• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1617

Zostań wolontariuszem WOŚP

Zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane środki będą przeznaczone na doposażenie dziecięcych oddziałów chirurgii zabiegowej.

Wzorem lat ubiegłych, w zbiórkę włączy się również Wągrowiec. Szefową wągrowieckiego sztabu WOŚP będzie ponownie Natalia Kuklińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, która zaprasza wszystkich chętnych do pracy w sztabie i dołączenie do grona wolontariuszy akcji.

Zapisy będą odbywać się w każdy poniedziałek i czwartek, między 11 listopada a 2 grudnia w godzinach 16:00 - 19:00 w sekretariacie MDK, przy ulicy Kościuszki 55.

Sztab może przyjąć maksymalnie 150 osób - warto więc zapisać się jak najszybciej.

Chętni kandydaci na wolontariusza muszą mieć ze sobą aktualne zdjęcie (najlepiej w formie elektronicznej), numer PESEL oraz telefon, na który w trakcie zapisu otrzymają specjalny kod, umożliwiający dołączenie do grona wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli kandydat na wolontariusza nie ukończył 18 lat, powinien przyjść z rodzicem lub prawnym opiekunem.Komentarze   

FaktyTVN
0 #58 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPFaktyTVN 2020-01-01 15:02
Z samych odsetek od przetrzymywania pieniędzy ze zbiórek na koncie zamiast wydawania ich na sprzęt (a podobno potrzeby szpitali są ogromne i pilne) WOŚP ma 2.5 mln rocznie.

No to jak to jest ????

Dokumenty WIARYGODNE dostępne są w Internecie jakby co
gololomel
0 #57 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPgololomel 2019-12-30 14:07
4 lata Owsiak, jako prezes zarządu WOŚP, procesował się z córką opiekującą się ciężko chorym ojcem, o mieszkanie, które nieżyjąca i psychicznie chora matka, w drugim testamencie, przepisała WOŚP. Kim, trzeba być, jak nisko trzeba upaść?

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/owsiak-przejal-polowe-mieszkania-po-zmarlej-jej-corka-zostala-na-lodzie-aa-2vYT-WB6v-n1Uq.html

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/owsiak-zabierze-mi-mieszkanie-aa-P8rV-PYpS-A7o5.html
mieszkaniecwgr
-9 #56 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-20 11:48
Hehehe co za matoł z tego Golema - koleś, który określa innych ludzi takimi inwektywami jak: plugawa twarz, bura suka, gnida, troll, pasożyt społeczny, zakuty łeb, tępak, tępa gnida itd. itp. zarzuca innym mowę nienawiści.

Pięknie Panie Golem Pan się podsumował tymi wszystkimi wynaturzeniami i hipokryzją - widać w tym przykład idący od guru JO i całej sekty.

A teraz Proszę Państwa wykład logiki według Golema - cytuję (post nr 49): "nic nie kosztuje miasto Wągrowiec organizacja WOŚP, ponieważ jeżeli w dniu organizacji WOŚP w 2020 wyjdziesz na scenę i powiesz kim jesteś i negujesz ideę WOŚP, to zapłacę za prąd zużyty w tym dniu na rzecz WOŚP i za śmieci"

No k**wa po prostu majstersztyk logiczny tego Pana Golema :-). Powinny to chyba wykładać na Politechnikach jako miks bramek logicznych :-)))))))))))))

Dodatkowo na uniwersytetach powinno to być wykładane jako zdanie tak zajebiście podrzędnie-nadr zedno-podrzędni e złożone, że aż SZOK !!!!! :-))))))))

I dalej:
Jesteś Pan Golem - wyjątkowym kretynem ponieważ jako pozujący na super krystalicznie bezinteresowneg o obrońcę WOŚP (pewnie członek sztabu) właśnie udowodniłeś stwierdzeniem o zapłaceniu rachunków, że pomimo posiadania dosyć dużych zasobów, które mógłbyś przekazać WOŚP nie robisz tego bezinteresownie tylko ewentualnie zrobisz to pod pewnymi (głupimi) warunkami Bezinteresownoś ć jak stąd do Sydney (jeśli rozumiesz ironię Golemiku).

I na koniec:

1. A o braku honoru swojego ziomka rineo, który nawet nie potrafi przeprosić i wykonać wyroku Sądu po przegranym procesie słyszałeś ?

2. A o sprzedawanych obrazach Trynkiewicza na aukcjach WOŚP słyszałeś ???


:-)))))))))))))
No nic: Róbta co chceta. Tylko się nie zesrajta :-)))))

Jak dla mnie kompletny EOT. Nie pozdrawiam.
Golem
+10 #55 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-20 00:15
mieszkaniecwgr - to ja również odpowiem tobie w twoim kierunku i na twoim poziomie: łrzesz jak bura suka i rozpowszechnias z mowę nienawiści. Jesteś zwykłym trollem, które ujawniają się co roku przed organizacją WOŚP. Już rok temu ta mowa nienawiści, ze strony takich gnid jak ty doprowadziła do tragedii. Niczego się nie nauczyliście i nie wyciągnęliście wniosków. Tak to jest, kiedy ma się do czynienia z ograniczonymi intelektualnie pasożytami. Już nie jeden z tych, którzy rozpowszechnial i w internecie mowę nienawiści, zdziwił się kiedy okazało się, że w internecie nie jest się anonimowym. Rozpowszechniaj ąc te brednie możesz również się zdziwić.
Golem
+11 #54 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-20 00:08
olas - zakuty łbie, być może robicie sobie jaja ze mnie, ale dzięki temu ludzie widzą jak tępe dzidy krytykują WOŚP. Dzięki takim tępakom reklama WOŚP sama się robi. Nikt nie chce upaść tak nisko jak ty i tobie podobne pasożyty społeczne.
Jastary
-20 #53 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJastary 2019-11-19 10:09
Golem - ty ładny jesteś odszczepieniec. Ja piszę barani łbie o służbie zdrowia, a ty mi wyjeżdżasz o jakichś oskarżeniach. Weź chłopie idź na spacer, jedź do SPA i przestań pisać brednie, jeszcze nie na temat. odpowiadaj na temat, a nie ctrl+C i ctrl+V i nie wiesz komu co wklejasz. jedno kopyto, jeden chłam. Żegnam geniusza i specjalistę we wszystkich dziedzinach życia, czyli specjalista od niczego.
mieszkaniecwgr
-18 #52 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-19 09:30
Golemiku - Twoje wypociny tutaj z mojej strony mogę podsumować jednym stwierdzeniem w Twoim kierunku:

