• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4581

Oszust internetowy usłyszał 64 zarzuty

Do Sądu Rejonowego w Wągrowcu trafił akt oskarżenia przeciwko oszustowi internetowemu. 27-latek działał w całej Polsce, usłyszał łącznie 64 zarzuty.

- Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku, krótko po dokonaniu ostatniego oszustwa na początku marca br. - poinformował st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

W jaki sposób udało się 27-latkowi z  Lubonia oszukać aż tyle osób?

- Wyszukiwał on na portalu aukcyjnym interesujący go telefon bądź tablet, dzwonił do sprzedającego i przedstawiał się jako zainteresowany kupnem. W dalszej rozmowie nakłaniał do wydania telefonu, deklarując dokonanie przelewu. Swojego rozmówce informował, że telefon odbierze jego znajomy, bo on sam nie może odebrać go osobiście. W chwili dokonania transakcji przychodził rzekomy znajomy, który odbierał telefon, posługiwał się sporządzonym na tę okazję fikcyjnym potwierdzeniem dokonania przelewu, który nigdy nie był zrealizowany. Mężczyzna pozyskany w ten sposób telefon od razu zbywał w lombardzie, skupie telefonów — tłumaczy st. sierż. Dominik Zieliński.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że mężczyzna działał na terenie całej Polski. Dzięki zaangażowaniu śledczych udało się dotrzeć do kilkudziesięciu pokrzywdzonych. Mężczyzna usłyszał łącznie 64 zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

+3 #7 RE: Oszust internetowy usłyszał 64 zarzutyrfaky de 2017-11-15 20:39
jaki wyrok powinien otrzymać polityk który kandydował na burmistrza i oszukał swoich wyborców gdyż po wygraniu wyborów nie spełnił obietnic wyborczych P Ś
Cytować
+10 #6 RE: Oszust internetowy usłyszał 64 zarzutyDżejkob 2017-11-14 11:13
Cytuję olga:
Kto odebrał ten blok bez przyłącza gazowego Co na to przełożony urzednika Gdzie jest rzecznik konsumentów czy oni wszyscy pracują tak jak w Gdańsku czy HGW w Warszawie ?

Przełożonym nadzoru budowlanego, a także rzecznika praw konsumentów jest starosta (anty)wągrowiec ki, powiązany rodzinnie z włascicielem tego portalu, więc żadnego artykułu o tym skandalu się nie doczekasz. No chyba, że laurki, jak to dobrze jest w tym bloku, bo mieszkańcy bez gazu mają dużo lepiej od tych z gazem, bo mogą oszczędzić na rachunkach.
Cytować
+10 #5 RE: Oszust internetowy usłyszał 64 zarzutyA Londyn 2017-11-13 22:03
Co na to magister hemi?
Cytować
+11 #4 RE: Oszust internetowy usłyszał 64 zarzutyb jk 2017-11-13 20:36
Bolo podejrzewam że ministrem to już był jego ojciec za rządów PO-PSL i od starego i jego kumpli sporo się nauczył
Cytować
+20 #3 RE: Oszust internetowy usłyszał 64 zarzutyolga 2017-11-13 20:32
Kto odebrał ten blok bez przyłącza gazowego Co na to przełożony urzednika Gdzie jest rzecznik konsumentów czy oni wszyscy pracują tak jak w Gdańsku czy HGW w Warszawie ?
Cytować
+25 #2 ciekaweMieszkaniecWRC 2017-11-13 20:05
A ile zarzutów powinna dostać osoba która oddała do użytku nowe bloki bez dopływu gazu w Wągrowcu? Chyba, że to nie przestępstwo.
Cytować
-10 #1 RE: Oszust internetowy usłyszał 64 zarzutyBolo 2017-11-13 20:03
Zuh młodzieniec wyklęty! Na ministra go!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