• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2040

W Siennie odbyło się Spotkanie Noworoczne OSP

Podczas spotkania noworocznego zorganizowanego przez Zarząd Miejsko – Gminny Związku OSP RP w Wągrowcu we współpracy z OSP w Siennie, które odbyło się 5 stycznia w sali wiejskiej w Siennie.

Kpt. Michał Mulka, zastępca komendanta Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu poinformował, że w 2018 roku na terenie działania komendy odnotowano 1128 interwencji, w których udział wzięli funkcjonariusze i strażacy – ochotnicy.

Jest to wzrost zdarzeń o 20% więcej niż 2017 roku. Komenda w minionym roku przeszkoliła 38 strażaków – ochotników na kursie podstawowym a 48 ukończyło kurs dowódców.

Wszystkich przybyłych na spotkanie noworoczne powitał Łukasz Wiatrowski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Wągrowcu, który podczas swojego wystąpienia odczytał sprawozdanie z działalności 442 strażaków – ochotników.

Jednostki OSP z terenu miasta i gminy w 2018 roku wyjeżdżali do pożarów i zdarzeń 133 raz, a także realizowały bogatą działalność: szkoleniową, kulturalną, sportową, religijną. Zorganizowano zawody miejsko – gminne, konkurs młodzież zapobiega pożarom, zabezpieczano: biegi, rajdy rowerowe, Jarmark Cysterski, Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

Strażacy – ochotnicy czynnie uczestniczyli w uroczystościach religijnych, nadania sztandaru Kole Gminnemu Sołtysów, majówce, dożynkach gminnych, Dniu Dziecka, obchodach 100 – lecia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania Niepodległości, odsłonięcia pomnika w Potulicach.

Ponadto strażacy z dużym zaangażowanie włączyli się w ideę honorowego dawstwa krwi, aby również w ten sposób nieść pomoc drugiemu człowiekowi, a także odnoszą sukcesy w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa PCK. Prezes Łukasz Wiatrowski zakończył sprawozdanie słowami wiersza: „Niech w tym roku błyszczą jedynie medale na mundurach, a nie światła wozów strażackich. Niech niedawno narodzony Jezus dba o was od początku akcji, aż do jej końca”.

- Samorządy przekazują środki na sprzęt, a my jesteśmy tylko jego użytkownikiem na rzecz społeczeństwa – powiedział Andrzej Woźnicki, członek Prezydium Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu zachęcając, aby szukać sposobów pozyskiwania do działalności strażackiej młodzież.

- Państwo Polskie troszczy się o wspomaganie działalności strażackiej poprzez pozyskiwanie sprzętu. Dziękuję wam, że wykonujecie waszą działalność z najwyższym zaangażowaniem na rzecz społeczeństwa – powiedział Michał Piechocki, wicestarosta wągrowiecki.

Miłym akcentem było wręczenie podziękowań podpisanych przez Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu za pomoc przy organizacji VI Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Pożarniczych, które otrzymali: Anna Majer – prezes OSP w Siennie, Zbyszko Sygierycz – prezes OSP w Wągrowcu, Piotr Zielke – prezes OSP w Rąbczynie, Natalia Kulińska – dyrektor MDK w Wągrowcu, Zbigniew Cholewiński – kierownik w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu, Piotr Łuszcz – dyrektor OSiR w Wągrowcu.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Anna Pałka – sekretarz Urzędu Gminy Wągrowiec, wiceprzewodniczący Rady Gminy: Janina Kolińska i Piotr Zawadzki, Radosław Sierpowski - komendant miejsko-gminny związku, Anna Majer – przewodnicząca komisji rewizyjnej zarządu powiatowego związku, Zenon Urbański – honorowy prezes zarządu miejsko – gminnego związku, Iwona Radke – dyrektor Szkoły Podstawowej w Siennie, Krzysztof Majer – sołtys wsi Sienno.

Uczestnicy spotkania noworocznego z radością dzielili się swoim doświadczeniem i wspomnieniami.

Jan Maćkowiak
wiceprzewodniczący WKK OSP

Komentarze   

+10 #1 RE: W Siennie odbyło się Spotkanie Noworoczne OSPqwa 2019-01-07 20:22
Zbigniew Cholewinski z Urzedu Miasta -Panie Berendt co ten emeryt jeszcze tam robi ?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