• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4408

Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włosku

Drużyna MKS Nielba zajęła pierwsze miejsce w tabeli I ligi, zdobyła tym samym możliwość awansu do Superligi. Możliwość awansu to jednak nie awans i dzisiaj nie wiadomo czy nielbiści zagrają z najlepszymi drużynami w kraju.

To czy Nielba zagra w Superlidze, zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym są pieniądze, a tych jak wiadomo, brakuje. Burmistrz Krzysztof Poszwa ustawia się z zawodnikami do zdjęć, jednak jego zachowanie i postawa pokazuje, że na Superlidze mu nie zależy.

Cały czas nie ma jasnej deklaracji włodarza odnośnie dofinansowania dla drużyny Nielby w rozgrywkach Superligi. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że bez pomocy finansowej miasta, już za około 10 dni stracimy możliwość awansu. Sytuacja jest napięta, wszystko zależy do Krzysztofa Poszwy.

Jak wygląda procedura awansu?

Samo zwycięstwo w tabeli I ligi to za mało, aby awansować. Awans nie jest automatyczny. Klub musi spełnić kryteria licencyjne.

- Jako klub mamy możliwość zagrania w nowym sezonie w Superlidze PGNiG. Jest to kolejny już awans, ale pierwszy do ligi zawodowej, która określa nam warunki, jakie musimy spełnić, chcąc grać z najlepszymi drużynami w kraju — poinformował Zbigniew Stanisławski, wiceprezes MKS Nielba.

Klub musi spełnić cztery kryteria, aby uzyskać licencję.

1. Kryterium sportowe (+)

Wymogiem udziału w rozgrywkach ligi zawodowej piłki ręcznej jest poziom sportowy potwierdzony wynikiem sportowym, w przypadku Nielby jest to mistrzostwo I ligi ZPRP. Do kryterium tego zalicza się również szkolenia młodzieży a w szczególności organizacja i prowadzeni drużyn juniorskich i udział ich w odpowiednich rozgrywkach ligowych.

2. Kryterium prawne (+)

Wymogiem takim jest forma prawna, a mianowicie, klub musi być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółką akcyjna i taką formę Nielba już posiada, teraz to Nielba Superliga Sp. z o.o.

3. Kryterium finansowe (-)

Przedstawienie planu budżetu na działalność klubu w lidze zawodowej poparte deklaracjami finansowymi na kwotę minimum 2 MILIONY złotych.

4. Kryterium infrastrukturalne (+)

Chodzi o warunki techniczne obiektów sportowych umożliwiających prowadzenie rozgrywek.

Kryteria to nie wszystko, sam proces licencyjny podzielony jest na dwa etapy:

1 etap — w którym obecnie jest Nielba, rozpoczął się w kwietniu złożeniem wniosku klubu o przystąpienie do ligi zawodowej oraz przedstawienie dokumentów sprawozdań i zaświadczeń. Decyzja kolegium ligi o dopuszczeniu do drugiego etapu ma nastąpić do 20 czerwca br.

2 etap — weryfikacja dokumentów i spotkania z klubami. Ostateczne dopuszczenie do rozgrywek ma nastąpić 1 sierpnia 2018 roku.

Dlaczego szanse są bardzo małe?

MKS Nielba spełnia na dzisiaj trzy kryteria licencyjne, cały czas boryka się z jednym... finansowym. Budżet, jaki musi posiadać klub to minimum 2 MILIONY złotych a takich pieniędzy Nielba nie ma. Klub prowadzi cały czas rozmowy z burmistrzem miasta, ale ten ociąga się z decyzją, do dzisiaj nie powiedział wprost czy da pieniądze Nielbie.

Naszym zdaniem i osób z otoczenia burmistrza mało prawdopodobne wydaje się, aby miasto dało pieniądze na ligę zawodową.

- Nie wiem jak teraz myśli burmistrz, ale wcześniej, kiedy byłem w jego klubie, często słyszałem, że nie zamierza on finansować ligi zawodowej, może natomiast finansowa sport młodzieżowy. Powtarzał to, jak mantrę, dlatego uważam, że miasto nie będzie uczestniczyć w kosztach. Dodatkowo warto dodać, że budżet miasta jest, jaki jest. Pijarowo Krzysztof Poszwa mówi o sukcesach, pomysłach oraz planach na przyszłość, jednak prawda jest taka, że budżet nie jest z gumy a część obietnic włodarza to czysta zagrywka polityczna. Jesienią wybory, więc nie może teraz powiedzieć Nielbie wprost, że nie da pieniędzy dlatego gra na czas — tłumaczy Marek Drobik, brat znanego wągrowieckiego szczypiornisty Damiana Drobika.

