• Wyświetlono: 2675

Nielba przegrała z Grunwaldem Poznań, tracimy przewagę

Nielba Wągrowiec traci przewagę nad rywalami. Wczoraj żółto-czarni przegrali 22:24 na własnym parkiecie z Grunwaldem Poznań.

Nielba powoli szykowała się do starań o PGNiG Superligę, przedstawiciele pojechali do Warszawy na spotkanie z władzami ligi. Do pierwszej lokaty jednak daleka droga. Zwłaszcza po domowej porażce z Grunwaldem Poznań. Wągrowczanie zawalili drugą połowę. Zaczęli tracić dystans do rywali, w 52. minucie przegrywali już 15:22 i zwycięstwo odjechało. Zryw w końcówce pozwolił jedynie przypudrować wynik (22:24).

Porażkę Nielby wykorzystała Stal Gorzów. Gorzowianie rozgromili w Koszalinie Gwardię i zrównali się punktami z Nielbą.

MKS Nielba Wągrowiec - WKS Grunwald Poznań 22:24 (11:11)

Najwięcej bramek: dla Nielby - Paweł Smoliński 5, Dawid Pietrzkiewicz, Mateusz Pacała, Paweł Gąsiorek - po 3; dla Grunwaldu - Krzysztof Martyński 8, Alan Harasymek 6.