• Wyświetlono: 5699

Nielbiści pokonali Wybrzeże Gdańsk 23:21

Sukces naszych piłkarzy ręcznych w niedzielnym meczu! Nielbiści w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do PGNIG Superligi pokonali na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk.

Pierwsze dziesięć minut było wyrównane. Potem stopniowo przewagę zaczęli budować żółto-czarni. W 24. minucie na tablicy wyników było 10:6 dla Nielby Wągrowiec. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem wągrowczan 14:7.

Po zmianie stron, w 33. minucie nasi szczypiorniści posiadali już 8-bramkową przewagę (16:8). W kolejnym fragmencie Wybrzeże zaczęło stopniowo odrabiać straty. Na kwadrans przed końcem było już tylko 19:16 dla naszego MKS-u. W 58. minucie emocje sięgnęły zenitu, było bowiem 21:21.

W ostatnich dwóch minutach nasi wytrzymali psychicznie i zdobyli dwie bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Nasi wracają z Gdańska z wygraną 23:21. Rewanż już w sobotę (18 maja) w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 17.

Wybrzeże Gdańsk - Nielba Wągrowiec 21:23 (7:14)

tekst i foto: Piotr Werda