• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 10216

Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynków

Władze Grupy Edukacyjnej Milenium nie są zainteresowane otwarciem w Wągrowcu szkoły podstawowej ani średniej.

W jednym z komentarzy poprosiliście naszą redakcję o odpowiedź na pytanie dotyczące Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

PYTANIE:

- Czy Gnieźnieńska Szkoła Wyższej Milenium nosi się z zamiarem otwarcia w Wągrowcu prywatnej szkoły podstawowej lub średniej i czy w związku z tym jest zainteresowana zakupem w najbliższych latach budynku obecnego gimnazjum, lub budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 4?

Pytanie skierowaliśmy bezpośrednio do rektora GSW Milenium dr Huberta Palucha.

- Jestem zaskoczony takimi informacjami, więc dementuję oficjalnie plotki. Władze Grupy Edukacyjnej Milenium nie są zainteresowane otwarciem w Wągrowcu zarówno szkoły podstawowej, jak i średniej. Nigdy nie toczyły się w tej sprawie rozmowy z władzami miasta Wągrowca. Uczelnia wchodząca w skład GEM prowadzi w Wągrowcu Wydział Zamiejscowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście. Ponadto nie interesuje nas zakup żadnego budynku — poinformował dr Hubert Paluch, rektor GSW Milenium.


Komentarze   

nick-1
0 #47 rodzice uczniów z sp4nick-1 2017-05-05 23:36
Cytuję xxCxx:
Cytat:
Uczelnia wchodząca w skład GEM prowadzi w Wągrowcu Wydział Zamiejscowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście.


Określenie, że na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie nie wyjaśnia wątpliwości. A jutro to co? Jutro mogą zmienić zdanie.A mnie się wydaje, że to tak wygląda, jakby burmistrz chciał docelowo zlikwidować jedną z podstawówek: albo nowo powstałą jedynkę albo czwórkę i w to miejsce dać pole na prywatną szkółkę. Sorry, ale tak to wygląda z dystansu. Teraz tacy pewni w czwórce rodzice są, a tu się zaraz jaja porobią i rozdzielą klasy po całym mieście.
rodzice uczniów z sp4 obudzą się z ręką w nocniku, bo tak jak teraz jest tam grupa mocno broniąca tego, aby dzieci nie były nigdzie przenoszone, nagle zostaną postawione przed faktem tego, że dyrektor sp4 przeniesie kilka klas do budynku gimnazjum. I w grupie tych przenoszonych uczniów zapewne będą i te, których rodzice teraz kategorycznie się temu sprzeciwiają.
Szkoda, że jest atakowany pomysł, aby umożliwić chętnym rodzicom z sp4, sp2 czy sp3 możliwość zapisania swoich dzieci do klasy czwartej, piątek czy siódmej w nowej sp1.
Rzeczywiście Polak musi być zawsze mądry po szkodzie i ograny :( Ze smutkiem to stwierdzam.
Czasami mam wrażenie, że ludzie nie dorośli do społeczeństwa obywatelskiego, ani obywatele ani władza. Ta lokalna robi co chce, a ta centralna urządza reformę chociaż wie że totalno-opozycyjne samorządy zrobią wszystko, żeby ją sabotować a przy okazji zrobić "dobrą politykę lokalową"
Rodzice dzieci z czwórki przyjrzyjcie się sprawie z dystansu póki jest jeszcze czas, a teraz jest ten czas.
xxCxx
-2 #46 szkoła prywatna w wrcxxCxx 2017-05-05 20:55
Cytat:
Uczelnia wchodząca w skład GEM prowadzi w Wągrowcu Wydział Zamiejscowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście.
Określenie, że na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie nie wyjaśnia wątpliwości. A jutro to co? Jutro mogą zmienić zdanie.A mnie się wydaje, że to tak wygląda, jakby burmistrz chciał docelowo zlikwidować jedną z podstawówek: albo nowo powstałą jedynkę albo czwórkę i w to miejsce dać pole na prywatną szkółkę. Sorry, ale tak to wygląda z dystansu. Teraz tacy pewni w czwórce rodzice są, a tu się zaraz jaja porobią i rozdzielą klasy po całym mieście.
rodziic
-2 #45 apel do rodziców ze szkoły nr 4rodziic 2017-05-05 19:02
Cytat:
Apel więc do rodziców dzieci z czwórki czy aby na pewno jesteście Państwo pewni co burmistrz szykuje Waszym dzieciom od września i w latach następnych??? Jesteście pewni czy Wasze dziecko od wrześnie będzie uczyć się w budynku sp4 czy bud. gimazjum czy może jeszcze jakimś podnajętym obiekcie? Czy jesteście pewni, że na jedne lekcje będą chodzić do jednego budynku, a jak wymusi to sytuacja to na wybiórcze zajęcia będą chodzić do bud. obok???? Chcecie tego na serio dla swoich dzieci? To jest racjonalne działanie? Nie uważacie, że lepiej jakby Wasze dzieci (oczywiście część z dzieci) od razu mogła zapisać się do nowej szkoły od czwartej klasy i móc się tam uczyć przez pięć kolejnych lat aż do ósmej klasy??? Wydaje mi się to o wiele rozsądniejsze rozwiązanie. W ten sposób uratujecie tę szkołę i inne przez kolejnymi roszadami.
RODZICE DZIECI Z CZWÓRKI PRZYJDŹCIE JUTRO NA DRZWI OTWARTE W SZKOŁY NR 1. DE FACTO MOŻE BYĆ TAK, ŻE WASZE DZIECI I TAK BĘDĄ MUSIAŁY MIEĆ LEKCJE W BUDYNKU SZKOŁY NR 1.
Jeśli więc od września zostaną do nowej szkoły przeniesione to lepiej, aby od razu stały się uczniami szkoły nr 1.
Zostając nadal uczniami szkoły numer 4 narazicie je na to, że w jednym roku szkolnym będą uczyć się w gmachu gimnazjum, w następnym w budynku czwórki. To będzie zależeć od decyzji dyrektora czwórki, który będzie sobie żonglować klasami wedle ustawiania godzin lekcyjnych i planu.
Na prawdę sytuacja robi się coraz bardziej nienormalna.
APEL DO RODZICÓW DZIECI Z SP 4. Weźcie w porę coś zróbcie bo wskutek personalnej polityki burmistrza i wodzirejów na górze Wasze dzieci mogą dostać rykoszetem :(
Podobno kuratorium zakazało łączenia szkoły gimnazjum z czwórką, a teraz w praktyce burmistrz ma zrobić to samo tylko po innym szyldem?

