• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 829

Swędzenie nosa i chrapanie

Chrapanie czy swędzenie nosa to problemy, które dotykają wielu osób z całego świata. Spowodowane są przez rozmaite czynniki.

Na szczęście w aptekach dostępne są leki, które pomogą zniwelować, a nawet pozbyć się permanentnie tych kłopotów.

Chrapanie - co warto wiedzieć?

Chrapanie to dźwiękowe oddychanie w czasie snu. To powszechny problem, który spowodowany jest częściowym zablokowaniem dróg oddechowych. Może wpłynąć on na jakość snu zarówno u osoby chrapiącej, jak i jej partnera. Warto zaznaczyć, że chrapanie występuje wtedy, kiedy mięśnie gardła i języka rozluźniają się w czasie snu, a drogi oddechowe zwężają się. Kiedy powietrze przepływa przez zwężone drogi oddechowe, doprowadza do drgania tkanek, co jest przyczyną charakterystycznego dźwięku chrapania. Problem ten spowodowany jest przez wiele czynników. Jednym z nich jest nadmierna waga. Okazuje się, że osoby cierpiące na nadwagę mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia chrapania, ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej wokół gardła może utrudniać swobodny przepływ powietrza. Na szczęście w aptece dostępny jest lek przeciw chrapaniu, który ma bardzo skuteczne działanie. Można kupić go w przystępnej cenie.

Inną przyczyną chrapania są nieprawidłowości anatomiczne. Okazuje się, że pewne wrodzone bądź nabyte nieprawidłowości strukturalne, na przykład wydłużenie podniebienia miękkiego czy przewężenie nosa, może powadzić do tej dolegliwości.

Swędzenie nosa - czym może być spowodowane?

Swędzenie nosa to praktycznie tak samo powszechny problem, jak chrapanie. Spowodowany może być on przez rozmaite czynniki. Warto jednak pamiętać, że w aptece dostępne są sprawdzone leki na swędzenie nosa. Można je zamówić prosto pod wskazany adres. Dostępne są w przystępnej cenie. Okazuje się, że swędzenie nosa może być objawem alergicznego nieżytu nosa, który często spowodowany jest przez pyłki roślin, kurz czy sierść zwierząt. Do tego dolicza się też pleśnie. W takim przypadku oprócz swędzenia często pojawiają się też inne symptomy, np. kichanie czy wodnisty wyciek z nosa. Inną przyczyną swędzenia nosa są infekcje wirusowe, np. przeziębienia czy grypa. Wtedy najczęściej pojawiają się też inne objawy, np. katar czy ból gardła. Nie można też zapomnieć o kaszlu i ogólnym złym samopoczuciu. Istnieją też inne czynniki powodujące swędzenie nosa. Warto wspomnieć tutaj o suchości powietrza czy reakcji na drażniące substancje.

Lek na chrapanie i swędzenie nosa

W aptece dostępne są różnego rodzaju leki, które pozwolą zwalczyć problem chrapania. Objawy łagodzą np. zatyczki nosowe. Dzięki ich zastosowaniu można utrzymać drogi oddechowe otwarte podczas snu i zmniejszyć chrapanie. Warto też wspomnieć o lekach przeciwhistaminowych. Stosowane są one wtedy, kiedy chrapanie spowodowane jest alergią.

Swędzenie nosa także może być eliminowane przez leki przeciwhistaminowe. Warunkiem jest to, że dolegliwość ta spowodowana jest alergią. Leki przeciwhistaminowe dostępne są w postaci tabletek, syropów oraz kropli do nosa. W aptece można też kupić preparaty przeciwzapalne. Stosowane są one w przypadku stanów zapalnych nosa, takich jak niealergiczny nieżyt nosa. Bardzo pomocne są kortykosteroidy, które łagodzą swędzenie. Każda osoba powinna pamiętać o tym, żeby przed zastosowaniem jakichkolwiek leków na chrapanie bądź swędzenie nosa, skonsultować się ze specjalistą. Celem jest uzyskanie odpowiedniej diagnozy i zaleceń dotyczących leczenia. Lekarz dostosuje leczenie pacjenta do jego indywidualnych potrzeb i określi dawkowanie, co jest bardzo istotną kwestią.


 

 

Komentarze   

nik
+2 #2 RE: Swędzenie nosa i chrapanienik 2023-05-24 20:05
Artykuł jak z "Rancza" . Czerepach z wójtem musieli się pozbyć nadmiaru zapasów , więc był atak złośliwych meszek.
Warszafka
+3 #1 RE: Swędzenie nosa i chrapanieWarszafka 2023-05-24 15:14
W większości przypadków wystarczy zmienić dietę. Ale lekarze mówią ze nie ma to żadnego znaczenia.
Oni jedno my drugie.
Proponuje spróbować wyjdzie taniej i zdrowiej.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.