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Pozdrawiam

P.S. Jednak ja w przeciwieństwie do Ciebie wolę zdecydować co dzieje się z moimi 70 złotymi (według Twoich wyliczeń).
olas
-20 #51 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolas 2019-11-19 00:22
Golem Ty masz cierpliwość bo mi się nie chce z komórki wysyłać plusów na swój komentarz Wiem że tak można ale mam to w d
olas
-22 #50 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolas 2019-11-19 00:11
Golem cipo nie widzisz że robimy sobie z Ciebie jaja a Ty tłumaczysz się jak dziecko jakiś Ty lubiany , kochany mądry itd Idż spać bo jutro czeka Cie kolejny ciężki dzień na sortowni w Kopaszynie .Tak wiem za chwile napiszesz że Ty to jesteś wielki biznesmen i ściągasz jakieś cześci ze świata do statku kosmicznego który buduje Twoja firma Żyj nadal w swoim świecie szkoda kasy na leczenie
Golem
+18 #49 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 23:57
mieszkaniecwgr - nic nie kosztuje miasto Wągrowiec organizacja WOŚP, ponieważ jeżeli w dniu organizacji WOŚP w 2020 wyjdziesz na scenę i powiesz oficjalnie kim jesteś i negujesz ideę WOŚP, to zapłacę za prąd zużyty w tym dniu na rzecz WOŚP oraz wywóz śmieci. Zapewne taką rewelację, jak twoje wystąpienie odnotuje ten portal jak i inne media. Prześlę wtedy do redakcji potwierdzenie wpłaty, aby tacy imbecyle i osiłki jak ty mogły to zobaczyć, że UM Wągrowca nie poniósł kosztów.
Poza tym UM każdego miasta reprezentuje mieszkańców, czyli suwerena. Tak się składa, że większość chce pomagać, to te twoje składki w ilości może 70 zł miesięcznie, które tam trafiają, to kropla w morzu potrzeb. Dowiedz się najpierw ile z twojego podatku, trafia do kasy miasta, aby domagać się przedstawienia kosztów ponoszonych przez UM, który reprezentuje mieszkańców danego miasta. Zejdź na ziemię i zacznij leczyć swoje kompleksy u psychiatry lub psychologa. W twoim przypadku obstawiam, że psycholog nie wystarczy. Lepiej zgłoś się do psychiatry, abyś został dobrze zdiagnozowany, przed wizytą u psychologa.
Golem
+20 #48 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 23:42
Jastary - czy to ja chciałem porównywać WOŚP z NFZ? TO olo i Janowy wypisują te brednie na temat NFZ. Poza tym, jeżeli twierdzisz że Owsiak cokolwiek ukradł lub sprzeniewierzył , to dlaczego od 27 lat przechodzi kontrole wszystkich instytucji skarbowych i państwowych. Takie organizacje jak WOŚP podlegają kontroli MSWiA i UKS. Jeżeli uważasz, że wcześniej były rządy sprzyjające WOŚP i dlatego go nie ukarano, to co robił do tej pory PIS, że nie mógł znaleźć dowodów na WOŚP i Owsiaka. Przecież teraz PiS podlega MSWiA, prokuratura krajowa i mają też swoich sędziów w sądach. Jakim cudem przez ostanie 4 lata nic nie udowodniono Owsiakowi. To proste wszelkie oszczerstwa pod adresem WOŚP, to kłamstwa i manipulacja propagandy PiS i ich zwolenników. Poza tym jeżeli nie chcesz w tym uczestniczyć, to nie uczestniczysz i nie płacisz. Jeżeli uważasz, że pośrednio płacisz na tą imprezę poprzez podatki, to zapominasz, że inni płacą podatki na imprezy które ty popierasz. Niestety, odwoływanie się do płacenia podatków to słaby argument, dobry dla przygłupów popierających PiS i nie umiejących zrozumieć solidarności płacenia podatków. To działa w dwie strony. Ty nie popierasz imprezy która mnie się podoba, a ja nie popieram imprezy, która się tobie podoba. Takie to trudne? Gorzej jak się okaże, że to ja płacę większe podatki, a ty chcesz mi coś narzucić. Radzę zamknąć japę, bo bredzisz i sprzedajesz propagandowy chłam nie poparty żadnymi dowodami, a jedynie pomówieniami bandy odszczepieńców.
Golem
+20 #47 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 23:31
olas - zmartwię ciebie. Miałem i mam obecnie wielu kumpli oraz koleżnaki. W szkole nikt mnie nie poniewierał. Z osiłkami i zakutymi łbami twojego pokroju, czyli mającymi więcej w mięśniach niż w głowie, to raczej się nie zadawałem. Zdarzyło się w moim życiu, kiedy byłem dużo młodszy, że osiłkowi trzeba było wytłumaczyć ręcznie, bo imbecyl koniecznie chciał argumentów siłowych. Zdarzyło się też tak, że osiłek nie wiedział o tym jak wielu ludzi mnie zna i to koledzy, przyjaciele i znajomi wytłumaczyli mu odpowiednio, że ma się przestać czepiać. Twoja ocena mojej osoby jest trochę słaba. Ja nie oceniam ludzi po tym co mają w mięśniach i jak poniewierają innych i z nich szydzą. Wolałem w swoim otoczeniu mieś ludzi, którzy mają więcej w głowie niż w mięśniach.
Jesteś żałosny. Nie tylko ważne jest to jak traktują dzieciaki innych w szkole, bo kiedy dorastamy, może okazać się, że osoba z której szydziliśmy i wyśmiewaliśmy, nagle jest osobą o której jesteśmy zależni. Nie tylko dobry lans i siła są ważne w życiu. Nagle może okazać się, że mięśnie sflaczały i z lansu nici. Warto mieć jednak więcej w głowie. To procentuje na przyszłość. TO co dajesz, z czasem do ciebie wróci. Teraz możesz się śmiać, ale z czasem będziesz tylko płakać.
mieszkaniecwgr
-12 #46 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-18 18:38
Ja nie neguję idei WOŚP. Zbierajcie sobie ile chcecie nawet do końca świata i o jeden dzień dłużej. Ale nie zmuszajcie do tego ludzi, którzy z jakiegoś powodu nie popierają tego spędu a uczestniczą w innych akcjach (bardziej przejrzystych). W Polsce jest około 7 000 organizacji PP - dokładasz się do każdej ? Pewnie nie - a tylko do tych do których CHCESZ a nie ktoś cię zmusza. Pokrywanie kosztów WOŚP i JO przez wszelakie instytucje państwowe jest zwykłym ZMUSZANIEM części mieszkańców do uczestnictwa w niej - czego ja na przykład sobie nie życzę (powody nie uczestnictwa są moją prywatną sprawą). Proste. Wydaje mi się, że tak.
mieszkaniecwgr
-14 #45 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-18 18:27
Kolega Golem miał podać jeden konkretny argument a napisał (czy też skopiował) 4 elaboraty, z których nic konkretnego nie wynika.

