• Media
  • Wyświetlono: 5562

Nielba - Lubuszanin 1:2

W meczu 13. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze wągrowieckiej Nielby przegrali z Lubuszaninem Trzcianka 1:2.

Pierwszą groźną sytuację pod bramką Morawskiego z prawego skrzydła stworzył Błażej Nowak. Bramkarz z Trzcianki z problemami wybronił tę sytuację. W dwunastej minucie świetną okazję do zdobycia bramki otwierającej wynik tego spotkania wypracował Krzysztof Gryszczyński. Piłka pokierowana w pole podbramkowe Morawskiego wylądowała pod nogami Jacka Figaszewskiego. Bramkarz Lubuszanina nie miał jednak większych problemów z obroną tego strzału. W szesnastej minucie strzałem z dwudziestego piątego metra bramce Michała Pytkowskiego zagroził Jules Sambou. Piłka powędrowała jednak tuż nad poprzeczką. Nielbiści systematycznie nacierali na bramkę Lubuszanina. W dwudziestej pierwszej minucie po dośrodkowaniu Nowaka akcję zamykał Gryszczyński. Kapitalnym refleksem wykazał się jednak Morawski, który przeniósł piłkę nad bramką. W dwudziestej czwartej minucie doszło do zamieszania pod polem karnym Lubuszanina. Sędzia nie kazał grać na gwizdek. Boiskowym sprytem wykazał się Dawid Jasiński, który ustawił piłkę na skraju pola karnego i posłał ją nad zawodnikami z Trzcianki. W trzydziestej minucie strzałem z dystansu bramce Morawskiego zagrozić próbował Jakub Mrozik. Piłka minęła się jednak z bramką. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania na dwubramkowe prowadzenie nielbistów wyprowadzić mógł Spławski. Piłka trafiła jednak w bramkarza gości. W czterdziestej piątej minucie Łukasz Szafran wykonywał stały fragment gry. Czujność zachował jednak Rafał Weyer wybijając piłkę spod bramki Pytkowskiego.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od rzutu karnego dla drużyny gości. Sam na sam z Pytkowskim wyszedł zawodnik z Trzcianki. Sędzia dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny. Bezbłędny okazał się Mikołaj Wicberger. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania Gryszyczyński wdarł się rajdem po lewym skrzydle. Po interwencji defensora z Trzcianki padł na murawę. Sędzia uznał jednak, że faulu nie było i ukazał go żółtą kartką. W sześćdziesiątej siódmej minucie świetną okazję do zdobycia bramki miała drużyna Lubuszanina. Zawodnik z Trzcianki dośrodkował w pole karne. Pytkowski poszedł za piłką zostawiając tym samym pustą bramkę. Na szczęście dla nielbisów zawodnicy Lubuszanina nie zdołali skutecznie wykończyć tej akcji. Doskonałą sytuację do zdobycia bramki mocnym uderzeniem miał również Nowak. Piłka minęła jednak prawy słupek. Na dziesięć minut przed końcem spotkania nielbiści byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Piłkę w pole karne do stojącego tam Nowaka zagrywał Mrozik. Czujność zachował jednak Morawski. W osiemdziesiątej trzeciej minucie goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Michała Pytkowskiego pokonał Marcin Urbański. Po chwili wyrównać mógł Karol Gregorek. Po jego strzale głową piłka minęła słupek.

Bramki: Dawid Jasiński 24 - Mikołaj Wicberger 47 karny, Marcin Urbański 83.

Nielba: 1. Michał Pytkowski – 8. Patryk Sergiel, 4. Dawid Jasiński, 14. Rafał Weyer, 7. Błażej Nowak, 9. Paweł Nawrocki (2. Adrian Mikołajczak 71’) , 10. Jacek Figaszewski, 13. Krzysztof Gryszczyński, 17. Łukasz Spławski (16. Łukasz Cyruk 76’), 11. Karol Gregorek, 20. Jakub Mrozik.