Sam Marek Drobik popiera awans Nielby do ligi zawodowej, jak twierdzi radny, to duża promocja dla miasta dlatego burmistrz powinien znaleźć środki finansowe na realizację tego zadania.

- Według mnie miasto stać na partycypację w kosztach, trzeba by jednak wprowadzić kilka zmian. Bezsensowne dla mnie wydaje się wydawanie gazety samorządowej, na którą idzie około 120 tysięcy rocznie. Warto dodać, że koszty są znacznie większe. Nikt przecież nie bierze pod uwagę kosztów związanych z wynagrodzeniami urzędników, którzy zajmują się tworzeniem gazety i dodatkowej strony internetowej — dodaje Marek Drobik.

Awans Nielby do Superligi to faktycznie spora promocja miasta. Mecze ekstraklasy emitowane są przez Canal+, to promocja ogólnopolska. Emisja reklamy w telewizji jest bardzo droga, tutaj wydając pieniądze, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu tzn. promować miasto na arenie ogólnopolskiej oraz posiadać klub w Ekstraklasie. Warto też dodać, że dużo większe wielkopolskie miasta nie posiadają swoich drużyn, które grają na najwyższym szczeblu.

Mecze w Wągrowcu to także wizyty kibiców, czyli kolejna promocja, kolejne pieniądze zostawione u lokalnych przedsiębiorców m.in. w lokalach gastronomicznych. Miejscowości Ząb też dzisiaj nikt by nie znał, gdyby nie Kamil Stoch

Zegar tyka a burmistrz cały czas w zawieszeniu. Może warto, aby włodarz wreszcie się określił, wtedy wszystko będzie jasne.

- Cały czas brakuje konkretów ze strony władz miasta w kwestii dofinansowania dla zespołu na kolejny sezon, a bez tego proces licencyjny zostaje realnie zagrożony. Warto pamiętać, że sukces pierwszej drużyny to silnik dla wszystkich młodszych grup. Dla dzieci i chłopców to pierwszy zespół jest autorytetem i motywacją do gry w naszym szczypiorniaku, po to, by zagrać ostatecznie dla zawsze wypełnionej kibicami hali. Pamiętajmy, że NIELBA jest najbardziej znanym i najlepszym produktem reklamowym i markowym Wągrowca. Tego nie da się wycenić. Ufam, że jeszcze wszystko jest możliwe i zobaczymy Nielbę w Superlidze. Panie Burmistrzu! Pana ruch! - apeluje do burmistrza radny Krzysztof Tyborski.

O jakiej kwocie mówimy?

Klub MKS Nielba na grę w Superlidze w sezonie 2018/2019 potrzebuje 2 MILIONY złotych. Prywatni sponsorzy już zabezpieczyli połowę potrzebnych środków, burmistrz miał dać poręcznie na pozostałą kwotę, ale rozmowy stanęły w martwym punkcie.


Dzisiaj trudno mówić o awansie, o Superlidze, bo jak widać już za 10 dni może okazać się, że wywalczone zwycięstwo I ligi nie musi oznaczać awansu do Superligi. Jeżeli nie awansujemy teraz, to stracimy wielką szansę, która w najbliższych latach może się już nie powtórzyć.


Komentarze   

KIBIC
0 #46 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKIBIC 2018-06-12 23:34
Cytuję Janek nad:
A może Pan drobik się wykaże i znajdzie sponsora na 2 mln zł. A nie tylko kłapać językiem

