• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1107

Bieg Dzieci i 2 Bieg Podkowy w Skokach

30 września w Skokach odbył się 2 Bieg Podkowy. Tak jak w zeszłym roku startem i metą był rynek w Skokach, a biegacze rywalizowali na dystansie 5 i 10 km, czyli jednej lub dwóch pętlach.

fot. Tomasz Szwajkowski

- Trasa wiodła ulicami Skoków i była niemalże identyczna jak w zeszłym roku. Co się zmieniło? Hasło biegu się zmieniło. Ubiegłoroczny bieg zorganizowany w 650 rocznicę nadania praw miejskich Skokom miał hasło „Zostaw swój historyczny ślad w Skokach”. Po zeszłorocznej edycji ogłosiliśmy internetowy konkurs na hasło 2 Biegu Podkowy, założenie było takie aby w myśl tego hasła przebrać biegaczy. Propozycji było wiele, ale bezapelacyjnie wygrał pomysł Dagmary Kościelniak „W Skokach żyje się jak w bajce”. Biegacze podjęli wyzwanie i na ulicach Skoków zaroiło się od bajkowych postaci - poinformowała Karolina Stefaniak, UMiG Skoki.

Na każdym z dystansów wystartowało po ok 200 biegaczy. Wszyscy na mecie otrzymali pamiątkowy medal, a najlepsi na podsumowaniu biegu w hali pamiątkowe statuetki za wywalczone miejsce. Nagrodzono 3 najlepszych zawodników i zawodniczki na każdym dystansie. I tu należy nadmienić, że bieg na 5 km open wygrał nasz olimpijczyk Łukasz Nowak. Na dystansie 10 km 2 open była Monika Lehmann, a 3 open Anna Kozielczyk obie ze Skoków. Statuetki otrzymali 3 najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych. Osobna klasyfikacje stanowili najlepsi skoczanie, po 6 na każdym z dystansów (wytłuszczone nazwiska w tabelach).

Nagrodzono także najlepszą drużynę na każdym z dystansów i tak zarówno na 5 i na 10 km wygrał Klub Biegacza Gepard z Murowanej Gośliny. Nowością tegorocznej edycji był klasyfikacja rodzinna, którą na 5 km wygrała rodzina Łukasz, Mateusz i Wiesław Nowakowie ze Skoków, a na 10 km Tomasz, Paweł i Andrzej Waraczewscy z Gniezna.

Głównym sponsorem finansowym biegu był gmina Skoki, ale także KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie, MAL-BUD Piotr Janka ze Skoków. Nagrody ufundowali także WYSZYWANKI Karolina Mielcarek ze Skoków oraz Pasieka Trzy Sady z Kakulina pana Jarosława Kołba.


Materiał wideo

Komentarze   

-1 #1 RE: Bieg Dzieci i 2 Bieg Podkowy w Skokachzyga 2018-10-11 20:24
...jak w bajce???? Ktoś tu jaja sobie robi!!!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