Pewnie jak zwykle popierają oświadczenie i stanowisko wójta. Boją się konfrontacji i normalnej rozmowy. Może w końcu czas na zmianę warty.
Mieszkaniec nowe
+10 #23 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniMieszkaniec nowe 2021-06-23 21:59
#20
BRAWO 👏 👏 👏 👏
Jak najszybciej wybory 🗳, całkowicie zablokować wszystko co związane ze spalarniom i zrobić przekształcenia działki na inne cele.
Referendum
+13 #22 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniReferendum 2021-06-23 21:44
Jak najszybciej referendum o odwołanie wójta i całej rady natychmiast.
To co dzisiaj widziałem i słyszałem to aż niemożliwe że ktoś na nich głosował i z naszych pieniędzy teraz żyją.
Jaś
+6 #21 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniJaś 2021-06-23 21:40
No to teraz jak jak wójt i i ten ala przewodniczącym oświadczenia i konfederacje wam odwalą to cały dzień będziecie słuchać i czytać. 😂😂😂
Mieszkanka
+11 #20 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniMieszkanka 2021-06-23 21:34
Panie Wójcie, dzielnie czyta Pan komentarz po komentarzu, zza szklanego ekraniku, a nie ma Pan odwagi spotkać się z ludźmi, którzy Pana wybrali. Jest Pan tchórzem. Spotkanie tylko potwierdziło po której jest Pan stronie. Podziękujemy Panu u radzie gminy w następnych być może przyspieszonych wyborach gdzie jest Wasze miejsce. To wy pracujecie dla Nas, nie odwrotnie i komentarz Pani prawnik, która się skompromitowała słowami ze mieszkańcy powinni się edukować za pośrednictwem darmowych porad prawnych, zeby zablokować inwestycje spalił Wasza dobre imię.
Bartol
+10 #19 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniBartol 2021-06-23 21:31
Debata ze strony gminy porażka i podatki płacimy na takich idiotów. Żal komentować, całkowicie zablokować gminę na zasadzie strajku i blokady urzędu gminy i w zbliżających się wyborach podziękować dosłownie wszystkim łącznie z tą zagubioną panią z formułką przepisów ustaloną przez wójta i jego "prawiczka 🤭" ups 🤭 prawnika miało być. O stanowisku przewodniczącego to szkoda gadać pensje dostaje a boi się spotkać z mieszkańcami w tak ważnej sprawie i wydaje kolejne oświadczenie. NIE DLA SPALARNI ✌️✌️✌️ a teraz jeszcze NIE DLA WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW I RADNYCH GMINY ✌️✌️✌️Pani przedstawiciel dała popis prawa administacyjnego.
Mix
+10 #18 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniMix 2021-06-23 21:15
Już po debacie, prawie godzinę a otrząsnąć się z szoku nie mogę. Stanowisko gminy i pani wypuszczona z ciągle powtarzającym się argumentem opartym na przepisach. I te oświadczenia tych dwóch, oczywiście jak myślałem strach im nie pozwolił konfrontacji z mieszkańcami, szczególnie przewodniczącego gbura, jak można napisać że się nie zjawi bo wszystko już Ci miał to powiedział, i to z naszych pieniędzy są uczymywani tacy popaprańcy. Żadnego radnego z gminy jeden chyba tylko sołtys, tragedia kogo żeście wybrali na te stanowiska.
Powielam pytanie kto wydał zgodę na taki plan zagospodarowania przestrzennego terenu. Pan wójt lub pan przewodniczący może któryś z panów tu odpowiedzieć na to pytanie. Czy też strach nie pozwala.
Do PIS Janowy
+3 #17 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniDo PIS Janowy 2021-06-23 13:32
Jebnij się w łeb 🤭
Marek Szuba
+2 #16 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniMarek Szuba 2021-06-23 10:49
Co za oszołom ustalać tak ważną debatę w czasie kiedy Polska na Euro 2020 walczy o wszystko?
Frekwencja będzie - mniej niż ZERO. "Brawa" dla organizatorów, jak tak dalej będziecie działać, to spalarnia powstanie szybciej niż myślicie.
Tak to właśnie wygląda, jak osoby bez elementarnej wiedzy biorą się za takie sprawy, trzeba było poradzić się komuś, zapytać. Klapa!!!
Zik
+4 #15 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniZik 2021-06-22 20:36
Nowik213, nie ma szans żeby takie rzeczy miały miejsce, prędzej stanie na przeciw buractwu w szeregach mieszkańców gminy i przeciwko spalarni. Swoją drogą dziwię się ze jeszcze w szeregi NIE DLA SPALARNI go nie wciągnęli, no chyba że działa z trzeciego rzędu ale to marnie to widzę i biednie dla dwóch wiadomych osób.
