• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 6975

Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w Superlidze

Zwycięzcy rozgrywek I ligi Nielba Wągrowiec i SPR PWSZ Tarnów oraz KPR Legionowo prawdopodobnie nie zagrają w PGNiG Superlidze. Klubom przysługuje prawo do odwołania.

Komisarz PGNiG Superligi informuje, że do udziału w postępowaniu licencyjnym w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 zgłosiło się 17 zespołów spełniających kryterium sportowe. W dniach 08.06.2018 r. i 11.06.2018 r. Komisarz Ligi zdecydował o wydaniu decyzji odmownych dla trzech klubów: Nielba Wągrowiec, SPR PWSZ Tarnów, KPR Legionowo.

- Terminy i regulamin procesu licencyjnego są znane od marca. Kluby miały ponad 2 miesiące, by przygotować dokumenty. Każdy pierwszoligowiec, który chce awansować, nie może rozpocząć działań na 2-3 dni przed ostateczną datą — podkreśla Komisarz Ligi Piotr Łebek.

W tym roku podniesiono minimalny budżet do 2 mln złotych (do tego zabezpieczone 500 tys. na spłatę zobowiązań). Finanse to tylko jeden z warunków przyznania licencji.

- Czym innym jest kryterium sportowe, a czym innym prawne i finansowe. Każde należy spełnić i każde jest równie ważne. Nie są to wymagania nierealne, skoro MKS Kalisz w tamtym roku już na początku miał przygotowane dokumenty do postępowania licencyjnego — wyjaśnia Łebek.

Nieoficjalnie wiadomo, że KPR nie spełnił niektórych wymagań finansowych, a klubom I ligi - zwycięzcom grup A i B - dodatkowo nie udało się spełnić aspektów prawnych.

Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ZPRP w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Pozostałe decyzje licencyjne zostaną wydane w terminie do 20 czerwca 2018 r.

Kryterium finansowe dla klubu MKS Nielba okazało się nie do przejścia m.in. przez brak porozumienia z burmistrzem miasta.


Jak dzisiejszy komunikat przyjął prezes MKS Nielba Daniel Kurpiński?

– Oficjalnego pisma jeszcze nie otrzymaliśmy, ale z komunikatu komisarza Ligi jednoznacznie wynika, że podobnie jak Tarnów i Legionowo zostaliśmy wykreśleni. Wiąże się to z niezabezpieczeniem budżetu, który wynosi 2 miliony złotych. Klub MKS Nielba Wągrowiec deklaracje sponsorów, które opiewały na milion złotych, wysłał do Superligi kilka tygodni temu. Po wielu spotkania z włodarzami Miasta Wągrowca nie otrzymaliśmy pełnego zabezpieczenia finansowego na cały sezon 2018/19 Superligi, taka deklaracja to 50 procent budżetu, który nam brakuje. Nadzieja umiera ostatnia. Pozostało 14 dni to dużo i mało czasu. Apeluje w tym miejscu do wszystkich sympatyków MKS Nielby Wągrowiec, ale również do wszystkich ludzi, którzy nie mieli dotąd z Handballem nic wspólnego. Jesteśmy otwarci na każdego. Powstała już spółka akcyjna Nielba Wągrowiec Superliga. Co było jednym z głównych wymogów licencyjnych. Trzeba wierzyć, że nam się uda. Bo, gdzie jak nie Tu i Teraz! - tłumaczy Daniel Kurpiński, prezes MKS Nielba Wągrowiec.