Jeśli na tę chwilę nie macie pewności gdzie Wasze dziecko wyląduje to weźcie sprawy w swoje ręce i angażujcie się. Przynajmniej sami zadecydujecie o tym gdzie dzieci mają się od września uczyć. A Ci którzy będą walczyć o utworzenie w sp1 klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych przyczynią się też do tego, że te dzieci z czwórki będą mieć zagwarantowany spokój, jednozmianowość i nieprzenoszenie ich po innych budynkach i podnajmowanych salkach. Jest oczywiste, że czwórka w swoim budynku nie pomieści tyle klas.
nick-1
-3 #44 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkównick-1 2017-05-05 18:54
Cytuję u7x:
Do Burmistrza nie pójdą bo się boją że zobaczy ich nauczycielskie gęby które sieją ferment.


Wydaje mi się, że komuś kto pisze takie głupoty nie sposób wytłumaczyć w czym problem. Wdałbym się w polemikę, ale najpierw proszę powiedzieć czy reprezentuje Pan środowisko nauczycielskie, rodziców. Wtedy mogę wytłumaczyć dlaczego "ferment" jest siany.
ben
-4 #43 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówben 2017-05-05 18:52
Cytuję u7x:
To już stało się nudne Idzcie do Poszwy a nie zaśmiecacie forum


a co to kuźwa znaczy zaśmiecanie forum? Czy trzeba tłumaczyć po co to forum służy? Nie podoba się to nie czytaj.
A takie prostackie komentarze jak twoje to forum oczywiście nie zaśmiecają?
Na serio niektórzy ludzie kompletnie nie potrafią ukryć swojej głupoty. Podpisz się następnym razem imieniem i nazwiskiem i ciekawe czy wtedy tak będziesz potrafić dosadzić komuś.
u7x
+1 #42 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówu7x 2017-05-05 18:49
Do Burmistrza nie pójdą bo się boją że zobaczy ich nauczycielskie gęby które sieją ferment.
u7x
+1 #41 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówu7x 2017-05-05 18:47
To już stało się nudne Idzcie do Poszwy a nie zaśmiecacie forum
ben
-4 #40 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówben 2017-05-05 18:18
Cytuję rufa:
Skończcie skomleć idioci


Niektórzy ludzie nie nadają się jednak do internetu :D
Weź się człowieku napij kompotu, bo takimi debilnymi komentarzami pokazujesz, że do trzech zliczyć nie potrafisz :P
rufa
+1 #39 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówrufa 2017-05-05 18:06
Skończcie skomleć idioci
Wanda
-3 #38 Czas oczekiwaniaWanda 2017-05-05 18:03
Cytuję wyx:
Każdy chciałby pracować tak aby obiadki jeść przed 15. tylko pozazdrościć.Cytuję ania-1:
Znowu piłujecie temat, który już jest zakończony.


Temat będzie zakończony, gdy chętni rodzice będą mogli zapisać swoje dzieci do szkoły nr 1
nick-1
-1 #37 pytania do burmistrza bez odpowiedzi :///nick-1 2017-05-05 17:51
Burmistrz Poszwa i wiceburmistrz Smykowski są urzędnikami samorządowymi i powinni ustosunkować się do zaistniałej sytuacji. Jest skandalem, że nie napisali do tej pory żadnego oświadczenia, nie informują opinii publicznej o swoich działaniach.

Przypominam jak manta, że na linii vice burmistrz Smykowski i vice dyrektorka Sp4 jest konflikt interesów, bo ma to wpływ na faworyzowanie tej szkoły kosztem wyraźnej krzywdy placówki obok czyli bud. gimnazjum i nowej szkoły nr 1, która jest tam powołana.

Skoro uczelnia Millenium zaprzecza doniesieniom o tym, że miałaby tworzyć w WRC podstawówkę to w takim razie pozostaje rozpatrzeć kwestię w postawionym tutaj na forum pytaniu:

Cytat:
- czy zamierza wprowadzić zarządzenie, wskutek którego Szkoła Podstawowa nr 4 mogłaby korzystać z sal szkoły nr 1 i gimnazjum począwszy od września tego roku lub w latach następnych?
Burmistrz i w tej sprawie milczy, a wedle mojej teorii taki właśnie jest plan burmistrza.