Dalej czekam na odpowiedź ile Miasto Wągrowiec kosztuje PRYWATNA zbiórka zwana WOŚP.
olas
-19 #44 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolas 2019-11-18 16:46
Golem na prezydenta .Nasz powiat, nasze miasto ma najmądrzejszego człowieka na świecie który zjadł wszystkie rozumy. Zapewne w szkole ten przemądrzały samolub był poniewierany za swój wredny charakter i teraz dzięki internetowi może chwalić się swoją mądrością Golem zapewne kumpli nie miałeś ,tylko z psem na podwórku się bawiłeś .
REALISTA
-9 #43 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPREALISTA 2019-11-18 14:55
JEDNO PYTANIE. ILE KOSZTOWAŁA ZESZŁOROCZNA IMPREZA OWSIAKA W WĄGROWCU? Z URZEDU MIEJSKIEGO POSZŁO NA OWSIAKA ,OWSIAK ZA ORGANIZOWANE IMPREZY NIE PŁACI TYLKO TO JEST ROBIONE Z NASZYCH PODATKÓW A OWSIAK WAM SIĘ ŚMIEJE W TWARZ A WY SIĘ CIESZYCIE JAK GŁOPI Z BATERYJKI :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Jastary
-23 #42 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJastary 2019-11-18 08:57
Golem z Ciebie to normalnie detektyw jak z mysiej piz... trąba.
Tak dla Twojej wiedzy:
- Owsik - budżet zebranych pieniędzy cirka
100mln, zakup sprzętu, opłacenie siebie itd -
pieniądze po podatkach, choć nie wiem czy ie
powinien Owsik zapłacić podatku od
darowizny (ale to już zostawiam
odpowiednim służbom)
- NFZ - budżet cirka 100 mld, zakup sprzętu,
leczenie, pensje, podatki, granty itd.