Jutro się przekonamy czy się zjawi.
Zik
+3 #14 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniZik 2021-06-22 20:30
Obserwator, masz rację będzie burak miał usprawiedliwienie. Bo ostatnio widziałem że lansuje się ze sportowcami taj jak by się na tym znał. A z niego działacz sportowy jak z koziej dupy trąba. Chyba że jest drugie dno. A ten jego pachołek to nie wiem czy dostał jakiś paraliż bo za każdym razem łeb jak 🦃 w drugą stronę nawet w kościele. Czy my im krzywdę zrobiliśmy nie to oni nad chcą zgotować piekło że spalarniom
Obserwator.
+8 #13 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniObserwator. 2021-06-22 17:36
Do #10
To nie przypadek. Celowa zagrywka wójta :) :) :)
Nowik 213
-4 #12 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniNowik 213 2021-06-22 14:46
Mieszkaniec WRC #6
Nie muszą budować żadnej Lini kolejowej, wystarczy że się dogadają z jednym z Wągrowieckich milionerów i właścicielem chyba jednej z największej posiadłości na terenie miasta wągrowiec mającego pod nosem ok kilometra torów kolejowych. Tylko pytanie czy dadzą jemu radę bo chyba nie zabardzo lubi owych gości co twierdzą że spalarnia to szansa i wielkie dobro dla całego rejonu.
Wwr
0 #11 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniWwr 2021-06-22 14:40
Ta debata to dla kogo, dla nas mieszkańców dziwne kogo eksperci mają uświadamiać nas mieszkańców.
Qwa to tych dwóch wiejskich cepów powinni uświadamiać co nam jako sąsiadom chcą zafundować, ale znając ich to w ogóle się nie pojawią pierwszy to przez to że nikt nie dopuści do jego długodystansowych wywodów o niczym, i drugi to strach mu nie pozwoli bo co ma dyskutować jak ani wykształcenia ani pojęcia nie ma o danej sytuacji.
Imie
+5 #10 Zbieg okolicznościImie 2021-06-20 19:30
Czy spotkanie jest w środę o 18 ,bo w tym czasie Polska gra ze Szwecją? Przypadek?
nocoto
+3 #9 pierdzistołeknocoto 2021-06-19 19:16
Już teraz wiele nielegalnych transportów śmieci jest z Niemiec.
Nie wyłapują wszystkich.
Jeśli ktoś myśli, że śmieci będą nasze, to grubo się myli.
Polsce zabraniają elektrowni węglowych, ale spalarni nie, bo ich śmieci muszą się gdzieś palić. Z dala od nich, byle by w kolonii polskiej.
Precz z takim przyklejonym do stołka wiecznym wójtem. Kogo wy, mieszkańcy gminy wybieracie od lat? Nie mieszkam w gminie, więc nie mam wpływu na ten wybór, ale na pewno nie mialby u mnie głosu od dawna.
W Rgielsku niech postawi u siebie na polu.
Pyra
-1 #8 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniPyra 2021-06-19 18:34
Ile tonami czy m3 podac trafia smieci na wysypisko bezposrednio od mieszkancow miasta i gminy wywozonych przez Remondis ?! W ciagu kwartalu /miesiaca -do wyboru.
I ile z tego jest utylizowanych w spalarnii Poznan.
Jako mieszkaniec wiem ze przepłacam za ten wywoz smieci a zyski kto bierze.
Spalarnia w Nowym zapewne zaspokoi oczekiwania Niemcow i innych spoza granic kraju bo najlepiej spalac daleko od kraju .
Do tego dochodzi rozjezdzanie dróg i ich niszczenie.
Słowem interes to jest dla inwestorow i klientow w ojro placacych.
A mieszkancom zostanie smród i karawana dostawczakow z odpadami.
PIS-Janowy
-12 #7 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniPIS-Janowy 2021-06-19 17:57
Moze podebatujcie o sensownosci szczepien i noszenia szmat na twarzach? Kiedy zaprosicie moze jakis normlanych lekarzy to wma sie w koncu oczy otworza na to jak z was kretynow robia ... Z ostatniej chwili:"...Firma zmusiła 23-letnią pracownicę w ciąży do szczepienia, dziecko zmarło po 42 minutach, a kobieta po 6 dniach
Ten świat staje się coraz bardziej obrzydliwy. Ponieważ postawy i zachowania wielu ludzi na to, co się dzieje są również obrzydliwe. Ale najgorsze jest to, że dowiadujemy się wszystkiego, co dzieje się ze szczepionkami za pośrednictwem sieci społecznościowych, a przypadki z jakimi mamy do czynienia stają się coraz bardziej dramatyczne.