Apel więc do rodziców dzieci z czwórki czy aby na pewno jesteście Państwo pewni co burmistrz szykuje Waszym dzieciom od września i w latach następnych???
Jesteście pewni czy Wasze dziecko od wrześnie będzie uczyć się w budynku sp4 czy bud. gimazjum czy może jeszcze jakimś podnajętym obiekcie?
Czy jesteście pewni, że na jedne lekcje będą chodzić do jednego budynku, a jak wymusi to sytuacja to na wybiórcze zajęcia będą chodzić do bud. obok???? Chcecie tego na serio dla swoich dzieci?
To jest racjonalne działanie?
Nie uważacie, że lepiej jakby Wasze dzieci (oczywiście część z dzieci) od razu mogła zapisać się do nowej szkoły od czwartej klasy i móc się tam uczyć przez pięć kolejnych lat aż do ósmej klasy??? Wydaje mi się to o wiele rozsądniejsze rozwiązanie. W ten sposób uratujecie tę szkołę i inne przez kolejnymi roszadami.
seba
0 #36 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówseba 2017-05-05 17:43
Cytuję elew:
Wiejskie dzieci o 17 godz wracają do domu i co płaczą z tego powodu Nie róbcie z dzieci mamisynków bo Oni mają pracować na nasze emerytury a nie trzymać się spódnicy mamusi przez całe życie


nie wiem czy wiejskie dzieci płaczą z tego powodu ,ale dzieki reformie będą mogly o 2 lata dluzej uczyc sie w swoich lokalnych szkołach co jest pozytywem.
dzieci w miastach zaslugują na to, zeby konczyc normalnie lekcje. po co mają kończyć o 17 skoro mogą o 13? To ma z nich zrobić twardych ludzi, że będą zaczynać lekcje o 10-11 i kończyć o 17?
Lepiej jakby w to miejsce mogly poza szkołą się rozwijać itd. to też wazne w kontekscie pracowania na nasze emerytury.
rybak
-1 #35 czwarte klasy w szkolne nr 1rybak 2017-05-05 13:52
Czekam z niecierpliwością aż burmistrz poda terminy zapisów do szkoły nr 1 dla starszych dzieci.
Jestem rodzicem trzecioklasisty i chcemy dziecko przenieść do nowej szkoły do czwartej klasy. To duża i dobra szkoła, blisko mojego domu. Dodatkowo chcę, żeby dziecko zaczynało na 8 lekcje. Popieram nauczycieli i tych co działają w tej sprawie.
nick-1
0 #34 Mariola Czelna - kierownik wydziału oświaty w Wągrowcu - brak głosu publicznego w sprawie reformynick-1 2017-05-05 12:16
Cytat:
Na marginesie, nie może tak być żeby rodzice rządzili oświatą!Od tego są fachowcy.Trzeba dłuuuuugo i duuuuiżo się uczyć by znać się na tym,o czym dzisiejsze pokolenie młodych nie ma zielonego pojecia.
Może i rodzice nie powinni rządzić oświatą, ale gorzej jak w samej oświacie pracują ludzie, którzy nie dostrzegają braku symetrii w działaniach burmistrza. Jedna szkoły świeci pustkami, a inne są przepełnione a burmistrz blokuje to, żeby rodzice sami zdecydowali gdzie mają się uczyć ich dzieci.
Są dziesiątki chętnych do przeniesienia dzieci do nowej szkoły. To jest normalne.
A co ma do powiedzenia w tej sprawie Mariola Czelna, która w Wągrowcu jest kierownikiem Wydziału Oświaty??? Niech wytłumaczy merytorycznie BLOKADĘ burmistrza w tym, aby rodzice nie mogli przenieść dzieci do sp1, oraz BRAK pełnych KONSULTACJI w sprawie reformy, którą wymaga ustawa.
To chyba najbardziej adekwatna persona w mieście, aby wypowiedzieć się na temat chaosu w sprawie oświaty.
Czy według pani kierownik to niewykorzystywanie budynku z największym potencjałem i zapleczem jest merytorycznie z korzyścią dla społeczności lokalnej? Dlaczego rodzice nie mogą tam zapisać dzieci do klas czwartych i siódmych?
mag.da
0 #33 MAJÓWKA dla ZAPISANYCH oraz DOCIEKLIWYCH lub NIEZDECYDOWANYCHmag.da 2017-05-05 12:01
info ze strony gimnazjum nr 1 / nowa szkoła nr 1 ul. Św. Wojciecha

Szanowni Rodzice!
Z dniem 1 września 2017 r. Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu przekształca się w Szkołę Podstawową nr 1 w Wągrowcu.

Prowadzimy rekrutację uczniów do klas pierwszych szkoły podstawowej. Dzieci bedą się uczyły od godz. 8.00 w wydzielonej i bezpiecznej strefie edukacji wczesnoszkolnej. Przed i po lekcjach znajdą wsapniałą opiekę w świetlicy, która wykorzysta również pracownię zajęć technicznych, halę sportową czy tereny zielone szkoły.

Budujemy nową społeczność szkolną. Wierzymy, że zechcecie Państwo edukować swoje dzieci w bardzo dobrych warunkach lokalowych, w przyjaznym otoczeniu, wśród nauczycieli i dyrekcji, która nastawiona jest na współpracę z rodzicami w celu najlepszego rozwoju dzieci.