Więc co ty chcesz porównywać i nad czy się roztrząsasz, bo nie wiem. Jakby NFZ miał wszystko oklejać to w szpitalu zobaczyłbyś tylko naklejki NFZ i ginące w tłumie naklejki WOŚP.
Służba zdrowia wymaga głębokiej reformy i to nie podlega dyskusji. Ile byśmy dali procent PKB (dzisiaj to cirka 5%) wszystko zostanie zjedzone przez złe zarządzanie. Nie może być tak, że chociaż ja nie idę w danym miesiącu do lekarza (pierwszego kontaktu) on za mnie dostaje kasę, a ja jak idę raz do roku nie mogę od niego wydębić skierowania na badania. Ta patologia i inna powinna się skończyć. Uczelnie medyczne w Polsce, jak i nauka na nich jest bezpłatna, a lekarz rezydent (z całym szacunkiem do niego) rozpoczynający pracę żąda kasy i grozi odejściem. Ministerstwo Szkolnictwa i Zdrowia powinny stworzyć program w celu rozwiązania tego problemu. A jest to bardzo prosty zabieg. Nie chce mi się tego tematu roztrząsać ponieważ jest zbyt długo zapuszczony przez wiele władz państwowych i samorządowych.
Janowy
-24 #41 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJanowy 2019-11-18 08:28
Golem - oczywiscie Golem. Gdyby nie owsik i jego fundacja to opieka zdrowotna w Polsce nie istaniała by a gdyby nie twoje zagraniczne zamówienia to cały region chodziłby w gumiakach. Rozumiem doskonale i poddaje się. Więcej na tym forum nie będę komentował żadnych twoich kopiowanych "mądrości" bo mdli mnie po prostu. Tak jak wspomniałem juz wczesniej - poziom intelektualny Bolka czy jahiry to szczyt twoich możliwosci jednak . Zegnam z ulgą.
Golem
+20 #40 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 01:50
Janowy - niech NFZ mądrze dysponuje swoimi finansami i kupuje mądrze potrzebny sprzęt, który oklei naklejkami NFZ. Ja również wolałbym widzieć sprzęt oklejony naklejkami NFZ, bo wtedy wiedział bym, że składki które odprowadzam są mądrze inwestowane. Niestety wszyscy pracujący, odprowadzamy składki, a wciąż brakuje pieniędzy na zakup sprzętu, który potrzebują szpitale.
WOŚP i Owsiak nie wciska nikomu zakupionego sprzętu na siłę. Ten sprzęt dostarczany jest do szpitali, na podstawie zgłoszeń z tych szpitali.
Jak nisko trzeba upaść, aby negować ideę zbiórek charytatywnych, w których Polacy chcą spontanicznie i z własnej woli uczestniczyć?! Czy dzięki krytyce WOŚP, rośnie wasze zepsute i zakompleksione ego?! Krytycy WOŚP to naprawdę zakompleksione karły, którzy chcą się lansować na kogoś lepszego. To osoby prezentujące upadek wszelkiej moralności i uczciwości. Na postawie swoich działań oceniają innych. Gdyby ci ludzie, czyli Janowy, mieszkaniecwgr, olo, olas, eda, organizowali WOŚP, to by nas okradli i oszukali. Te wszystkie osoby, łączą jedna osoba czyli Bartuś lub Bartas. Różnie był nazywany, podobnie jak jego brat, który ma być za chwilę dyrektorem MDK w Wągrowcu.
Golem
+21 #39 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 01:34
Janowy cepie, czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że pozyskuje zamówienia z Niemiec, Francji i Hiszpaniii, dla firm w Polsce, a nie firm w Wągrowcu. Są firmy w Wągrowcu, Rogoźnie, Obornikach czy Bydgoszczy, które na tym korzystają, ale są też inne firmy w Polsce. Gdyby opierać się tylko na Wągrowcu, to raczej nie miało by to sensu. Bardzo wielu pracowników w Wągrowcu jest przekonanych o swojej wyjątkowości. Niestety, gdyby trafili do większych dobrze zorganizowanych firm, to okazało by się, że nie są wcale wyjątkowi, lecz leniwi i co najwyżej przeciętni. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, ale nikt nie zdecyduje się inwestować w Wągrowcu, czytając choćby lokalne fora. Na tej podstawie inwestor wstępnie ocenia lokalny rynek. Pracownik musi otrzymać godziwe wynagrodzenie, za uczciwą pracę. Ważna jest też, atmosfera pracy. Taki mieszkaniecwgr, raczej nie będzie uczciwie pracować, lecz mącić i buntować pracowników.
Golem
+19 #38 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 01:22
mieszkaniecwgr - argument jest prosty, otóż niegospodarność NFZ. Mając do dyspozycji 97,6 mld zł, nie potrafią wygospodarować 130 mln. i kupić na życzenie szpitala sprzętu, który jest im potrzebny. Wystarczyło by, żeby NFZ wydzielił kwotę, którą zbiera WOŚP i zakupił sprzęt, który zgłaszają im szpitale. Poza tym za te 97,6 mld nie są utrzymywane tylko szpitale, lecz również niepubliczne jednostki zdrowia i przychodnie. Jeżeli mając do dyspozycji 97,6 mld. zł, uważasz że t o niebotyczna kwota to dlaczego, aby być od ręki przyjętym trzeba iść prywatnie do dentysty, okulisty, na rehabilitację, do neurologa itd.?! Dlaczego?! Bo nie chcemy być przyjęci za 10 miesięcy lub więcej?! Dlaczego ktoś, kto musi mieć założoną plombę w styczniu, musi czekać do października? Czy nagle mu ząb w tym czasie wyzdrowieje, a może plomba poczeka z wypadnięciem?
Poza tym skoro jest tak świetnie w służbie zdrowia, to dlaczego przez ostatnie 20 miesięcy, zamknięto 357 oddziałów w szpitalach. To są dane zebrane z rejestrów wojewodów. W ostatnim czasie zamknięto oddziały w Zakopanym, Miliczu, Bolesławcu, Lubinie, Świebodzicach, Złotoryji, Polanicy-Zdrój, Jaworze, Wałbrzychu, Kłodzku, Wołowie. To miasta tylko z Dolnego Śląska w których w 2019 zamknięto przynajmniej jeden oddział. Wśród nich: chirurgię naczyniową, oddział udarowy, porodówkę, , kardiologiczny, urologię czy rehabilitację.
Oddziały są zamykane bo brakuje lekarzy. Brakuje tych lekarzy, bo NFZ nie wypłaca w pełni kwot, za wykonane przez szpitale usługi. Szpitale wykonują usługi medyczne, za które NFZ nie zwraca im pieniędzy, w związku z czym szpitale zaczynają popadać w długi. Szpital, który ma długi, nie stać na dobre wynagradzanie lekarzy. Lekarze, w związku ze słabymi wynagrodzeniami , odchodzą ze szpitali, zakładając prywatną praktykę. Będąc chorym wybieramy prywatną praktykę, bo w szpitalu nie ma lekarzy.
Niech najpierw NFZ mądrze gospodaruje kwotą 97,6 mld zł, aby lekarze nie uciekali, a Owsiak nie musiał zbierać 130 mln zł na zakup sprzętu i żeby byli lekarze do jego obsługi.
Golem
+19 #37 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-18 00:41
olo - być może według ciebie jestem głupi, ale wiem, że pracownicy MDK pracują przy wszystkich zadaniach związanych z działalnością kulturalną i rozrywkową, na rzecz mieszkańców. Dlaczego niby nie mieli w godzinach swojej pracy pracować na rzecz WOŚP. Bo tobie przygłupie nie podoba się ta impreza, to ludzie mają siedzieć bezczynnie? A może mają przychodzić późnym popołudniem do pracy, bo tobie nie podoba się WOŚP?! A może zmusił byś dzieci do przychodzenia wieczorną porą do MDK, ponieważ obecnie dzieci siedzą w szkołach do godziny 16.30. Czyżby te dzieci, które chcą uczestniczyć w WOŚP jako wolontariusze, miały późnym wieczorem przychodzić do sztabu WOŚP, bo jakiemuś odszczepieńcowi zakompleksionem u, typu olo nie podoba się WOŚP. Jeżeli nie podoba się tobie ta impreza i nie masz zamiaru wpłacać na WOŚP, to po prostu nie płać, a nie wygłaszaj swoich bredni. Inni mieszkańcy mogą nie chcieć, aby pracownicy MDK lub OSIR pracowali przy organizacji KSW, lub koncertów muzycznych, bo nie podobają się im te imprezy i to wyrzucanie pieniędzy nas podatników. Lepiej siedzieć z dupskiem w domu, chlać piwska i pluć na inicjatywę, która wnosi coś dobrego. Nie ty i tobie podobni wolicie doszukiwać się teorii spiskowych, zaglądać w portfel organizatorowi, pluć i miotać inwektywami. Taki typowy Polski grajdołek i zaścianek. Kompleksy zacznij leczyć u psychiatry.
olas
-16 #36 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolas 2019-11-17 14:13
Coś trudne jest to pytanie w komentarzu nr 22 Skoro nie ma odpowiedzi na to pytanie to można domniemywać że wszystko nie jest robione fer ?
mieszkaniecwgr
-21 #35 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-17 10:18
Jeden 1 (słownie: jeden) argument Golem. Konkretny. Czekam. Pozdrawiam
mieszkaniiecwgr
-18 #34 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniiecwgr 2019-11-17 10:11
I teraz konkrety