Cytuję Janek nad:
A może Pan drobik się wykaże i znajdzie sponsora na 2 mln zł. A nie tylko kłapać językiem


a
Lechu
+8 #45 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuLechu 2018-06-11 14:57
No jest wiele stawianie nie potrzebnych kibli i wydawanie na inne bzdury a dla waszej swiadomości granie w pilke to tez zarabianie zero komentarzy dla tych co sie nie znaja ten klub to wizytowka i tak zagra w super lidze i tak zblizaja sie wybory ludzie juz wiedza na kogo glosowac bo w probnych glosowaniach pan poszwa przegral wiec powodzenia dla tych co w dupe wychodzą
Ryszard
-11 #44 mieszkaniecRyszard 2018-06-11 12:34
Jest wiele ważniejszych spraw w mieście a nie finansowanie piłki ręcznej która nie ma szans w Superlidze
Na banę
-4 #43 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuNa banę 2018-06-11 12:28
Cytuję Kimono:
Żadnego finansowania! Wyst :Darczy, że zjedliście tort za moją kase! Żadnego finansowania garstce obiboków, testosteronów niezłej fuchy z kasy podatników. Chcesz gonić za piłką to sobie goń ale za darmo! Albo na bane i do roboty do Poznania, a nie zastraszacie tu włodarza obiboki.

Masz rację za ryj i o glebę, świetna metoda! :DNa banę i do roboty :lol::D
Bsbsb
-5 #42 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuBsbsb 2018-06-11 10:54
Nie śledzę osiągnięć Nielby ale wydaje mi się że jak są wyniki to powinna być kasa.nie ma sensu pakowanie pieniędzy w tak zwana studnie bez dna. Fani Nielby-300 tyś to duże pieniądze które można by zainwestować w inne potrzebne rzeczy miastu. Inwestować trzeba jeśli jest potencjał . Ilu jest wiernych kibiców Nielby? Widać na niektórych zdj z meczy także się nie oszukujmy dla garstki ludzi pakować takie pieniądze?
Mały
+9 #41 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuMały 2018-06-11 07:35
Koleś ty jakiś popieprzony jesteś kopnij to ty sie w głowe czlowieku na reczna chodzi pół wagrowca deklu i my tego chcemy po placimy za bilety a ty jak nie chodzisz i nie masz pojecia o tym sporcie poczytaj sobie ksiażki i nie wpieprzaj sie tu sponsorzy i wladze klubu swoje zrobili a pan burmistrz musi sie pozytywnie nastawic jesli chce nadal żadzic miastem cwaniaku ty
spokojny
0 #40 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuspokojny 2018-06-10 20:47
Co wy testosteronu tu jakieś pogróżki stosujecie?! To nie kasa burmistrza, tylko wszystkich mieszkańców, więc ręce precz.Chcesz gonić piłkę, to ją sobie goń i wydzieraj gębę na boisku, pluj i kop trawe, może ci agresja minie.Wstyd finansować takich, bo kto wie, czy nie zostaliby zdyskwalifikowani za nadużywanie.A teraz idź kopnij swoje drzwi.
Fri
0 #39 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuFri 2018-06-10 20:24
Cytuję Teresa:
Cytuję Kibic:
Mało się o tym mówi Nielba jest chyba jedynym klubem w Polsce gdzie 95% składu drużyny to wychowankowie

I chyba jedynym ktory w zdecydowanej większości utrzymywany z publicznej kasy. Najprościej dajcie mi więcej kasy bo potrzebuję. Na pewno juz rocznie milion dostaja i jeszcze dawac malo innych potrzeb w tym mieście.

Cytuję Teresa:
Cytuję Kibic:
Mało się o tym mówi Nielba jest chyba jedynym klubem w Polsce gdzie 95% składu drużyny to wychowankowie

I chyba jedynym ktory w zdecydowanej większości utrzymywany z publicznej kasy. Najprościej dajcie mi więcej kasy bo potrzebuję. Na pewno juz rocznie milion dostaja i jeszcze dawac malo innych potrzeb w tym mieście.