Poznajemy się poprzez osobisty kontakt w naszej szkole, zatem zapraszamy na drugie już spotkanie. Tym razem będzie to MAJÓWKA dla rodziców i rodzeństwa dzieci już zapisanych oraz wszystkich, którzy nie podjęli jeszcze decyzji. Bądźcie z nami 6 maja 2017 r. od godz. 10.00 w obecnym budynku gimnazjum przy ulicy św. Wojciecha 20. Zapraszamy dzieci z obwodu szkoły oraz spoza obwodu. Są jeszcze wolne miejsca.

Dajmy sobie wzajemnie szansę na zbudowanie nowej podstawówki!

Serdecznie zapraszamy, dyrekcja i pracownicy szkoły.
quadd
+2 #32 działania burmistrza są niezrozumiałequadd 2017-05-05 11:58
Cytuję Lech:
Cytuję ania-1:
Znowu piłujecie temat, który już jest zakończony.


A co ci kobieto tak to przeszkadza?
Temat bedzie zakonczony jak sprawdzi to wojewoda, ministerstwo i sąd. Bo sposob organizowania reformy w Wagrowcu wymaga przesledzenia. Burmistrz to amator. Sprawa jest o tyle powazna ze tutaj ewidentnie burmistrz sprzyja tylko jednej stronie i wykorzystuje reforme do lokalnych gier. Ktos to musi przeanalizowac i tak tez bedzie.
Niejasne jest bardzo to co burmistrz planuje z budynkiem gimnazjum. Dlaczego w tak duzym i dobrze wyposazonym budynku tworzy tylko pierwsze klasy? To jest dzialanie nielogiczne. Wiec sprawe nalezy "piłować"


Działania burmistrza są bardzo podejrzane // NIEZROZUMIAŁE //
Dowiedziałem się, że budynek gimnazjum ma 40 sal i wielką salę gimnastyczną a burmistrz tworzy mały obwód szkoły nr 1 do której mogą przyjść tylko pierwszaki.
Nie uważacie ludzie, że to chyba będzie najbardziej dziwaczna decyzja administracyjna roku w naszym pięknym mieście??? Trudno o bardziej nielogiczne działanie.
Dla przykładu w szkole nr 4, gdzie jest 20 sal lekcyjnych mają się uczyć klasy od I do VII (w tym czwarte klasy, których jest dwa razy więcej niż normalnie, bo to są dzieci, które poszły do szkoły jako 6 i 7 latki - tak ja mój syn).
Dlaczego burmistrz zakazuje zapisywania dzieci do nowej szkoły? Ja naprzykład chcę moje dziecko przenieść do nowej szkoły bo będzie tam mieć lepsze warunki niż w ciasnej czwórce na dwie zmiany.
sabinka
0 #31 system jednozmianowy jest lepszysabinka 2017-05-05 11:27
Cytuję eda:
Dzieci w szkole do 13 godz bo nauczyciel musi tez być w domu o 13 zjeść obiadek i póżniej doić z ucznia kase na korepetycjach


dla dziecka to chyba zawsze jest lepiej jakby konczylo lekcje o 12:00 lub 13:00. chyba z tym sie nie ma co spierac. A jesli rodzic pracuje dłużej to zawsze jest swietlica lub jesli dziecko jest juz starsze moze wrocic sobie do domu, isc do babci, lub na zajecia pozalekcyjne do szkoly muzycznej czy na korepetycje z angielskiego. To jest zawsze lepsze rozwiazanie niz jak dziecko muszace siedziec w szkole do 16.
Zaczynanie lekcji na 10:00 tez jest dlaa rodzicow pracujacych klopotliwe. Tak sie przyjelo ze szkola powinna sie na 8:00 zaczynac.
A kwestia nauczycieli pracujących do 13:00 zeby zjesc obiadek nie jest taka jak piszesz. Obowiazki nauczyciela dalko poza godz. 13:00 wykraczaja.
wrc.koment
+1 #30 rodzice mają prawo do wyboru szkoły —wrc.koment 2017-05-05 11:22
rodzice mają prawo do wyboru szkoły jeśli w tej szkole jest miejsce i o to tylko i aż chodzi w tym zamieszaniu. Jeśli burmistrz nie gra w nic i na niczyją rzecz to powinien zwyczajnie podać daty rekrutacji w szkole nr 1 do klas czwartych i siódmych, a rodzice sami by sobie podjeli decyzję czy chcą czy nie. Budynek szkoły jest duży, nauczyciele są na miejscu a budżet na wszystkie podstawówki jest do rozdzielenia i tak ten sam więc czy pieniądze pójdą do jednej czy drugiej szkoły, większe czy mniejsze to już w zależności od zapotrzebowania.
Rodzice powinni mieć szanse zapisania dzieci do szkoły nr 1 na ul. Św. Wojciecha. Skoro burmistrz powołał tam szkołę - powiedział A, to niech teraz powie B i pozwoli stworzyć tam szybko pełną normalną szkoła skoro są dziesiątki chętnych.
Mim
+2 #29 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówMim 2017-05-05 11:10
Cytuję eda:
Drodzy nauczyciele tylko Wasza kasta pracuje 4 godz dziennie i nie musicie do tego lenistwa przyzwyczajać uczniów bo Wam tak lepiej pasuje

