• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3761

Porażka Nielby z liderem Gwardią Opole

16 marca br., żółto-czarni ulegli na wyjeździe liderowi tabeli 29:30. Opolanie są prawie pewni bezpośredniego awansu do Superligi.

Po niesamowitym pościgu Gwardia Opole pokonała Nielbę Wągrowiec 30:29. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył cztery sekundy przed końcem Jakub Płócienniczak.

Drużyna gospodarzy, Gwardia Opole, prowadziła tylko na samym początku 5:2, później na parkiecie zdecydowanie dominowała Nielba, która z minuty na minutę powiększała przewagę, by na przerwę zejść prowadząc już pięcioma bramkami 15:20.

Pierwszą połowę zespół zespół z Opola przegrał 5 bramkami to oznaczało tyle, że trener Jagielski musiał mocno „popracować” ze swoim zespołem w szatni. Po przerwie gwardziści rzucili się do odrabiania strat.

W 41 min było 26:18 dla Nielby i zapewne niewielu kibiców liczyło, że to gwardziści wyjdą z tego starcia zwycięsko. Wtedy jednak swój popis rozpoczął Paweł Prokopa, który w ciągu sześciu minut trafił sześć razy do siatki Nielby i w 47 minucie było już tylko 24:26.

Ostatnie dwie minuty meczu nikt z kibiców, których było 1000, nie oglądał spotkania na siedząco. Marceli Migała doprowadził do wyrównania, ale piłkę posiadała drużyna Nielby. Niestety popełnili błąd i decydującą akcję mogli przeprowadzić opolanie. Na 20 sekund przed końcem trener Gwardii, Marek Jagielski, poprosił jeszcze o przerwę. Trener Jagielski powiedział, co Gwardziści mają grać, a oni zrobili to perfekcyjnie.

- Mieliśmy grać długo, nawet za cenę nieoddania w ogóle rzutu – powiedział kołowy Gwardii Opole Jakub Płócienniczak. - Tak, aby Nielba nie zdążyła ewentualnie nas skontrować, gdyż remis w sumie też był dla nas korzystny. W wyniku dobrego rozegrania, otrzymałem dobre podanie od Michała Szolca, które udało się zamienić na zwycięską bramkę - dodał były nielbista Jakub Płócienniczak, dzięki któremu drużyna z Opola wygrała spotkanie 30:29.

Dzięki temu zwycięstwu opolanie mają nad Nielbą, na sześć kolejek przed końcem rozgrywek, pięć punktów przewagi i są prawie pewni bezpośredniego awansu do Superligi. Naszych szczypiornistów czeka najprawdopodobniej walka w barażach.

Nielba: Konczewski - Smoliński 2, Kieliba 3, B. Witkowski, Obiała 2, Świerad 8, Kryszeń 3, Białaszek 4, Tarcijonas 4, Tórz 2, Biniewski 2. Trener Paweł Noch.

Gwardia: Donosewicz, Romatowski, Fiodor - Śmieszek, Swat 3, Adamczak 3, Knop, Szolc 1, Krzyżanowski 5, Kłoda, Drej 4, Migała 4, Prokop 8, Płócienniczak 2. Trener Marek Jagielski, Henryk Zajączkowski.

Komentarze   

lol
+4 #4 RE: Porażka Nielby z liderem Gwardią Opolelol 2013-03-20 18:06
nie wytoczył, przeczytaj stanowisko prokuratury na Portalu WRC wtedy zrozumiesz dlaczego - www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-miasta/4733-radni-kontra-nielba-czyli-kulisy-konfliktu.html
maro
+4 #3 RE: Porażka Nielby z liderem Gwardią Opolemaro 2013-03-20 17:55
Orientujecie się może czy prezes Miecio wytoczył sprawę radnym tak jak obiecał?
Jaro
+9 #2 kukła na stanowiskuJaro 2013-03-20 14:01
Wiara kibiców już przedtym meczem znacznie spadła.Dopóki na stanowisku prezesa nie będzie osoba która wie poco zajmuje to stanowisko to najlepsze czasy mamy za sobą.
gamonie
+9 #1 RE: Porażka Nielby z liderem Gwardią Opolegamonie 2013-03-20 13:51
I co? Zero komentarzy? Trzeba być super gamoniem żeby tak się wyłożyć. Chyba że mecz był ustawiony? Innego wytłumaczenia nie ma.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.