Oczywiście, że nie dać!To kasa wszystkich mieszkańców
Kimono
+1 #38 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKimono 2018-06-10 20:19
Żadnego finansowania! Wystarczy, że zjedliście tort za moją kase! Żadnego finansowania garstce obiboków, testosteronów niezłej fuchy z kasy podatników. Chcesz gonić za piłką to sobie goń ale za darmo! Albo na bane i do roboty do Poznania, a nie zastraszacie tu włodarza obiboki.
Nielba
+1 #37 O włos od tragediNielba 2018-06-10 18:14
Sami na niego głosowaliście to tez sami bierzcie to na klatę co sie dzieje w mieście. Następnym razem sie zastanówcie moi drodzy mieszkańcy Wrc kogo na głosujecie . Rozpierdolili wszystko cała otoczkę sportu na wszystkich szczeblach . Jeden wielki taniec [wpis niecenzuralny] z gwiazdami krawaty garnitury i kupione matury .
Mały
+10 #36 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuMały 2018-06-10 04:26
A wiec panie Krzysztofie jesli to zrobisz i nie dasz kasy twoja ostatnia kadencja juz moze pan zwijac manele to co pan wyprwia w tym miescie to jakaś paranoja ludzie do pana jeżdżą sie proszą a pan to olewa tak nie może byc ten klub to wizyówka tego miasta a pan chce to przepaścic unika wszelkich rozmów a inne pierdoły pan ma by robic a wspomóc klubu pan nie chce wiec czekamy na pana posuniecie tak nie moze być albo teraz albo wcale
Laj
+2 #35 KoLaj 2018-06-09 23:28
Krzychu rozliczamy Ciebie i Smyka.
Yyyyyy
+4 #34 GggggYyyyyy 2018-06-09 23:25
Płacimy za te gazety. Ludzie ile można. Ps.Smykowski oby Kcynska Ciebie nie wzięła bo huj jestes jak i kp
Yyyyyy
+4 #33 GggggYyyyyy 2018-06-09 23:22
Taka szansa A Krzychu po hamulcach Ale zawsze był słaby oj bardzo. Bohater swojej gazety
Luxseburg
+6 #32 FracjaLuxseburg 2018-06-09 23:17
Znasz języki i biegiem do siostry .....pojedziesz na teczkach za to że Oskarzales ludzi co dobrze czynili. Gdzie twój wilk i twoja jencowa. Brakuje coś ludzi. A CBA CZEKA za te działki co Krzychu kupiles
Ooooo
+4 #31 LlllleeeOoooo 2018-06-09 23:12
Niechcial Nielby jak oczernial Kasprzaka i Kolackiego. Teraz udaje ale czas wyboru będzie za kilka misuecy. Pamiętamy K co zrobiles
K
+4 #30 BK 2018-06-09 23:09
Czasu już mało. NIELBA na 1mc była od marca A burek nic . Teraz udaje ze coś szuka
ihhhhaaaahaaa
+1 #29 Zebrac kazdy mozeihhhhaaaahaaa 2018-06-09 22:03
A może by tak szanowny pan Prezes Kurpinski wzial sie do roboty. Zlozyli papiery od kwietnia, czy zyskał od tego czasu jakiego nowego sponsora? Z reszta czego wymagac od goscia ktory prowadzil kiedys swoj biznej a pozniej... puk puk KOMORNIK.
Kibic N
-2 #28 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKibic N 2018-06-09 20:21
Cytuję Janek nad:
A może Pan drobik się wykaże i znajdzie sponsora na 2 mln zł. A nie tylko kłapać językiem