To jest właśnie to debilne myślenie i wrzucanie nauczycieli do jednego worka. To jest też efekt niszczenia oświaty przez kolejne rządy i nastawianie ludzi negatywnie do tej grupy zawodowej. Wole 8 godzin tyrać niż sie uzerać z twoimi dzieciakami 4, ale jeszcze potem to nie koniec szkoły, bo ona w różny sposób przenosi się na domowy grunt. Poznaj specyfikę zawodu zanim coś głupiego napiszesz o kaście, która podwyżki nie widziała z 10 lat i pracuje za głodowe pensje na pensum, bo to niby ma być powołanie wg rządzacych. Ma być społeczeństwo wyedukowane jak najmniejszym nakładem środków, to moze i sił patrząc z drugiej strony.
teo
+3 #28 w obronie wszystkich nauczycieliteo 2017-05-05 10:38
Cytuję eda:
Drodzy nauczyciele tylko Wasza kasta pracuje 4 godz dziennie i nie musicie do tego lenistwa przyzwyczajać uczniów bo Wam tak lepiej pasuje


muszę obronić tutaj nauczycieli. To nie jest prawda, że pracują 4 godziny dziennie. Praca nauczyciela wymaga zaangażowania i odpowiedzialności za dzieci. To sprawdzanie prac, wywiadówki, rady pedagogiczne, praca biurowa, wyjazdy, szkolenia. Jest to pełnoetatowe zajęcie. A każdy kto wypisuje takie komentarze o 4godzinnym dniu pracy nie maj pojęcia. Zawód nauczyciela jest ogólnie dostępny i po ukończeniu szkół i szkoleń można go wykonywać zatem nie rozumiem takiego hejtu. Bez nauczycieli nie ma edukacji, uczniowie nie mogą zdobywać wiedzy, a co za tym idzie nie mogą wyuczyć się zawodu, żeby później zarabiać pieniądze. Pozdrawiam ignoranta, który napisał ten komentarz.
PS. I nie jestem wcale nauczycielem tylko pracuję w prywatnej firmie.
Lech
+3 #27 Szkola n1Lech 2017-05-05 08:10
Cytuję ania-1:
Znowu piłujecie temat, który już jest zakończony.


A co ci kobieto tak to przeszkadza?
Temat bedzie zakonczony jak sprawdzi to wojewoda, ministerstwo i sąd. Bo sposob organizowania reformy w Wagrowcu wymaga przesledzenia. Burmistrz to amator. Sprawa jest o tyle powazna ze tutaj ewidentnie burmistrz sprzyja tylko jednej stronie i wykorzystuje reforme do lokalnych gier. Ktos to musi przeanalizowac i tak tez bedzie.
Niejasne jest bardzo to co burmistrz planuje z budynkiem gimnazjum. Dlaczego w tak duzym i dobrze wyposazonym budynku tworzy tylko pierwsze klasy? To jest dzialanie nielogiczne. Wiec sprawe nalezy "piłować"
ania-1
0 #26 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówania-1 2017-05-04 22:54
Znowu piłujecie temat, który już jest zakończony.
wyx
+1 #25 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówwyx 2017-05-04 22:51
Każdy chciałby pracować tak aby obiadki jeść przed 15. tylko pozazdrościć.
eda
+1 #24 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkóweda 2017-05-04 22:29
Drodzy nauczyciele tylko Wasza kasta pracuje 4 godz dziennie i nie musicie do tego lenistwa przyzwyczajać uczniów bo Wam tak lepiej pasuje
eda
+2 #23 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkóweda 2017-05-04 21:14
Dzieci w szkole do 13 godz bo nauczyciel musi tez być w domu o 13 zjeść obiadek i póżniej doić z ucznia kase na korepetycjach
elew
+3 #22 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówelew 2017-05-04 21:02
Wiejskie dzieci o 17 godz wracają do domu i co płaczą z tego powodu Nie róbcie z dzieci mamisynków bo Oni mają pracować na nasze emerytury a nie trzymać się spódnicy mamusi przez całe życie
Komentarz
+1 #21 ...Komentarz 2017-05-04 20:58
Cytuję idop:
Czytam i czytam, i nic nie rozumiem. Dlaczego nowa szkoła miałaby udostępnić pomieszczenia SP 4. Czy nie logiczniej jest, aby starsze dzieci przeszły do SP 1? Kto tę reformę w Wągrowcu przeprowadza?!


Jakby czesc dzieci z sp2 i sp4 od wrzesnia poszlo do 4tej klasy to wszystkie podstawowki mialby jedna zmiane i konczono by lekcje max o 13:00.
I tak powinna wygladac edukacja w podstawowkach tak aby dzieci mogly konczyc o normalnej porze i miec czas na zabawe i swoje zainteresowania :)
Comment
+1 #20 Szkoly, reforma, WagrowiecComment 2017-05-04 20:53
Żal najbardziej tych dzieci w szkołach które będą musiały mieć lekcje do 16:00. Tak się demonizuje żeby nie przenosic do nowej szkoły a tak na zdrowy rozum to chyba lepiej zeby dziecko teraz zaczelo nauke w nowej szkole skoro po 1-3 i tak zmienia sie wychowawczyni i potem mogło sie uczyc w małej szkole az do ósmej klasy na jedną zmianę. To jest aż pięć lat nauki.
Chyba lepiej teraz móc zacząc w nowej szkole niż pieć lat uczyc się na dwie zmiany..
Ilcia
+2 #19 Tak dla szkoly nr 1Ilcia 2017-05-04 19:41
Cytuję idop:
Czytam i czytam, i nic nie rozumiem. Dlaczego nowa szkoła miałaby udostępnić pomieszczenia SP 4. Czy nie logiczniej jest, aby starsze dzieci przeszły do SP 1? Kto tę reformę w Wągrowcu przeprowadza?!


