• Bank
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1772

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu

W Margoninie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

W konferencji podsumowującej projekt udział wzięło prawie 300 seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które brały udział w programie. Do Margonina przyjechali seniorzy z Nowego Tomyśla, Obornik, Szamotuł, Gniezna, Wągrowca, Poznania oraz gościnnie z Piły. Obecni byli także słuchacze UTW Margonin.

W trakcie konferencji burmistrz Margonina Janusz Piechocki dla podkreślenia wagi i znaczenia doświadczenia seniorów, wręczył akty powołania członkom gminnej rady seniorów. Burmistrz w swoim wystąpieniu wskazywał na ogromny sukces stowarzyszenia z Adolfowa, które wygrało konkurs pomimo ogromnej konkurencji.

Obecny na uroczystości poseł Grzegorz Piechowiak, który w czasie wyjazdów grup seniorów do Warszawy oprowadzał ich po sejmie, podkreślał znakomicie skonstruowany projekt, oparty o rzetelność, dokładność i nastawienie na działania pro senioralne o zróżnicowanej strukturze, które mają zaspokajać oczekiwania różnych grup seniorów. Poseł Piechowiak gratulował sukcesu Prezes Stowarzyszenia Karolinie Cichej, której udało się zbudować organizację, która wykracza poza granice gminy i osiąga sukcesy w ogólnopolskich konkursach.

Projekt stowarzyszenia jako jedyny na terenie województwa Wielkopolskiego uzyskał dofinansowanie w kwocie prawie 260 tys. złotych, co przełożyło się na sfinansowanie 100 wykładów, kilkuset godzin warsztatów z rękodzieła, plastycznych, tanecznych, zajęć na basenie, komputerowych czy też wyjazdów naukowych do Warszawy, w których udział wzięło 315 seniorów.

Łącznie w zajęciach uczestniczyło prawie 2500 słuchaczy z całej Wielkopolski.

Komentarze   

ewb
-2 #2 RE: Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasuewb 2017-12-26 20:22
Uniwersytet trzeciego wieku kto to badziewie sponsoruje
wiecznie młody
+5 #1 RE: Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasuwiecznie młody 2017-12-26 17:04
Nie starzeje się ten, kto ma środki na to, by żyć godnie.Ten, którego szanuje społeczeństwo i rodzina.W czasach kultu pieniądza , 500+ i wmawianej wszem i wobec wiecznej młodości nie da się godnie zestarzeć.Amen.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.