• Wyświetlono: 5214

Łukasz Nowak Mistrzem Polski

Łukasz Nowak zdobył Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. Zwycięstwo dało mu awans do Mistrzostw Europy w Zurychu.

30 lipca br. skoczanin startujący w barwach AZS Poznań w chodzie na 20 km, po zaciętej walce w nietypowych warunkach – na terenie przy budowanej hali sportowej i sztucznym oświetleniu – zwyciężył z wynikiem 1.22,10. Tym samym Łukasz Nowak zdobył Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. Jego rywale uzyskali gorsze czasu Rafał Fedaczyński o 15 sekund, a Rafał Augustyn o 24 sekundy.

Łukasz ostatecznie zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy w Zurychu, gdzie 15 sierpnia wystartował w chodzie sportowym na dystansie 50 km. Mimo dobrze zapowiadającego się występu na około 30 km z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda skoczanin musiał zejść z trasy. Konieczna była interwencja służb medycznych.

Młodszy brat Łukasza, Mateusz Nowak, zdobył Złoty Medal w chodzie sportowym na dystansie 10 km podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce rozegranych 29 czerwca w Toruniu. Mateusz pod opieką ojca Wiesława przygotowuje się do startu na 20 km w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się 30 sierpnia w Gdańsku.