I dla dzieci i dla nauczycieli i dla spolecznosci lokalnej to najlepsze rozwiazanie. Moje dziecko idzie od wrzesnia do nowej podstawowki. Popieram rodzicow walczacych o mozliwosc stworzenia w sp1 klas czwartych.
Rodzic4klasisty
+2 #18 ???Rodzic4klasisty 2017-05-04 18:34
Cytuję Harry:
Pan burmistrz dobrze wie, że postępuje źle, ale fałszywa duma nie pozwala mu na zmianę decyzji. Jeszcze ma pan kilka godzin na zmianę, panie burmistrzu, wierzę w pana honor - rodzic zainteresowany przeniesieniem dziecka do SP 1. A, i niech pan nie mówi, że nie ma pieniędzy, bo one są, no chyba, że zamiast przeznaczyć je dzieciom nowej szkoły, wydał pan na coś innego. Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest prawda i wiem, że nie ja jeden.


Burmistrz ma kilka godzin? A czemu? Z czego to wynika?
Sądziłem że teraz zaczną sie konsultacje w tej sprawie. Ludzie dopiero dowiadują się o co chodzi :/
ream
+2 #17 Drzwi otwarte 6 maja w nowej szkoleream 2017-05-04 18:31
Cytuję Poter:
Cytuję iuważny:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego burmistrz zwleka z ogłoszeniem daty rekrutacji klas 4. i 7. do nowej SP 1? Bo ten twór, który powołał, czyli namiastka podstawówki z trzema klasami pierwszymi, wydaje się wszystkim logicznie myślącym czymś niezrozumiałym. Czegoś takiego nie ma chyba w żadnym powiecie. A może burmistrz sam spróbuje wytłumaczyć to osobom zainteresowanym, o co mu tak naprawdę chodzi.


Fakt. Taka decyzja burmistrza to w skali kraju wyjatek. Bedzie o tym glosno jak ministerstwo sie tym zajmie. Reforma ma byc monitorowana wiec pewnie niebawem kuratorium zobaczy co burmistrz robi z uczniami w wrc.
Rodzice musza pogonic tego ignoranta.


Rodzice, sasiedzi których to bezpośrednio dotyczy lub interesuje tak jak mnie i moją rodzinę! Spotkajmy się na tych drzwiach otwartych. Nam bardzo zalezy żeby nasze dzieci uczyły się od wrzesnia w nowej szkole w klasie czwartej. Planujemy je przesieść z dwójki bo szkoła jedynka na św. Wojciecha jest bliżej i oferuje fajne warunki. Plusów jest sporo. Musimy przekonac burmistrza zeby wysłuchał naas i pomógł w swobodnym wyborze szkoły.
Harry
+7 #16 Reforma oświaty w WągrowcuHarry 2017-05-04 18:29
Pan burmistrz dobrze wie, że postępuje źle, ale fałszywa duma nie pozwala mu na zmianę decyzji. Jeszcze ma pan kilka godzin na zmianę, panie burmistrzu, wierzę w pana honor - rodzic zainteresowany przeniesieniem dziecka do SP 1. A, i niech pan nie mówi, że nie ma pieniędzy, bo one są, no chyba, że zamiast przeznaczyć je dzieciom nowej szkoły, wydał pan na coś innego. Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest prawda i wiem, że nie ja jeden.
Poter
+3 #15 ?Poter 2017-05-04 18:10
Cytuję iuważny:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego burmistrz zwleka z ogłoszeniem daty rekrutacji klas 4. i 7. do nowej SP 1? Bo ten twór, który powołał, czyli namiastka podstawówki z trzema klasami pierwszymi, wydaje się wszystkim logicznie myślącym czymś niezrozumiałym. Czegoś takiego nie ma chyba w żadnym powiecie. A może burmistrz sam spróbuje wytłumaczyć to osobom zainteresowanym, o co mu tak naprawdę chodzi.


Fakt. Taka decyzja burmistrza to w skali kraju wyjatek. Bedzie o tym glosno jak ministerstwo sie tym zajmie. Reforma ma byc monitorowana wiec pewnie niebawem kuratorium zobaczy co burmistrz robi z uczniami w wrc.
Rodzice musza pogonic tego ignoranta.
Kam.a
+2 #14 Dziwna sytuacjaKam.a 2017-05-04 17:45
Cytuję iuważny:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego burmistrz zwleka z ogłoszeniem daty rekrutacji klas 4. i 7. do nowej SP 1? Bo ten twór, który powołał, czyli namiastka podstawówki z trzema klasami pierwszymi, wydaje się wszystkim logicznie myślącym czymś niezrozumiałym. Czegoś takiego nie ma chyba w żadnym powiecie. A może burmistrz sam spróbuje wytłumaczyć to osobom zainteresowanym, o co mu tak naprawdę chodzi.