Komentarze   

P.
+1 #25 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeP. 2018-06-13 06:34
Bzdury pleciesz bo to wlasnie prezes wyciagnal cala Nielbe z dlugow jakie zostaly. To on biega od rana do wieczora. A to ze jezdzi konno i w tym tez sie doskonale sprawdza jako trener to tylko swiadczy jak bardzo mu zazdroscicie ze potrafi zarzadzac.
A co ty wiesz o karze ? Chyba nic skoro tylko potrafisz z anonima tutaj sie wypowiedziec .
Szkoda mi slow na takich co wiecej szumu robia i nic do tej sprawy nie wnosza. Nie masz zdania ani wiedzy siedz cicho. I zajmij sie swoimi sprawami np. Dzieckiem ktore mass a ktore na pewno bedzie chcialo kiedys grac w pilke to ciekawe czy tez bedziesz taki madry.
Pozdrawiam .

Cytuję koń rafał:
odpowiada za to tylko i wylacznie prezes klubu. Kto jest za to odpowiedzialny ? Skoro tak pieknie mowi ze buduje to kilka lat to mial kilka lat na znalezienie tylu sponsorow zeby byl ten budzet. Ile Nielba dostala kary finansowej za jego zachowanie w trakcie sezonu? Pamietacie tą sytuacje? Bo ja po tym meczu z dzieckiem już na mecz nie poszedlem. Przykro ale moim zdaniem brakuje prezesa klubu w pilce recznej i pilce noznej. Osoba ktora sie zna na rzeczy, a nie jezdzi na koniu
Janusz i Halinka
+2 #24 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeJanusz i Halinka 2018-06-12 22:50
2 miliony mają pójść? Ludzie, jak na jedno się da to inni się odezwą... Kiedyś to było...
Zygzak McQueen
-3 #23 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeZygzak McQueen 2018-06-12 22:12
Ani poszwa, ani Prezesik nie załatwią żadnych sponsorów. Firmy prywatne typu Polinova mają to w "pompie", a państwowe spółki są opanowane przez PiS. Widzicie kogoś z PiS zainteresowanego poszukaniem dojścia do prezesów spółek państwowych? Z drugiej strony po co? jeżeli miastem, powiatem, gminami ościennymi rządzą ludzie PO, PSL i beton SLD? Po co robić splendor obecnie rządzącym? Po to żeby mogli podpisać się pod sukcesem i powiedzieć, że załatwiliśmy nie mówiąc prawdy, tak jak to się dzieje cały czas!!!!
NIE NIE
+9 #22 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeNIE NIE 2018-06-12 20:56
Cytuję z lipowej:
a wystarczylo kilka kilkanascie lat wstecz przyciagnac jakes duze firme produkcyjne do wagrowca by byl porzadny przemysl. wtedy nie byloby problemow ze sponsorami, kasa to bylby najmniejszy problem .
nie wiesz co piszesz, po jazdach Poszwy żadna duża firma nie chce słyszeć o sponsoringu Nielby, pamiętasz akcję z Polinova?
Jak mówią przedsiębiorcy i włodarze z całego powiatu Poszwa nie jest partnerem do rozmów, bo zbyt często zmienia zdanie.
Wiara
-1 #21 WagrowcaWiara 2018-06-12 20:35
LPotrzeba była zabezpieczenia kasy. Na 12mc. Nielba już powołała obligatoryjnie Spółkę Akcyjną. Czytajcie Strona Nielby lub Fb
Kibice
+9 #20 NielbyKibice 2018-06-12 20:32
3lata pracy. Druzyna Wygrala. Prezes zebrał 1mil. Miasto tylko udaje ze się Stara. Nielba od marca była na 1-2 mc. Na co czekał Poszwa. Ludzie taka szansa się może przez lata nie .....brak słów.
mieszkamtu
+5 #19 kogo wina?mieszkamtu 2018-06-12 20:30
Ciekawe dokładnie kogo wina...czy burmistrza ,,że nie dał kasy", czy ktoś się ociągał z dokumentami na ostatnią chwile? kogo wina? to do dymisji w trybie natychmiastowym!
z lipowej
+3 #18 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w Superlidzez lipowej 2018-06-12 20:30
a wystarczylo kilka kilkanascie lat wstecz przyciagnac jakes duze firme produkcyjne do wagrowca by byl porzadny przemysl.
wtedy nie byloby problemow ze sponsorami, kasa to bylby najmniejszy problem .
promo miasta przy okazji a tak mamy ronda markjety urzedy i banki czyli wszystko gdzie sie kase wklada a nie przynosi zysku, sa male firemki ale one maja ciezko bez porownania z duuzym przemyslem
koń rafał
+2 #17 prezes ... dramatkoń rafał 2018-06-12 20:26
odpowiada za to tylko i wylacznie prezes klubu. Kto jest za to odpowiedzialny ? Skoro tak pieknie mowi ze buduje to kilka lat to mial kilka lat na znalezienie tylu sponsorow zeby byl ten budzet. Ile Nielba dostala kary finansowej za jego zachowanie w trakcie sezonu? Pamietacie tą sytuacje? Bo ja po tym meczu z dzieckiem już na mecz nie poszedlem. Przykro ale moim zdaniem brakuje prezesa klubu w pilce recznej i pilce noznej. Osoba ktora sie zna na rzeczy, a nie jezdzi na koniu
Lechu
+7 #16 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeLechu 2018-06-12 20:19
Dziekujemy burmistrzu zaoszedziles kase na inne bzdury dziekujemy za wszystko my kibice pamietamy to i wkrotce zmieni sie to poniewaz bedzie inny burmistrz pan niech pakuje manele bo nie wygra pan tego
Kibic N
+6 #15 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeKibic N 2018-06-12 19:49
nie udało się spełnić aspektów prawnych?
To proszę o informację konkretną jakich i z czyjej winy?
Kibic nielby
+5 #14 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeKibic nielby 2018-06-12 19:24
Chyba nie ma lepszej szansy na wypromowanie miasta niż rozgrywki superligowe. Cóż. Ważne ze na własną gazetę jest.
lolek25
+4 #13 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w Superlidzelolek25 2018-06-12 19:11
No to podziękujemy burkowi podczas jesiennych wyborów.
Lolek
+5 #12 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeLolek 2018-06-12 19:04
Cytuję wKURZONY:
Kibic to dla wyjaśnienia, kryterium prawne spełnione. Zamiast stowarzyszenia jest Sp. z o.o. - KŁAMIESZ KIBOLU!!! KLAKIERZE PO.

