• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 984

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC/AC

Ubezpieczenie samochodu to czynność, którą należy wykonać niemalże od razu po zakupie nowego pojazdu. W przypadku polisy OC, na właściciela auta nakładany jest nawet taki obowiązek prawny AC i NNW to pakiety dobrowolne, ale mimo wszystko warto je mieć.

Gdzie jednak w obecnych czasach najlepiej zaopatrzyć się w ubezpieczenie komunikacyjne? Czy jest jakaś alternatywa dla tradycyjnych metod?

Nie chcesz przepłacać, kupuj w Internecie

Dotychczas sytuacja wyglądała tak, że właściciel samochodu chcąc zaopatrzyć się w OC lub AC musiał pójść do biura przedstawiciela konkretnej firmy i tam spytać się o aktualną ofertę. Nieco bardziej leniwi klienci dzwonili lub ewentualnie wchodzili na stronę internetową każdego ubezpieczyciela z osobna. Te wszystkie rozwiązania w rezultacie prowadziły do nowej polisy, ale przy okazji zabierały masę czasu i nerwów. Obecnie dobrym pomysłem jest skorzystanie z kalkulatorów OC/AC takich jak ten: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/. Więcej o tych narzędziach znajdziesz niżej.

Czym jest kalkulator OC/AC i jak działa?

Wbrew pozorom kalkulatory OC/AC znacznie ułatwiają zakup ubezpieczenia i sprawiają, że cały proces trwa nieporównywalnie krócej niż w przypadku tradycyjnych metod. Wystarczy tylko, że wejdziesz na stronę jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów i wpiszesz podstawowe dane osobowe oraz informacje o pojeździe, który chcesz ubezpieczyć. System po kilku sekundach przedstawi Ci listę ofert najlepszych firm, które zostały dopasowane do Twoich potrzeb na podstawie podanych przez Ciebie informacji. Możliwość załatwienia sprawy przez Internet jest szczególnie ważne obecnie w sytuacji, gdy koronawirus  nie ustępuje.

A co z cenami? Czy jest taniej?

W większości przypadków tak. Jest to związane z obniżonymi kosztami, które ponoszą ubezpieczyciele. Nie potrzebują armii przedstawicieli, drogich infolinii ani stacjonarnych biur. Klient może niemal wszystko załatwić we własnym zakresie. To sprawia, że firmy ubezpieczeniowe prezentują atrakcyjniejsze oferty przy zakupie online.

Skąd wiesz, że oferta, którą chce kupić, jest najlepsza?

To proste. Wiesz to, ponieważ uzyskujesz dostęp do wielu ofert, które w łatwy sposób możesz ze sobą porównać. Istnieje więc bardzo małe prawdopodobieństwo, że wybierzesz polisę, która nie będzie dla Ciebie korzystna. Kalkulatory zostały zaprojektowane w taki sposób, by na samej górze listy znalazły się propozycje skrojone na Twoją miarę i oferujące najlepsze warunki. W innym wypadku korzystanie z tych narzędzi nie miałoby sensu.

A co z czasem? Ile trwa korzystanie z kalkulatora OC/AC?

Największym atutem kalkulatorów jest właśnie oszczędność czasu. Wyobraź sobie, ile musiałbyś poświecić na znalezienie odpowiedniej firmy, potem przebicie się przez las ofert, by docelowo wybrać tę, którą spełnia Twoje oczekiwania. Do tego dochodzi również wieczne uczucie, że gdzieś mogło być taniej. W przypadku kalkulatorów nie ma obawy. Wszystko widzisz jak na dłoni i nie musisz analizować każdej firmy z osobna. Więcej niezbędnych informacji znajdziesz na stronie: https://ubezpieczamy-auto.pl/

REKLAMA. Artykuł sponsorowany.


Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.