Nakłady na ochronę zdrowia w 2019 r. wyniosą 97,6 mld zł

Owsiak (tak właśnie Owsiak - sam tak mówi) zbiera w porywach powiedzmy 130 mln. Teraz policz sobie ile to jest, przeczytaj co napisał Janowy, pomyśl (oj sorry zapędziłem się :) )))

I teraz napisz mi jakie wymierne efekty ma akcja JO. Jeden argument poproszę. Ale konkretny i wymierny a nie smutne pieprzenie.

Nie jestem z PiS, nie jestem z KK itd itpPozdrawiam
mieszkaniiecwgr
-21 #33 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniiecwgr 2019-11-17 10:03
Nie ma problemu Golem. Gdzie chcesz się spotkać. Ustalmy, że będzie to środa. Czas i miejsce tak aby wszyscy widzieli. I ja też stawiam warunek (w sumie dwa). :

1. Przyniesiesz kwity Owsiaka związane z rozliczeniami jego spółek (te które nie chce pokazać w Sądach)
2. Przyniesiesz wiarygodne i podpisane kwity z pieczątkami od Władz Miasta z kwotami, które Miasto Wągrowiec zapłaciło za Finał WOŚP za 2018 rok.

Pasuje. ?

Nie rozumiesz pajacu istoty problemu ale chciałbym zobaczyć jak wygląda taki bezpłciowiec jak Ty.