Żeby znaleźć sponsora trzeba najpierw znaleźć się w SUPER LIDZE-wtedy drzwi otwierają się szeroko na poważne firmy,które mogą w całości pokryć finansowanie , bo zwyczajnie IM się to opłaca.Miasto powinno dać szansę klubowi i zabezpieczyć te 300 koła .
Janek nad
+4 #27 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuJanek nad 2018-06-09 19:47
A może Pan drobik się wykaże i znajdzie sponsora na 2 mln zł. A nie tylko kłapać językiem
Radny
+3 #26 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuRadny 2018-06-09 17:53
Radio wymienia sponsorów a płaci Urząd Miejski, tylko problem w tym, że burmistrz radnym nie odpowiedział ile. Koncert Dody to spory koszt, każda firma chce takiej MIEJSKIEJ PROMOCJI.
Łatwo burmistrz wydaje nasza kasę, oj łatwo!!!
wściekły mieszkaniec
+6 #25 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuwściekły mieszkaniec 2018-06-09 17:20
Gdzie można zgłosić zaśmiecanie mojej skrzynki pocztowej? Nie życzę sobie wrzucania niezamawianej makulatury, finansowanej z moich podatków!
nie naiwny
+3 #24 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskunie naiwny 2018-06-09 15:46
W radiu wymienia się sponsorów imprezy,a zaprasza obecny burmistrz.
Może okazać się że głównym sponsorem są niestety mieszkańcy Wągrowca,którzy pokryją lwią cześć z zapłaconych podatków.
Nie mam nic przeciwko imprezie,ale wolałabym być uczciwie informowany.
kyf
+2 #23 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskukyf 2018-06-09 14:43
Dlaczego Poszwa płaci za reklame w radio skoro wydaje swoją gazete za Nasze pieniądze Czyhżbyh się obawiał że to gó...o czytają
nieliczni ?
Lew_polityczny
0 #22 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuLew_polityczny 2018-06-09 14:39
Cytuję DaroN:
Przyjedzie Doda pokazać pośladki i kaska poleci
to impreza Radia ale za przychylność, za dobre informacje o jaśnie panującym, zapłaci sam boss. Radni pytali o koszty to wszystko tajne, czyli jest normalnie, radni nic nie wiedzą, może Portal ujawni ile burek płaci za koncert DODY z okazji rocznicy radia?
DaroN
0 #21 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuDaroN 2018-06-09 11:59
Przyjedzie Doda pokazać pośladki i kaska poleci
dobromir
+4 #20 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskudobromir 2018-06-09 11:56
kupić 10 kibli zrobić w nich biura do burmistrza i zastepcy i zapewne bedzie o tym głośniej jak o Nielbie
lolek25
+4 #19 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskulolek25 2018-06-09 11:44
Poszwa dawaj kasę na ligę zamiast wydawać ją na jakieś bezsensowne toalety, siłownie plenerowe czy place zabaw o pseudo gazecie nie wspominając. Wyłożenie kasy to twoja ostatnia realna szansa na jesienną reelekcję i niech to w końcu do ciebie dotrze. Tylko kibice Nielby i rodzice dzieciaków ze szkółek mogą jeszcze na ciebie zagłosować. Przestań wierzyć wszystkim swoim przydupasom którzy wprowadzają cię w błąd co do twojego poparcia w mieście. Obecnie ono praktycznie nie istnieje.
mieszkaniecccc
+6 #18 wcmieszkaniecccc 2018-06-09 10:55
Zamiast superligi będzie 10 kibelków za ponad 100tyś. za sztukę :Pżarty żartami, ale promocja miasta w tv to największa promocja w którą powinno się inwestować.
Kibic N
+6 #17 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKibic N 2018-06-09 09:59
Cytuję Leszek 34:
Panie radny dużo większe miasta Wielkopolski nie posiada drużyny które grają na najwyższym szczeblu bo prostu ich nie stać. Najprościej pieniądze powinny sie znaleźć - puste słowa. Jak nie stać mnie to nie jeżdżę mercedesem. Tyle lat ladowano tam miliony i jakosc ta promocja nie przyciąga inwestorów,

A na pierdoły wyrzucać pieniądze to nas stać?
Obywatel
-7 #16 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuObywatel 2018-06-09 09:43
A może radni się by dołożyli co wy na to
WaldekW
+7 #15 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuWaldekW 2018-06-09 09:01
Burmistrzem był Stanisław Wilczyński była Superliga, jest Krzysztof Poszwa i nie ma nic... kupa i kamieni kupa.
Warto dodać, że Poszwa ma większy budżet a przynajmniej tak mówi, teraz widać jakie to kłamstwo, bo wlicza do budżetu miasta 500+ a to około 20 MLN rocznie
Kibic
+3 #14 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKibic 2018-06-09 07:59
Józek burmistrz ma dac 300 tys. zł a nie 2 MILIONY, więc nie kłam jak piszesz, na resztę tj. 700 tys. zabezpieczenie, MILION dali sponsorzy, czytaj ze zrozumieniem.
jaaaaa
+6 #13 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskujaaaaa 2018-06-09 07:25
Mówicie, że nie warto dokładać etc. Ale czy jakiś elektryczny bus za prawie 1 mln zł jest potrzebny (http://www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-miasta/10390-sanocka-firma-spoznia-sie-z-dostawa-autobusu-beda-kary)?
Leszek 34
+3 #12 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuLeszek 34 2018-06-09 07:23
Panie radny dużo większe miasta Wielkopolski nie posiada drużyny które grają na najwyższym szczeblu bo prostu ich nie stać. Najprościej pieniądze powinny sie znaleźć - puste słowa. Jak nie stać mnie to nie jeżdżę mercedesem. Tyle lat ladowano tam miliony i jakosc ta promocja nie przyciąga inwestorów,
józek
-6 #11 interiajózek 2018-06-09 06:28
Ten portal to samo dno a ci redaktorzy do jeszcze większe