W tym przypadku mężczyzna chce pozwać firmę za zmuszenie swojej 23-letniej żony, która była w ciąży, do zaszczepienia się. I jak to często bywa, szczepienie przerodziło się w tragedię. Spodziewane dziecko miało zawał serca w macicy i zmarło 42 minuty po otrzymaniu szczepionki..."
A tutaj jeszcze ciekawsze - dla tych ktorzy zamiast czosnku i cebuli wola pilota od TV i szpryce w ramie:"...Według danych opublikowanych przez Public Health England śmiertelność z powodu wariantu Delta COVID-19 jest sześciokrotnie wyższa wśród osób w pełni zaszczepionych, niż wśród osób, które nigdy nie otrzymały szczepionki.Spośród 4087 osób zakażonych wariantem Delta, które zostały w pełni zaszczepione, a od szczepienia upłynęło co najmniej 14 dni, zmarło dwadzieścia sześć. Odpowiada to śmiertelności 0,636 proc., która jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych, chorujących na ten wariant koronawirusa (0,0957 proc. zgonów, 34 zgony wśród 35 521 pozytywnych przypadków) – wynika z danych opublikowanych w raporcie z 18 czerwca przez Public Health England....Jak czytamy w raporcie, osoby w pełni zaszczepione są hospitalizowane w Wielkiej Brytanii częściej niż osoby nieszczepione. Dane dotyczące zdrowia publicznego pokazują, że 2 procent zaszczepionych osób (84 z 4087), u których wynik testu na wariant Delta był pozytywny, zostało przyjętych do szpitala (w tym osoby testowane przy wejściu do szpitala z jakiegokolwiek innego powodu) w porównaniu z 1,48 procent osób nieszczepionych (527 z 35 521).

Obecne dane są zgodne z danymi opublikowanymi w zeszłym tygodniu przez angielską agencję zdrowia publicznego, która również wykazała sześciokrotnie większą śmiertelność wśród w pełni zaszczepionych niż nieszczepionych oraz wskaźnik hospitalizacji wynoszący 2,3 procent wśród w pełni zaszczepionych co najmniej dwa tygodnie wcześniej w porównaniu z zaledwie 1,2 proc. wśród nieszczepionych...."
Do przemyslenia - oczywoscei nie przez Andrzeja2, Golema czy Renie bo tam taka umiejetnosc wymarla dawno temu ...
Mieszkaniec WRC
+4 #6 Pytania:Mieszkaniec WRC 2021-06-19 17:29
1.Czy w spalarni w Nowym będą spalane odpady medyczne?
2. Czy to prawda, że w planach jest planowana linia kolejowa do spalarni, by wozić codziennie odpady, śmieci wagonami?
3. Czy jest w planie spalanie odpadów nie tylko z całej Polski, ale także za naszej granicy?
Open Bankier
+5 #5 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniOpen Bankier 2021-06-19 11:16
Wójt Majchrzak pewnie nie przyjdzie...ze strachu przed suwerenem!
???
-4 #4 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarni??? 2021-06-18 22:01
jakiej mocy ma byc ta spalarnia ???
34MW??? to tyle co w Poznaniu!
czy potrzeba takiej wielkiej spalarni na tak male wysypisko?? chyba ze smieci maja jechac zewszad.
milego wieczoru . ostatni gasi swiatlo
Buc
-3 #3 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniBuc 2021-06-18 21:57
Przy okazji, żeby jakiś pożytek był to od razu ogłosić referendum w sprawie odwołania tch zafascynowanych spalarniom . I jak najszybciej wybory i wracać do normalnego życia.
Znając życie
-4 #2 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniZnając życie 2021-06-18 21:29
Znając życie papuszki się nie zjawią, sadzenie pyrów, masza w kościele itp. Itd. A nawet jak będą to płacz jacy to oni wspaniali tyle robią a wszyscy ich traktują jak idiotów, przecież spalarnia to wielkie dobro dla całego regionu. 🤮🤮🤮🤮
Hihi 😂
-8 #1 RE: Zapraszamy na debatę społeczną w sprawie budowy spalarniHihi 😂 2021-06-18 17:50
Zadać pytanie 😂😂komu tym dwóm.... 😂 😂 i na jaki temat, buraków czy wyworzenia szamba 😂😂Bo chyba nie o spalarni 🤣🤣

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.