• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2602

Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabeth

W poniedziałek koniec umowy na katamaran „Elizabeth”. OSiR w sezonie dzierżawił statek od spółki, która jest właścicielem hotelu Pietrak.

W trakcie sezonu wakacyjnego wielu mieszkańców oraz turystów zastanawiało się, dlaczego tak trudno wynająć katamaran „Elizabeth”, który pływa po jeziorze Durowskim. Postanowiliśmy wyjaśnić kilka kwestii dotyczących tej łodzi.

Właścicielem jednostki jest spółka E.J.P. Hotele Sp. z o.o. Sp. K., właściciel hoteli Pietrak. To właśnie od tej spółki OSiR dzierżawi statek. Umowa zawierana jest na poszczególne sezony, w tym roku był to okres od 8 lipca 2019 do 30 września 2019 r. Środki z biletów trafiają do kasy OSiR-u.

- W związku z umową dzierżawy OSiR ponosi wszelkie koszty eksploatacyjne, w tym m.in. z tytułu zakupu paliwa, przeglądów czy zatrudnienia sterników, a także odpowiada za wszelkie szkody i naprawy w okresie dzierżawy. Za wynajęcie „Elizabeth” OSiR wnosi hotelowi Pietrak jednorazową opłatę wynoszącą 400 zł brutto oraz zobowiązuje się wykonać nieodpłatnie pięć jednogodzinnych rejsów miesięcznie. Niewykorzystane rejsy kumulują się — poinformował Piotr Korpowski, Urząd Miejski w Wągrowcu.

Problemy z wynajęciem statku spowodowane są brakiem stermotorzystów.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu współpracuje zaledwie z dwoma stermotororzystami, którzy wykonują na rzecz OSiR-u usługi okazjonalnie. Co ciekawe każdy ze nich ma inną pracę, tak więc rejsy należy dostosowywać do ich wolnego czasu.

Innych osób z uprawnieniami do prowadzenia takiej jednostki w Wągrowcu i okolicy nie ma. Potwierdza to rejestr Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy.

Wcześniej sytuacja ze sternikami wyglądała znacznie lepiej. OSiR zawierał umowę zlecenie ze stermotorzystą na cały sezon, jednak w tym roku ze względu na stan zdrowia kapitana, zawarcie takiej umowy nie było możliwe.

Burmistrz i Rada Miejska w Wągrowcu powinna już teraz pomyśleć o zabezpieczeniu środków na kurs dla stermotorzysta, który uzyska patent zawodowy Stermotorzysty Żeglugi Śródlądowej, dzięki temu, w przyszłym sezonie unikniemy problemów dotyczących wynajmu jednostki.

