• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 860

Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%

Niemiła niespodzianka inflacyjna. Wzrost cen jest najwyższy od 21 lat, dokładnie od grudnia 2000 roku.

Według wstępnego szacunku podanego dzisiaj przez Główny Urząd Statystyczny inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%, to więcej niż prognozowali ekonomiści.

Główny Urząd Statystyczny przygotował wstępne informacje, jakie grupy towarów najmocniej drożały:

▫️ żywność i napoje bezalkoholowe - 6,4%
▫️ nośniki energii - 13,4%
▫️ paliwa do prywatnych środków transportu - 36,6%

Ekonomiści komentują, że na świecie w tej chwili obserwujemy pewne wyhamowanie wzrostów cen ropy, a nawet ich spadek, zatem jest szansa, że to spowolni dalszy wzrost cen paliw. W grudniu raczej nie przekroczymy 8%.


 

Komentarze   

GOLEM
+4 #6 RE: Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%GOLEM 2021-12-02 03:25
gfh - skoro wysiliłeś się na tak prostacki nick, klikając na klawiaturze litery położone obok siebie, to raczej trudno oczekiwać poważnych przemyśleń. Oceniając twój wpis, to z ciebie taki ekonomista, prawnik, nauczyciel, urzędnik, inżynier, historyk, socjolog, filozof, jak z koziej d.py trąbka. Nie ośmieszaj się z tymi roszczeniowymi poglądami!!!
JESTEM POLAKIEM. I oczekuję od rządu Polski, że uszanuje moje prawa i interesy ekonomiczne (czyli zadba o stabilność Polskiej waluty, jako kraju, który chce być suwerenny i niezależny w rozliczeniacha walutowych) i który uszanuje moje prawe względem prawa wynikającego z Konstytucji (czyli praw kobiet i praw wolności podstawowych, każdego z nas podatników i obywateli). To co ogłasza obecny rząd, i jego koalicjant pod wodzą Ziobry, to w czystej postaci, powolne pozbawianie nas praw obywateleskich, wynikających z Karty Praw Podstawowych, dotyczących dostępu każdego z nas do uczciwego i niezależnego od polityków sądu. Prędzej, czy później ten wymiar sprawiedliwości dopadnie każdego z nas, jak choćby nie płacąc mandatu i odwołując się do sądu (który ma być niezależny od jakiegoś prokuratora!!!)
Oczekuję od rządu Polski, niezależnej od polityków prokuratury i oczekuję od obecnego rządu niezależnych sędziów, przed którymi może być oceniana moja ewentualna wina, w zderzeniu, z prawem stanowionym, przez państwo, które organizują nam wszystkim politycy. To prawo ma nas chronić, przed bezkarnością tych polityków, którzy chcą za wszelką cenę przeforsować ustawy prawne, zapewniające tym politykom bezkarność. Nie po to wybieramy naszych przedstawicieli w sejmie i senacie, aby ustanawiali sobie prawo, które będzie ich chronić, a nie nas obywateli. Płacimy im za stanowienie prawa, które zapewnia im bezkarność???!!!
Przykładem tego jest wypadek z udziałem kolumny rządowej w Oświęcimiu, za rządów Szydło. Machina państwowa próbuje do dnia dzisiejszego rozjechać młodego chłopaka, który jechał Seicento, a w którego wjechała ta kolumna rządowa. Giną dowody, brak świadków, a młody człowiek zderza się z oszustami reprezentującymi obecny rząd i przedstawicieli władzy. Tak to ma wyglądać? Mamy być zdani, tylko na przekaz medialny mediów rządowych, czyli TVPiS, TVP INFO i mediów braci Karnowskich?! Takiego państwa prawa oczekiwaliśmy?! Tak ma działać prawo, że rządzący, będą ponad prawem, a obywatel, będzie musiał walczyć z systemem? A mieli być przedstawicielami nas obywateli i mieli być równi wobec prawa. Jak się okazuje to, jak zawsze były tylko puste słowa. W ustach populistów z PiS, Solidarnej Polski i Konfederacji, takie puste frazesy, to norma. Oni obliczają swoje wypowiedzi na potrzebę słupków poparcia. To partie, które kalkulują własny interes partyjny i poparcie, ponad interes i bezpieczeństwo nas Polek i Polaków.
nik
+1 #5 RE: Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%nik 2021-12-01 20:15
Takie są skutki ciągłych żądań płacowych przez kolejne grupy . Praw ekonomii się nie przeskoczyć .Każda rewolucja naukowo - techniczna pociąga rewolucję społeczną. Nadszedł czas zmian o skali ogólnośwlatowej .
Sigmar
+6 #4 RE: Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%Sigmar 2021-12-01 10:26
pis jest partia tak antykomunistyczna ze az chca pokazac narodowi jak sie wtedy zylo, jeszcze chwila.
PiSowski Kryształ
+4 #3 RE: Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%PiSowski Kryształ 2021-11-30 16:48
Dobra zmiana - tfu - kur*a jego mać.
kolo
+4 #2 RE: Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%kolo 2021-11-30 13:57
Za kilka lat spełnią się nasze marzenia i będziemy zarabiać miliony.
gfh
-3 #1 RE: Kolejny rekord inflacyjny. Inflacja w listopadzie wyniosła 7,7%gfh 2021-11-30 13:55
Ekonomiści to jak prezenterzy pogody , rzadko udaje im się trafić w punkt ,

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.