• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3444

Puchar przyjechał do Wągrowca!

Duży sukces odnotowali piłkarze nożni drużyny Nielba II Wągrowiec, którzy wczoraj – w Finale XXVII Edycji Piłkarskiego Pucharu Polski OZPN Piła, który odbył się w Rosku – pokonali drużynę Lubuszanina Trzcianki 2:2 (1:2), po serii rzutów karnych 6:5.

Zwycięstwo to nie przyszło łatwo, chociaż od początku tego spotkania to reprezentująca żółto czarne barwy drużyna Nielby II Wągrowiec wypracowała optyczną przewagę nad rywalem. Rywale z Trzcianki pierwsi zdobyli bramkę – w 15. minucie gry broniącego bramki Nielby Patryka Łagodzińskiego pokonał strzałem z odległości kilku metrów Paweł Wicher.

Utracona bramka nie podcięła jednak skrzydeł rezerwom Nielby – w 37. minucie gry ataki żółto-czarnych na bramkę Lubuszanina zakończyły się celnym strzałem Adriana Pietrowskiego i było już 1:1. Z odzyskania kontroli nad wynikiem nielbiści nie cieszyli się jednak długo. Tuż przed przerwą Lubuszanin, po strzale Roberta Bączyka, ponownie objął prowadzenie.

Przez całą drugą połowę spotkania na tablicy wyników utrzymywał się niekorzystny dla rezerw Nielby wynik 1:2. Wytrwałe próby, by doprowadzić do remisu powiodły się jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Roberta Willischa piłkę do siatki skierował Jakub Księżniakiewicz.

Losy Pucharu Polski OZPN Piła rozstrzygnęły się w rzutach karnych, w których – dzięki dobrej postawie w bramce Patryka Łagodzińskiego – lepsi byli nielbiści. Puchar przyjechał do Wągrowca!!!

Piłkarzom i kadrze szkoleniowej naszej drużyny serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale rozgrywek o Puchar Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w rozgrywkach ligowych piłkarze pod wodzą trenerów Łukasza Mendla i Piotra Kowala mieli wczoraj jeszcze jeden powód do radości. Drużyna Nielba II Wągrowiec ma już bowiem zapewniony awans do IV ligi w nowym sezonie ligowym. Gratulujemy!

źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu