• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2156

Od jutra nowa linia autobusowa w Margoninie

Już 3 stycznia od wczesnych godzin rannych na trasę po gminie Margonin wyruszy pierwszy autobus, który zapewni mieszkańcom wielu miejscowości gminy wzajemne połączenie oraz dostęp do miasta Margonina.

Nowa linia autobusowa, której organizatorem i inicjatorem jest burmistrz Margonina, na razie będzie przebiegała w relacji Lipiny – Kowalewo – Margońska Wieś – Margonin – Próchnowo – Zbyszewice – Żoń. W granicach gminy jest ona dotowana dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Połączeń Autobusowych oraz Gminy Margonin.

- Docelowo, po uzyskaniu wszelkich pozwoleń, co powinno nastąpić do 9 stycznia, linia zostanie wydłużona do Wągrowca, tak aby zapewnić dojazd młodzieży do szkół, mieszkańcom dostęp do wielu instytucji publicznych, które obejmują swoim obszarem gminę Margonin oraz do punktów handlowo – usługowych — poinformował Łukasz Malczewski, zastępca burmistrza Margonina.

Najważniejszy cel linii to jednak zapewnienie mieszkańcom wielu miejscowości wiejskich taniego i wygodnego dojazdu do Margonina, gdzie znajdują się instytucje publiczne, przychodzie lekarskie, sklepy, poczta, bank i inne podmioty świadczące usługi dla ludności.

Aż 5 par autobusów w każdą stronę dostosowanych godzinowo do oczekiwań mieszkańców powinno spełnić podstawowe funkcje dostępności komunikacyjnej. Rozkład jazdy (publikowany w załączeniu) jest efektem informacji zebranych w ogólnogminnej ankiecie. Do tej pory wiele z tych miejscowości było zupełnie wykluczonych komunikacyjnie, a dojazd do miasta był możliwy wyłącznie samochodem.

Kursy realizowane będą nowoczesnym, klimatyzowanym taborem, a ceny biletów będą bardzo atrakcyjne.

- Koszt podróży dla biletu normalnego w granicach gminy to 4 zł. Natomiast późniejsze kursy do Wągrowca, to cena 8 zł. Oczywiście młodzież skorzysta także z oferty biletów miesięcznych. Wszystkie bilety zakupywane będą u kierowcy. Nie ma możliwości zakupu biletów w żadnych punktach usługowych. Jednocześnie liczymy na wyrozumiałość wszystkich Państwa, gdyż informacja o przyznaniu dofinansowania dotarła do nas chwilę przed nowym rokiem. Linia uruchamiana jest po raz pierwszy i wiele spraw takich jak sugestie dotyczące korekty rozkładu będą analizowane na bieżąco, tabliczki przystankowe, aplikacje z rozkładem, specjalna, dedykowana strona internetowa pojawi się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy — tłumaczy Łukasz Malczewski, zastępcą burmistrza Margonina. 

Komentarze   

Janeczek
-4 #2 Nowa linia do EgiptuJaneczek 2022-01-02 23:14
Burmistrz Margonina to wspaniały,myślący nerwusek .
Lili
-6 #1 Nowa liniaLili 2022-01-02 18:00
Szkoda że gmina Wągrowiec zapomniała o Żelicach autobusy jeżdżą tylko w dni nauki szkolnej A nie wszyscy mają auta i nie ma jak się dostać do Wągrowca

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.