Wyglada to bardzo dziwnie. Co burmistrzowi tak zalezy zeby dzieci nie mogly chodzic do nowej szkoly?
Jak niewiadomo o co chodzi to o kase chodzi. Tylko ze miasto ma kase na cztery szkoly w miescie wiec to tylko kwestia ich podzialu.
Nie mam pojecia jak burmistrz sie wytlumaczy z tej antyspolecznej decyzji. Skoro sa chetni do szkoly nr 1 to powinno sie im ulatwic zycie.
idop
+2 #13 nowa SP 1idop 2017-05-04 15:55
Czytam i czytam, i nic nie rozumiem. Dlaczego nowa szkoła miałaby udostępnić pomieszczenia SP 4. Czy nie logiczniej jest, aby starsze dzieci przeszły do SP 1? Kto tę reformę w Wągrowcu przeprowadza?!
iuważny
+3 #12 Reforma oswiaty w Wągrowcuiuważny 2017-05-04 15:20
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego burmistrz zwleka z ogłoszeniem daty rekrutacji klas 4. i 7. do nowej SP 1? Bo ten twór, który powołał, czyli namiastka podstawówki z trzema klasami pierwszymi, wydaje się wszystkim logicznie myślącym czymś niezrozumiałym. Czegoś takiego nie ma chyba w żadnym powiecie. A może burmistrz sam spróbuje wytłumaczyć to osobom zainteresowanym, o co mu tak naprawdę chodzi.
abcd...
+2 #11 Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówabcd... 2017-05-04 00:05
panuje chaos w tej sprawie i caly czas niewiadomo co z zapisem do szkoly nr 1. jestesmy z obwodu dwojki i gdyby byla okazja zapisania dziecka do jedynki to z niej skorzystamy. Chodzi o czwarta klase.
Do kogo dokladnie sie mamy sie zglosic, bo nie usmiecha mi sie samemu isc do burmistrza o ile ten wogle przyjmie i poslucha??
...
-1 #10 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynków... 2017-05-02 10:59
Cytuję Obywatel:
Szkoła podstawowa Milenium, która jest naszym powiecie jest o stokroć lepiej wyposażoną i utrzymaną szkołą w powiecie. Kadra pedagogiczna na wysokim poziomie wiec oby więcej szkół Milenium w naszym powiecie :)

taki obóz pracy.
wojtek
+6 #9 szkoła nr 1wojtek 2017-05-02 10:57
Cytuję evva:
Cytat:
Uczelnia wchodząca w skład GEM prowadzi w Wągrowcu Wydział Zamiejscowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście.


To ważna deklaracja w kontekście chaosu edukacyjnego jaki wywołuje burmistrz swoimi decyzjami.
Chociaż sformułowanie, że "na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście" nie jest jednoznaczne z tym, że JUTRO (jak burmistrz postanowi wygasić malą podstawówkę nr1 do której mają tylko pójść pierwszaki), że nagle pojawią się pomysły na nowe "nieplanowane" przedsięwzięcia.
Mimo wszystko cieszy taka deklaracja ze strony Szkoły Millenium. A przy okazji niech szkoła Millenium wyjdzie na przeciw wyzwaniom gospodarczym i zacznie szkolić na kierunkach, po których absolwenci będą mieć pracę.
Cytat:
jak burmistrz postanowi wygasić malą podstawówkę nr1 do której mają tylko pójść pierwszaki
Rodzice pierwszaków powinni być spokojni. Burmistrz powołał nową szkołę i ona będzie funkcjonować. A jeśli ponownie wywoła i z tym zamieszanie to wybuchnie jeszcze większy skandal. Na tę chwilę nie do przyjęcia jest to, że utrudnia się zapisanie tam dzieci do klas IV i/lub VII. Jest to kompletnie niezrozumiałe, bo ani to nie krzywdzi pozostałych szkół, ich uczniów i rodziców, a jedynie ma na celu pomóc tym, którzy wyrażają wolę zapisania dzieci do nowej szkoły - na czym skorzystają wszyscy, bo wszystkie szkoły będą mieć + - równe szanse i jednozmianowy system nauki.
Wanda
+7 #8 Czekamy na odpowiedźWanda 2017-05-02 09:44
[quote name="nick-1"]rodzice mają prawo do wyboru między szkołami publicznymi a prywatnymi. Niech te drugie też powstają, ale nie kosztem publicznych budynków. Te zawsze powinny służyć wszystkim bez względu na status społeczny, materialny itd.
Ciekawe czy dyrektor czwórki złoży tak jednoznaczną deklarację, że nie zamierza wykorzystywać budynku gimnazjum i szkoły nr 1 do umieszczenia tam swoich uczniów. O ile w ogóle odpowie. Rektor Millenium pokazuje klasę, że potrafi szybko i konkretnie odpowiedzieć mediom.
Ciekawe czy nasz burmistrz będzie równie profesjonalny. Czekamy.[/quote

