• Wyświetlono: 4370

Noc aktywnych w Wągrowcu

Sobotni wieczór i noc były w Wągrowcu prawdziwym świętem wszystkich tych, którzy lubią rekreację i sport na świeżym powietrzu.

W imprezie pn. „Wągrowiec aktywny nocą”, zorganizowanej przez Urząd Miejski i Ośrodek Sportu i Rekreacji, aktywny udział wzięło ponad 400 miłośników różnych dyscyplin sportowych, od tenisa stołowego począwszy po „Nocną dwunastkę”, czyli 12-kilometrowy bieg wokół Jeziora Durowskiego, którzy rywalizowali o Puchar Burmistrza Wągrowca. Ich zmaganiom kibicowało kilkuset mieszkańców naszego miasta i gości.

W zorganizowanym po raz pierwszy Nocnym Turnieju Tenisa Stołowego wzięło udział 27 zawodników, w tym dwoje byłych reprezentantów Polski juniorów. Ostatecznie w rywalizacji tej zwyciężyli: w kategorii 1991 i starsi – Piotr Ciszak, a w kategorii 1993 i młodsi – Łukasz Czysz.

W Turnieju Tenisa Ziemnego Par Deblowych uczestniczyło 9 par, a tytuł najlepszej wywalczyli Michał Jędraszczak/Maciej Ratajczak z Szamocina, którzy pokonali wągrowiecką parę Łukasza i Krzysztofa Bucholców.

Turniej siatkówki plażowej zgromadził 18 zespołów, wśród których po zaciętej, trwającej niemal do północy rywalizacji najlepszą okazała się para Dorian Jarosz/Łukasz Klapczyński (Kwilicz/Lubasz). Wągrowiecko-janowiecka para Damian Górski/Łukasz Przybył zajęła w tym turnieju 3. miejsce.

14 drużyn z poświęceniem walczyło również o tryumf w turnieju piłki nożnej drużyn 6-osobowych, w którym czołową trójką ostatecznie zostały: I miejsce – Agaricos, II miejsce – Pax Nerazzurri, III miejsce – Pomax Oborniki. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Marcin Bejma, najlepszego bramkarza – Jacek Cudziński, a tytuł króla strzelców wywalczył Damian Nowacki.

Gdy przy pięknej pogodzie w zielonym otoczeniu trwała rywalizacja na arenach sportowych w OSiR, w wągrowieckim aquaparku pływacy przez blisko 5 godzin naprzemiennie pływali na pięciu torach, by w czasie 2 godzin przepłynąć łącznie 35 km. Za rok uczestnicy tej niecodziennej próby będą mogli w niej wziąć udział za darmo, by wraz z nowymi ochotnikami pobić ustanowiony w sobotę rezultat.

Kulminacyjnym akcentem trzeciej edycji „Wągrowca aktywnego nocą” był nocny, 12- kilometrowy bieg wokół Jeziora Durowskiego. Wzięło w nim udział 149 uczestników, którym sygnał do startu dał burmistrz miasta Krzysztof Poszwa. „Królem nocy” został Maciej Łucyk z Poznania, który pokonał tę trasę w czasie 42’43 min. Najlepszym wągrowczaninem został Aleksander Klaja, który zajął w biegu 10. miejsce. Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Czaja z Torunia, która dała się pokonać tylko 38 męskim uczestnikom biegu.