Wykorzystywanie dzieci do pedofilia.
olas
-19 #32 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolas 2019-11-16 22:57
Coś SZtab WOŚP nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie. Zatkało kakao.
Janowy
-23 #31 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJanowy 2019-11-16 20:01
Golem - tłumaczyłem ci juz Golem kilka razy - jesli szpital potrzebuje sprzętu to wystarczy aby to ogłosił i taka zbiórka jest robiona błyskawicznie - ze wsparcia ludzi, miasta, państwa... Tutaj nie ma żadnego problemu! Takie zbiórki przebiegają błyskawicznie. TUTAJ owsik NIE JEST POTRZEBNY! Zapytaj jakiegoś lekarza bo ja piszę to po konsultacjach z kilkoma z nich. Ludzi na sprzęt medyczny dla swojego szpitala zrzucają sie bardzo chętnie. Bez zadnego owsika. Natomiast problem tkwi w braku personelu do jego obsługi czy jego umiejetnościach , obsłudze i umiejętności odczytywania i interpretowania wyników!! W ludziach. Kupić karetkę czy jakieś respiratory z nieswojej kasy, nakleić na to serduszko i dac szpitalowi to jest , za przeproszeniem, ch..j! Górka zaczyna sie pózniej. Po raz kolejny demonstrujesz tylko kompletny brak pojęcia o zyciu.
Policja, wojsko i straż pozarna nie bierze udziału w tych szopkach owsika bo ten wszakże nie zapłaci im przeciez za dodatkowe godziny pracy - zgadza sie Golem. Za PO/PSL tak nie było, państwo płaciło na jurasa i to było te "bezkosztowe" zbieranie. Jesli policjant chce pomóc owsikowi to moze to zapisac sie do sztabu WOSP i tam działać w ochronie. Droga wolna ...Ale nie ma takich dużo chętnych na ta idiotyczna impreze, co widać było po poziomie tej ochrony gdy zabito Adamowicza. Oczywiśce owsik tutaj winny nie był, no nie - tzn. poczuł się, a póżniej stwierdził, ze na witrażach Land Lowera nie utrzyma i rat za apartament nie spłaci i "łaskawie" wrócił do "prezesowania".
Ty , Golem , zbierasz zamówienia z firm z Hiszpani, Niemiec , Francji dla polskich firm ... w Wagrowcu? A jednocześnie dałbyś sobie rękę uciąć za Kauflandy , Lidly iBiedronki? Ty co najwyżej zbierasz zamówienia na wraki aut z Niemiec, Francji i Włoch i takie gówna pózniej wciskasz tym biedakom z Wagrowca. takich "przedsiębiorcó w" widzę w Wągrowcu jak nasrane. tak naprawdę to większość z nich powinna w pierdlu siedzieć za skalę oszustw popełnionych na ludziach.
olo
-24 #30 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolo 2019-11-16 18:14
Golem czy Ty głupi jesteś czy takiego udajesz Nikt baranie nie mówi że pracownicy mdk mazą brać wolne w niedziele skoro mają wolne Idioto chodzi o to że oni już działaja wcześniej stąd pytanie czy robią to po godzinach pracy tak samo jak Ci co przygotowują hale itd I Ty byłeś dyrektorem itp chyba toy toya na budowie u swojego starego Widze że z Ciebie wielka piz i teoretyk
Golem
+22 #29 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-16 17:59
eda to Batus jest kimś wyjątkowym według ciebie, bo jest jednym z szesnastu komendantów wojewódzkich, namaszczonych przez PiS. To rzeczywiście wyróżnienie i doszedł tam dzięki wieloletniemu doświadczeniu na stanowisku komendanta. Nie ośmieszaj się. Moja praca jest bardzo ciekawa i dlatego ją lubię. Nie zajmuję żadnego stanowiska, choć w przeszłości zajmowałem stanowiska kierownicze i zarządzałem firmami zasiadając na stanowiskach dyrektorskich. Dziś ściągam zamówienia z firm w Niemczech, Francji, Hiszpanii, aby firmy w Polsce miały więcej zamówień. Dzięki temu odprowadzają większe podatki, z których utrzymywani są tacy jak Bartuś i przechwalają się, że to dzięki nim gospodarka się rozwija. Ciekawe jakie kontrakty oni załatwili. Tacy jak ja przecież nie są potrzebni, wystarczą PiSdzielce. Gyby PiSdzielce nie przeszkadzały i nie wprowadzały niepewności, to można by jeszcze więcej zamówień sprowadzić do Polski.
Golem
+27 #28 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-16 17:49
mieszkaniecwgr - za ciebie też zapłacę za prąd zużyty tego dnia i wywóz śmieci zebranych tego dnia podczas organizacji WOŚP, ale tylko pod warunkiem że ujawnisz swoją plugawą twarz na hali w dniu organizacji WOŚP. Za policję nikt nie płaci, bo ona specjalnie nie bierze w WOŚP udziału. Jak podczas każdej imprezy masowej muszą być obecni i dbać o bezpieczeństwo. Podobnie jak podczas meczów, koncertów, zlotów, itp. Są do tego aby dbać o bezpieczeństwo nas Polaków i nagle w tym dniu nie będą mieć wolnego.
