• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5746

Mogą wystąpić problemy z rejestracją pojazdów

Wcześniej niż zakładano, zostanie uruchomiony zmodernizowany system CEPiK 2.0. Od 13 listopada 2017 r. wiele pożądanych informacji kierowcy sprawdzą bez wychodzenia z domu.

Modernizacja systemu ma być przeprowadzona w poniedziałek 13 listopada, dlatego Wydział Komunikacji w Wągrowcu informuje, że tego dnia mogą wystąpić problemy w trakcie rejestracji pojazdów.

System CEPiK 2.0, uruchamiany przez Ministerstwo Cyfryzacji, zmienia zasady dotyczące wprowadzania i udostępniania danych w zakresie rejestracji pojazdów.

Co się zmieni w najbliższym czasie?

Według pierwotnych planów zmodernizowany CEPiK 2.0 miał zostać uruchomiony 2 czerwca 2018 roku. Prace przyspieszono i już 13 listopada Polacy będą mogli korzystać z jego rozszerzonej wersji. Nowe informacje do bazy popłyną m.in. ze stacji kontroli pojazdów, czy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Do ogólnokrajowej bazy danych będą trafiać informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, zajęciu przez organ egzekucyjny, czy zabezpieczeniu majątkowym. Dzięki temu potencjalny klient sprawdzi na portalu, czy właściciel ma prawo dysponować swoim samochodem w całości.

W przyszłości CEPiK wzbogaci się też o informacje od producentów i importerów dotyczących homologacji. Ma to na celu elektroniczne katalogowanie marek i typów pojazdów. Z końcem bieżącego roku rządowy serwis udostępni usługę „Mój pojazd”. Pozwoli ona weryfikować właścicielowi wszelkie dane zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów o własnym aucie.

Nowe uprawnienia zyskają funkcjonariusze Straży Granicznej.

W nowych regulacjach przewidziano również możliwość zatrzymywania przez Straż Graniczną (SG) dowodów rejestracyjnych pojazdów i pozwoleń czasowych na prowadzenie auta. W rezultacie SG będzie przekazywać do CEP informacje o zatrzymanych dowodach rejestracyjnych oraz pozwoleniach czasowych. Rozwiązanie to pozwoli SG na szybszą realizację czynności służbowych (usprawnienie kontroli i szybsze jej zakończenie) - bez konieczności angażowania przedstawicieli innych służb (oczekiwanie na drugiego funkcjonariusza wydłuża kontrolę, a kierowcy — czas podróży). Obecnie funkcjonariuszom SG przysługują niemal wszystkie uprawnienia Policji z obszaru kontroli ruchu drogowego, z wyjątkiem prawa do zatrzymywania dokumentów (oprócz Policji, dowody rejestracyjne mogą zatrzymywać — w szczególnych przypadkach — żołnierze Żandarmerii Wojskowej i inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego).

Komentarze   

+8 #2 RE: Mogą wystąpić problemy z rejestracją pojazdówguciu 2017-11-09 17:06
Znów jadą na wycieczke integracyną ?
Cytować
+5 #1 problemy z rejestracjaMarcycha 2017-11-09 15:12
wszystko modernizuja a jak sie kropki nad "i"nie ma w jakims dokumecie ( ktory mozna doniesc bez problemu do czasu odbioru sztywnego dowodu ) to odsyłaja z kwitkiem po dlugim czekaniu w kolejce ... a co do strazy granicznej hmmm za chwile ksiadz probosz nam bedzie mandaty wystawiac ....w polsce byle ludzia pod gorke robic i na kazdym kroku okradac takie jest moje zdanie
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