• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1395

Manekin Jan zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców Wągrowca

Wysłannik fabryki opon Bridgestone Poznań – manekin testowy Jan – już po raz trzeci zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców wielkopolskich miast.

W tym tygodniu w ramach akcji "Bądź bezpieczny na drodze" manekin Jan pojawił się w m.in. w Poznaniu, Jarocinie i Gnieźnie. Odwiedził również Wągrowiec. Tym razem rozdał nie tylko odblaski. Przechodnie otrzymali od niego całe pakiety bezpieczeństwa.

Jana świetnie znają wielkopolskie maluchy. Na co dzień jest bohaterem akcji edukacyjnej Think Before You Drive, w ramach której, wraz z wolontariuszami Bridgestone, odwiedza przedszkola i podstawówki w naszym województwie, by rozmawiać z najmłodszymi nt. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem, noszenia kamizelki odblaskowej czy o tym, pod jaki numer zadzwonić, gdy grozi nam niebezpieczeństwo. W akcji do tej pory udział wzięło ponad 35 tysięcy dzieci.

Gdy aura zmienia się na jesienną, a dni stają się coraz krótsze, Jan otrzymuje dodatkową misję. W tym roku – już po raz trzeci dba o bezpieczeństwo nie tylko uczniów i przedszkolaków, ale również dorosłych Wielkopolan. Wszystko to w ramach kolejnej edycji inicjatywy „Bądź bezpieczny na drodze” organizowanej przez fabrykę Bridgestone Poznań.

– Podczas poprzednich dwóch edycji naszej akcji Jan rozdał przechodniom ponad 20 tysięcy odblasków, które poprawiają widoczność pieszych – umieszczone na plecaku, torbie czy ramieniu dają sygnał kierowcy, by zwolnił i zachował bezpieczną odległość. Odblaski cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, które w zeszłych latach chętnie przybijały piątki z Janem, odbierając upominek, jak również wśród dorosłych – mówi Maciej Urbaniak z Bridgestone Poznań.

– Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. W ramach codziennej działalności naszej firmy zapewniamy je naszym pracownikom, jak również kierowcom — dostarczając im produkty najwyższej jakości. Co roku troszczymy się również o edukację dzieci, aby bezpieczeństwo na drodze było stałym elementem ich życia. Nie zapominamy jednak o innych mieszkańcach naszego województwa. Postanowiliśmy podkreślać istotę widoczności pieszych na drodze, szczególnie w miesiącach jesiennych, stąd też pojawił się pomysł rozdawania odblasków przez Jana. Ten rok jest wyjątkowy ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, które nas dotknęło. Zdecydowaliśmy więc o rozszerzeniu tegorocznych zestawów bezpieczeństwa o dodatkowe elementy, w tym maseczkę ochronną i płyn dezynfekujący – dodaje Martyna Stando, jedna z organizatorek akcji.

Więcej o akcji Bądź bezpieczny na drodze na stronie www.bridgestone-poznan.pl

Artykuł sponsorowany


Komentarze   

olo
+8 #1 RE: Manekin Jan zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców Wągrowcaolo 2020-10-07 15:51
Nareszcie Jan Maćkowiak znalazł prace .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.