Golem
+28 #27 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-16 17:44
olas - tak jak napisałem w odpowiedzi do Janowego, jeżeli masz problem to ja zapłacę za prąd zużyty tego dnia i wywóz śmieci zebranych tego dnia podczas organizacji WOŚP. Jeden warunek,, musisz ujawnić swoją plugawą twarz i na przyszłość aby wszyscy wiedzieli, komu nie pomagać.
Pracownicy MK nie muszą tego dnia brać dnia wolnego, ponieważ jest to dzień ustawowo wolny. Jak podał sztab w oświadczeniu pracownicy w tym dniu pracują wyłącznie z własnej woli i z dobrego serca. Dla ciebie taka postawa to coś nie do ogarnięcia.
Golem
+31 #26 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-16 17:39
Janowy ty cepeie, nikt nie zmusza dzieci. To one same i z własnej inicjatywy w tym uczestniczą. Ty masz naprawdę coś z głową. Jeżeli chodzi o koszty, które miasto ponosi za prąd i wywóz śmieci z tego dnia, to jeżeli ty i tobie tutaj podobni mają problem to mogę ja za to zapłacić. Oświadczam, że jeżeli trutnie jak Janowy i pozostali ujawnią się publicznie podczas WOŚP na hali sportowej, to ja osobiście zgłoszę się do miasta, aby zapłacić za zużyty prąd zużyty tego dnia i wywóz śmieci z tego dnia.
Poza tym, jeżeli składka zdrowotna przebija znacznie zbiórkę WOŚP, to dlaczego NFZ ma problem z finansowaniem zakupu sprzętu? Dlaczego szpitale zwracają się z prośbą o pomoc w zakupie sprzętu? I ty twierdzisz, że jesteś inteligentny. Grunt to mieć wysokie ego.
olas
-26 #25 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPolas 2019-11-16 12:50
Sztab WOŚP prosimy o odpowiedż na komentarz nr 22 . Myśle że ta odpowiedż wiele wyjąsni . Chyba że macie coś do ukrycia i nie odpowiecie rzeczowo ? Jedno moje pytanie czy na czas przygotowań itd . bierzecie urlopy ?
Janowy
-27 #24 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJanowy 2019-11-16 12:32
Sztab WOSP - jakie podłe insynuacje, jakie oskarżenia? O czym pan pisze? Prezentuje pan typowe zachowania Owsika, kóry pytany o dokładne rozliczenia działalności swoich spółek córek zaraz chce "dawac z baski" i tez wyskakuje z "insynuacjami i oskarżeniami lub zasłania się dobrem dzieci. Czy ja pisze, ze nie robicie tego za darmo. Robicie to - tak. Napełniając przy okazji kabzę owsikowi i jego rodzinie ... Za co? Za POlityczne agitowanie?Obra żanie ludzi na swoich spędach? Miliony idą na jego rodzinę zamiast dla dzieci - dlaczego tego nie chcecie zrozumieć. Zmuszacie dzieci do żebrania na ulicach i pod kościołami a one nawet nie wiedzą najczęściej o co chodzi. I proszę nie obrażać ludzi inteligentnych o braku kosztów miasta czy organizacji. Powtarzam po raz kolejny - wystarczy aby rząd tylko podwyższył o 3-5 zł miesięczne składki zdrowotne i suma zebrana w ten sposób trafia przebija od razu to co zbiera owsik, od razu trafia do NFZ który wie najlepiej czego mu brakuje (A BRAKUJE LEKARZY, MEDYCZNEJ OPIEKI PROFESJONALNEJ - NIE SPRZĘTU!!). Takie Proste ale nie do przyjęcia bo zaraz będzie wrzask o podnoszeniu podatków. Golenie pośrednie bardziej ludziom pasuje, jak widzę
mieszkaniecwgr
-28 #23 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-16 07:09
I małe wyjaśnienie - pytam się dlatego ponieważ jako mieszkaniec wgr nie chcę aby ktoś mnie zmuszał do mimowolnego dokładania się do WOŚP. Dobrze podsumował to Janowy (ten oryginalny a nie podszywka). I uprzedzając pytania i ataki - uczestniczę w innej bardziej wiarygodnej akcji (nie Caritas) pomagającej dzieciom do której zapisałem się dobrowolnie
mieszkaniecwgr
-27 #22 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-16 07:05
Nie pytałem od wolontariuszy bo wiem, że pracujecie za darmo. Pytam o koszty ze strony miasta - wynajem hal, koszty prądu, policji i tego typu sprawy
Sztab WOŚP Wągrowiec
+1 #21 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPSztab WOŚP Wągrowiec 2019-11-16 01:19
Oświadczamy, że wszyscy wolontariusze, pracownicy MDK, prowadzący, wystawcy oraz członkowie sztabu WOŚP Wągrowiec nie pobierają wynagrodzenia za dodatkową pracę podczas organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wągrowcu jak i za pracę w trakcie koncertu finałowego. Wszyscy robimy to w szczytnym celu, z dobrego serca, a tak podłe oskarżenia i insynuacje są dla nas bardzo krzywdzące.

