• Wyświetlono: 2328

Wągrowiec ma dwóch ambasadorów... sportowych

Wągrowiec nie tylko piłką ręczną i nożną stoi. Grający w boccię Damian Matoga i triathlonista Piotr Klupczyński będą promować miasto na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Piotr Klupczyński jest triathlonistą, który w ubiegłym roku został m.in. zwycięzcą biegu „Nocna Dwunastka”, a kilka tygodni później — w zawodach sportowych rangi mistrzostw Polski w triathlonie pn. Ocean Lava Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno, wągrowczanin wywalczył tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej! Teraz Piotr Klupczyński, w ramach umowy z miastem, będzie reprezentować i promować Wągrowiec na ośmiu zawodach sportowych, które od 25 maja do połowy września będą się odbywać w całej Polsce.

Damian Matoga z kolei jest odnoszącym liczne sukcesy graczem w boccię – najprężniej rozwijającą się dyscyplinę paraolimpijską. Chociaż trenuje ten sport od niedawna, 24-latek może się pochwalić m.in. ubiegłorocznym tytułem Mistrza Polski w kategorii BC1, wywalczonym na zawodach w Zamościu, a w rozgrywanych kilka tygodniu temu eliminacjach do tegorocznych Mistrzostw Polski zajął drugie miejsce. W tym roku Damian będzie promował Wągrowiec m.in. podczas „Ogólnopolskiego Turnieju Boccia Open” (Szczecin, 7-8 czerwca) oraz Boccia Open – Turniej Międzynarodowy” (Poznań, 26-30 czerwca).