Cytat:
Kryterium prawne Wymogiem takim jest forma prawna, a mianowicie, klub musi być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółką akcyjna i taką formę Nielba już posiada, teraz to Nielba Superliga Sp. z o.o.
Komunikat Piotra Łebka. Wiadomo, że KPR nie spełnił niektórych wymagań finansowych, a klubom I ligi - zwycięzcom grup A i B - dodatkowo nie udało się spełnić aspektów prawnych. Więc stul dziub jak jesteś tak zorientowany iż sądzisz, że stworzenie spółki jest jedynym kryterium prawnym. Poczytaj podrecznik licwncyjny baranie... Pozatym skonczyłoby się jak w Elblagu. Mierzcie siły na zamiary... nikt z klubu nie wychyla się poza Wgr w poszukiwaniu sponsorów i tak jest od lat mimo iż Nielba byłaby jedynym klubem z województwa na superligowym poziomie...
KOLO
+10 #11 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeKOLO 2018-06-12 18:59
Nie jestem zwolennikiem burmistrza ale nie mówcie ze to jego wina. Faktycznie z decyzją się ociąga ale czy Nielbę na to stać aby grała w Superlidze? Na pewno nie. Budżet klubu jest jaki jest, aby wejść do Superligi i powalczyć o utrzymanie trzeba mieć zawodników (zrobić transfery) bo obecnym składem można tam podawać piłki z autu. Różnica jest taka że kilka lat temu jak Wisła miała z Orlenu 9 mln na ręczną to Nielba miała 900tyś na ręczną i nożną razem. Szok???!!! Prawda jest okrutna ale Nielba nie dba o swoich wychowanków. Chłopaki grają często od 8 roku życia, my jako rodzice płacimy za sprzęt bo klubu nie stać na koszulki, spodenki, buty nie mówiąc o dresach i piłkach. Później idą do gimnazjum "sportowego" tam również rodzice pomagali ale już nie tyle bo p.Gąsiorek dbał jak mógł aby było wszystko włącznie z obozami treningowymi. Kończą się gimnazjum i co? Szkoły średnie i zawodowe oraz treningi niestety po ukończeniu szkoły trzeba iść do pracy i jeśli taka osoba pracuje na zmiany to koniec kariery. Prezes w takim przypadku powinien próbować interweniować tak aby zawodnik mógł pracować ale również trenować i mieć możliwość wyjazdów na mecze. No ale cóż są zawodnicy z którymi klub do dziś się nie rozliczył a przecież minęło dużo czasu od ostatniego pobytu w Superlidze. Może warto podzwonić panie prezesie po wychowankach naszego klubu i porozmawiać. To nic nie kosztuje.
Mmmmmateu
+8 #10 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeMmmmmateu 2018-06-12 18:59
Postawa burmistrza jest karygodna! Czym? Jak nie sportem promowac to miasto... Jestem oburzony decyzją burmistrza, trzeba go jak najszybciej zdjąć z tej posady. Działa destruktywnie, nie leży mu rozwój i dobre imię miasta. Zmarnował szansę rozwoju... ehhh... jak gadał klasyk " szkoda strzepic ryja ":(
Kasa 320
+4 #9 KasaKasa 320 2018-06-12 18:59
Nie chodzi o kasę debile. Którzy myślą tak. Chodzi o inny aspekt, ktoś w zarządzie źle zarządza.
POowiec
+6 #8 Tylko Platforma ObywatelskaPOowiec 2018-06-12 18:48
Chcieliście Platformy Obywatelskiej to teraz macie...
Qq
+7 #7 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeQq 2018-06-12 18:34
Burmistrzuniu, podziękujemy tobie przy urnach wyborczych już wkrótce...
wKURZONY
+2 #6 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzewKURZONY 2018-06-12 18:30
Kibic zerknij sobie w KRS jak masz pojęcie co to takiego ale mnie wkur....
wKURZONY
+3 #5 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzewKURZONY 2018-06-12 18:28
Kibic to dla wyjaśnienia, kryterium prawne spełnione. Zamiast stowarzyszenia jest Sp. z o.o. - KŁAMIESZ KIBOLU!!! KLAKIERZE PO.