Mam wątpliwości czy Burmistrz odpowie na zadane pytania. Przecież tyle czasu rodzice czekają na odpowiedź a tu cisza. Problem sam się nie rozwiąże. Widocznie ma jakiś cel, jaki- dowiemy się dużo później gdy już będzie za późno.
M_M
+1 #7 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówM_M 2017-05-02 07:59
A powinni !
nick-1
0 #6 reforma edukacji w Wągrowcunick-1 2017-05-02 00:41
rodzice mają prawo do wyboru między szkołami publicznymi a prywatnymi. Niech te drugie też powstają, ale nie kosztem publicznych budynków. Te zawsze powinny służyć wszystkim bez względu na status społeczny, materialny itd.
Ciekawe czy dyrektor czwórki złoży tak jednoznaczną deklarację, że nie zamierza wykorzystywać budynku gimnazjum i szkoły nr 1 do umieszczenia tam swoich uczniów. O ile w ogóle odpowie. Rektor Millenium pokazuje klasę, że potrafi szybko i konkretnie odpowiedzieć mediom.
Ciekawe czy nasz burmistrz będzie równie profesjonalny. Czekamy.
nick-1
-6 #5 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkównick-1 2017-05-02 00:36
Pan Rektor Millenium odpowiada:

Cytat:
- Jestem zaskoczony takimi informacjami, więc dementuję oficjalnie plotki.
Niestety, ale takie plotki to skutek braku konsultacji społecznych, których burmistrz Poszwa nie przeprowadził jak należy. Mieszkańcy i rodzice dzieci z obwodu szkoły nr 1 boją się, bo są przedmiotem spekulacji i ogrywania interesu ich szkoły.
komentator
+1 #4 reforma oświaty w Wągrowcukomentator 2017-05-02 00:26
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pracę portalu WRC.

Wklejam poniżej pozostałe pytania. A pytanie dot. Millenium uznaję za satysfakcjonujące mając nadzieję, że to stanowisko nie będzie weryfikowane kosztem budynków szkół podstawowych w Wągrowcu.

-----------

APEL DO PORTALU WRC O ZADANIE OFICJALNYCH PYTAŃ W IMIENIU CZYTELNIKÓW W ZAKRESIE REFORMY.

1. Pytania do burmistrza:
- dlaczego nie zezwala na rekrutację w szkole nr 1 do klas czwartych i siódmych dzieci, których rodzice tego chcą?
- czy jest świadomy, że pracownicy szkoły nr 4 zniechęcają rodziców do zapisywania dzieci do klas pierwszych w szkolne nr 1?
- czy jakikolwiek podmiot prywatny zwracał się do niego z zainteresowanie m wykupu od miasta budynku gimnazjum lub budynku szkoły nr 4?
- czy zamierza wprowadzić zarządzenie, wskutek którego Szkoła Podstawowa nr 4 mogłaby korzystać z sal szkoły nr 1 i gimnazjum począwszy od września tego roku lub w latach następnych?

2. Pytania do dyrektorów szkół nr 2 i 4:
- ile oddziałów klas od września szkoła będzie posiadać?
- czy w związku z posiadaną liczbą klas szkoła będzie zmuszona pracować na więcej niż jedną zmianę // jeżeli tak to w jaki sposób ma tę wielozmianowość zamiar zlikwidować?

3. Pytania do Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Millenium:
- czy uczelnia nosi się z zamiarem otwarcia w Wągrowcu prywatnej szkoły podstawowej lub średniej i czy w związku z tym jest zainteresowana zakupem w najbliższych latach budynku obecnego gimnazjum lub szkoły nr 4?
Jeżeli nie jest zainteresowana budynkami sp4 lub budynkiem gimnazjum to prosimy o jednoznaczne potwierdzenie braku takiego zainteresowania ze strony uczelni. ODHACZONE ;)

Zachęcam do dopisywania konkretnych pytań, ale apeluję, aby te powyższe zostały zadane w imieniu mieszkańców do wspomnianych adresatów. Myślę, że rolą mediów lokalnych jest zadanie tych pytań. Taki jest interes społeczny.

Pozdrawiam!
evva
+8 #3 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówevva 2017-05-02 00:22
Cytat:
Uczelnia wchodząca w skład GEM prowadzi w Wągrowcu Wydział Zamiejscowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście.
To ważna deklaracja w kontekście chaosu edukacyjnego jaki wywołuje burmistrz swoimi decyzjami.
Chociaż sformułowanie, że "na dziś to jest jedyne przedsięwzięcie w tym mieście" nie jest jednoznaczne z tym, że JUTRO (jak burmistrz postanowi wygasić malą podstawówkę nr1 do której mają tylko pójść pierwszaki), że nagle pojawią się pomysły na nowe "nieplanowane" przedsięwzięcia.
Mimo wszystko cieszy taka deklaracja ze strony Szkoły Millenium. A przy okazji niech szkoła Millenium wyjdzie na przeciw wyzwaniom gospodarczym i zacznie szkolić na kierunkach, po których absolwenci będą mieć pracę.
Obywatel
0 #2 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówObywatel 2017-05-01 21:51
Szkoła podstawowa Milenium, która jest naszym powiecie jest o stokroć lepiej wyposażoną i utrzymaną szkołą w powiecie. Kadra pedagogiczna na wysokim poziomie wiec oby więcej szkół Milenium w naszym powiecie :)
Ciekawski
-6 #1 RE: Mielnium nie zamierza kupować żadnych budynkówCiekawski 2017-05-01 21:25
W Wągrowcu nie chcą, a w gminie Wągrowiec? Czy są zainteresowani wiejskimi szkołami, np. w Wiatrowie, Siennie, Łaziskach, albo Pawłowie Żońskim?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.