• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1663

Spotkanie dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców

Spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.

W środę 6 lutego w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.

Celem spotkania było rozwianie wątpliwości i odpowiedź na wiele nurtujących pracodawców pytań, którzy zatrudniają w Powiecie Wągrowieckim cudzoziemców z krajów nienależących do Unii Europejskiej ani do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zagadnienia związane z legalnością zatrudnienia cudzoziemców szczegółowo omówili Joanna Kądziela oraz Piotr Kuligowski, inspektorzy pracy z pilskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

Uzupełnieniem tematu było przedstawienie przez pracowników Urzędu Pracy, najczęściej popełnianych błędów w dokumentach dotyczących zatrudniania cudzoziemców składanych przez pracodawców oraz zaprezentowanie katalogu form wsparcia finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu w 2019 roku. Po zakończeniu spotkania odbywały się konsultacje indywidualne.

Z zaproszenia do uczestnictwa w spotkaniu skorzystało 24 przedstawicieli z 18 zakładów pracy działających na terenie powiatu wągrowieckiego.

Komentarze   

-1 #3 RE: Spotkanie dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców Janowy 2019-02-21 21:17
Cytuję fop:
Weż się za prace a nie tylko pasożytujesz na pracy innych

Widac, że nie masz kompletnie pojecia jaką cieżką pracą jest wychowanie kilku dzieci. Uwierz mi - kilka razy łatwiej jest nie miec dzieci, chodzic sobie do pracy, miec wolne, weekendy , popołudnia do siebie i pierdolic od rzeczy jak ty to robisz. Zazdroscisz tego wsparcia dla dzieci to spróbuj - tez je dostaniesz i będziesz "pasozytował".
Cytować
0 #2 RE: Spotkanie dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców fop 2019-02-21 20:42
Weż się za prace a nie tylko pasożytujesz na pracy innych
Cytować
0 #1 Kindergeldewa111 2019-02-21 17:47
Witam, czy ktoś może wie czy w Wągrowcu ktoś zajmuje się załatwianiem Kindregeldu
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