Cytat:
Kryterium prawne Wymogiem takim jest forma prawna, a mianowicie, klub musi być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółką akcyjna i taką formę Nielba już posiada, teraz to Nielba Superliga Sp. z o.o.
lewek
+2 #4 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w Superlidzelewek 2018-06-12 18:21
Cytuję Kibic N:
Czyżby przez jednego Barana cały trud poszedł na marne?

Jestem po prostu wściekły !!! Tego burmistrza trzeba usunąć w wyborach i koniec !
Kibic
+10 #3 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeKibic 2018-06-12 18:18
Halo portal jak piszecie to piszcie całą prawdę. O tym, że nasz klub nie spełnił również kryteriów prawnych nawet się nie zająkneliście... rzetelność "dziennikarska"....
Kibic N
+10 #2 RE: Komisarz PGNiG odmówił wydania Nielbie licencji na grę w SuperlidzeKibic N 2018-06-12 18:15
Czyżby przez jednego Barana cały trud poszedł na marne?
kibic
+7 #1 RE: Nielba odrzucona. Pierwsze decyzje licencyjne w Superlidzekibic 2018-06-12 18:12
Cytat:
Kryterium finansowe dla klubu MKS Nielba okazało się nie do przejścia m.in. przez brak porozumienia z burmistrzem miasta.
No to wiemy co mamy robić !!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.