Zapraszamy na finał wszystkich ludzi dobrego serca.
Janowy
-28 #20 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJanowy 2019-11-15 14:48
Golem - TVP reyzgnowała z 100 tys zysków z nadawania aby owsikowi pchnąc do puszki 20 tys, owsik latał F-16 (wiesz ile kosztuje godzina lotu tego samlotu palancie) aby owsik mógł sie zapreentowac i pomałpowac na wizji, itd, itd
Nie prościej zrobić tak - dzień zysków z emisji TV raz w roku na dzieci, koszt lotu F-16 raz w roku na dzieci, koszty organizacji - na dzieci. To takie proste. TVN rezygnuje z zysków w tym dniu? He, he, he oj naiwniaczku. mBank tez pewnie - tak myślisz - bo jak inaczej, ha, jha, ha!! A imprezy na SMS-y to tez bez zysku, a raty bez procentów tez..? Ja pierdole - jaki ty uniwerek skonczyłeś Golem?Jaki kierunek?
A pracownicy na imprezach to pracują za darmo? Chyba w twej głowie tylko ... pogadaj sobie z jahira lepiej ...
Golem
+31 #19 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-14 23:08
nhv - skoro twój kierownik, a więc pracodawca, tak z tobą postępuje, to przejaw mobingu. Kodeks Pracy stanowi, że w przypadku konieczności pracy w dzień ustawowo wolny, czyli sobotę lub niedzielę, to ten pracodawca musi udzielić tobie dzień wolny w dogodnym dla ciebie terminie. Jeżeli, nie jest tego w stanie spełnić, to musi ci zapłacić za ten dzień stawkę podwyższoną, zgodnie z ustawą. Jednak nie może być tak, że ty stwierdzasz, że żaden dzień tobie nie pasuje, a pracodawca tobie płaci. Nie uwierzę, że w ciągu 3 miesięcy nie weźmiesz żadnego dnia wolnego. A to już przesłanka, że był taki dzień dogodny dla ciebie, kiedy ten dzień wolny mógł tobie się przydać. Poza tym, czy protestujesz też kiedy masz dodatkową pracę w sobotę lub niedzielę latem, kiedy odbywają się imprezy w ramach Lata na Pałukach, czy może tylko masz problem, kiedy gra WOŚP?! A może ten szef, czyli brat Bartkowiaka, zaczyna wprowadzać jakieś nowe wymagania, na pograniczu mobingu?!
Golem
+32 #18 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-14 22:59
Janowy - celowo o tym nie wspomniałem, bo wiedziałem, że będziesz się czepiał tego. Jesteś prosty, jak obsługa młotka. Jeżeli masz z tym problem, to mogę osobiście za to zapłacić, czyli za prąd, wywozu śmieci, itp., ale tylko za ten dzień. Spisane liczniki komisyjnie i przedstawione rachunki. Okaże się, że to śmieszne koszty. Koszt przygotowań wykonują pracownicy MDK, którzy jak wcześniej wspomniałem, za pracę w dzień wolny, mają dzień wolny w innym dogodnym dla nich dniu pracującym. To proste, bo tak stanowi Kodeks Pracy. Poza tym, kiedy wczesną wiosną i latem obywają się imprezy w amfiteatrze, w soboty lub niedziele, to kto płaci za prąd i wywóz śmieci. Jak wtedy rozliczani są pracownicy?! Ile kosztuje organizacja tych imprez miasto Wągrowiec?! Czy tylko czepianie się kosztów dotyczy WOŚP?!
Koszt ogłoszeń na portalach ponosi MDK? Czy sztaby mają obowiązek ze strony WOŚP ogłaszać się w mediach i na portalach? Gdzie to jest zapisane? Chodzi chyba o otarcie do mediów, które na rzecz WOŚP, działają pro bono. Kiedy gra WOŚP nawet operatorzy telekomunikacyj ni, rezygnują ze swoich zysków, zanim rządy objął PiS, to również Poczta Polska, TVP, i bank PKO BP rezygnowały ze swoich zysków. Ten komercyjny, wredny i zakłamany TVN potrafił zrezygnować ze swoich zysków, w dniu w którym gra WOŚP. To przykre, jak zakompleksiona stała się Polska, że dziś takie wydarzenie jak WOŚP, wcześniej podziwiane na świecie, dziś zakompleksieni lidzie starają się umniejszyć i upodlić. Czy ci ludzie to patrioci, którzy chcą propagować Polskie wartości i Polskie sukcesy na świecie?!
Beata
-22 #17 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPBeata 2019-11-14 22:34
rzygać się chce czytajac niektóre posty.. niektórym naprawde się chce zrobić coś dla innych bez myślenia co bede z tego mieć..
eda
-32 #16 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPeda 2019-11-14 22:31
Golem - Masz racje jest tylko jednym z szesnastu komendantów wojewódzkich w kraju Zapewne Ty masz lepsze stanowisko i mniej spotykane .Po drugie to Duda nie jest i nie był przewodniczącym Solidarności Strażaków Widze że jesteś bardzo prostym człowiekiem sądząc że ktoś na wysokim stołku prowadzi z Tobą debate w internecie.Nie wlewaj sobie tyle że naprawde jesteś kimś i inni liczą się z tym co napiszesz Dobranoc
Golem
+30 #15 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-14 22:18
eda - a na jakim wielkim stanowisku zasiada Bartuś? Czyżby nagle zasiadł na jakimś tronie. Jest tylko komendantem wojewódzkim PSP, a więc zasiadł nie na tronie, lecz na stanowisku przejściowym zależnym od opcji politycznej, podobnie jak wojewodowie. To są stanowiska dla politycznych kacyków i karierowiczów. Do dziś wielu zastanawia się, jakim cudem, człowiek bez doświadczenia, będący jedynie dowódcą zmiany, trafia na tak wysokie stanowisko kierownicze. To proste dzięki układom. Skumał się z przewodniczącym Solidarności Piotrem Dudą, a jak wiemy Solidarność skumała się z PiS. Ty znasz go 30 lat, ja o dekadę więcej. Znany jest ze swojej działalności w internecie, a szczególnie w mediach społecznościowy ch i propagowania tam bzdur propagandowych. Wyznaczył ciebie, na swojego obrońcę?! Słabo.
eda
-34 #14 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPeda 2019-11-13 16:20
Golem coś za mocno sobie słodzisz myśląc że że Janowy to Bartek ? Ty myślisz że ktoś na takim stanowisku i patrzący jeszcze wyżej będzie siedział przy kompie i pisał z jakimś Golemem Zejdż na ziemie znam go 30 lat i wiem że nawet nie czyta tych wypocin na portalu - szkoda czasu Jakby miał się zajmować takimi gównami to do dziś by kulał węże w straży Teraz żebyś nie był smutny że piszesz z byle kim to powiem Ci że Janowy to sam Jarek Kaczyński , rzucił wszystko i odpowiada na komentarze jakiejś ważnej osobistości z Wrc lub okolic
Janowy
-34 #13 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPJanowy 2019-11-13 15:52
Golem - prad na obiektach za darmo, ogrzewanie pomieszzczen za darmo, koszt przygotowan za darmo, koszt zbierania smieci I zniszczen za darmo, koszt ogloszeń na portalach za darmo, itd. itd .... zespoly za darmo grają - no jasne, Golem. Z urzedu miasta tez pewnie złótówka nie skapnie, co ?Jakim trzeba byc ogłupionym aby takie bzdury pisać? A koszty nalepek, puszek i tej całej promocji gówna owsikowego to tez za darmo, Golemie? Czy z kasy z puszki - zastanów sie dobrze zanim znów pierdalniesz jak małolata o aborcji ...
nhv
-32 #12 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPnhv 2019-11-13 11:53
Golem gdzie Ty żyjesz ? Wyobraż sobie że pracujesz w MDK i nie chcesz przyjść do pracy w dzień WOŚP - już jesteś pozamiatany Pracuje w innej miejskiej placówce i znam to z życia że przychodzimy w podobne dni do pracy bo szef by sobie zapamiętał że nas nie było w dany dzień
Golem
+37 #11 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPGolem 2019-11-13 00:38
mieszkaniecwgr - po co to pytanie? Negujesz ideę WOŚP? Wolontariusze pracują za darmo, podobnie jak cały sztab WOŚP. Organizacje uczestniczące w WOŚP nie biorą za to pieniędzy. Muzycy nie biorą za to pieniędzy. Dzieci, które uczestniczą w występach, nie biorą za to pieniędzy. Pracownicy MDK nie pobierają dodatkowego wynagrodzenia, za pracę w tym dniu. Nikt nie zmusza tych pracowników do pracy w tym dniu. Poza tym jeżeli będą chcieli, to mogą za ten dzień, mieć inny dzień wolny. Czyli nie ma znowu dodatkowego wynagrodzenia. Pracownicy MDK, to osoby, które chcą pracować na rzecz mieszkańców Wągrowca, a poza tym zwolennicy WOŚP.
Jest jednak jeden pracownik MDK w Wągrowcu, który może chcieć wykazać, że WOŚP to problem i koszty dla miasta. Ten pracownik to nowy zastępca dyrektora MDK Grzegorz Hieronim Bartkowiak, a prywatnie brat komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznania Andrzeja Bartkowiaka, który został obsadzony na stanowisku komendanta dzięki działalności politycznej dla PiS. Jego pseudonim na tym portalu to Janowy.
Odpowiednie było by pytanie, ile miasto Wągrowiec kosztuje Grzegorz Hieronim Bartkowiak i jaki jest jego stosunek do WOŚP?
mieszkaniecwgr
-31 #10 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPmieszkaniecwgr 2019-11-10 10:01
Ok to może inaczej. Może szefowa sztabu WOŚP odpowie tutaj (bo wiem, że dużo osób czyta to forum) jakie koszty ponosi Miasto Wągrowiec w związku z organizacją finału.
jhbj
+33 #9 RE: Zostań wolontariuszem WOŚPjhbj 2019-11-09 17:59
Do przedmówcy jakby zapłacić wszystkim co się tam organizują to wyszłoby na minusie Jedyny dochód na czysto ma Jurek

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.