Komentarze   

Dyzma
+1 #15 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu ElizabethDyzma 2019-10-03 22:53
A na poważnie w latach 80-tych byłem jeszcze nie za duży i był taki Aramis, który wtedy dla mnie był duży. Pływał, kolejki były do niego...A teraz nie ma kto pływać podobno. Jak duże głowy nie wiedzą kto może sterować, to niech łabędzi zapytają, one przecie cały czas na wodzie.
Dyzma
+4 #14 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu ElizabethDyzma 2019-10-03 22:48
Niech już będą te wybory bo rzygać mi się chce patrząc na te zakłamane mordy z plakatów na ulicach. Niech się usadowią na stołkach, to może mi apetyt wróci.
Janowy
-1 #13 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu ElizabethJanowy 2019-10-03 20:11
Brak czego? Steromotorzyty? To jakis profesor czy pilot myśłiwca? I w całym powiecie nie ma nikogo kogo mozna przeszkolic, nie ma chętnych, hobbistów..? Naprawdę? No cóz - kolejny przykład "zarządzania" przez ekipę PO/SLD w miescie....
ewrea
+3 #12 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethewrea 2019-10-03 19:03
Burmistrzu ile miasto naliczyło kary za opóznioną budowe pomnika Bo chodzą słuchy że siędogadaliście Jak mieszkańcy mają to rozumieć ?
centra
+8 #11 centralski 33onet.plcentra 2019-10-03 17:58
jestem za tym, żeby tego pietraka i jego hotel -zlikwidować ! Nawet ta droga asfaltowa co idzie do jeziora z ul Kosciuszki jest Pietraka. Jest niedostępna dla ludzi ! Nawet jak ktos ma swoją łódke, to nie moze jej zwodować na jeziorze! PO co mi jakiś biznesmen Pierak ! Zlikwidowac mu ten biznes, niech wezmie się do pracy, a nie tylko kasę liczyć - non stop. Wynocha z nim. Jest teraz okazja, bo oszołomy rządzą Polską !
Turnusowicz
-3 #10 Brak słowTurnusowicz 2019-09-29 20:37
Brak słów dawniej sterował nim człowiek z powołania....Kt órego stan zdrowia pogorszyl się owszem w momencie gdy dowiedział się że już nim nie popłynie. ..
To co wypisujecie jest nie do przyjęcia. Pisze w imieniu osób niepełnosprawny ch bywajacych w Wielspinie gdzie katamaran był pięknym przeżyciem.... radość na twarzach chorych i ich opiekunów bezcenna
af
+8 #9 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethaf 2019-09-29 17:15
Temat jest prost umowa z Pietrakiem była do miasta niekorzystna i nie przynosia żadnego dochodu b jakby była zyskiem to ten biznes prowadziłby sam Pietrak albo znajomy kogoś z urzedników Chyba że Pałczyński stwierdził że to taka komunikacja miejska i stwierdził że trzeba dopłacać tak jak do autobusów i rowerów Pałczyński czekamy na wyjaśnienie sprawy
af
+10 #8 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethaf 2019-09-29 16:39
Panie burmistrzu skoro prowadzicie takie interesy z osobami prywatnymi to teraz czekamy na wykaz komu umorzyliście podatki za 2018 r ? Zapewne też jest to ciekawa lektura
olo
+11 #7 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabetholo 2019-09-29 16:15
Ciekawe czy jeszcze dużo takich interesów miasto prowadzi z prywatnym biznesem ?
Laik
+3 #6 Czy ja dobrze rozumiemLaik 2019-09-29 15:59
Czy ja dobrze rozumiem? Osir płaci 400zl hotelowi za wynajem. Oprócz tego jest zobowiązany do 5 godzinnych rejsów, które musi dla hotelu wykonać ponosząc koszty eksploatacji. Turystow nie wozi bo nie ma kto kierować łajbą? To na czym tu interes dla Osiru? Jeśli czegoś nie rozumiem proszę o wyjasnienie
rychu
+11 #5 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethrychu 2019-09-29 13:01
Panie Burmistrzuprosi my o zestawienie danych jakie były koszty utrzymania sprzetu ? COŚ TU ŚMIERDZI
Dyzma
+9 #4 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu ElizabethDyzma 2019-09-29 01:51
Się nie znacie.. To Wy płacicie, a my czerpiemy zyski. Pozdrawiam - Hotel Pierdak . I nie łazić nam po pomostach i plaży - TYLKO DLA NASZYCH GOŚCI
nhyt
-3 #3 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethnhyt 2019-09-28 21:54
gagxh
af
+16 #2 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethaf 2019-09-28 12:06
Podajcie koszty a zyski Zobaczymy dla kogo to inters
af
+15 #1 RE: Problemy z wynajęciem katamaranu Elizabethaf 2019-09-28 12:05
Czy to wypożyczenie jest korzystne do Pietraka czy OSIRu To jakieś jaja my płacimy za utrzymanie łajby Przrcież niech sobie Pietrak to utrzymuje bo i tak by wypożyczali wszystkim chetnym nswet spoza hotelu a tak pośli na łatwizne Co to za układ ?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.