Sami dajcie 2 miliony Miasto to dojna krowa inwestycji nad jeziorem brak od wielu wielu lat
promenada to następne dno brak oświetlenia brak dróg lokalnych a te co są to strach jeździć itd
a wy każecie dać 2 melony durnie na co ?
Niech portal wrc się dołoży Kredyt weźcie !!!
Teresa
-9 #10 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuTeresa 2018-06-09 00:27
Cytuję Kibic:
Mało się o tym mówi Nielba jest chyba jedynym klubem w Polsce gdzie 95% składu drużyny to wychowankowie

I chyba jedynym ktory w zdecydowanej większości utrzymywany z publicznej kasy. Najprościej dajcie mi więcej kasy bo potrzebuję. Na pewno juz rocznie milion dostaja i jeszcze dawac malo innych potrzeb w tym mieście.
KIBIC
+11 #9 KIBICKIBIC 2018-06-09 00:13
TO CZWARTY KLUB W POLSCE POD WZGLĘDEM
SZKOLENIA MŁODZIEŻY W PIŁKĘ RĘCZNĄ
KIBIC
+5 #8 SUPER LIGAKIBIC 2018-06-09 00:04
TAK PAN POSZWA ZNOWU STRZELA SOBIE W KOLANO PROPONUJE PANA MARKA DROBIKA NA BURMISTRZA I BRACIA DROBIK ZAFUNDUJĄ NAM TAKĄ PIŁKĘ RĘCZNĄ NA JAKĄ LICZY CAŁY WĄGROWIEC I WIELKOPOLSKA
Kibic
+14 #7 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKibic 2018-06-09 00:01
Mało się o tym mówi Nielba jest chyba jedynym klubem w Polsce gdzie 95% składu drużyny to wychowankowie
Paweł W.
+8 #6 Kibic nielbyPaweł W. 2018-06-08 23:50
jeszcze jedno, tak dla wyjaśnienia, burmistrz ma dać poręczenie na milion a nie gotówkę.Cytat:
Przedstawienie planu budżetu na działalność klubu w lidze zawodowej poparte deklaracjami finansowymi na kwotę minimum 2 MILIONY złotych.
Mają przedstawić plan budżetu z zabezpieczeniem. A wiesz, że Canal+ zapłaci za emisję meczy Nielbie? Więc kasa szybko wróci.
Paweł W.
+8 #5 Kibic nielbyPaweł W. 2018-06-08 23:47
I Liga odpada, młodzi zawodnicy chcą się rozwijać, więc odejdą do innych klubów, drużyna, aby się rozwijać musi awansować.
Znow
-5 #4 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuZnow 2018-06-08 23:44
Cytuję Kibic:
Głupi komentarz, to nie wydatek dla miasta tylko inwestycja, sponsorzy sami przyjdą jak klub będzie w Ekstraklasie, teraz nikt nie zainwestuje, czytam, że sponsorzy lokali już dali MILION, mało?

A jak wygląda to w innych miastach? Czy inne miasta wykładają taki % budżetu dla klubu? Czy mają swoich sponsorów? Fajnie że mamy taki klub ale skoro nie ma sponsorów to po co pchać się na siłę ? Może lepiej zostać w 1 lidze i regularnie wygrywać niż awansować i znowu marudzić że nie stać nas na to.
Paweł W.
+5 #3 Kibic NielbyPaweł W. 2018-06-08 23:43
Jaka nagonka? Wiedziałeś jak wygląda procedura, wiedziałeś, że Nielba stała się spółką prawa handlowego i że nie jest już stowarzyszeniem? To bardzo ważne informacje, opisane bardzo szczegółowo i przejrzyście. Wągrowiec już świętował wejście a tu proszę to nie jest takie oczywiste.
Kibic
+5 #2 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuKibic 2018-06-08 23:41
Głupi komentarz, to nie wydatek dla miasta tylko inwestycja, sponsorzy sami przyjdą jak klub będzie w Ekstraklasie, teraz nikt nie zainwestuje, czytam, że sponsorzy lokali już dali MILION, mało?
Znow
-14 #1 RE: Czy Nielba zagra w Superlidze, awans wisi na włoskuZnow 2018-06-08 23:38
Znowu tylko nagonka.. to może portal zaangazowalby się w poszukiwania sponsorów dla klubu a nie tylko sial propagandę? Poza tym Wągrowiec jest aż tak bogaty i rozwinięty żeby wydawać sobie pieniądze od tak na sport? Jest wiele innych, wazniejszych rzeczy na które można przeznaczyć te pieniądze.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.