• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3141

15 zatrzymanych, w tym mieszkaniec powiatu wągrowieckiego

W minionym tygodniu policjanci z Obornik i Rogoźna mieli pełne ręce roboty. Łącznie zatrzymali 15 osób, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary, do ustalenia miejsca pobytu, bądź też były sprawcami kradzieży.

Rogozińscy kryminalni, dzięki skutecznym czynnościom operacyjnym, zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież roweru elektrycznego na terenie gminy Rogoźno. Sprawca, mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym zatrzymany to 17-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który włamał się do jednego ze sklepów w miejscowości Rogoźno, skąd usiłował dokonać kradzieży papierosów. Szybko wpadł jednak w ręce rogozińskich mundurowych, którzy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora wobec 17-latka został zastosowany policyjny dozór. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Oborniccy kryminalni zatrzymali również 30-letniego mieszkańca Obornik, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wśród zatrzymanych znaleźli się także dwaj sprawcy przestępstw przeciwko wolności, rodzinie i opiece. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali także 8 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwano na podstawie nakazów doprowadzenia i listów gończych wydanych przez sąd i prokuraturę celem odbycia zasądzonej kary, a także do ustalenia miejsca ich pobytu.

Miniony tydzień to także wytężony czas pracy policjantów obornickiej drogówki.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości u ponad 200 kierujących. W czwartkowy poranek jeden z patroli ruchu drogowego ujawnił 48-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, który prowadził swój pojazd, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Ponadto funkcjonariusze obornickiej drogówki przy współpracy z policjantami z czarnkowskiej komendy udaremnili ucieczkę 27-letniego motocyklisty, który poruszał się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.


 

Komentarze   

Kuniu
+8 #2 RE: 15 zatrzymanych, w tym mieszkaniec powiatu wągrowieckiegoKuniu 2023-07-29 13:00
Jak myślicie czy ktoś pracujący na kierowniczym stanowisku kilkadziesiąt lat zostanie złapany na korupcji czy on to zrobil po raz pierwszy , czy taki człowiek będzie tępił łapownictwo wokół siebie ?
Zibii
+21 #1 RE: 15 zatrzymanych, w tym mieszkaniec powiatu wągrowieckiegoZibii 2023-07-28 14:36
To teraz czas na łapówkarzy z ul Kosciuszki

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.