• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 631

Koncert z okazji Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Zapraszamy na koncert z okazji Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Koncert odbędzie się 12 lutego o godzinie 1930 w parafii pw. Błogosławionego Michała Kozala w Wągrowcu.

Podczas wydarzenia po raz pierwszy zostanie wykonana 6-częściowa Uroczysta Msza na chór mieszany i orkiestrę smyczkową, skomponowana przez wągrowczanina Mikołaja Macioszka.

W trakcie koncertu zaprezentuje się także lokalny chór The Hoor, którego kierownikiem artystycznym jest Tomasz Kotwica. The Hoor uczci tego dnia 12-lecie swojej działalności.

Mikołaj Macioszek to absolwent wągrowieckich szkół: Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego i I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, oraz student studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie kompozycji i aranżacji prof. Krzesimira Dębskiego i prof. Wojciecha Olszewskiego. W latach 2018-2020 współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu przy spektaklu „Rodzina Addamsów”, pełniąc funkcję pianisty. Był aranżerem koncertu benefisowego Marka Gaszyńskiego „60 lat w służbie muzyce”, który odbył się w Luboniu w 2018 roku. Od dziewięciu lat pełni również funkcję organisty pomocniczego w Parafii pw. Bł. Michała Kozala w Wągrowcu. Jest również akompaniatorem w lokalnym chórze The Hoor.

Jego obecne działania skupiają się głównie wokół tworzenia muzyki symfonicznej (w której stara się łączyć idiomy różnych gatunków, zwłaszcza muzyki filmowej i jazzu) oraz komponowanie i opracowywanie dzieł chóralnych. Te zamiłowania poskutkowały między innymi Uroczystą Mszą na chór i orkiestrę, która zostanie wykonana pod jego batutą w sobotę 12 lutego we wspomnianej wcześniej parafii. Jest wielkim miłośnikiem symfonii i dzieł sakralnych, które stanowią dla niego niewyczerpane źródło inspiracji muzycznych i wiedzy teoretycznej. W czasie wolnym, oprócz komponowania i gry na fortepianie, stara się rozwijać również swój warsztat dyrygencki, gdyż spełnieniem marzeń jest dla niego prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych, grających jego dzieła. Choć na co dzień mieszka w Poznaniu, nazywa się lokalnym patriotą i zawsze z serdecznością wypowiada się o Wągrowcu, który ma dla niego szczególne miejsce w życiu.


 

Komentarze   

kolo
0 #1 RE: Koncert z okazji Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiegokolo 2022-01-27 12:07
Sadząc po ilości flag wywieszonych w czasie rocznicy Powstania Wielkopolskiego to raczej powinien się odbyć koncert piosenki rosyjskiej tym mieście nadal pełno jest czerwonych świn i byłych esbeków . Mamy rok 2022 a w urzedach nadal pracują towarzysze z byłej pzpr i funkcjonariusze aparatu bezpieczenstwa prl .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.